Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-21, 18:29   #3211
madzia38
Raczkowanie
 
Avatar madzia38
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 270
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Muffko Droga,trzeba sobie dużo truć na okrągło, żeby dotarło do nas CO MY, DO JASNEJ CIASNEJ, WYPRAWIAMY ! Próbuję sobie zawsze przypomnieć, jak mam ochotę coś wycisnąć, moje słowa, kiedy mam buzię nieskalaną wyciskaniem : " Jakie życie bez wyciskania jest prostsze.. Mogę chodzić z głową wysoko podniesioną do góry, patrzeć bez obaw w lustro, nie martwić się, że korektor mi zszedł, a przede wszystkim, mogę patrzeć śmiało ludziom w oczy ! " I moja siostra również lubi mi to powtarzać
__________________

And if You die
I wanna die with You



madzia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:47   #3212
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez madzia38 Pokaż wiadomość
Muffko Droga,trzeba sobie dużo truć na okrągło, żeby dotarło do nas CO MY, DO JASNEJ CIASNEJ, WYPRAWIAMY ! Próbuję sobie zawsze przypomnieć, jak mam ochotę coś wycisnąć, moje słowa, kiedy mam buzię nieskalaną wyciskaniem : " Jakie życie bez wyciskania jest prostsze.. Mogę chodzić z głową wysoko podniesioną do góry, patrzeć bez obaw w lustro, nie martwić się, że korektor mi zszedł, a przede wszystkim, mogę patrzeć śmiało ludziom w oczy ! " I moja siostra również lubi mi to powtarzać
Swieta racja, jednak trzeba naprawde miec silna wole...musze nad nia pracowac
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:24   #3213
anianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
GG do anianka
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Hej kobiety !
Jestem poraz pierwszy na tym forum czytałam poczatki szukałam roku 2011 aż w koncu dotarłam
Tez mam sklonnosc do wyciskania jak jasna cholera ale , wczoraj bylam u kosmetyczki na oczyszczaniu buzi powyciskala wszystko tylko na wieczor zaczely wychodzic biale krosty... no i przyznam sie te co wyszly wycisnelam chociaz nie mozna :/ ale jak ja je widze to mnie trzesie !
Teraz smaruje kremami i rowniez obiecuje ze przestane bo teraz kosmetyczna mi to bedzie robic znow za miesiac
najgorsze sa te biale wykwity
Musze wytrzymać
Zostaje tutaj z Wami
anianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 15:30   #3214
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Witam dziewczyny
I ja chciałabym się zgłosić. Często, gdy coś tylko widzę, staram się to wyciskać, pomóżcie..
Choć myślę, że może być to spowodowane faktem, że większość kosmetyków szczególnie do zaskórników nie działa, i nie widzę innego wyjścia niż pocisnąć
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:14   #3215
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Witamy nowe wyciskary Jesli chcecie razem z innymi podołac wyzwaniu niewyciskania i same sie sprawdzic - zapraszamy na watek, w ktorym odliczamy kazdy dzien bez tego okropnego nawyku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531638
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."




Edytowane przez Muffka_
Czas edycji: 2011-12-19 o 16:15
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 09:09   #3216
anianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
GG do anianka
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV
Witam dziewczyny
I ja chciałabym się zgłosić. Często, gdy coś tylko widzę, staram się to wyciskać, pomóżcie..
Choć myślę, że może być to spowodowane faktem, że większość kosmetyków szczególnie do zaskórników nie działa, i nie widzę innego wyjścia niż pocisnąć
__________________
"Tam, gdzie gaśnie dzień, tam znajdziesz mnie..."


ja zaczelam chodzic do kosmetyczki pierw, bylam juz 3 razy wybiore sie w styczniu na oczyszczanie, oczyscila mi buzie widze mam mniej wagrow to dziala ale jeden zabieg nie wystarcza pomimo ze mam mniej wagrow mam stany zapalne gule i zaskórniki :/ Byłam ostatnio u dermatologa przepisala mi duac na noc i cetaphil md emulsje na dzien do nawilzania bo podstawa przy tradziku jest nawilzanie a nie wysuszenie ! ile to ja kremow nie mialam dziewczyny za ta kase na majorke bym pojechala ... jezeli chcecie moge wam napisac czego uzywalam i wogole opowiedziec jakbyscie mialy jakies pytania? u mnie to cos jest z hormonami bo od 2 lat mam nieregularne miesiaczki :/ czekam teraz az dostane i ide do szpitala na badania i jak na zlosc nie ma @... piszcie kobiety
anianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 10:59   #3217
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Ja chciałabym, żebyś zarekomendowała jakiś naprawdę dobry krem/preparat na trądzik dostępny bez recepty. Dostałam teraz od dermatologa silnie złuszczający preparat, okropnie wysusza skórę ;/ Syfy znikają, ale i tak pojawiają się nowe... Chyba serio przejdę się do kosmetyczki, bo mam dość swojej cery

