Problem z okresem!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-19, 16:13   #1
AnetkaT3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Question

Problem z okresem!!!


Proszę o pomoc każdego, kto wie, jak sobie poradzić w tak fatalnej sytuacji. Mam 21 lat i nie mam…okresu!!! Nawet tego nieregularnego! Wiem, że to jest co najmniej dziwne. Strasznie mnie to irytuję. Byłam już u wielu ginekologów. Oczywiście przepisywali mi hormony tj. progesteron, estradiol, te jednak po miesiącach nic nie wskórały. Przez to lekarz dał mi receptę na leki przeciw menopauzalne. Tak, właśnie. Ku mojemu zdziwieniu, okres się pojawił. Jednak początek mojej przygody z zażywaniem tabletek okupiony był horrendalnymi bólami głowy. Wiele się nasłyszałam o szkodliwości przyjmowania takich leków, a zwłaszcza w moim wieku. Czy tak faktycznie jest? Mam się czego obawiać? Jakiś niepożądanych powikłań. Z obawy przerwałam tą terapię. Czy zrobiłam słusznie? Proszę o odpowiedź kogoś, kto może był w podobnej sytuacji. Bardzo bym chciała mieć w przyszłości dzieci, posiadanie okresu jest dla mnie szalenie ważne. Nie wiem, co powinnam robić. Jaką drogę powinnam wybrać, żeby nie wywołać sobie uszczerbku na zdrowiu. Podobno syntetyczne hormony uzależniają od przyjmowania już do końca życia. Jest jakiś lekarz, który przepisywałby naturalne?:conf used:
AnetkaT3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 16:52   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z okresem!!!

kuchwa, albo się leczysz sama, albo ufasz lekarzowi jak przepisuje ci leki. najlepiej udaj się do ginekologa-endokrynologa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 16:58   #3
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Problem z okresem!!!

Skoro leki wywoływały u Ciebie skutki uboczne, warto było poinformować o tym lekarza, może by coś zaradził, zmienił dawkę, lek...
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 16:59   #4
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Problem z okresem!!!

Na te wszystkie pytania powinien odpowiedzieć lekarz, który zna historię choroby, a nie stado randomowych bab z forum internetowego. A wszystkie niepożądane powikłania są opisane na ulotce leku. Jeśli nie chce Ci się czytać, to o takie rzeczy pyta się lekarza. Tu chodzi o Twoje zdrowie przecież. Więc nie baw się hormonami bez nadzoru specjalisty. A jeśli nie byłaś zadowolona z lekarza, to zawsze można zmienić. To nadal lepsza opcja niż przypadkowe babki z internetu:/

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 22:45   #5
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Problem z okresem!!!

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Na te wszystkie pytania powinien odpowiedzieć lekarz, który zna historię choroby, a nie stado randomowych bab z forum internetowego.
Dokładnie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 23:45:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.