Wazektomia a brak dzieci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-11, 11:02   #31
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Czeska służba zdrowia to jakieś zbawienie dla naszego kraju W ciągu jednego tygodnia słyszałam już o "robionym" w Czechach biuście, ustach, liposukcji, aborcji, a teraz i wazektomia dochodzi
Że niby taniej tam wychodzą takie zabiegi?
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 11:55   #32
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Ja ostatnio stanęłam przed podobnym problemem. Mam dwójkę dzieci i nie mam najmniejszego zamiaru mieć wiecej. Chciałam podwiązać jajniki. I co usłyszałam - wymóg konieczny - posiadanie 3 lub więcej dzieci. I przepraszam jakaś ustawa ma decydować o tym ile mam mieć dzieci. Oficjalnie lekarz nie może wykonać takiego zabiegu bez spełnienia wymogu. Jednak jak powiedział mi lekarz - umówimy się na termin, wypełnimy dokumenty i wszytko będzie zgodnie z prawem i wymogami. Tak więc jestem umówiona na zabieg za 2 miesiące w jednym ze szpitali. Oczywiście za odpowiednią opłatą 5 tysięcy złotych.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 14:44   #33
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Że niby taniej tam wychodzą takie zabiegi?
No właśnie nie wiem. Ale coś musi być na rzeczy, więc chyba taniej? Nie żebym chciała się poprawiać, ale mi się zachce to lepiej wiedzieć gdzie

Chatul - pełen serwis
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:44   #34
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio stanęłam przed podobnym problemem. Mam dwójkę dzieci i nie mam najmniejszego zamiaru mieć wiecej. Chciałam podwiązać jajniki. I co usłyszałam - wymóg konieczny - posiadanie 3 lub więcej dzieci. I przepraszam jakaś ustawa ma decydować o tym ile mam mieć dzieci. Oficjalnie lekarz nie może wykonać takiego zabiegu bez spełnienia wymogu. Jednak jak powiedział mi lekarz - umówimy się na termin, wypełnimy dokumenty i wszytko będzie zgodnie z prawem i wymogami. Tak więc jestem umówiona na zabieg za 2 miesiące w jednym ze szpitali. Oczywiście za odpowiednią opłatą 5 tysięcy złotych.
Czyli nic się nie zmieniło od czasu kiedy o tym czytałam, boże... co za kraj.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:06   #35
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Kolor Bzu, mam nadzieje, ze zdajecie sobie sprawę z tego, że wazektomia nie daje 100% zabezpieczenia przed ciążą?
mozesz podać źródło tych informacji??
poza tym wazektomię można wykonać w dwojaki sposób przez zaciśniecie klipsów lub przecięcie i wycięcie odcinka nasieniowodu (tą metodę stosują w klinice w Touniu)
Autorko wątku zadzwoń tam http://www.wazektomia.pl/ porozmawiaj ...

faktycznie psy łatwiej ułożyć niż dzieci i mniej gryzą - przynajmniej moje psy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 06:27   #36
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
mozesz podać źródło tych informacji??
poza tym wazektomię można wykonać w dwojaki sposób przez zaciśniecie klipsów lub przecięcie i wycięcie odcinka nasieniowodu (tą metodę stosują w klinice w Touniu)
Autorko wątku zadzwoń tam http://www.wazektomia.pl/ porozmawiaj ...

faktycznie psy łatwiej ułożyć niż dzieci i mniej gryzą - przynajmniej moje psy

Pierwszy lepszy link z googli KLIK, bo domyślam się, że argumenty o podręcznikach i wykładowcy nie będą wystarczające

Na stronie którą podałaś również jest mowa o skuteczności, i również nie jest to 100%

Oczywiście ja nie mówię, ze to jest zła metoda czy mało pewna - bo w takim połączeniu jak zamierza stosować KolorBzu to to już musiałby być naprawdę cud, by zaszła w ciążę. Ale piszę to, by nie było rozczarowań, że "zrobilismy wazektomię i jestem w ciąży". A tak też bywa (rzadko, ale bywa)
Metodami 100% skutecznymi w zapobieganiu ciąży byłoby jedynie usunięcie jajników lub jąder.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-11-14 o 06:30
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 06:55   #37
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Po wazektomii istnieje ryzyko rekanalizacji czyli udrożnienia się nasieniowodów dlatego co jakiś czas należy robić badania nasienia pod kątem obecności plemników. Statystycznie im dalej od zabiegu tym ryzyko mniejsze.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 07:11   #38
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

klempaa wujka google znam nieźle jednak właśnie myślałam o jakiś źrółach - rzetelnych badaniach tym bardziej, że podałam 2 rozwiązania wazektomii i wiem, że metoda z klipsami jest bardziej zawodna, a myślicie, że mogą się nasieniowody zrosnąć?? są takie przypadki, bo wujek google o tym milczy
Klempoo z podanego przez Ciebie artykułu jasno wynika ze statystykę odsetek nieskuteczności zabezpieczenia wynika poniekąd z nieprzestrzegania zaleceń wstrzemięźliwości przez pierwsze miesiące po zabiegu
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'

