Anemia w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-14, 09:16   #1
Roxy32l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17

Anemia w ciąży


Witam Was wszystkich. Jestem w 6-ym miesiącu ciąży i mam ciężką anemie, ponieważ pomimo brania żelaza wraz z kwasem foliowym wyniki morfologii są co raz gorsze Dostałam teraz nowy preparat i chciałabym mu tak jakby pomóc dlatego moim pytaniem jest:
-co muszę dokładnie jeść, aby zwiększyć poziom żelaza i aby przyswoiło się go jak najwięcej,
-z jakimi produktami nie mogę zażywać żelaza (dokładnie Tardyferon Fol), by nie ograniczyć jego wchłonięcia a z jakimi wręcz powinnam.
Oraz takie krótkie, może i dziwne pytanko. Mianowicie czy po wyleczeniu anemii koloryt skóry się poprawia czy nadal będzie ona taka blada?

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. Nie chcę by przez anemie coś stało się mojemu dziudziusiowi
Roxy32l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:04   #2
Mucek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Anemia w ciąży

a jakie leki bralas? moze za male dawki? a morfologia przed ciaza byla ok?
Mucek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 14:09   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Anemia w ciąży

Cytat:
Napisane przez Roxy32l Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkich. Jestem w 6-ym miesiącu ciąży i mam ciężką anemie, ponieważ pomimo brania żelaza wraz z kwasem foliowym wyniki morfologii są co raz gorsze Dostałam teraz nowy preparat i chciałabym mu tak jakby pomóc dlatego moim pytaniem jest:
-co muszę dokładnie jeść, aby zwiększyć poziom żelaza i aby przyswoiło się go jak najwięcej,
-z jakimi produktami nie mogę zażywać żelaza (dokładnie Tardyferon Fol), by nie ograniczyć jego wchłonięcia a z jakimi wręcz powinnam.
Oraz takie krótkie, może i dziwne pytanko. Mianowicie czy po wyleczeniu anemii koloryt skóry się poprawia czy nadal będzie ona taka blada?

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. Nie chcę by przez anemie coś stało się mojemu dziudziusiowi

Ogranicz jedzenie nabiału do minimum, oraz zrezygnuj z napoi zawierających teinę/kofeinę.
Jeśli przypadkiem dodajesz do jedzenia otręby- przestań.
Staraj się jeść więcej pokarmów jak najmniej przetworzonych i ogólnie może staraj się jeść więcej, bo może zwyczajnie za mało jesz, albo jesz dużo produktów pustych: biały chleb, makarony, ciastka, słodycze, placki, należniki, pierogi, dżemy?

Ile ważyłaś przed ciążą i teraz wciąży??

Jedz czerwone mięsa, jaja (żółtka!!!), mięso królika, indyka (czerwone części->udżce), kaczki, tłuste ryby i do kazdego posiłku świerze warzywa głównie liściaste ciemnozielone i owoce. Do przyswojenia żelaza konieczna jest wit. C oraz witamin z grupy B, kwas foliowy i cytrynowy.

W ciąży nie poleca się jadania podrobów, wątróbka jest dobrym źródłem żelaza, ale zawiera też dużo zanieczyszczeń.

Dbaj o jakość jedzenia, w tanim kiepskim mięsie jest mniej żelaza, tak samo w jajach w wielkich ferm jest go mniej niż w wiejskich lub z chowu wybiegowego. Jaj przepiórek sa bardzo dobre- niestety drogie, ale moze warto czasami kupić i zjeść.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 08:03   #4
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Anemia w ciąży

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ogranicz jedzenie nabiału do minimum, oraz zrezygnuj z napoi zawierających teinę/kofeinę.
Jeśli przypadkiem dodajesz do jedzenia otręby- przestań.
Staraj się jeść więcej pokarmów jak najmniej przetworzonych i ogólnie może staraj się jeść więcej, bo może zwyczajnie za mało jesz, albo jesz dużo produktów pustych: biały chleb, makarony, ciastka, słodycze, placki, należniki, pierogi, dżemy?

Ile ważyłaś przed ciążą i teraz wciąży??

Jedz czerwone mięsa, jaja (żółtka!!!), mięso królika, indyka (czerwone części->udżce), kaczki, tłuste ryby i do kazdego posiłku świerze warzywa głównie liściaste ciemnozielone i owoce. Do przyswojenia żelaza konieczna jest wit. C oraz witamin z grupy B, kwas foliowy i cytrynowy.

W ciąży nie poleca się jadania podrobów, wątróbka jest dobrym źródłem żelaza, ale zawiera też dużo zanieczyszczeń.

