Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 16:08   #1741
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
<P></P><P>z tego co ktos mi kiedys mowil, nasze okolice dookola oczu dzialaja na zasadzie ligniny i nie ma potrzeby nakladac filtr pod oczy, Bo skora go sama "pobiera". Poszukaj czegos o tym, Bo moglem przekrecic cos </P>
Hmmm ciekawe, pierwsze słyszę o czymś takim Ale jeśli tak jest, to rzeczywiście wystarczy nałożyć na twarz np. 50, a pod oczy z spf 15 czy 25, tak czy inaczej jakaś ochrona będzie
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 16:16   #1742
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Też słyszałam i nie jestem pewna jak to ma działać w przypadku filtrów
Raczej wątpię w to (o ile w ogóle to prawda),że skóra jest w stanie podciągnąć przepisową ilość filtra pod oko, a wiadomo, że ilość jest kluczowa
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 17:21   #1743
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie Jak chronicie okolice oczu, szczególnie latem, kiedy jest mocne słońce? Zwykłe kremy z spf jeśli tylko dostaną się do oczu, powodują pieczenie. Przeglądałam różne kremy pod oczy, ale większość ma spf 15, max 25. Macie coś sprawdzonego?
Ja polecam dobre okulary z filtrem (nie z bazaru).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 17:29   #1744
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja polecam dobre okulary z filtrem (nie z bazaru).
Hehe, mam zakładam, ale tylko jak nie muszę wiele widzieć, albo mam soczewki Ale ostatnio przyzwyczaiłam się nosić okulary i wcale mi się soczewek nie chce zakładać
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 17:45   #1745
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja polecam dobre okulary z filtrem (nie z bazaru).
A jak bardzo dobre ( i drogie) muszą być te okulary, takie z Bijou Brigitte wystarczą czy to też szajs?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 18:41   #1746
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam bardzo wrażliwe oczy, dlatego nie nakładam filtra na te okolice. Pomyślałam, że może jest coś łagodnego z wysoką ochroną. Może coś jeszcze wymyślę, do lata jest trochę czasu
Jest https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A jak bardzo dobre ( i drogie) muszą być te okulary, takie z Bijou Brigitte wystarczą czy to też szajs?
Salony optyczne, decathlon, tk maxx.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 20:13   #1747
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jest https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html


Salony optyczne, decathlon, tk maxx.
Ooo a jednak, dzięki Może akurat się sprawdzi, bo z tego co widzę dużo osób stosuje go właśnie pod oczy
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 20:29   #1748
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A jak bardzo dobre ( i drogie) muszą być te okulary, takie z Bijou Brigitte wystarczą czy to też szajs?
Nie wiem jakie są z Bijou ale miałam kiedys z avonu, gdzie na metce zaznaczone było jaki współczynnik ochrony mają.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 21:19   #1749
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=128305
trochę na temat okularów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 22:03   #1750
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Raczej wątpię w to (o ile w ogóle to prawda),że skóra jest w stanie podciągnąć przepisową ilość filtra pod oko, a wiadomo, że ilość jest kluczowa
Wiem wiem :3 dlatego ja stosuję i pod oczy, i na powieki, ale ja mam moją męską(jak to brzmi! ) skórę mało wrażliwą.
W każdym razie usłyszałem gdzieś o tej ligninowej budowie, więc sie podzieliłem wiedzą ^^,
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 22:12   #1751
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Wiem wiem :3 dlatego ja stosuję i pod oczy, i na powieki, ale ja mam moją męską(jak to brzmi! ) skórę mało wrażliwą.
W każdym razie usłyszałem gdzieś o tej ligninowej budowie, więc sie podzieliłem wiedzą ^^,
Już sobie tak nie schlebiaj
Ja też walę pod i na powieki i nic mi nie jest, ale ja się dodatkowo retinoiduję
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 10:57   #1752
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie są z Bijou ale miałam kiedys z avonu, gdzie na metce zaznaczone było jaki współczynnik ochrony mają.
Wiesz, napisane było, że UV400, ale czy to prawda?
Zapaalka dzięki za link, poczytam sobie ten wątek.

