Licea w Białymstoku - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-06, 17:29   #1
fabolous1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8

Licea w Białymstoku - WĄTEK ZBIORCZY


W tym roku czeka mnie wybór liceum, mam już swoje typy jestem ciekawa co o swoich teraźniejszych (byłych) liceach sądzą białostoczanki wiadomo, że o każdym liceum rozpowiadane są różne plotki i jestem ciekawa waszych wrażeń, czy nie żałowałyście swoich wyborów itp.

_________________________ _______________________
Inny wątek o liceach w Białymstoku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611424
viva91

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-04-21 o 18:03
fabolous1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 19:50   #2
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: licea w Białymstoku

ja uczylam sie w 8lo i swietnie wspominam te 3latka
wiadomo, ze rozni sa ludzie i nauczyciele, ale szkola jest na plus
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 20:03   #3
yousta
Raczkowanie
 
Avatar yousta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 152
Dot.: licea w Białymstoku

Ja jestem tegoroczną maturzystką i absolwentką III LO. Nauczyciele są raczej wymagający, uważają, że skoro już tutaj jesteś to masz zakuwać zakuwać. Ale jeżeli chodzi już np. o nieusprawiedliwione godziny, to nikt Cie nie ściga, i masz zachowanie bardzo dobre. Pod koniec z przedmiotów nierozszerzonych odpuszczają, i starają się tym podnieść renomę. Bardzo miło będę wspominać ludzi, szczególnie moją klasę . Wybór należy do Ciebie !
yousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 07:16   #4
fabolous1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: licea w Białymstoku

właśnie ciężko jest mi się zdecydować, myślę o 2 i 6 lo i nie wiem które wybrać słysze różnie nieciekawe plotki na temat tych szkół, i to mnie tylko rozprasza
fabolous1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 07:19   #5
Niuniuska
Wtajemniczenie
 
Avatar Niuniuska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraina wiecznych śniegów
Wiadomości: 2 977
Dot.: licea w Białymstoku

Ja z kolei ukończyłam 2 LO, jakieś 4 lata temu. Byłam w klasie humanistycznej. Powiem jedno - najgorszy okres w moim życiu. Nauczyciele wymagający, nerwówka i nieustannie miałyśmy wrażenie, że uczestniczymy w jakimś zewnętrznym wyścigu szczurów. Wydaje mi się, że w dużej mierze to dyrek tak naganiał nauczycieli, żeby nas tępili o lepsze wyniki, w końcu wtedy szkoła 'biła się' o miejsce w rankingu najlepszych liceów w Białym. Tak czy siak, nie znosiłam tej szkoły i plułam się w brodę, że do niej poszłam by podtrzymać rodzinną tradycję. Do dzisiaj pamiętam, jak przed niemieckim/historią wszyscy za przeproszeniem robili w gacie na samą myśl o lekcji, a wycha to śniła mi się po nocach, nawet po maturze ;P
Oczywiście nie mam pojęcia jak jest teraz Być może kadra się zmieniła i atmosfera w szkole jest bardziej przyjazna i ludzka. Przynajmniej mam taką nadzieję

Życzę powodzenia w wyborze szkoły ;-) Pozdrawiam.
__________________
I can.
I will.
End of story.



Niuniuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 09:33   #6
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: licea w Białymstoku

a czym sugerujesz się wybierając LO ? renomą ? i myslisz ze jeżeli II lub III LO jest w czołówce najelopszych liceów w Białymstoku to będziesz umiała wiecej niż uczniowie gorszego LO ? tez tak kiedyś myślałam. Pierwszy rok w LO uczyłam sie w X LO na Zwyciestwa. Poziom biologii był masakryczny Mając 3 zagrożenia musiałam przenieść sie gdzie indziej. Trafiłam na XIV LO Na Słonecznym Stoku. Nie chciałam tam iść, bo przecież tam sie uczą same matoły. Co sie okazało wclae nie jest tak ze uczyć sie nie trzeba. Trzeba, jak wszędzie. Trafiłam akurat na bardzo wymagających nauczycieli. Poziom szkoły reprezentują uczniowie a nie nauczyciele. XIV LO skończyłam a mature napisałam(wynik baaaardzo zadowalający) lepiej niż moje koleżanka z VI LO.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'

