OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 07:24   #3061
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
mydełek z alterry nie stosowałam, ale kiedyś testowałam tu na wizazu ich kosmetyki, jednak wiekszego szału u mnie nie wywołały. jedynie te do włosów mi się podobały

a mydełko Alepp sama planuję zakupić wkrótce
A co do włosów Alterry? Myślałam, że Alterra ma jakieś olejki do włosów, ale nie widzę w ofercie.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:51   #3062
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A co do włosów Alterry? Myślałam, że Alterra ma jakieś olejki do włosów, ale nie widzę w ofercie.
Wlosy olejuje sie olejkami Alterry, ktore sa przeznaczone do masazu ciala.

Limonka&Oliwa

Migdal&Papaja

Limonka&Aloes

Granat&Awokado
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:25   #3063
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie wiem gdzie napisać więc pisze tu. Otóż byłam dzisiaj u dermatologa, co prawda z problemem innym niz twarz ale o twarz też od razu zapytałam. I troche sie zdziwiłam zaleceniami pani doktor. Moim problemem sa zaskórniki, głównie na czole i brodzie. Od ok 2 miesięcy stosuje OCM, krem z filtrem, tonik z nafty i olejku pichtowego, tonik jakiś samorobiony. Ogólnie jest dużo lepiej niż było. Ale dzisiaj Pani doktor zdziwiła się co to metoda mycia olejkami. Kazała mi myć twarz żelem Ivostin Purritin i oprócz tego na partie czoło nos i broda nie kazała mi stosować żadnego kremu ( stwierdziła że przez pół godz. będę czuła ściągnięcie ale potem skóra wytworzy sebum i sama sie nawilży bez zapychania kremem). A o kremie z filtrem powiedziała że to najgorsze co moge używac i to nic że to krem z apteki ( La roche) i bez parabenów (jestem uczulona). Według niej w ogóle nie powinno się stosowac filtrów. I teraz nie wiem czy sie zastosować do tego co mówiła czy nie. Aha zapiała mi jeszcze punktowo Davercin. Co o tym myślicie dziewczyny? Może któraś z Was zna się lepiej bo ja juz sama nie wiem.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:49   #3064
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A co do włosów Alterry? Myślałam, że Alterra ma jakieś olejki do włosów, ale nie widzę w ofercie.
ma olejki Kruche Ciasto Ci podała linki
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 11:07   #3065
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

neusia83, półtora roku temu, kolejny z moich dermatologów również zabronił mi używać jakichkolwiek nawilżaczy, twarz kazał myć albo aptecznymi żelami lub zwykłym mydłem. Dodatkowo miałam laser w zimie, a w lecie kazał wystawiać twarz na słońce i mówił by nie używać filtrów. Używałam także różnych wysuszających maści - to był cel doktora "wysuszać, wysuszać!"
Twarz odwdzięczała się coraz to większymi i częstszymi niespodziankami, przebarwieniami, grudkami, nadprodukcją serum - była w naprawdę okropnym stanie.

Jeśli piszesz, że pielęgnacja której teraz używasz Ci służy, nie rezygnuj z niej od razu.
Daj jej trochę więcej czasu.. jeśli jest lepiej, ale nie całkiem satysfakcjonują Cie efekty spróbuj innych wariantów toników, kremów, może właśnie trafisz na odpowiedni dla Ciebie.. może jakieś serum? Jest ich naprawdę wiele!
Sama musisz zdecydować co zrobisz, możesz zaryzykować i stosować się do zaleceń lekarza, kto wie, może to właśnie będzie dla ciebie najlepsze?
Ja powiem tylko, ze efekty, które osiągnęłam za pomocą naturalnych kosmetyków i dopasowanej pielęgnacji, są porównywalne do stanu cery podczas stosowania antybiotyków, czyli naprawdę zadowalające! a inwazyjne tylko dla stanu mojego konta, nie zdrowia