Pod oczy używam podkładu Iwostin o takim składzie:
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Hydrogenated Polydecene, Isododecane, Propylene Glycol, Dimethicone Crosspolymer, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Zinc Oxide (and) Triethoxycaprylylsilane, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, PEG-12 Dimethicone, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Hydrogenated Polyisobutane, Allantoin, Sodium Chloride, Caprylic/Capric Triglyceride, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Coco-Glucoside, Silica Dimethyl Silylate, Magnesium Stearate, Polybutene, Ascorbyl Palmitate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, +/-[CI 77492, CI 77491, CI 77499].

Mineralne wysoko, szczególnie Titanium Dioxide - jak myślicie wystarczy czy nie?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 10:28   #1753
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Udało mi się poskromić Ziaję matującą Po początkowym braku porozumienia stron, teraz jestem bardzo na tak. Nawet Lauress, którego po pierwszych testach wyklęłam spisuje się dobrze - nie schodzi, mat się utrzymuje na przyzwoitym poziomie. No i mnie nie zapchał, a mam do tego spore predyspozycje.
Tak więc uważam, że to dobry filtr za lepsze pieniądze. Może nie na upały, ale na zimę czy obecną pogodę jak znalazł.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 22:00   #1754
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja dzis po poerwszym uzyciu vichy anti brillance


faktycznie czuc i widać że matuje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:10   #1755
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja będąc w aptece jakiś czas temu (szukałam vichy, ale nadal u mnie nie ma), natknęłam się na kosmetyki Caudalie, nie wiem czy znacie? Jeśli stać Was, żeby na dobry krem wydać ok 120 zł, to koniecznie spróbujcie ich filtra Caudalie Soleil Divin, krem przeciwzmarszczkowy z spf, mają 30 i 50. Ja wypróbowałam 50 i jest świetny, naprawdę polecam sprawdzić na własnej skórze, myślę, że w aptece bez problemu dostaniecie odlewkę w ramach próbki.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:28   #1756
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja dzis po poerwszym uzyciu vichy anti brillance