Edytowane przez uparta Marti
Czas edycji: 2009-05-07 o 11:00
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 10:49   #7
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: licea w Białymstoku

Prawdę napisała moja poprzedniczka
W pierwszej klasie LO uczyłam się w XIII, niby szkoła dla matołów,a cisnęli jak nie wiem co. Nawet z głupiego przysposobienia obronnego czy wok-u ciężko było dostać tróję. O ocenach z wos-u,biologii,geografii nie wspominając. Z wf pomimo zwolnienia lekarskiego musiałam mieć egzamin komisyjny bo przyniosłam je w październiku,a nie we wrześniu.
Ponadto od kilku lat nikt nie zdał tam żadnej poprawki,dopiero chyba rok czy dwa lata temu znalazł się taki szczęśliwiec.
Chryste,ja jak źle wspominam tamtą szkołę,kadrę i uczniów, masakra jakaś
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 14:01   #8
yousta
Raczkowanie
 
Avatar yousta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 152
Dot.: licea w Białymstoku

ja skończyłam III, a mój chłopak z kolei XIII, więc jeżeli chodzi o wymagania, to tak, macie racje, bo one są takie same wszędzie, materiał do opanowania także, więc zasadniczo wybierając "renomowane", nie jest tak, że umiesz więcej, niż byś się nauczyła w tym "gorszym". Moim zdaniem chodzi o to, że jeżeli trafisz na klasę "słabszą", to razem z nią ciągniesz w dół. Nauczyciele jeszcze bardziej śrubują, a Tobie jeszcze bardziej się nie chce. Jeżeli jednak klasa ma chęć się uczyć, to chcąc nie chcąc, przesuwasz się do przodu . A co do wymienionych przez Ciebie szkół, mam wielu znajomych, którzy się tam uczyli, i to na prawdę bardzo sympatyczni ludzie .
yousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:05   #9
NatalkaNatalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: licea w Białymstoku

ja też w tym roku idę do liceum i nie wiem , które wybrać , bo nie wiem czym sie sugerować . czy tym , zeby było blisko , czy może isć z koleżanką , a może poziomem , chociaż nie chce iśc do dobrego żeby nie musieć zakuwać . jak myslicie ?
NatalkaNatalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:21   #10
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez NatalkaNatalka Pokaż wiadomość
ja też w tym roku idę do liceum i nie wiem , które wybrać , bo nie wiem czym sie sugerować . czy tym , zeby było blisko , czy może isć z koleżanką , a może poziomem , chociaż nie chce iśc do dobrego żeby nie musieć zakuwać . jak myslicie ?
Dlaczego myślisz, że w innych liceach nie trzeba zakuwać? Trzeba Jestem w 4 lo i pierwsza klasa była dla mnie koszmarem, nie mogłam się oswoić z wymaganiami, w drugiej choć wiele nauki to uczyło się przyjemniej, bo znałam szkołę.

Ciężko doradzić gdzie mogłabyś iść. Ja cofając się wstecz wybrałabym inną szkołę, ale jak pomyślę o świetnej klasie to nie chcę nic zmieniać. Jednak gdyby... to poszłabym tam gdzie znajomi, ciężko jest w szkole gdzie nie ma prawie żadnych znajomych. Jasne z czasem poznasz ludzi... ale ja i tak wolę znać wszystkich od początku
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 18:50   #11
Freedom09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: licea w Białymstoku

Nie patrz na znajomych. 3 lata temu też miałam iść do liceum ze znajomymi. Los chciał, że sama wylądowałam w innym liceum i to była najlepsza rzecz jaka się przydarzyła. Poznalam nowych znajomych, nauczyłam się samodzielności, a znajomi dalej w swojej kupce siedzą w tamtej szkole i nic nie robią. Jak na nich patrze to nic się nie zmienili, to samo co było w gim.
Wiem, że dzięki temu lepiej przygotowałam się do matury. Gdybym była z nimi wątpie, że też tak by było. Dalej bym nie uczyła się zbytnio, a lekcje mijałyby na gadaniu z nimi.

Spotkać się ze znajomymi można zawsze, niekoniecznie w szkole na lekcji. Patrz na siebie i idź tam gdzie wolisz.

