Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-17, 14:33   #1
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731

Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)


Witajcie,

Mam pytanie do osób, uzywających spieniaczy do mleka, takich mini-mikserków. Kupiłam taki w IKEA jakiś czas temu, i nijak nie moge zrobic porządnej pianki... Baterie sa nowe, podgrzewam mleko (w małym metalowym kubeczku jest go może na 5 cm wysokości), dosładzam leciutko i zaczynamy. Jeśli dysza wejdzie głębiej niż 1 cm pod powierzchnię mleka, nie ma mowy o żadnym spienianiu - mikserek tak zwalnia, że nic absolutnie sie nie ubija. A kiedy ubijam zanurzony płytko, wychodzi tylko maluteńka pianka.. Wkurzyłam się, bo czytałam, że wiele z Wizażanek używa własnie tego Ikeowego ubijaka i wychodzi im piękna, gęsta pianka. Co robię nie tak, może ktoś mi podpowie?
Nie jest to generalnie problem życia i śmierci ale będzie mi miło, jesli ktoś coś podpowie.
Pozdrawiam
edynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 14:51   #2
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

ja używam takiego spieniacza tylko do zimnego mleka do kawy mrożonej, na ciepłym rzeczywiście nigdy mi pianka nie wychodziła...
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 15:08   #3
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Cytat:
Napisane przez zosienka666 Pokaż wiadomość
ja używam takiego spieniacza tylko do zimnego mleka do kawy mrożonej, na ciepłym rzeczywiście nigdy mi pianka nie wychodziła...
No tak, ale na opakowaniu nie było mowy o tym, że należy ubijac nim tylko zimne mleko, więc ciekawe, czemu tak sie dzieje... Mrożoną kawę robię w shakerze, nie potrzebuje do niej spieniacza, natomiast do ciepłego mleczka do latte - jak najbardziej!
A może ktoś uzywa innego spieniacza i jest zadowolony? Być może ten jest po prostu kiepski (co, jak pomyślę o jego cenie - 5,99 - nie byłoby niczym dziwnym)
edynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 17:29   #4
nowa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 294
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Cytat:
Napisane przez edynka Pokaż wiadomość
No tak, ale na opakowaniu nie było mowy o tym, że należy ubijac nim tylko zimne mleko, więc ciekawe, czemu tak sie dzieje... Mrożoną kawę robię w shakerze, nie potrzebuje do niej spieniacza, natomiast do ciepłego mleczka do latte - jak najbardziej!
A może ktoś uzywa innego spieniacza i jest zadowolony? Być może ten jest po prostu kiepski (co, jak pomyślę o jego cenie - 5,99 - nie byłoby niczym dziwnym)
Ja akurat używam tego spiniacza z Ikei (za 6 zł) i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie lubię zimnego mleka, więc zawsze je podgrzewam. Przy czym stosuję tylko mleko chude (0,5%). Zarówno zalanie kawy tylko ciepłą wodą lub mlekiem lub spienianie samego mleka daje mi grubą, twrdą pianką, ok 3-4 cm. Częst jest tak, że jak robię kawe w kubku 400 ml, to połowę tego kubka zajmuje piana.
nowa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:19   #5
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

ja zimne mleko wkładam jeszcze na chwile do zamrażalnika i zawsze wychodzi.tyle że ja robię to gorącą parą z ekspresu. i mleko 3,5% tłuszczu.po spienieniu mleko jest w sumie gorące.
wydaje mi się że ciepłego mleka nie idzie spienic
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 14:25   #6
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

a ja jak ubijam zimne mleko,to w ogole nie wychodzi mi zadna pianka,a tez kupilam dobry spieniacz w Media Markt.To jak zrobic taka piane z mleka,zeby byla naprawde gesta??
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 14:59   #7
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

jak mleko nie wychodzi, zawsze można zrobic bitą śmietanę kawa z bitą śmietaną też jest dobra (ale wiadomo, dietetyczne to nie jest )
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 15:18   #8
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Ja mam spieniacz z Lavazz'y (gratis do kawy). I spieniam mleczko prosto z lodówki. Spóbuj ze śmietanka 30% powinno wyjść na stówę.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:56   #9
kamuha
Zakorzenienie
 