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Hm, 25 dni? Nie wiem, jak ja to wytrzymam, cały czas mi wyskoczy jakiś syf, i on sam prosi żeby go wycisnąć.. Mam nadzieję, że po tym czasie nie będę miała tego wszystkiego więcej, tzn zaskórniki czy wągry, bo z tym mi jeszcze ani jeden preparat nie pomógł :P Choć wiem, że wyciskaniem przenoszę bakterie, niektóre znikają tak wolno, jak na zlość.. I dopiero gdy przycisnę znikają.
__________________
Moja wymianka - klik!

Edytowane przez AncientQueen
Czas edycji: 2011-12-20 o 11:03
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 15:44   #3218
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Hm, 25 dni? Nie wiem, jak ja to wytrzymam, cały czas mi wyskoczy jakiś syf, i on sam prosi żeby go wycisnąć.. Mam nadzieję, że po tym czasie nie będę miała tego wszystkiego więcej, tzn zaskórniki czy wągry, bo z tym mi jeszcze ani jeden preparat nie pomógł :P Choć wiem, że wyciskaniem przenoszę bakterie, niektóre znikają tak wolno, jak na zlość.. I dopiero gdy przycisnę znikają.
Ja bez wyciskania mam tego dziadostwa zdecydowanie mniej. Prawie cale wakacje nie wyciskalam i mialam naprawdę ladna cere...dopiero jak szkola sie zaczela i stres to zaczelam dziubac A z kremow do zadan specjalnych to polecam Acnefan punktowo i tez znow biore sie za kuracje Acne Dermem, teraz dociagne ja do konca bo ladnie dziala na przebarwienia
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 09:00   #3219
anianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
GG do anianka
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Drogie kobiety !
Napisze wam co ja używam.
Dopuki nie poszlam do dermatologa uzywalam (nadal nawet) masć PAYOT pate grise droga jest ,dalam prawie 50zl albo 60 zł za 15ml, wyciaga caly syf na wierzch te biale swinstwo. Niecaly miesiac tego uzywam bo wybralam sie do dermatologa. No a przed dermą uzywalam jeszcze krem z SVR LYSALPHA ACTIVE hmm taki sobie, do tego kupialm w Superpharmie na promocji ze 109zł na 77 peeling LYSALPHA Cicapeel ( to nie peeling z drobinkami wg mnie bardziej chyba enzymatyczny jest wodnisty przezroczysty i sie nim buzie smaruje i do spania ) 2 razy go uzylam wiec nie moge za wiele powiedziec czy pomaga.
Jezeli chodzi o nawilzenie kupilam tez dawno z IWOSTINU purritin REHYDRIN do nawilzenia, do mycia twarzy zel Iwostin purritin ( promocja 2 zele po 150ml za 28zł )
A po wizycie u dermatologa dostalam DUAC na noc, wiec buzie oczyszczam i na noc smaruje duakiem a na to czasem klade punktowo PAYOT, rano myje buzke i smaruje CETAPHILEM , zostawia film tlusty ale ja wacikiem lekko zbieram suchym ten nadmiar i sobie pudrem przymatowuje buzie , jakos juz sie nie przejmuje ze po jakims czasie sie swiece biore chusteczke i nadmiar sebum ona mi wchlania wsio
niestety po lecie taki mam wysyp , skora wysuszyla sie potem bronila i przez to jest jak jest same wiecie... wiec powtarzam nie wysuszajcie a nawilżajcie ! ja robilam blad wiele lat CETAPHIL jest super jezeli macie ochote kupcie sobie na pewno na dlugo starczy a lepiej nawilzyc czyms co nie zapycha niz kupowac tak jak ja tyle kosmetykow co g** daja :/... za ta kase to bysmy niezla impreze urzadzily, za miesiac ide na kontrol i sie okaze co dalej bo moze bede musiala stosowac antybiotyk...
Najgorsze sa blizny te zaskorniki po pryszczach tego ciezko jest sie pozbyc ale nie poddam sie