I nie rezygnujcie ze szkoły w pierwszej klasie. Ona zawsze (a właściwie często) wygląda tak strasznie, później jest tylko lepiej
Freedom09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 18:53   #12
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez Freedom09 Pokaż wiadomość
Nie patrz na znajomych. 3 lata temu też miałam iść do liceum ze znajomymi. Los chciał, że sama wylądowałam w innym liceum i to była najlepsza rzecz jaka się przydarzyła. Poznalam nowych znajomych, nauczyłam się samodzielności, a znajomi dalej w swojej kupce siedzą w tamtej szkole i nic nie robią. Jak na nich patrze to nic się nie zmienili, to samo co było w gim.
Wiem, że dzięki temu lepiej przygotowałam się do matury. Gdybym była z nimi wątpie, że też tak by było. Dalej bym nie uczyła się zbytnio, a lekcje mijałyby na gadaniu z nimi.

Spotkać się ze znajomymi można zawsze, niekoniecznie w szkole na lekcji. Patrz na siebie i idź tam gdzie wolisz.

I nie rezygnujcie ze szkoły w pierwszej klasie. Ona zawsze (a właściwie często) wygląda tak strasznie, później jest tylko lepiej
właśnie teraz pomyślałam co by było gdybym poszła tam gdzie miałam iść... nie miałabym ambicji praktycznie żadnych i moja matura wyglądałaby slabo.
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 14:24   #13
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez NatalkaNatalka Pokaż wiadomość
ja też w tym roku idę do liceum i nie wiem , które wybrać , bo nie wiem czym sie sugerować . czy tym , zeby było blisko , czy może isć z koleżanką , a może poziomem , chociaż nie chce iśc do dobrego żeby nie musieć zakuwać . jak myslicie ?
A jakie licea rozważasz?
Ja do lo poszłam sama, w klasie nikogo znajomego. Po roku przeniosłam się z koleżanką do innego lo,znowu kompletnie nowe otoczenie. I żyję,nowe znajomości nie gryzą
Co do odległości to powiem tak, ja uczyłam się w liceach oddalonych ode mnie kwadrans autobusem i było ok. Chciałam początkowo iść do lo na drugim końcu miasta i chyba bym się załamała dojazdami (+korki)
A co do poziomu ... we wszystkich lo wymagają tego samego, przecież jest taki sam materiał do opracowania. Tylko od Ciebie i n-eli będzie zależało ile z tego skorzystasz.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 22:42   #14
NatalkaNatalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: licea w Białymstoku

rozważałam 4 lo, tyle , że mieszkam dośc daleko i musiałabym busem jechać z 20 min. myślałam tez o 8 bo nie jest tak bardzo wysoki poziom . koleżanka proponowała mi 5 ale to na drugim końcu mista jak dla mnie , więc już całkiem nie wiem . a Ty moooniaaaa gdzie się uczysz/uczyłaś ?
NatalkaNatalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 01:35   #15
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: licea w Białymstoku

A ja polecam XILO
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 07:31   #16
Ija
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 551
Dot.: licea w Białymstoku