Avatar kamuha
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 29 164
GG do kamuha
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Mleko powinno być min. 2% i należy je podgrzać, ale nie za gorąco, bo traci słodycz(zawsze mówią, ze na ok.60stopni, czyli na oko > Również mam zwykły spieniacz za 8,99 z Media Markt i spisuje się dobrze. Gdy mleka jest dużo to faktycznie spienia bardziej z wierzchu(ale to jak robię latte na 2 osoby troche przejeżdżam spieniaczem, wlewam mleko, a potem zajmuję się pianką z reszty mleczka). Nie wiem Edynka czemu Tobie nei wychodzi. Ja przeważenie jak zanurzam spieniacza jadę se nim tak dookoła - no jak mikserkiem. Wychodzi ok. Próbuj, a na pewno Ci się uda.
kamuha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:45   #10
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Ja chcialabym uzyskac z mleka taka fajna pianke,a tu sie jednak nie da .Wczoraj znowu probowalam i nic .Za to z czystej smietanki wychodzi od razu.Ale nie chiclabym uzywac do tego smietany,bo jest bardzo kaloryczna.I jak tu zrobic takie cudo z mleczka??
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 13:05   #11
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Z tego co wiem to im mleko jest zimniejsze i tłustsze tym łatwiej się spienia. Może spróbuj najpierw spienić a potem podgrzać?

Ja natomiast mam inny patent na piankę do kawy- dość niekonwencjonalny Otóż do tego zadania świetnie nadaję się taki zaparzacz do herbaty/ziół, takie sitko w szklance (coś podobnego jak w załączniku, dokładnie identyczne jak to w aukcji)
http://www.allegro.pl/item634112520_...nki_6_szt.html
Wlewam do tej szklaneczki mleko-tyle ile potrzebuję, a potem przesuwam szybkimi ruchami to sitko w górę i w dół, momentalnie robi się pianka
Z tego co pamiętam mama kupiła to w jakimś supermarkecie za niewielkie pieniądze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 279814.jpg (14,5 KB, 33 załadowań)
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 14:21   #12
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Chyba w koncu mi sie udalo!Spienilam mleko,ale musialo byc dosc zimne.Pianka jest fajna,gesta,duza warstwa.Tylko jest pewien problem..bo za pare sekund pechcerzyki powietrza pekaja i pianka siada .Z tym juz nie potrafie sobie poradzic.Moze ktos z was ma na to jakis sposob?
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 20:26   #13
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

ze zwykłego mleka zazwyczaj pianka opada.
nie powinno sie do spieniacza uzywac mleka skondensowanego ??
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 21:29   #14
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Ha, ja w dalszym ciągu zimnego mleka nijak spienic nie umiem. Może dlatego, że zawsze kupuję półtłuste, a ma byc tłuste? Nie wiem. Jak podgrzeję mleko, to jeszcze jakaś ta pianka się zrobi, ale z zimnego to już nijak nie idzie. No nic, będę próbować dalej, bo strasznie lubię kawę z pianką

Edytowane przez edynka
Czas edycji: 2009-05-28 o 21:31
edynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 15:49   #15
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Mi sie udalo ubic spora pianke z mleka bardzo zimnego,bo z cieplego nie wychodzilo.uzywam mleka chudego a i tak sie udaje .Tylko,ze za szybko opada.Ja tak robie.Do szklanki wlewam troche zimnego mleka,tak na dnie i ubijam spieniaczem zataczajac koła.Potem wlewam ubite mleczko do np.kawy i ta pianka tak ślicznie wyplywa na wierzch,mowie wam,słodki widok.I pozniej na wierzchu kawki jest tyle tego puchu,tylko,ze za chwilke zaczyna opadac.
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 14:24   #16
Plumka
Przyczajenie
 
Avatar Plumka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Cytat:
Napisane przez edynka Pokaż wiadomość
Witajcie,