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Powiem wam ze kosmetyczka jest zbawieniem ! nikt nie oczysci wam cery jak ona to jest dodatkowa kuracja wspomagajaca dermatologa ! tylko trzeba trafic na naprawde dobra kosmetyczke ja trafilam na szczescie, same nie ruszajcie ! uzbierajcie pieniazki i pojdzcie na prawde warto po 3 dniach zaczerwienienie schodzi.
Ja jedna radykalną różnice zauwazylam, jak sama oczyszczalam buzie wyciskaniem przeze mnie na drugi dzien mialam wykwit ropny na tym samym co wycisnelam tak jakby sie odbudowalo a po kosmetyczce nic takiego nie bylo nic kompletnie, nie bojcie sie ja sie balam isc pierwszy raz ale bylo ok ledwo a bym zasnela, zastanowcie sie dziewczyny nad kosmetyczka lepiej pojsc porzadkie zabdac o buzie bo same sie okaleczamy wiem bo sama to robilam :/...
mam nadzieje ze za jakis czas wylecze stany zapalne i bede mogla pojsc na kwasy czy cos aby te zaskorniki zlikwidowac
Buziaki
anianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 22:12   #3220
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Muffka_ - no proszę... Nie wiem, czy teraz uda mi się tego wszystkiego nie ruszać, bo cały czas jestem zestresowana - wiecie, szkoła, rodzina, znajomi, kłótnie, wszystkie problemy się kumulują i ciężko jest zachować spokój. Ale wypróbuję w wakacje o ile mi się uda - pewnie początki będą ciężkie, bo w pewnością powstrzymanie się od wyciśnięcia jakiegoś syfu który aż sam się o to prosi graniczy z cudem, ale może potem zobaczę jakieś efekty... W każdym razie dzięki, o ile cierpliwość pozwoli to wypróbuję

Anianka - dzięki i powodzenia, mam nadzieję, że uda Ci się doprowadzić cerę do perfekcji
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:53   #3221
anianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
GG do anianka
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Mam taka nadzieje ze sie uda...
tez mam ostatnio duzo nerwow i stresu ale jakos trzeba sobie radzic musimy byc silne
anianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 21:34   #3222
mean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

kuuurcze dziewczyny,
czytam z przejęciem wszystkie 4 wątki i chowam twarz w rękach, ze łzami. Od kilku dobrych lat (mam 18) wyciskam wszystko na rękach. Nie mam trądziku, zawsze miałam piękną cerę (od 2,5 roku przyjmuje Euthyrox i od tamtej pory stan skóry pogorszył się) i na ramionach nigdy nie miałam żadnego problemu. Ale od ukończenia... hm 6 klasy podstawowej(?) wyciskam. Moje ręce są w opłakanym stanie, pokryte przebarwieniami, głębokimi bliznami, strupami. Jestem od tego uzależniona. Walczę ze sobą każdego wieczora, a najdłużej udało mi się wytrzymać 3 dni bez tego. Robię wszystko. Miałam tipsy, chowam lustra, nakładam balsami, narzucam postanowienia i kary, szukam zajęć, zasłaniam lustro w łazience, związuję ręce... nic mi nie pomaga. Miałam nawet naklejony mini kalendarzyk w łazience, żeby odhaczać dni, w których się powstrzymałam. Po takich 'zabiegach' ręce mnie strasznie bolą, pieką, czasem nie mogę spać z bólu i złości. Wściekam się na siebie, wstydzę się, w wakacje ubieram długi rękaw i chowam się po kątach.
Super, że jesteście. Codziennie podejmuję nową walkę.
Dopiero dzięki tym postom odkryłam, że to może być na tle nerwowym... Nie wiem jak sobie radzić.
mean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 11:08   #3223
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Hop, hop! Dziewczyny! ...nie znalazłam jeszcze skutecznej metody na siebie...idę czytać wątek, może w końcu znajdę
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 11:31   #3224
atri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 283
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Oj trudno znaleźć dobry sposób na pryszcze. Ja kiedyś używałam papki Jadwigi była dobra szybko wysuszała pryszcze ale trudno jej się było pozbyć z twarzy. DMkAnia jak znajdziesz coś ciekawego to nie zapomnij się podzielić
atri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:41   #3225
cytrynkkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar cytrynkkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61 817
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Dzień dobry dziewczynki! jak się trzymacie?
__________________
Nie korzystam już z tego konta.
cytrynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:52   #3226
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez atri Pokaż wiadomość
DMkAnia jak znajdziesz coś ciekawego to nie zapomnij się podzielić
Dam znać na pewno podejrzewam, że jedynym skutecznym sposobem jest kaftan bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez cytrynkkaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczynki! jak się trzymacie?
Hmmm, jakby to napisać przyłapałam swoją rękę na 'szukaniu' czegoś do podrapania nie było to celowe :|
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:09   #3227
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Kurcze a ja sie dorwalam do syfka, ktory jak juz ktos kiedys okreslil okazal sie falszywy... I tylko woda wyszla i mam piekny czerwony placek
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:13   #3228
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Najlepszy sposób mieć zajęcie i nie oglądać się dokładnie przy lustrach.
__________________