Kurczę, ja właśnie mam problem... najbardziej chcialabym do I na medyczny, ale wszyscy (znajomi) mi odradzają, że nie ma zycia itd. no ale tym sie akurat nie sugeruję... wiem, że będę miała bardzo duzo zajęć dodatkowych w liceum i nie wiem czy dam radę i z tym i z nauką. Poza tym strasznie się boję, że mogę sie nie dostać Rozważałam też pójście na menadżerski do I (rozszerzona matematyka i angielski strasznie mnie kusi) i ew. VIII na matematyczno-językowy (profil bardzo fajny, ale boje się że poziom nie jest zbyt wysoki ) z profili ktore mnie interesują jest też menadżerski w II, ale jakos nie wiem czy chcę tam iść... dużo znajomych tam sie uczy (co nie jest plusem). VI lo z kolei bardzo fajnie sie prezentuje (z tego co mowią nauczyciele i uczniowie), ale tutaj z kolei nie ma profili, które by mnie interesowały (przy biol-chemie ew. mogłabym sie zastanowić, ale wolałabym do I, a profilu z rozszerzonym językiem i matematyką tu nie ma ) No i nie wiem co mam robić Pomóżcie!
Ija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:20   #17
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez Ija Pokaż wiadomość
Kurczę, ja właśnie mam problem... najbardziej chcialabym do I na medyczny, ale wszyscy (znajomi) mi odradzają, że nie ma zycia itd. no ale tym sie akurat nie sugeruję... wiem, że będę miała bardzo duzo zajęć dodatkowych w liceum i nie wiem czy dam radę i z tym i z nauką. Poza tym strasznie się boję, że mogę sie nie dostać Rozważałam też pójście na menadżerski do I (rozszerzona matematyka i angielski strasznie mnie kusi) i ew. VIII na matematyczno-językowy (profil bardzo fajny, ale boje się że poziom nie jest zbyt wysoki ) z profili ktore mnie interesują jest też menadżerski w II, ale jakos nie wiem czy chcę tam iść... dużo znajomych tam sie uczy (co nie jest plusem). VI lo z kolei bardzo fajnie sie prezentuje (z tego co mowią nauczyciele i uczniowie), ale tutaj z kolei nie ma profili, które by mnie interesowały (przy biol-chemie ew. mogłabym sie zastanowić, ale wolałabym do I, a profilu z rozszerzonym językiem i matematyką tu nie ma ) No i nie wiem co mam robić Pomóżcie!
zastanów się co tak na prawdę Cię interesuje i jakie masz szanse na dostanie się do wymarzonych szkół, już teraz możesz to oszacować wszystko da się pogodzić - rly jeśli wiesz, że masz szanse się dostać to próbuj a jak się dostaniesz to pewnie sobie poradzisz ewentualnie trochę więcej popracować będziesz miała ale jaka satysfakcję wtedy będziesz miała kolegi brat uważał, że 5LO to ma taki słaby poziom, wpisał je na ostatnim miejscu i się zdziwił np poziom okazał się wyższy niż zakładał.. a czemu tak bardzo zależy Ci na Iwszym?
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:55   #18
karolka1008
Raczkowanie
 
Avatar karolka1008
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 283
GG do karolka1008
Dot.: licea w Białymstoku

ja polecam XI LO
jestem absolwentką, ale trafiłam tam przez przypadek i ani chwili nie żałowałam
dzieje się bardzo dużo, a przynajmniej się działo. Dyrekcja jest całkiem otwarta na inicjatywy uczniów, nauczyciele w porządku, duża część oczywiście
ciągle mam wrażenie, że poziom nauczania wzrasta, szkoła troszczy się o ucznia, pomaga a przynajmniej 'za moich czasów' teraz po remoncie, nie byłam w środku ale przypuszczam, że niestety szkoła straciła swój artyzm.
Ja wyniosłam z tej szkoły dużo. Polecam
karolka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 13:29   #19
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: licea w Białymstoku

Skoro nie ma żadnej różnicy między III, VI L.O, a XIV, X, to dlaczego absolwenci (przynajmniej z mojego rocznika) mieli średnio matury pozdawane na 60% (podstawa), 40% (rozsz.) i stresowali się przez cały okres rekrutacji (głównie do szkół wyższych białostockich), podczas gdy mój rocznik spokojnie dostawał się na UW, UJ, PW, SGH, gdzie, jak wiadomo, progi są nieco wyższe (a średnia maturalna w mojej, matematycznej klasie, z tego też przedmiotu, wynosiła 70% z rozsz., 90% podstawy - choć fakt, tą drugą zdawały tylko 2os.). No być może tylko mój rocznik był tak wybrakowany, ewentualnie moi znajomi, nie wiem.

Ja polecam VI, jestem parę ładnych lat po skończeniu szkoły, łatwo nie było, ale do dziś wspominam te lata z łezką w oku. Średnio co dwa miesiące robimy sobie zjazd klasowy (na który bez problemu zapraszamy byłych belfrów i bawimy się razem z nimi), a ludzie, których poznałam w Zygmuncie są dla mnie rodziną i przyjaciółmi i wiem, że zawsze mogę na nich liczyć.
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 17:51   #20
Ija
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 551
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
zastanów się co tak na prawdę Cię interesuje i jakie masz szanse na dostanie się do wymarzonych szkół, już teraz możesz to oszacować wszystko da się pogodzić - rly jeśli wiesz, że masz szanse się dostać to próbuj a jak się dostaniesz to pewnie sobie poradzisz ewentualnie trochę więcej popracować będziesz miała ale jaka satysfakcję wtedy będziesz miała kolegi brat uważał, że 5LO to ma taki słaby poziom, wpisał je na ostatnim miejscu i się zdziwił np poziom okazał się wyższy niż zakładał.. a czemu tak bardzo zależy Ci na Iwszym?
No właśnie po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, ze mam 2 możliwości:
1. profil medyczny
2. profil z rozszerzona matematyką i angielskim