Edytowane przez Patrilla
Czas edycji: 2012-11-14 o 07:16 Powód: przeczytałam Link
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 07:24   #39
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
klempaa wujka google znam nieźle jednak właśnie myślałam o jakiś źrółach - rzetelnych badaniach tym bardziej, że podałam 2 rozwiązania wazektomii i wiem, że metoda z klipsami jest bardziej zawodna, a myślicie, że mogą się nasieniowody zrosnąć?? są takie przypadki, bo wujek google o tym milczy
Klempoo z podanego przez Ciebie artykułu jasno wynika ze statystykę odsetek nieskuteczności zabezpieczenia wynika poniekąd z nieprzestrzegania zaleceń wstrzemięźliwości przez pierwsze miesiące po zabiegu

Dobrze, jeśli chcesz to dziś skoczę do biblioteki i Ci bibliografię znajdę.

Wynika "poniekąd"? Przeczytaj proszę dokładnie
Strona którą podałaś też nie jest dla Ciebie wiarygodnym źródłem? Wystarczy tam zajrzeć

Tak jak effcia pisze - należy wykonywać regularnie badania nasienia. Tylko kto to robi?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 12:33   #40
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Klempoo w pełni zgadzam się z effcią82, wiadomo, że zawsze może zdarzyć się "coś" wydaje mi się jednak, że skuteczność tego zabiegu w badaniach statystycznych mogłaby być jeszcze wyższa właśnie jeśli mężczyźni co jakiś czas wykonywali by badania szczególnie w pierwszym roku po rzetelnie wykonanej wazektomii ... i to wynika także z podanego przez Ciebie artykułu czytałam i nie wie rozumiem Twojej postawy, ja nie neguję 100% zastanawiam się nad wiarygodnością badań w obliczu nie przestrzegania zaleceń lekarskich po zabiegu, z rozmów z mężczyznami po wazektomii wiem że spora grupa ma dłuższy czas "oczyszczania" ejakulatu z żywego nasienia.
Klempoo ależ nie musisz zaraz skakać myślałam, że masz coś na podorędziu online ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 15:22   #41
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Klempoo w pełni zgadzam się z effcią82, wiadomo, że zawsze może zdarzyć się "coś" wydaje mi się jednak, że skuteczność tego zabiegu w badaniach statystycznych mogłaby być jeszcze wyższa właśnie jeśli mężczyźni co jakiś czas wykonywali by badania szczególnie w pierwszym roku po rzetelnie wykonanej wazektomii ... i to wynika także z podanego przez Ciebie artykułu czytałam i nie wie rozumiem Twojej postawy, ja nie neguję 100% zastanawiam się nad wiarygodnością badań w obliczu nie przestrzegania zaleceń lekarskich po zabiegu, z rozmów z mężczyznami po wazektomii wiem że spora grupa ma dłuższy czas "oczyszczania" ejakulatu z żywego nasienia.
Klempoo ależ nie musisz zaraz skakać myślałam, że masz coś na podorędziu online ...

Na podorędziu nie mam i pisałamo tym w pierwszym poście.

A skuteczność metody ocenia się przy stosowaniu standardowym i idealnym.
Przy żadnym wazektomia nie daje 100%, tak samo jak pozostałe metody antykoncepcji.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 10:26   #42
Caban
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Wazektomia a brak dzieci

Nie wiem skąd wzięły się plotki w tym temacie, jakoby obaj lekarze wykonujący wazektomię w Polsce (wazektomia.com, wazektomia.pl, ostatnio doszedł jeszcze jeden gabinet wazektomia-gabinet.pl) stawiali warunki dzieciowo-wiekowe. Należało najpierw spytać, dopiero potem tak twierdzić. Ja miałem wykonaną wazektomię w wieku 20 lat i bez dzieci u dr Siwika przeszło 4 lata temu (wazektomia.com). Dr Nowak z wazetkomia.pl, pomimo wymogu posiadania dzieci, nie każe ich przyprowadzać do gabinetu, u niego można po prostu skłamać, że ma się choćby i 10, i też zabieg wykona. O trzecim gabinecie nic na razie nie wiem. Cena wazektomii spadła przez ostatnie lata, za moich czasów było to jeszcze 3000zł, obecnie można trafić i za 1700zł w promocji. Za granicą jest jeszcze taniej, szczególnie na południu, no ale dochodzą koszty dojazdu, a trzeba brać pod uwagę możliwość korekty, gdy zabieg za pierwszym razem się nie uda.
Co do skuteczności to są jedne badania na ten temat:
http://menshealth.about.com/od/genit...ctomy_FAQ3.htm
"The U.S. Agency for International Development states that the failure rate for vasectomies is from 0.2% to 0.4% up to as high as 3-5%. The Centers for Disease Control estimate there is a probability of failure in 11 per 1,000 procedures over two years. Half of the failures occurred in the first three months after the vasectomy. No failures occurred after 72 weeks."
Caban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.