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.


Moje włosy


Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:39   #3229
cytrynkkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar cytrynkkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61 817
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

DMkAnia mam nadzieję, że nic nie zdrapałaś
Muffka_ po co to ruszałaś?!

Mój mały plan walki :
*Wyeliminowałam z diety smażone, słodycze, chipsy i ogólnie przetworzoną żywność. Jem dużo warzyw i owoców. Czytałam dużo o tym, badania wykazały że dieta nie jest przyczyną trądziku. Zgodzę się z tym, ale na pewno niektórym może zaostrzać problem...
*Przestałam myć buzię wodą z kranu, myję jedynie Cetaphilem i wycieram płatkami kosmetycznymi (taka próba czy się poprawi cera)
*Co najważniejsze będę starała się nie wyciskać. Przed wieczorną toaletą ściągam w pokoju soczewki i wchodzę do łazienki a do lustra nic nie widzę, wszystko zamazane. ale muszę się też powstrzymywać żeby przypadkiem w czasie dnia nie brać lusterka i się nie przeglądać
__________________
Nie korzystam już z tego konta.
cytrynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 16:02   #3230
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Stosuję podobne metody co Cytrynkkaaa, tylko z tymi warzywami i owocami jest ciężko. Wiadomo - tańsze są w marketach, w tych mniejszych sklepikach są dużo lepszej jakości, ale są też droższe. Ogólnie to ciężko to wszystko ogarnąć. Najgorzej jest u mnie z rezygnacją z mleka i ograniczeniem produktów mlecznych...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 16:15   #3231
cytrynkkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar cytrynkkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61 817
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Stosuję podobne metody co Cytrynkkaaa, tylko z tymi warzywami i owocami jest ciężko. Wiadomo - tańsze są w marketach, w tych mniejszych sklepikach są dużo lepszej jakości, ale są też droższe. Ogólnie to ciężko to wszystko ogarnąć. Najgorzej jest u mnie z rezygnacją z mleka i ograniczeniem produktów mlecznych...
Ja niestety póki co kupuję w marketach, ale gdy przyjdzie sezon to będę mieć własne warzywa i owoce bo mieszkam na wsi właśnie co do mleka, czytałam o tym i w niektórych źródłach znalazłam, że mleko szkodzi a w niektórych, że przy trądziku powinno się spożywać nabiał... sama już nie wiem. Ja na razie nie zrezygnowałam z niego...
__________________
Nie korzystam już z tego konta.
cytrynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:08   #3232
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Jestem i ja
Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dam znać na pewno podejrzewam, że jedynym skutecznym sposobem jest kaftan bezpieczeństwa

Dokladnie.

Cytat:
Napisane przez cytrynkkaaa Pokaż wiadomość
Ja niestety póki co kupuję w marketach, ale gdy przyjdzie sezon to będę mieć własne warzywa i owoce bo mieszkam na wsi właśnie co do mleka, czytałam o tym i w niektórych źródłach znalazłam, że mleko szkodzi a w niektórych, że przy trądziku powinno się spożywać nabiał... sama już nie wiem. Ja na razie nie zrezygnowałam z niego...
Odnosnie mleka. Ja kupuje ostatnio tylko mleko z certyfikatem "bio" po tym, jak przeczytalam artykul o tym, ile zastrzykow z hormonami i antybiotykami dostaje taka krowa w ciagu zycia. Juz nie mowiac o tym, co taka krowa dostaje do jedzenia - bylo juz przeciez tyle afer, ze zwierzetom podawano jakies pasze z domieszkami padliny itp. Oczywiscie wszystko to laduje tez w mleku (Tak samo z reszta jak u karmiacych matek - to, co dostaje matka, dostaje takze i niemowle ). Trudno sie wiec dziwic, ze sie ma problemy z cera. Ach, smutna ta kapitalistyczna rzeczywistosc - towaru niby masa, ale jakosc marna. Oczywiscie jak taka krowka grzecznie pasie sie na lace i nie jest niczym szprycowana wyglada to inaczej.
__________________


Be the change you want to see in the world!