Zależy mi na I dlatego, że jeśli pójdę na profil medyczny to biorę pod uwagę, że w przyszłości będę chciała iść na medycynę, czyli potrzebna mi dobrze zdana matura. Poza tym z tych 'najlepszych' liceów (I-III) I ma najlepszą opinie (wśród moich znajomych i nauczycieli), uczą się tam moi znajomi, mówią, że jest ciężko (ale nigdzie nie jest lekko), ale że ludzie są naprawdę w porządku.


Dzisiaj byłam na dniach otwartych w VI i muszę wam powiedzieć, ze jestem pozytywnie zaskoczona. Wiadomo jaka opinie ma to liceum, ale naprawdę są tam fajni ludzie, sam budynek szkoły ma świetny klimat... Ogólnie naprawdę bardzo mi się podobało.

Policzyłam właśnie ile mniej więcej mogę mieć punktów (zależnie od tego jak pójdzie mi egzamin i czy wyciągnę oceny) i wyszło mi, że mogę mieć od 156 do 176 punktów (te 176 to naprawdę MEEEGA optymistyczna wersja) więc nie jest źle, ale nie wiem jakie były progi w tamtym roku i boję się, ze te 156 to może być jednak trochę zbyt mało do I
Ija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 18:24   #21
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: licea w Białymstoku

Oczywiście, że jest różnica np między I/II/III/IV/VI LO, a IX/X/XII /XIII/XVI czy XIV.
Kolosalna. Znajdź sobie najnowszy ranking białostockich liceów, który jest tworzony ze względu na wyniki matury. Zdaje się na porannym był. Wiem, że w ostatnim roku I LO było jedynym liceum w Białymstoku, gdzie 100% osób zdało maturę, zaś najgorzej wypadło XIV i IX LO, w którym aż 39 osób nie zdało matury. W takich rankingach widać jaki jest poziom w poszczególnych szkołach.

Po tych lepszych liceach raczej nie ma problemu z dostaniem się na wymarzone dzienne studia na państwową uczelnię, zaś po tych gorszych mało kto się dostaje tam gdzie chciał.

Tak, wiem, nie można generalizować - zdarzają się wyjątki, ale to są naprawdę wyjątki

Edytowane przez 201711060955
Czas edycji: 2010-03-17 o 18:26
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 20:59   #22
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest różnica np między I/II/III/IV/VI LO, a IX/X/XII /XIII/XVI czy XIV.
Kolosalna. Znajdź sobie najnowszy ranking białostockich liceów, który jest tworzony ze względu na wyniki matury. Zdaje się na porannym był. Wiem, że w ostatnim roku I LO było jedynym liceum w Białymstoku, gdzie 100% osób zdało maturę, zaś najgorzej wypadło XIV i IX LO, w którym aż 39 osób nie zdało matury. W takich rankingach widać jaki jest poziom w poszczególnych szkołach.

Po tych lepszych liceach raczej nie ma problemu z dostaniem się na wymarzone dzienne studia na państwową uczelnię, zaś po tych gorszych mało kto się dostaje tam gdzie chciał.