faktycznie czuc i widać że matuje
Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja będąc w aptece jakiś czas temu (szukałam vichy, ale nadal u mnie nie ma), natknęłam się na kosmetyki Caudalie, nie wiem czy znacie? Jeśli stać Was, żeby na dobry krem wydać ok 120 zł, to koniecznie spróbujcie ich filtra Caudalie Soleil Divin, krem przeciwzmarszczkowy z spf, mają 30 i 50. Ja wypróbowałam 50 i jest świetny, naprawdę polecam sprawdzić na własnej skórze, myślę, że w aptece bez problemu dostaniecie odlewkę w ramach próbki.
Ja już nie wierzę w istnienie lekkiego filtra dla tłustej cery takiej jak moja. Filtra który nie robi koszmarnej maski, nie sprawia że wyglądam jak galopujące suchoty. Makijaż jestem w stanie nałożyć tylko na Antheliosa AC SPF30, który rzeczywiście jest matowy sam w sobie. Ale co z tego, skoro wyglądam wtedy na 1o lat starszą, poszarzałą, steraną życiem kobiecinę z tynkiem na twarzy. A po godzinie twarz standardowo zaczyna się przetłuszczać, tak samo jak pod każdym innym kremem, więc tynk dodatkowo robi się błyszczący.
Chyba jedyna moja nadzieja w filtrach azjatyckich, tylko ciągle się zastanawiam, czy warto znowu inwestować w coś, co może tak jak każdy mój poprzedni filtr zlądować w szufladzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:39   #1757
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, spróbuj Biore uv aqua rich watery mousse lub watery essence. Mousse, essence.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2014-03-20 o 09:40
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:53   #1758
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już nie wierzę w istnienie lekkiego filtra dla tłustej cery takiej jak moja. Filtra który nie robi koszmarnej maski, nie sprawia że wyglądam jak galopujące suchoty. Makijaż jestem w stanie nałożyć tylko na Antheliosa AC SPF30, który rzeczywiście jest matowy sam w sobie. Ale co z tego, skoro wyglądam wtedy na 1o lat starszą, poszarzałą, steraną życiem kobiecinę z tynkiem na twarzy. A po godzinie twarz standardowo zaczyna się przetłuszczać, tak samo jak pod każdym innym kremem, więc tynk dodatkowo robi się błyszczący.
Chyba jedyna moja nadzieja w filtrach azjatyckich, tylko ciągle się zastanawiam, czy warto znowu inwestować w coś, co może tak jak każdy mój poprzedni filtr zlądować w szufladzie.
Kurcze, co do tłustej cery, to ja niestety nic nie doradzę, bo sama dopiero od niedawna mam problem z lekkim przetłuszczaniem i staram się z tym walczyć głównie od środka, ale Ty pewnie też.
Co do filtrów, to nie poddawaj się, próbki nic nie kosztują, a może w końcu znajdziesz ten idealny. Caudalie na pewno warto przetestować bo to nie jest "typowy" filtr, ma naturalne składniki itp. więc może Ci podejdzie
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 11:36   #1759
valerica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już nie wierzę w istnienie lekkiego filtra dla tłustej cery takiej jak moja. Filtra który nie robi koszmarnej maski, nie sprawia że wyglądam jak galopujące suchoty. Makijaż jestem w stanie nałożyć tylko na Antheliosa AC SPF30, który rzeczywiście jest matowy sam w sobie. Ale co z tego, skoro wyglądam wtedy na 1o lat starszą, poszarzałą, steraną życiem kobiecinę z tynkiem na twarzy. A po godzinie twarz standardowo zaczyna się przetłuszczać, tak samo jak pod każdym innym kremem, więc tynk dodatkowo robi się błyszczący.
Chyba jedyna moja nadzieja w filtrach azjatyckich, tylko ciągle się zastanawiam, czy warto znowu inwestować w coś, co może tak jak każdy mój poprzedni filtr zlądować w szufladzie.
Nie wiem czy używałaś, ale warto wypróbować filtr ze Ziaji spf 50. Sama mam cerę tłustą i nie pozostawia on efektu maski. Fakt nie matuje (przynajmniej u mnie), ale również nie bieli. Oprószam po nim twarz mąką ziemniaczaną i jest ok.


Chciałam się zapytać was jak to jest ze stosowaniem filtrów podczas siedzenia w domu? Czy też powinnam się nimi smarować po kuracji kwasami? Ostatnio zaczęło mnie to nurtować, bo wcześniej o tym nie pomyślałam i teraz się martwię.
Trochę mi to nie na rękę, bo jak siedzę w domu to zawsze mam coś tam na buzi nasmarowane - a to maseczka, a to jakiś specyfik od dermatologa. Ogólnie okien staram się unikać, ale wiadomo, że tak trochę tego promieniowania przechodzi i sama nie wiem co począć.
valerica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 15:53   #1760
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Chimay, spróbuj Biore uv aqua rich watery mousse lub watery essence. Mousse, essence.
Dzięki, zapisane. Widzę, że na ebayu się go dorwie. Poczytam sobie najpierw recenzje. Jakim cudem na rynek azjatycki (bo ten filtr właśnie tam jest sprzedawany) są tworzone inne, lżejsze formuły? Czemu takie LRP czy Vichy nie potrafią wyprodukować czegoś podobnego?

