Studia Białystok/ Olsztyn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 12:52   #1
Ooona123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Question

Studia Białystok/ Olsztyn


Witam
Jestem tu nowa, zakładam nowy post, ponieważ nie za bardzo orientuje się jeszcze na forum.
Wybieram się w tym roku na studia, na maturze zdaje polski, matematyke, angielski, geografie i wos. I nie za bardzo wiem na jakie studia sie wybrać. Ktoś z Was może studiuje dziennikarstwo, stosunki miedzynarodowe, politologie, filologię angielsko- rosyjską albo coś w tym stylu? I mógłby mi cokolwiek napisać na temat tych studiów? Czy to dobry wybór? Dodam, że unikam matematyki
Pozdrawiam
Ooona123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 15:55   #2
vita9
Raczkowanie
 
Avatar vita9
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 274
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Dziwie się, że teraz szukasz kierunku, na zasadzie: nieważne co, byleby studiować. Wg mnie studia to okres, gdy pogłębiamy wiedzę w dziedzinie, którą się interesujemy.
Jestem w Twoim wieku, a kierunek studiów miałam już w 3 klasie gim. wybrany, bo wiedziałam, że jest to coś, co chcę studiować... Dlatego wybrałam taki, a nie inny profil w liceum, i przedmioty na maturze, które są wymagane podczas rekrutacji na mój kierunek

Żeby się przekonać, co możesz studiować po swojej maturze, wystarczy wpisać w google "Tropiciel maturzysty", bądź przejrzeć strony uczelni i sprawdzić, co oferują, trudne, nie?

Edytowane przez vita9
Czas edycji: 2011-05-12 o 15:56
vita9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 18:57   #3
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Cytat:
Napisane przez vita9 Pokaż wiadomość
Dziwie się, że teraz szukasz kierunku, na zasadzie: nieważne co, byleby studiować. Wg mnie studia to okres, gdy pogłębiamy wiedzę w dziedzinie, którą się interesujemy.
Jestem w Twoim wieku, a kierunek studiów miałam już w 3 klasie gim. wybrany, bo wiedziałam, że jest to coś, co chcę studiować... Dlatego wybrałam taki, a nie inny profil w liceum, i przedmioty na maturze, które są wymagane podczas rekrutacji na mój kierunek
Szkoda, że w przedszkolu nie miałaś już wybranego kierunku Moim zdaniem przesadzasz - zakładam, że Autorka zdawała na maturze te przedmioty, które ją interesowały - skoro nie interesuje jej matematyka, to pozostaje cała pula kierunków humanistycznych. Wystarczy o nich poczytać i wybrać najbardziej odpowiedni.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:15   #4
Ooona123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Cytat:
Napisane przez vita9 Pokaż wiadomość
Dziwie się, że teraz szukasz kierunku, na zasadzie: nieważne co, byleby studiować. Wg mnie studia to okres, gdy pogłębiamy wiedzę w dziedzinie, którą się interesujemy.
Jestem w Twoim wieku, a kierunek studiów miałam już w 3 klasie gim. wybrany, bo wiedziałam, że jest to coś, co chcę studiować... Dlatego wybrałam taki, a nie inny profil w liceum, i przedmioty na maturze, które są wymagane podczas rekrutacji na mój kierunek

Żeby się przekonać, co możesz studiować po swojej maturze, wystarczy wpisać w google "Tropiciel maturzysty", bądź przejrzeć strony uczelni i sprawdzić, co oferują, trudne, nie?
Przepraszam Cię bardzo, ale nie napisałam tu po to, aby wysłuchiwać krytyki. Tak się składa, że już od paru dobrych lat chciałam iść na dziennikarstwo. Ale teraz doszałam do wniosku, że dzinnikarzem można być po każdym kierunku i zastanawiam się czy nie wybrać innego, który da mi też inne perspektywy.
Nie oceniaj ludzi po jednym poście na forum, poza tym podałam kilka kierunków, które mnie interesują i proszę teraz o opinie najlepiej studiujących tam osób jak wyglądają te studia.
Ooona123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:14   #5
Artist of sky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Zauwazyłam że ludzie piszacy na forum którzy chca poprostu uzyskac jakies informacje od osob ktore sa obeznane w jakims danym temacie sa poprostu krytykowane.