Edytowane przez Konwalia11
Czas edycji: 2012-02-08 o 17:10
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:49   #3233
cytrynkkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar cytrynkkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61 817
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Najlepiej by było mieć własną krówkę, była by pewność że nie była niczym faszerowana ja z reguły mam dostęp do takiego mleka, masełka, śmietany, białego sera prosto od krówki bardziej zastanawiam się czy w mleku tak ogólnie znajduje się jakiś składnik, który działa źle na cerę czy to wina tych 'ulepszaczy', które potem się do niego dopiero dodaje...
__________________
Nie korzystam już z tego konta.
cytrynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:21   #3234
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez cytrynkkaaa Pokaż wiadomość
Najlepiej by było mieć własną krówkę, była by pewność że nie była niczym faszerowana ja z reguły mam dostęp do takiego mleka, masełka, śmietany, białego sera prosto od krówki bardziej zastanawiam się czy w mleku tak ogólnie znajduje się jakiś składnik, który działa źle na cerę czy to wina tych 'ulepszaczy', które potem się do niego dopiero dodaje...
Tego nie wiem, ale jedna metoda pomaga stwierdzic, czy winne jest mleko - odstawic je (sery, maslo itp. tez) na jakis czas i zobaczyc, czy nastapi poprawa.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:46   #3235
GochaRozkocha
Raczkowanie
 
Avatar GochaRozkocha
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

a ja od bitego tygodnia co chwile sie przylapuje na wyciskaniu, dotykaniu i wgl... nawet jak nie ma to zrobie tak zeby bylo co rozdrapac/wydusic itp ;/ gluuuupia baaaaba !!!
__________________
Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu Twojej ręki..

GochaRozkocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:27   #3236
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Ja za to teraz leczę przebarwienia po trądziku. Całkiem ładnie schodzą po peelingu kwasem migdałowym i maści z witaminą A. Ale to jeszcze nie jest to... Dodatkowo łykam witaminę C i Capivit A+E.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:39   #3237
cytrynkkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar cytrynkkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61 817
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

GochaRozkocha jeśli w ciągu dnia zdarza ci się to wyciskanie to najlepszym wyjściem jest pochować lusterka. Jeśli tylko wieczorami to już cięższa sprawa. Chyba że nosisz soczewki lub okulary to spróbuj mojej metody jak na razie się sprawdza...

prettysimple ty masz już wyleczony trądzik? ja póki co leczę się u dermatologa a później dopiero będzie walka z przebarwieniami. Do tego pewnie długa droga jeszcze

Ja jak na razie nie ruszam nic
__________________
Nie korzystam już z tego konta.
cytrynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 06:32   #3238
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Niee, zawsze coś mi się pojawi obecnie mam 2 odnawiające się zmiany na prawym policzku, a tak to jest w miarę czysto i gładko. Zostały mi przebarwienia.
Ale to może chwilowa dobra passa, pewnie dzisiejszej nocy wykluje się nowy .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:48   #3239
atri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 283
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Z tym kaftanem bezpieczeństwa to chyba najlepszy pomysł i definitywne usunięcie z domu wszystkich luster Najbardziej właśnie twarz masakruje przed kąpielą jak bym chciała odreagować cały dzień wszystkie niepowodzenia i akurat musi na tym cierpieć moja biedna twarz W łazience mam takie duże lustro i nic się przede mną nie ukryje a jak wychodzę z pod prysznica to aż mi się płakać chce jak patrzę w lustro jak bym ospe miała masakra
atri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:46   #3240
cytrynkkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar cytrynkkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61 817
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Dziewczyny, nabroiłam dziś!
Ręka powędrowała mi do twarzy i wyczułam jakiegoś małego prycholka no i poszłam do lusterka i wydusiłam kilka zostały mi z tego 3 ślady na szczęście nie były to ropne mam nadzieję, że się zagoją szybko
__________________
Nie korzystam już z tego konta.
cytrynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 10:51:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.