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2012-08-02 o 11:09
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:27   #3066
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie napisać więc pisze tu. Otóż byłam dzisiaj u dermatologa, co prawda z problemem innym niz twarz ale o twarz też od razu zapytałam. I troche sie zdziwiłam zaleceniami pani doktor. Moim problemem sa zaskórniki, głównie na czole i brodzie. Od ok 2 miesięcy stosuje OCM, krem z filtrem, tonik z nafty i olejku pichtowego, tonik jakiś samorobiony. Ogólnie jest dużo lepiej niż było. Ale dzisiaj Pani doktor zdziwiła się co to metoda mycia olejkami. Kazała mi myć twarz żelem Ivostin Purritin i oprócz tego na partie czoło nos i broda nie kazała mi stosować żadnego kremu ( stwierdziła że przez pół godz. będę czuła ściągnięcie ale potem skóra wytworzy sebum i sama sie nawilży bez zapychania kremem). A o kremie z filtrem powiedziała że to najgorsze co moge używac i to nic że to krem z apteki ( La roche) i bez parabenów (jestem uczulona). Według niej w ogóle nie powinno się stosowac filtrów. I teraz nie wiem czy sie zastosować do tego co mówiła czy nie. Aha zapiała mi jeszcze punktowo Davercin. Co o tym myślicie dziewczyny? Może któraś z Was zna się lepiej bo ja juz sama nie wiem.
Pewnie zalecenie wypisuje dlugopisem z napisem Ivostin, a nie La Roche i stad tak powiedziala

A tak serio, to jakbys poszla do inego dermatologa, to by Ci powiedzial odwrotni.. I tak to z nimi dziala. Musisz sama wyczuc co jest dobre dla Twojej cery
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:16   #3067
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

racja
ja chodzę do pediatry z dzieckiem i mówi by rozszerzać dietę http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=382 w 6m. ,a koleżanki pediatra że w 5m., co lekarz to inna wersja
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png

Edytowane przez śliweńka
Czas edycji: 2014-12-03 o 12:25
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 14:00   #3068
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie napisać więc pisze tu. Otóż byłam dzisiaj u dermatologa, co prawda z problemem innym niz twarz ale o twarz też od razu zapytałam. I troche sie zdziwiłam zaleceniami pani doktor. Moim problemem sa zaskórniki, głównie na czole i brodzie. Od ok 2 miesięcy stosuje OCM, krem z filtrem, tonik z nafty i olejku pichtowego, tonik jakiś samorobiony. Ogólnie jest dużo lepiej niż było. Ale dzisiaj Pani doktor zdziwiła się co to metoda mycia olejkami. Kazała mi myć twarz żelem Ivostin Purritin i oprócz tego na partie czoło nos i broda nie kazała mi stosować żadnego kremu ( stwierdziła że przez pół godz. będę czuła ściągnięcie ale potem skóra wytworzy sebum i sama sie nawilży bez zapychania kremem). A o kremie z filtrem powiedziała że to najgorsze co moge używac i to nic że to krem z apteki ( La roche) i bez parabenów (jestem uczulona). Według niej w ogóle nie powinno się stosowac filtrów. I teraz nie wiem czy sie zastosować do tego co mówiła czy nie. Aha zapiała mi jeszcze punktowo Davercin. Co o tym myślicie dziewczyny? Może któraś z Was zna się lepiej bo ja juz sama nie wiem.
Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
neusia83, półtora roku temu, kolejny z moich dermatologów również zabronił mi używać jakichkolwiek nawilżaczy, twarz kazał myć albo aptecznymi żelami lub zwykłym mydłem. Dodatkowo miałam laser w zimie, a w lecie kazał wystawiać twarz na słońce i mówił by nie używać filtrów. Używałam także różnych wysuszających maści - to był cel doktora "wysuszać, wysuszać!"
Twarz odwdzięczała się coraz to większymi i częstszymi niespodziankami, przebarwieniami, grudkami, nadprodukcją serum - była w naprawdę okropnym stanie.
Aż się we mnie gotuje. Nie znam osoby która by chwaliła sobie dermatologa. Nie wiem czego ich ucza na tych studiach, ale na pewno nie fizjologii skóry, czy pielęgnacji. Co z tego, że znają się na lekach i dermatozach, skoro nie wiedzą jak pielęgnować skórę, leki to nie wszystko.

filtry latem nie...? No w sumie po co, później bedą kolejki do dermatologów przy rogowaceniach słonecznych, przebbarwieniach albo nowotworach. I przemysł farmaceutyczny się kręci.
Ręce mi już opadają.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 07:07   #3069
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Też bym nie słuchała dermatologa jak świętej księgi. Ja chodziłam 2 lata, przepisywała 3kg leków na które szły wielkie pieniądze - poprawy nie widziałam. Po prostu z wiekiem mi przeszło.
Moja siostra chodzi od pewnego czasu - ok, pomogła, ale akurat przepisała jej popularne maści z antybiotykiem o szerokim spektrum działania a uniej widać jakiś stan bakteryjny się zrobił. Teraz do pielęgnacji dermatolog jej wskazuje "znane i lubiane" marki apteczne, z którymi jak sądzę współpracuje... Vichy jest ok i Bioderma a LRP tym razem nie. Moja dermatolog wciskała na odwrót. Większość z nich to niestety przekupy, przepisujące wszystkim to samo.
A w Polsce co nie znane i nie zbadane to przerażające i złe.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 07:12   #3070
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