Nie rozumiem w takim razie, po co jest zakładane te forum.

Wydaje mi sie że właśnie po to aby dyskutowac na jakies dane tematy, uzyskiwać informacje i poznawać innych.

A co do tego, że chcesz zostać dziennikarką to uważam,że dobrym wyborem bedzie Filologia Polska gdyz kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna w ogole nie przygotowuje do zawodu.
Artist of sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:33   #6
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Cytat:
Napisane przez Ooona123 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tu nowa, zakładam nowy post, ponieważ nie za bardzo orientuje się jeszcze na forum.
Wybieram się w tym roku na studia, na maturze zdaje polski, matematyke, angielski, geografie i wos. I nie za bardzo wiem na jakie studia sie wybrać. Ktoś z Was może studiuje dziennikarstwo, stosunki miedzynarodowe, politologie, filologię angielsko- rosyjską albo coś w tym stylu? I mógłby mi cokolwiek napisać na temat tych studiów? Czy to dobry wybór? Dodam, że unikam matematyki
Pozdrawiam
Co prawda nie studiuję żadnego z tych kierunków, ale z tego, co wiem, to z tymi przedmiotami możesz spokojnie startować do Olsztyna na wybrane kierunki

I masz rację, żeby być dziennikarzem najlepiej skończyć inne studia, bardziej precyzyjne i jeśli na pewno chciałabyś być dziennikarzem np. politycznym, to idź na politologię Dziennikarstwo zawsze możesz zrobić dodatkowo

I najlepiej wybierz UWM i wpadnij na Kortowiadę w tym tygodniu, to poznasz Kortowo, studentów i na pewno podejmiesz właściwą decyzję
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 22:18   #7
darejka
Wtajemniczenie
 
Avatar darejka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 115
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

jedyne co mogę odradzić to właśnie stosunki międzynarodowe, wystarczy spojrzeć na ilości przyjętych osób choćby na UWM.... ogólnie zobacz na ofertę HUMANA na UWM, może administracja np.? ciężko ci cokolwiek doradzić, skoro masz problemy z matematyką. co do reszty kierunków to musisz się zwyczajnie zastanowić, czy jesteś nimi zainteresowana, bo do np. filologii trzeba mieć zainteresowania danym językiem i świadomość, że te kilka lat będą przedmioty prowadzone tylko w tym danym języku
__________________

darejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 08:59   #8
mmmajka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Cytat:
Napisane przez Ooona123 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tu nowa, zakładam nowy post, ponieważ nie za bardzo orientuje się jeszcze na forum.
Wybieram się w tym roku na studia, na maturze zdaje polski, matematyke, angielski, geografie i wos. I nie za bardzo wiem na jakie studia sie wybrać. Ktoś z Was może studiuje dziennikarstwo, stosunki miedzynarodowe, politologie, filologię angielsko- rosyjską albo coś w tym stylu? I mógłby mi cokolwiek napisać na temat tych studiów? Czy to dobry wybór? Dodam, że unikam matematyki
Pozdrawiam

Z mojego doświadczenia (kończę teraz dziennikarstwo) mogę powiedzieć Ci tyle, że jeśli rzeczywiście planujesz karierę dziennikarską, to lepszym pomysłem będzie wybrać jakiś inny kierunek, bardziej specjalistyczny. Dziennikarzem można zostać teoretycznie po każdych studiach, i jeśli naprawdę Cię to interesuje, to możesz próbować publikować coś na własną rękę. Piszesz o filologii angielsko-rosyjskiej: wiem, że na WSAPie w Białymstoku oferują taki kierunek studiów (lingwistyka stosowana), a ja słyszałam trochę dobrych opinii o tej uczelni