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Kurcze, co do tłustej cery, to ja niestety nic nie doradzę, bo sama dopiero od niedawna mam problem z lekkim przetłuszczaniem i staram się z tym walczyć głównie od środka, ale Ty pewnie też.
Co do filtrów, to nie poddawaj się, próbki nic nie kosztują, a może w końcu znajdziesz ten idealny. Caudalie na pewno warto przetestować bo to nie jest "typowy" filtr, ma naturalne składniki itp. więc może Ci podejdzie
Od środka za bardzo nie mogę, picie ziółek, które ograniczały przetłuszczanie skończyło się u mnie skutkami ubocznymi ze strony układu krążenia. Pozostaje mi tylko pielęgnacja. Problem w tym, że moja skóra nie toleruje ciężkich kremów, a filtry są ciężkie. Nawet jeśli początkowo matują.
Cadaulie widziałam w pobliskiej aptece, posępić zawsze mogę

Cytat:
Napisane przez valerica Pokaż wiadomość
Nie wiem czy używałaś, ale warto wypróbować filtr ze Ziaji spf 50. Sama mam cerę tłustą i nie pozostawia on efektu maski. Fakt nie matuje (przynajmniej u mnie), ale również nie bieli. Oprószam po nim twarz mąką ziemniaczaną i jest ok.


Chciałam się zapytać was jak to jest ze stosowaniem filtrów podczas siedzenia w domu? Czy też powinnam się nimi smarować po kuracji kwasami? Ostatnio zaczęło mnie to nurtować, bo wcześniej o tym nie pomyślałam i teraz się martwię.
Trochę mi to nie na rękę, bo jak siedzę w domu to zawsze mam coś tam na buzi nasmarowane - a to maseczka, a to jakiś specyfik od dermatologa. Ogólnie okien staram się unikać, ale wiadomo, że tak trochę tego promieniowania przechodzi i sama nie wiem co począć.
Gdyby w salonach Ziai mieli próbki, chętnie spróbuję, ale jestem na 99,99% pewna, że będzie to samo, co z takim np matującym Vichy, który dla niektórych był objawieniem, a dla mnie to kolejny klajster, którego nie dało się nawet zmatowić pudrem.

Nie łudzę się, że będę w stanie stosować filtry jako codzienną pielęgnację, ale używam cały rok Glyco-A i kiedy wiem, że spędzę te pół dnia na dworze, to wolałabym mieć jakiś filtr. Rok temu zaniedbałam sprawę i pewnego razu spaliłam sobie twarz na czerwono (kto by się spodziewał, że po miesiącu deszczów i chmur słońce będzie świeciło akurat wtedy, kiedy cały dzień byłam w plenerze). W tym roku chcę uniknąć takich akcji i zawczasu coś kupić, żeby być przygotowanym. Tylko że moja cera nie toleruje żadnych wysokich filtrów. Tego Antheliosa AC mogę nałożyć tylko solo, bo jest dość matowy na początku, ale gdybym wyszła tak do ludzi, to obawiam się, że wszyscy by się ode mnie dyskretnie odsuwali, bo wyglądam na ciężko chorą (jestem biało szara). A stonować tego podkładem nie da rady, więc robi się zamknięte kółko.

Mam przy okazji pytanie. Czy któraś z Was ma może w jakimś albumie zdjęcia z makijażem nałożonym na wysoki filtr? Chciałabym zobaczyć, jak to wygląda u innych (zwłaszcza z tłustą cerą), bo w moim otoczeniu nikt się nie filtruje, więc nie umiem sobie wyobrazić co to znaczy, że filtr się wchłania i zachowuje jak zwykły krem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-03-20 o 21:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 20:53   #1761
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Mam przy okazji pytanie. Czy któraś z Was ma może w jakimś albumie zdjęcia z makijażem nałożonym na wysoki filtr? Chciałabym zobaczyć, jak to wygląda u innych (zwłaszcza z tłustą cerą), bo w moim otoczeniu nikt się nie filtruje, więc nie umiem sobie wyobrazić co to znaczy, że filtr się wchłania i zachowuje jak zwykły krem.
moge zrobić dla ciebie jutro zdjęcie


tylko to bedzie świerzy makijaz z rana, potem niestety sie warzy :/
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 21:07   #1762
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
moge zrobić dla ciebie jutro zdjęcie