nie wiem czy mogę liczyć na to że z wiekiem mi przejdzie bo za chwile będę miała 30 lat. Ale jak już pisałam tragedii nie ma więc dalej będę próbowała naturalne metody i może w końcu coś zadziała w 100%
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 07:34   #3071
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
nie wiem czy mogę liczyć na to że z wiekiem mi przejdzie bo za chwile będę miała 30 lat. Ale jak już pisałam tragedii nie ma więc dalej będę próbowała naturalne metody i może w końcu coś zadziała w 100%
Jest dużo, różnych czynników. Mi w poprzedniej pracy wyskakiwały tony wyprysków - stres, zła dieta itd. Mimo wszystko znamy najlepiej swój organizm, styl życia, widzimy co nam służy a co nie.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 12:28   #3072
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jest dużo, różnych czynników. Mi w poprzedniej pracy wyskakiwały tony wyprysków - stres, zła dieta itd. Mimo wszystko znamy najlepiej swój organizm, styl życia, widzimy co nam służy a co nie.
stres, dieta i kosmetyki komedogenne! w moim przypadku własnie zapychające kosmetyki przyczyniły sie do zaskórników i pryszczy.

a co do OCM...hmm.. chyba muszę dolać oleju rycynowego bo jakoś słabo oczyszcza.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:25   #3073
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
stres, dieta i kosmetyki komedogenne! w moim przypadku własnie zapychające kosmetyki przyczyniły sie do zaskórników i pryszczy.

a co do OCM...hmm.. chyba muszę dolać oleju rycynowego bo jakoś słabo oczyszcza.
To prawda. Największą poprawę mojej cerze przyniosły nie tyle naturalne kosmetyki co po prostu odstawienie podkładów sklepowych i kremów typu Vichy, Avene i innych takich "do trądzikowej".
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:54   #3074
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To prawda. Największą poprawę mojej cerze przyniosły nie tyle naturalne kosmetyki co po prostu odstawienie podkładów sklepowych i kremów typu Vichy, Avene i innych takich "do trądzikowej".
to jakie podkłady używasz?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:25   #3075
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

domyślam się że mineralne
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 17:32   #3076
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
to jakie podkłady używasz?

BB kremy w śladowej ilości albo nic. Do mineralnych się przymierzam
Mam taką pracę, że akurat nie muszę się malować specjalnie i porażać wszystkich starannym strojem
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 19:38   #3077
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja właśnie odstawiłam kosmetyki i przerzucam się na minerały. starczy mi dosłownie sam puder, bo one świetnie kryją
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 10:47   #3078
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny chciałabym wypróbować OCM bo mam dość rano patrzeć na ślady tuszu pod oczami mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchych skórek na czole, mam też trochę krostek (pewnie przez to że zapchane pory albo ze złego oczyszczania cery) i naczynka :/
doradźcie mi proszę jakie oleje byłyby odpowiednie dla takiej cery wy sie bardziej znacie
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 11:05   #3079
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
dziewczyny chciałabym wypróbować OCM bo mam dość rano patrzeć na ślady tuszu pod oczami mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchych skórek na czole, mam też trochę krostek (pewnie przez to że zapchane pory albo ze złego oczyszczania cery) i naczynka :/
doradźcie mi proszę jakie oleje byłyby odpowiednie dla takiej cery wy sie bardziej znacie
do naczynkowej cery nie zaleca się OCM
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 11:20   #3080
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
do naczynkowej cery nie zaleca się OCM
nie zaleca się wrzącej wody a co za problem ciepłą wodą przemyć a nie gorącą ?
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 11:50   #3081
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam pytanie, czy do olejku Alterry Migdały i Papaja mogę dodać jakiś, żeby lepiej oczyszczał ?
Bo póki co tak nie do końca nos mi oczyszcza, a to tam mam z zaskórnikami największe problemy. Chociaż nie powiem, poprawa jest

Z góry dziękuję za odpowiedź
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 12:56   #3082
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
ja właśnie odstawiłam kosmetyki i przerzucam się na minerały. starczy mi dosłownie sam puder, bo one świetnie kryją
Jaki puder używasz? Możesz coś polecić?
Jak nakładacie minerały - na mokro? Czy pędzel - flat top najzwyklejszy będzie ok?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 13:05   #3083
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jaki puder używasz? Możesz coś polecić?
Jak nakładacie minerały - na mokro? Czy pędzel - flat top najzwyklejszy będzie ok?
zamawiam z Lily Lolo i jestem bardzo zadowolona
a pedzek najlepszy kabuki jest i na sucho normalnie się nakłada.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 14:20   #3084
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja używam Pixie formułę Complexion Perfector, jak i Cover de Lux. Obie formuły bardzo lubię [z tym, że CdL jest wycofywaną]. Polityka firmy dziwna, ale kosmetyki bardzo służą, kolor Elette 1 jest idealny - nie szukam niczego innego. I nakładam flat topem, bo wolę go od kabuki