Powodzenia!
mmmajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:33   #9
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Ja niestety słyszałam same złe opinie o WSAPie Tzn. były też dobre, ale od osób, które poszły na studia dla papierka. Już chyba lepiej iść na angielski z rosyjskim na UwB
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:57   #10
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 199
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Jestem studentką UwB miałam do wyboru Olsztyn i Białystok ( jestem mieszkanką Białegostoku) .Wybrałam UwB i bardzo żałuje bo jak sobie przypomnę Kortowo............
a jeśli chodzi o poziom studiów humanistycznych na UwB to niestety nie ma czym się chwalić.
valerverda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 13:44   #11
mmmajka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Po moich pięciu latach studiów wiem, że najwięcej zależy od studenta. Bo jeśli się chce, to można naprawdę wiele osiągnąć, uczelnia przede wszystkim podsuwa nam pomysły i możliwości rozwoju. A propo WSAPu: nie jestem filologiem, ale mam kilkoro znajomych studiujących kierunki filologiczne. Lingwistyka stosowana jest bardziej wymagająca, jeśli chodzi o naukę języka, więc taki kierunek wydaje mi się dobrym pomysłem.

A w ramach ciekawostki: znam ludzi, którzy rezygnowali z filologii angielskiej na UJ na rzecz właśnie lingwistyk stosowanych na mniejszych, prywatnych uczelniach.
mmmajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 15:49   #12
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Cytat:
Napisane przez Ooona123 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tu nowa, zakładam nowy post, ponieważ nie za bardzo orientuje się jeszcze na forum.
Wybieram się w tym roku na studia, na maturze zdaje polski, matematyke, angielski, geografie i wos. I nie za bardzo wiem na jakie studia sie wybrać. Ktoś z Was może studiuje dziennikarstwo, stosunki miedzynarodowe, politologie, filologię angielsko- rosyjską albo coś w tym stylu? I mógłby mi cokolwiek napisać na temat tych studiów? Czy to dobry wybór? Dodam, że unikam matematyki
Pozdrawiam

moj chlopak jest na dziennikarstwie (2 rok) i ma praktyki w tvn24. Cały dzien ma zawalony, bo to gdzies wyjezdza, a tu cos innego. Od 9 do 21 nie ma go w domu. Na pierwszym roku miał bardzo mało zajęć, także cały czas imprezował. Na drugim roku ma jeszcze mniej, ale musi to godzić z praktykami.

Stosunki miedzynarodowe raczej odpadaja, tak samo politologia.
(chodzi mi o prace po tych studiach). Chyba że jesteś zapalencem, który chce zostać politykiem

Ale filologia rosyjska to juz calkiem co innego. Wg mnie to najlepszy kierunek z tych co podalas.
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:34   #13
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Trochę racja ale czasami po politologii można mieć prace jak się ma fajną specjalność.
W Olsztynie są fajne opcje do studiowania. Moja koleżanka też nie bardzo czuła się z matematyki. Poszła na pedagogikę na WSP TWP ale robiła doradztwo zawodowe i personalne z PR więc wszystko wtak, żeby nie pracować za bardzo z dziećmi Teraz chce iść na kuratora sądowego na tej uczelni więc będzie miała gdzie pracować po studiach.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:44   #14
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Wszystko tylko nie dziennikarstwo. :p

Filologia zawsze się przyda, jak nie wiesz na co iść. Zawsze to porządny kurs językowy za free.

Pedagogika czy politologia też nie są złe, tylko tak jak pisze Tici trzeba wybrać praktyczną specjalizację, coś co się przyda, a nie coś co tylko fajnie brzmi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:54   #15
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Megamag- Tego trochę zazdroszczę tej kumpeli. Miała pomysł na siebie i jej się teraz wiedzie. Trzeba po prostu rozważnie wybierać studia.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 11:50   #16
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Studia Białystok/ Olsztyn

Moja znajoma zaczyna teraz studia w Olsztyńskim wydziale WSP TWP Dosłownie za chwilę bo teraz uruchomili zapisy na dwie podyplomówki a jej brakuje dyplomu z animacji kulturalnej do pracy. Fajnie, że nie musi z tym wszystkim czekać do jesieni.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.