plan ćwiczeń - może byc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 10:44   #1
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201

plan ćwiczeń - może byc?


Witam serdecznie!
Chciałabym prosić wypowiedź odnośnie planu ćwiczeń jaki sobie wymyśliłam i stosuje coedziennie od 2 tygodni :
25min cardio
15min ćwiczenia z hantelkami
100 brzuszków
Chciałabym schudnąć jakies 15kg (wzrost 165cm, waga 75kg). Zastanawiam się czy te ćwiczenia są wystarczające, zastanawiam się czy nie dołożyć sobie jeszcze joggingu jakies 30min 3-4 razy w tygodniu?
__________________
Wyminka -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=671491
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:35   #2
cynamonowa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

nie znam sie na planach, ale myślę że jest ok ważne żeby systematycznie może dołóż sobie zamiast tych brzuszków 6weidera? sama wiem z doświadczenia że nie jest łatwo robić poprawne brzuszki ( 6 lat trenowałam karate tradycyjne ), chociaż wydaje nam się że są idealne, to nic nie dają.


Ja mam 17 lat 164 i 72kg. a wszystko przez to, że przestałam się ruszać, bo jeszcze niedawno ( czyli rok temu) ważyłam 60 kg, i miałam treningi 3x w tygodniu przez 2 godz.... lenistwo nie można też zapominać o internacie w którym jestem i który też miał niemały wpływ na moją wage

no i oczywiście tez podpisuję sie pod schudnięciem 15kg do wakacji!!! trzeba jakoś wyglądać.
a jak narazie 5 posiłków, hula hop z wypustkami i skakanka.
cynamonowa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:00   #3
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

Zastanawiałam się nad a6w ale czytałam, że te ćwiczenia są na rzeźbe, czyli na odtłuszczony już brzuszek a nie na takie sadełko i oponki jak ja mam :P

Podobnie jak ty cynamonowa94 usiłuje schudnąć 15kg do wakacji. I podobnie jak tobie mnie moje 15kg przybyło w dosyć krótkim czasie - 2 lata. U mnie to źle podziałało najpierw długi okres siedzenia w domu z powodu bezrobocia a potem nieregularne i poźnie pory posiłków w pracy.

Zastanawiam się też jaki rodzaj diety zastosować przy tym rodzaju ćwiczeń?Narazie ograniczyłam słodycze,pieczywo, ziemniaki i makaron. Ale nie wiem co dalej?
__________________
Wyminka -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=671491
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:21   #4
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

Cytat:
Napisane przez kama19 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Chciałabym prosić wypowiedź odnośnie planu ćwiczeń jaki sobie wymyśliłam i stosuje coedziennie od 2 tygodni :
25min cardio
15min ćwiczenia z hantelkami
100 brzuszków
Chciałabym schudnąć jakies 15kg (wzrost 165cm, waga 75kg). Zastanawiam się czy te ćwiczenia są wystarczające, zastanawiam się czy nie dołożyć sobie jeszcze joggingu jakies 30min 3-4 razy w tygodniu?
1. najpierw siłowe
2. potem cardio

2. co to sa wg Ciebie ,,cwiczenia z hantelkami". Mozesz przeciez bezsensownie machac 1,5kg we przód i we tył a możesz porządnie mięsnie zmęczyc dobrym treningiem z obciążeniem.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:39   #5
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

"ćwiczenia z hantelkami" są na ramiona. Znalazłam sobie taki zestaw ćwiczeń w necie:
. Zaczynamy od tradycyjnych i efektywnych pompek. Osoby zaawansowane wykonują je na prostych nogach, a te początkujące – na ugiętych kolanach. Dłonie mamy tak szeroko rozstawione abyśmy klatką piersiową sięgali ziemi a nie głową. Seria 20 powtórzeń.
2. Leżymy na plecach, nogi ugięte, stopy oparte o podłoże, hantle w dłoniach, ręce wyciągnięte po bokach, ale w szerz. Z takiej pozycji wyjściowej podnosimy je do góry tak, aby dotknęły się pięści z hantlami. Seria 20 powtórzeń.
3. Stoimy, ale ciało mamy zwrócone w prawo, bokiem. Jedną rękę podnosimy z hantlem do góry, do momentu zgięcia łokcia a potem opuszczamy w dół. Powtarzamy 20 razy i zmieniamy stronę oraz rękę.
4. Stoimy na prostych nogach, hantel trzymamy w opuszczonych dłoniach

w dół. Zaczynamy je podnosić, razem do góry tak aby pięści były zetknięte razem. Podnosimy do wysokości brody i opuszczamy – 20 razy.
5. Stoimy prosto, ręce opuszczone i zaczynamy je podnosić, wzdłuż boków ciała

, do góry, zatrzymując się na wysokości ramion i opuszczając do dołu – tak robimy 20 razy.
6. Pozycja pozostaje bez zmian z tą różnicą, iż ramiona mamy wyciągnięte w bok, a ćwiczenie

polega na zginaniu ich w łokciu, w górę i w dół – tak, aby nad głową pięści z hantlami się spotkały, powtarzamy 20 razy.
7. Stoimy prosto, ręce opuszczone wzdłuż ciała i zaczynamy je podnosić przed sobą, raz jedną ręka, raz drugą, do wysokości oczu – seria na jedną rękę 20 powtórzeń.
8. Uginamy lekko kolana, pochylamy się do przodu, ręce trzymamy wzdłuż boków. Kiedy jesteśmy gotowi, zaczynamy je podnosić w górę i w dół, do wysokości ramion, robimy tak 15 razy.
9. Stoimy prosto, w dłoniach trzymamy hantel, ręce trzymamy nad głową i delikatnie opuszczamy z tyłu, nad karkiem – w górę i w dół. Seria 15 powtórzeń.
Może takie coś być?tylko jak narazie mniej serii robie bo jeszcze niemam formy :P
__________________
Wyminka -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=671491
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:41   #6
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

zrob 2-3 cwiczenia na barki czy rece ale porządne a nie 10 cwiczen po 20 powtorzen. Bez sesnu po prostu. looknij na podwieszone, gdzie ktoras wklejala fajny zestaw na ręce
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 08:38   #7
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

Dzieki serdeczne Mini82! A masz moze jakieś sugestie co do diety jaką powinnam stosować? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ćwicze zawsze wieczorkiem ok 18-19, może jakieś specjalne kolacje powinnam jeść albo przed ćwiczeniami?wogóle sie na tym nie znam niestety
__________________
Wyminka -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=671491
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 20:53   #8
Salita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: plan ćwiczeń - może byc?

Kolacje normalne, ale myślę, że lekkie. Jeśli będą dobre jakościowo to chyba nie ma większego znaczenia czy przed czy po, ale bezpośrednio po jedzeniu się nie ćwiczy raczej, tylko tak po godzinie-dwóch przerwy. Możesz sobie zwiększać ilość powtórzeń w miarę robienia postępów i możliwości. A6W moim zdaniem jest bardzo ciężkie, a pod koniec wymaga dużo czasu. Zobacz sobie ABS, może bardziej Ci podejdzie.
Salita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.