Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-21, 21:35   #1
femines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 65

Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy?


Hej, czy jest możliwe przygotować się samodzielnie do matury rozszerzonej z angielskiego w 8 miesięcy? tak aby ją zdać na 70% ? Codziennie ucząc się słówek i robiąc testy z gramatyki? Obecnie jestem dość słaba, więc musiałabym zacząć od podstaw (przypomnieć sobie, bo test gimnazjalny z angielskiego p.rozszerzony zdałam na 85%). Na ile jest to realny plan?
femines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 22:21   #2
hurricaneee
Raczkowanie
 
Avatar hurricaneee
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 137
Dot.: Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy?

Hej, ja też będę pisać w tym roku maturę z rozszerzonego angielskiego. Pisałam maturę w 2014 roku i miałam 92% z podstawy i 45% z rozszerzenia, a przez rok miałam mało kontaktu z językiem. Muszę poprawić angielski r na przynajmniej 70%... Będę się uczyć gramatyki, uczyć się słówek (najpierw tematycznie, a potem już ze słownika, po kolei co ważniejsze) i rozwiązywać arkusze z ubiegłego roku

Twój plan jest jak najbardziej możliwy, ale wiele pracy musisz włożyć w naukę. Myślałaś może o jakimś kursie dla maturzystów? albo korkach?
hurricaneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 01:00   #3
femines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 65
Dot.: Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy?

Raczej wolę się sama uczyć. Dodatkowo aby się osłuchać będę słuchać radia BBC. Mam pytanie odnośnie matury ustnej z rozszerzenia, teraz jakoś to się to zmieniło, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czym ona się różni od poziomu podstawowego? jaki typ zadań? a może na poziomie rozszerzonym nie ma matury ustnej, a tylko na podstawie?
femines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 08:48   #4
Cockerspaniel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 7
Dot.: Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy?

Matura ustna nie ma poziomu. Tzn. moja nauczycielka zawsze mówiła, że 2 zadania to podstawa, a 3 to rozszerzenie, ale zdają wszyscy. Myślę, że dasz radę się przygotować. Miałam podobną sytuację i dałam radę. Na lekcji miałam przygotowanie do podstawy, ale fakt, że nauczycielka podsuwała materiały i tłumaczyła gdy potrzebowałam. Jednak w głównej mierze sama się uczyłam.
Cockerspaniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 09:33   #5
femines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 65
Dot.: Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy?

Cytat:
Napisane przez Cockerspaniel Pokaż wiadomość
Matura ustna nie ma poziomu. Tzn. moja nauczycielka zawsze mówiła, że 2 zadania to podstawa, a 3 to rozszerzenie, ale zdają wszyscy. Myślę, że dasz radę się przygotować. Miałam podobną sytuację i dałam radę. Na lekcji miałam przygotowanie do podstawy, ale fakt, że nauczycielka podsuwała materiały i tłumaczyła gdy potrzebowałam. Jednak w głównej mierze sama się uczyłam.
Czyli nawet jeśli będę zdawać rozszerzenie to jest tylko jedna matura ustna z angielskiego, tak?
Ja na lekcji mam bardzo niski poziom dlatego chce się sama przygotować z repetytorium i ćwiczeń leksykalno-gramatycznych.
femines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 13:30   #6
Cockerspaniel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 7
Dot.: Matura rozszerzona z angielskiego w 8 miesięcy?

Tak, ta obowiązkowa dla wszystkich.
Cockerspaniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-23 14:30:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.