Dbaj o jakość jedzenia, w tanim kiepskim mięsie jest mniej żelaza, tak samo w jajach w wielkich ferm jest go mniej niż w wiejskich lub z chowu wybiegowego. Jaj przepiórek sa bardzo dobre- niestety drogie, ale moze warto czasami kupić i zjeść.
ja sie nie zgadzam...nie bede tego wklepywac ale zobacz http://tlustezycie.blogspot.com/2012/11/anemia.html tam w poscie sa tez linki
anemia rzadko jest wynikiem po prostu niedoborow zelaza
jak Twoj poziom foliowego, b6 i b12?
no i wyniki MCV, MCH oraz MCHC bez tego nie mozna cokolwiek doradzac odnosnie diety, bo moze to tylko pogorszyc sprawe...zwlaszcza podanie zelaza komus kto ma anemie na skutek jakiejs infekcji czy patagoeny, bo te stworzenia zywia sie zelazem
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:58   #5
Roxy32l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: Anemia w ciąży

Cytat:
Napisane przez Mucek Pokaż wiadomość
a jakie leki bralas? moze za male dawki? a morfologia przed ciaza byla ok?
Brałam Ascofer (23,2) oraz Acidum Folicum (5mg), obydwa preparaty brałam 3x1 dziennie. Morfologie przed ciążą mialam jaką miałam, nie najlepszą, ale żaden lekarz nie stwierdził, że to anemia.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ogranicz jedzenie nabiału do minimum, oraz zrezygnuj z napoi zawierających teinę/kofeinę.
Jeśli przypadkiem dodajesz do jedzenia otręby- przestań.
Staraj się jeść więcej pokarmów jak najmniej przetworzonych i ogólnie może staraj się jeść więcej, bo może zwyczajnie za mało jesz, albo jesz dużo produktów pustych: biały chleb, makarony, ciastka, słodycze, placki, należniki, pierogi, dżemy?

Ile ważyłaś przed ciążą i teraz wciąży??

Jedz czerwone mięsa, jaja (żółtka!!!), mięso królika, indyka (czerwone części->udżce), kaczki, tłuste ryby i do kazdego posiłku świerze warzywa głównie liściaste ciemnozielone i owoce. Do przyswojenia żelaza konieczna jest wit. C oraz witamin z grupy B, kwas foliowy i cytrynowy.

W ciąży nie poleca się jadania podrobów, wątróbka jest dobrym źródłem żelaza, ale zawiera też dużo zanieczyszczeń.

Dbaj o jakość jedzenia, w tanim kiepskim mięsie jest mniej żelaza, tak samo w jajach w wielkich ferm jest go mniej niż w wiejskich lub z chowu wybiegowego. Jaj przepiórek sa bardzo dobre- niestety drogie, ale moze warto czasami kupić i zjeść.
Przed ciążą owszem mało jadłam, ponieważ nie zawsze miałam ochotę, jak zaszłam w ciążę jem o wiele więcej, waga jak na moje gabaryty jest w normie (tj. w 16 tyg.- 44,5 kg teraz 25/26 tyg. - 50 kg). Tak wiem nie jest to za wiele, ale od zawsze bylam bardzo szczupła, nie odchudzam się, nie choruje na nic poważnego oraz miesiączki miałam zawsze regularne. Moja mama oraz rodzeństwo też są szczupli.
Niedługo będę miała więcej funduszy to zadbam o to by moje jedzenie było na prawdę dobrej jakości. Wcześniej nie zawsze mogłam o to zadbać...
Piję teraz dużo wody z cytryną, ponieważ z herbaty całkowicie postanowiłam zrezygnować.

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
ja sie nie zgadzam...nie bede tego wklepywac ale zobacz http://tlustezycie.blogspot.com/2012/11/anemia.html tam w poscie sa tez linki
anemia rzadko jest wynikiem po prostu niedoborow zelaza
jak Twoj poziom foliowego, b6 i b12?
no i wyniki MCV, MCH oraz MCHC bez tego nie mozna cokolwiek doradzac odnosnie diety, bo moze to tylko pogorszyc sprawe...zwlaszcza podanie zelaza komus kto ma anemie na skutek jakiejs infekcji czy patagoeny, bo te stworzenia zywia sie zelazem
Przeczytałam ten wątek i sprawdziłam wyniki ostatnich moich badań, MCV itd. są w normie.

Dziękuję Wam za odpowiedzi

Edytowane przez Roxy32l
Czas edycji: 2013-02-15 o 14:59
Roxy32l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 12:41   #6
Mucek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Anemia w ciąży

A moze czekolada, tzn taka min 80% i sok z burakow, tzn takich kiszonych. probowalas?
Mucek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 16:00   #7
Roxy32l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: Anemia w ciąży

Hmm Babcia ciągle mówi mi o burakach :P więc wypróbuję jak następne wyniki znów wyjdą kiepskie i nie będzie żadnej poprawy.
Roxy32l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.