Ale koniec off topu, od tych tematów jest forum mineralne

też zauważyłyście poprawę brwi i rzęs? moje wyraźnie się przyciemniły i bujniej rosną, a miałam rzadkie i dość jasne.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 15:02   #3085
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
dziewczyny chciałabym wypróbować OCM bo mam dość rano patrzeć na ślady tuszu pod oczami mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchych skórek na czole, mam też trochę krostek (pewnie przez to że zapchane pory albo ze złego oczyszczania cery) i naczynka :/
doradźcie mi proszę jakie oleje byłyby odpowiednie dla takiej cery wy sie bardziej znacie
Do czegos takiego wystarczy dobry plyn do demakijazu oczu (np. dwufazowy z L'oreala, albo dwufazowy tanszy z Ziaji) i problem zniknie. Bardzo wazne jest dobrze zmywac makijaz oczu,bo oslabiasz cienka skore wokol oraz rzesy.

Ocm to mozesz sprobowac z olejem z pestek winogron, jest zarowno do nacynkowej jak i problematycznej, a Ty chyba taka masz, a jednoczesnie malo inwazyjny i warto od niego zaczac.
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 15:06   #3086
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
dziewczyny chciałabym wypróbować OCM bo mam dość rano patrzeć na ślady tuszu pod oczami mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchych skórek na czole, mam też trochę krostek (pewnie przez to że zapchane pory albo ze złego oczyszczania cery) i naczynka :/
doradźcie mi proszę jakie oleje byłyby odpowiednie dla takiej cery wy sie bardziej znacie
Wystarczy dokładnie masować powieki Delikatnie. Nawet kiedy mam mocny makijaż - baza, cienie, żelowy eyeliner, kredka, tusz wodoodporny - wszystko schodzi bez problemu
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 15:29   #3087
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

brwi od jakiegoś czasu smaruję olejem rycynowym z wit. A+E, bo mam bardzo rzadkie i próbuję coś z tym zrobić ale nie pomyslałam, że to moze być od OCM
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 16:26   #3088
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tak owszem mam problemową cerę bo nawet sporo kosmetyków potrafi mnie uczulić dlatego chciałabym naturalnie oczyszczać twarz a nie kolejną chemią po za tym obojętnie jakiego płynu czy mleczka bym nie użyła nie mogę dokładnie zmyć makijażu oczu bo mnie szczypią (mam bardzo wrażliwe oczy)

dziękuje za radę z olejem z pestek winogron
powiedzcie mi zamawiacie oleje w internecie czy w takim zwykłym markecie?
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 16:36   #3089
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
tak owszem mam problemową cerę bo nawet sporo kosmetyków potrafi mnie uczulić dlatego chciałabym naturalnie oczyszczać twarz a nie kolejną chemią po za tym obojętnie jakiego płynu czy mleczka bym nie użyła nie mogę dokładnie zmyć makijażu oczu bo mnie szczypią (mam bardzo wrażliwe oczy)

dziękuje za radę z olejem z pestek winogron
powiedzcie mi zamawiacie oleje w internecie czy w takim zwykłym markecie?
Olej z pestek winogron mozna dostac nawet w Biedronce - ceny mniej wiecdej tyle co za oliwe z oliwek e.v.

A inne oleje to ja robie tak, ze bedac w jakims sklepie, czy to Alma czy Makro patrze co akurat maja i mozna natrrafic na szeroka game
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 16:51   #3090
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Olej z pestek winogron mozna dostac nawet w Biedronce - ceny mniej wiecdej tyle co za oliwe z oliwek e.v.

A inne oleje to ja robie tak, ze bedac w jakims sklepie, czy to Alma czy Makro patrze co akurat maja i mozna natrrafic na szeroka game
własnie patrzyłam na ten z Biedronki i sie zastanawiałam czy dobry będzie

dziewczyny jeszcze mam jedno pytanie (na razie ) mam w domu oliwkę bambino mogę jej użyć czy lepiej kupić Hipp?
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.



Edytowane przez Lenka 91
Czas edycji: 2012-08-05 o 20:06
Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.