tylko to bedzie świerzy makijaz z rana, potem niestety sie warzy :/
Bardzo chętnie obejrzę A po jakim czasie zaczyna się warzyć?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 21:32   #1763
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie obejrzę A po jakim czasie zaczyna się warzyć?
to nie ma sprawy

własnie zalezy czasem po 4 h czasem wczesniej, a czasem pózniej


zastanawiam sie czy jak bym sie dopudrowywała, to zmniejsza to działanie filtra
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:32   #1764
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Gdyby w salonach Ziai mieli próbki, chętnie spróbuję, ale jestem na 99,99% pewna, że będzie to samo, co z takim np matującym Vichy, który dla niektórych był objawieniem, a dla mnie to kolejny klajster, którego nie dało się nawet zmatowić pudrem.

Mam przy okazji pytanie. Czy któraś z Was ma może w jakimś albumie zdjęcia z makijażem nałożonym na wysoki filtr? Chciałabym zobaczyć, jak to wygląda u innych (zwłaszcza z tłustą cerą), bo w moim otoczeniu nikt się nie filtruje, więc nie umiem sobie wyobrazić co to znaczy, że filtr się wchłania i zachowuje jak zwykły krem.
Obstawiam, że nie tylko w salonach, ale też w aptekach powinni mieć próbki ziai, gdyż na allegro można kupić np 50 czy 60 ml kremu "skompletowanego" właśnie z 2 ml próbek. Swoją drogą wg. mnie to chamstwo, że konsultanci, a może i farmaceuci sprzedają próbki na all jako pełnowymiarowy produkt nie dając tym samym szansy na przetestowanie produktu.

Jeśli nadal będziesz zainteresowana widokiem tłustej twarzy pokrytej matującą ziaią i wymalowaną to ja we wtorek postaram się tu coś wrzucić. Najlepiej bo zamówiłam w aptece internetowej matującą z żelem do mycia twarzy za 16,99 zł i przeciwzmarszczkową z kremem też za tyle, bo nigdzie stacjonarnie nie mogłam dorwać tych filtrów. I jestem u siebie w aptece i za 9.95 zł była ostatnia matująca. Także zrobiłam "biznes życia" . Wzięłam 3 filtr "na zapas" i powiem, wam, że jest to najlepszy filtr jaki do tej pory stosowałam. Racja bardzo matujący to on nie jest, ale wchłania się błyskawicznie, nie bieli i daje jedynie poświatę, ale makijaż mineralny na tym wygląda super i nawet go nie pudruję, jedynym minusem jest, że się "klei" ;/ mam cały kaptur kurtki utłuszczony, ale wybaczam mu to, bo można nałożyć przepisową ilość, gdyż ma lekką konsystencję.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 16:30   #1765
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Obstawiam, że nie tylko w salonach, ale też w aptekach powinni mieć próbki ziai, gdyż na allegro można kupić np 50 czy 60 ml kremu "skompletowanego" właśnie z 2 ml próbek. Swoją drogą wg. mnie to chamstwo, że konsultanci, a może i farmaceuci sprzedają próbki na all jako pełnowymiarowy produkt nie dając tym samym szansy na przetestowanie produktu.

Jeśli nadal będziesz zainteresowana widokiem tłustej twarzy pokrytej matującą ziaią i wymalowaną to ja we wtorek postaram się tu coś wrzucić. Najlepiej bo zamówiłam w aptece internetowej matującą z żelem do mycia twarzy za 16,99 zł i przeciwzmarszczkową z kremem też za tyle, bo nigdzie stacjonarnie nie mogłam dorwać tych filtrów. I jestem u siebie w aptece i za 9.95 zł była ostatnia matująca. Także zrobiłam "biznes życia" . Wzięłam 3 filtr "na zapas" i powiem, wam, że jest to najlepszy filtr jaki do tej pory stosowałam. Racja bardzo matujący to on nie jest, ale wchłania się błyskawicznie, nie bieli i daje jedynie poświatę, ale makijaż mineralny na tym wygląda super i nawet go nie pudruję, jedynym minusem jest, że się "klei" ;/ mam cały kaptur kurtki utłuszczony, ale wybaczam mu to, bo można nałożyć przepisową ilość, gdyż ma lekką konsystencję.
Wczoraj pytalam w salonie i niestety nie mają, nie wiadomo kiedy będą mieć. A Twój makijaż na Ziai bardzo chętnie zobaczę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 21:21   #1766
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