Mam pytanie do osób, uzywających spieniaczy do mleka, takich mini-mikserków. Kupiłam taki w IKEA jakiś czas temu, i nijak nie moge zrobic porządnej pianki... Baterie sa nowe, podgrzewam mleko (w małym metalowym kubeczku jest go może na 5 cm wysokości), dosładzam leciutko i zaczynamy. Jeśli dysza wejdzie głębiej niż 1 cm pod powierzchnię mleka, nie ma mowy o żadnym spienianiu - mikserek tak zwalnia, że nic absolutnie sie nie ubija. A kiedy ubijam zanurzony płytko, wychodzi tylko maluteńka pianka.. Wkurzyłam się, bo czytałam, że wiele z Wizażanek używa własnie tego Ikeowego ubijaka i wychodzi im piękna, gęsta pianka. Co robię nie tak, może ktoś mi podpowie?
Nie jest to generalnie problem życia i śmierci ale będzie mi miło, jesli ktoś coś podpowie.
Pozdrawiam
Mam taki sam spieniacz: pianka wychodzi całkiem ok (przed ubijaniem mleka podgrzewam je przez 1min w mikrofali). Mam takie małe podejrzenie, że może cukier jest winny - w sumie ubicie piany z białek też jest strasznie trudne, gdy się go od razu wsypie do białek (mało i słabo gotuję, nie będę się upierać, że mam rację, gdy ktoś napisze, że jej nie mam ).
Plumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 09:31   #17
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

ja bym spróbowała nie dodawać cukru, albo weź też trochę tłustsze mleko, powinno być lepiej.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 11:13   #18
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
ja zimne mleko wkładam jeszcze na chwile do zamrażalnika i zawsze wychodzi.tyle że ja robię to gorącą parą z ekspresu. i mleko 3,5% tłuszczu.po spienieniu mleko jest w sumie gorące.
wydaje mi się że ciepłego mleka nie idzie spienic
ja tez tak robię,najlepszy sposób nie raz to piana wyłazi mi ze szklaneczki,ale jest pyszna...aha i osobiscie uważam,ze mleko 3,2 % jest najlepsze i właśnie dooobrze schłodzone
Ja też uważam,że ciepłego mleka nie da się spienić
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 16:57   #19
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

To chyba jednak chodzi o te procenty mleka... bo śmietanka 12% ubija mi sie jak nic mniamusna
edynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 15:07   #20
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Pianka z mleczka juz tez mi wychodzi i to niebotyczna. Już wiem, na czym polegał błąd - trzeba było wymienic baterie w mikserku
edynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:17   #21
kachasmoq
Raczkowanie
 
Avatar kachasmoq
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 63
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Ja właśnie zakupiłam ów spieniacz z Ikei i żałuję, że wcześniej nie zrobiłam rekonesansu na wizażu.
Spieniacz działa na ciepłym mleku, ale musi być go naprawdę malutko, a ja lubię mieć w kubku pół-na-pół - więc w sumie muszę kombinować z 10 min zanim się napiję
Aż nie chce mi się myśleć co będzie, jak przyjdą goście..
__________________
Wiruje stół, a okno drży. Każdy z nas ma mokre ręce.
kachasmoq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 20:21   #22
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

stary temat, ale odgrzebuje.. kupiłam dzisiaj spieniacz do mleka z ikei, założyłam baterie i przez chwilę działał tak bardzo szybko, a potem zwolnił i teraz cały czas tak wolniej działa :/ poza tym cała rączka się jakby trzesie. jakiś wadliwy egzemplarz ? reklamować? da się to w ogóle reklamować? 5zł to niby nie majątek, ale widziałam, że niektórzy robią piękną piankę tym.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 23:21   #23
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Ja miałam podobny problem z takim z Empiku. Ale jak podczas spieniania przyciskam nakrywkę od baterii kciukiem to "przyspiesza"
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 15:44   #24
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Co robię żle? Pytanie do KAWOSZEK :-)

Tez mialam taki problem ze swoim spieniaczem, jedyna rada ktora dziala to potelepac nim troche przed wlaczeniem
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-08 16:44:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.