Tak, wiem, nie można generalizować - zdarzają się wyjątki, ale to są naprawdę wyjątki
nie byłabym tak mocno wierząca w te rankingi te lepsze uczelnie naciskają na dobre wyniki matur, cisną, i jak któraś Wizażanka na wątku matury z matematyki 2010 napisała że nauczyciele słabiej tłumaczą -> uczniowie idą na korki -> dobrze zdają maturę więc wydaje mi się, że w tych ogólniakach korki to taki nieoficjalny przymus ale już kilka lat temu skończyłam LO więc może mi się tylko tak zdawać
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:20   #23
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
nie byłabym tak mocno wierząca w te rankingi te lepsze uczelnie naciskają na dobre wyniki matur, cisną, i jak któraś Wizażanka na wątku matury z matematyki 2010 napisała że nauczyciele słabiej tłumaczą -> uczniowie idą na korki -> dobrze zdają maturę więc wydaje mi się, że w tych ogólniakach korki to taki nieoficjalny przymus ale już kilka lat temu skończyłam LO więc może mi się tylko tak zdawać
no bez przesady, nie każdy tam chodzi na korki, ja skończyłam IV LO i większość klasy na korki nie chodziła
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 08:26   #24
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
no bez przesady, nie każdy tam chodzi na korki, ja skończyłam IV LO i większość klasy na korki nie chodziła
nie twierdzę ja skończyłam V LO i nie byłam w życiu na żadnych korepetycjach a z mojej klasy chodzili tylko Ci którzy słabi byli i im się nie chciało wynosić z lekcji ale słyszałam co nieco i teraz korki są w modzie- na zasadzie - Ty chcesz zdać maturę nie biorąc korepetycji i dostać się na dobre studia?
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:08   #25
NatalkaNatalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: licea w Białymstoku

aa jaka jest atmosfera , chodzi mi o ludzi itd, np. w IV czy V lo ?
NatalkaNatalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 21:55   #26
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez NatalkaNatalka Pokaż wiadomość
aa jaka jest atmosfera , chodzi mi o ludzi itd, np. w IV czy V lo ?
dla mnie moje V LO to już nie jest obecne V LO.. za dużo nauczycieli poodchodziło, i to takich nauczycieli legend więc szkoła dla mnie straciła swój urok, niestety ale u mnie atmosfera była dobra
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 10:11   #27
NatalkaNatalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: licea w Białymstoku

aha , dzieki
NatalkaNatalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 11:44   #28
trynosz
Zakorzenienie
 
Avatar trynosz
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 7 196
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez NatalkaNatalka Pokaż wiadomość
aa jaka jest atmosfera , chodzi mi o ludzi itd, np. w IV czy V lo ?
W IV , przynjamniej za moich czasow ;p, byli super nauczyciele. Czasami bywalo ciezko, ale mam co wspominac. Raz na jakis czas sa rozne fajne imprezy szkolne, ludzi tez wspominam bardoz milo
trynosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 11:56   #29
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez trynosz Pokaż wiadomość
W IV , przynjamniej za moich czasow ;p, byli super nauczyciele. Czasami bywalo ciezko, ale mam co wspominac. Raz na jakis czas sa rozne fajne imprezy szkolne, ludzi tez wspominam bardoz milo
a ja wręcz odwrotnie. nauczyciele jak nauczyciele, różni się trafiają, ale uczniowie... kompletnie nie moje towarzystwo
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 12:24   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
Po tych lepszych liceach raczej nie ma problemu z dostaniem się na wymarzone dzienne studia na państwową uczelnię, zaś po tych gorszych mało kto się dostaje tam gdzie chciał.

Tak, wiem, nie można generalizować - zdarzają się wyjątki, ale to są naprawdę wyjątki
Bez przesady - na pewno czesciej, niz po slabszych, ale wg mnie nie "bez problemu" i z pewnoscia nie jakas przygniatajaca wiekszosc

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
nie byłabym tak mocno wierząca w te rankingi te lepsze uczelnie naciskają na dobre wyniki matur, cisną, i jak któraś Wizażanka na wątku matury z matematyki 2010 napisała że nauczyciele słabiej tłumaczą -> uczniowie idą na korki -> dobrze zdają maturę więc wydaje mi się, że w tych ogólniakach korki to taki nieoficjalny przymus ale już kilka lat temu skończyłam LO więc może mi się tylko tak zdawać
No ale jesli cisna i zmuszaja uczniow do podwyzszenia kwalifikacji z danego przedmiotu, to chyba o to chodzi?
Problem pojawia sie w momencie, gdy nauczyciele wymagaja, jednoczesnie nie uczac.

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
nie twierdzę ja skończyłam V LO i nie byłam w życiu na żadnych korepetycjach a z mojej klasy chodzili tylko Ci którzy słabi byli i im się nie chciało wynosić z lekcji ale słyszałam co nieco i teraz korki są w modzie- na zasadzie - Ty chcesz zdać maturę nie biorąc korepetycji i dostać się na dobre studia?
Teraz? Od dobrej dekady i dluzej sa juz w modzie hehe.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-21 19:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.