przepraszam, zdjecie zrobiłam w obiecany dzien, ale nie miałam czasu by je zgrać, jutro będą!
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 20:28   #1767
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nie ma sprawy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 06:59   #1768
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam wszystkich
Wiosna nadeszła, trzeba się filtrować i dlatego mam pytanie czy spotkał już ktoś tę nowość od Ziai http://ziaja.com/kosmetyki/3204,anty...ny-krem-spf-50 czyli Spot Sun antyoksydacyjny krem z witaminą C SPF 50+. Ciekawa jestem opinii, ale pewnie skończy się tak że kupię i się sama przekonam, ale fajnie by było wcześniej czegoś się dowiedzieć. Sama od paru lat używam Sopot Sun przeciwzmarszczkowego SPF 30 +. Dla mnie filtr ideał - nie bieli, na mnie wchłania się jak zwykły krem do twarzy, jak mam ochotę to nakładam makijaż -pięknie z nim współpracuje nic mi się nie warzy. Ma filtry chemiczne więc nic mi się nie destabilizuje, zresztą w lecie to ja się delikatnie maluję bo nie lubię w upał warstwy na twarzy, więc maluję się jak już naprawdę muszę. Nie bijcie że za mała ochrona, jak wychodzę rekreacyjnie na cały dzień, to zabieram filtr ze sobą i się dosmarowuję. Wolę to niż męczyć się z 50+.
Ale jeżeli ta nowa pięćdziesiątka z Ziai z witaminą C będzie miała takie same właściwości jak trzydziestka to chętnie zmienię.
Ciekawe czy ten filtr już mają w "Ziai dla ciebie" ?
Gdyby ktoś był przypadkiem to proszę zapytajcie i gdyby się komuś chciało sprawdzić skład, co w tym kremie siedzi to już w ogóle bajka
Z góry dziękuję.

Edytowane przez Mientka
Czas edycji: 2014-03-24 o 07:04
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 09:30   #1769
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja byłam w sklepie firmowym Ziaji w Warszawie, i nie mieli jeszcze tego filtra, ani nawet o nim nie słyszeli :C

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 10:43   #1770
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Coś mnie podkusiło i weszłam na facebooka Ziaja Polska.
Tam już piszą o tym kremie i jest skład, bozhe jak ja się ucieszyłam
Podaję bo pewnie ktoś będzie tym zainteresowany tak jak ja.

Skład inci jest następujacy: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilineleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum(fragrance), Citronellol, Limonene, Sodium Hydroxide.

Ja tu widzę 4 filtry chemiczne w tym Tinosorb S, Uvinul A plus i jeden filtr przenikający ( piszę bo może ktoś unika) Będzie stabilny, można na niego nakładać makijaż.
I bardzo fajny emolient Triethylhexanoin ( nie jest taki lepki i tłusty jak inne) więc może ten kremik nada się też dla osób z przetłuszczającą się skórą. Dimethicone - silikon, mi on nie przeszkadza a da fajny poślizg przy nakładaniu i nie będzie tak bardzo czuć tłustości. Witamina C dość daleko w składzie. Standardowe konserwanty jak to u Ziai na końcu.
Już mi się podoba ten filtr teoretycznie nie powinien zbytnio tłuścić, ani bielić - ja tu filtrów fizycznych nie widzę. Ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, bo nie chcę kogoś wprowadzić w błąd.
Ciekawe ile będzie kosztować, jak niezbyt drogo, to może być naprawdę fajny i tani filtr.

Edytowane przez Mientka
Czas edycji: 2014-03-24 o 10:52
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.