Zwątpienie minerałowe - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-03, 19:22   #361
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez aljaka Pokaż wiadomość
mnie poznałaś, mnie

a wracając do tematu
Podpisuję sie pod tym co napisała Emila, oboma łapkoma . Z dużym naciskiem, na uczucie duszenia, gdy spróbowałam "tradycyjnego" podkładu.
Tak Ciebie
Chyba cie pognębie przy następnym Lush'u
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 17:49   #362
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
I ja cos dopisze.
Moja przygoda z mineralami zaczela sie w zasadzie dosc dawno,gdy na rynku polskim byly dostepne produkty Rhea. Przetestowalam wszystko, stweirdzilam, ze to nie dla mnie, pudry, podklady wlazily w pory, uwidacznialy je, twarz wygladala okropnie.
Nastepna faza to bylo wlasne mieszanie pudrow w poszukiwaniu matu doskonalego-zrozumieja mnie posiadaczki cery tlustej lub mieszanej, zadne glow nie wchodzi w rachube, musi byc mat i juz.
Zakupilam w conservatorie odpowiednie prochy, wymyslilam recepture. No i wykonalam wiadro pudru dla Indian...nie zrazalam sie, zuzywalam cierpliwie swoja mieszanke do kolejnych mikstrur, Dry FLO wymieszane z jedwabiem hauschki i do tego moja mikstura, nawet dobrze to matowilo. Ale musialam miec podklad fluidowy.
Teraz kolejne podejscie do mineralow.
Po wstepnych poszukiwaniach znalazlam idealny kolor z EDM beige medium light w formule intensive ( czy oryginal? Bo jzu sama nie wiem). Pasuje mi tez z EDM Buff Perfect. Probki sie koncza, dzis wysypalam resztki, bigow nie ma-czekam.
I tu moje zwatpienie- jestem w domu, umiziam sie, ponakladam-wszystko trzyma sie kupy( czyli mojej facjaty) kilka godzin bez poprawek. Pojde do pracy, po godzinie, dwoch moge wylaczyc oswietlenie w biurze, bo moja twarz wystarczy- strefa T, bo poliki sa ok. Nie mam czasu na poprawki w robocie. Wczoraj przylozylam recznik papierowy, odcisnelam nadmiar sebum( okropna nazwa, ale lepsza niz tluszcz, łój itp) i kolejna godzine jakos przetwalam. W dodatku na 40+ facjacie zaczely pojawiac sie niespodzianki...nie zebym ich nie miala, szczegolnie przed TYMI dniami, no ale tak znienacka? Krostki jak u malolaty? Uprzedzajac-piore pedzle codziennie, tzu po uzyciu, dokladnie susze, puder wysypuje na pokrywke.
No i jeszcze jedna rzecz-fajnie to ktoras z forumowiczek napisala-czeka mnie tsunami przesylek-zapewne w wiekszosci nietrafione zakupy probek...Tylko jakos doczekac sie nie moge. Juz sama nie wiem, gdzie, co i kiedy zamowilam. Nie ogarniam tego wszystkiego..Podrukowalam sobie zamowienia, by wiedziec, co juz mam( teoretycznie, bo praktycznie mam tylko pedzle i konczace sieprobki z EDM).
Pomarudzilam. Biore sie do pracy. Wybaczcie....
Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Na początek przywitam się na podforum mineralnym

Aż się sama z siebie śmieję, że pierwsza moja wypowiedź będzie wątpiąco-narzekająca

Ale do rzeczy:

Minerałów pożądałam już od miesięcy, ale ponieważ ciężko mi się zdecydować, do pierwszych zamówień próbek i pędzli doszło stosunkowo niedawno, w marcu. Na pierwszy ogień poszło Pixie (lubię polską produkcję), Adorned with Grace (przy okazji metalowego grzebyka do rzęs ) i EDM (klasyka).
Jak często bywa, wielkie nadzieje padają w zetknięciu z rzeczywistością.
Nie podobam się sobie w minerałach.
Po pierwsze i najważniejsze: błyszczę się. Nie wiem, może to ten osławiony glow, dla mnie to niezdrowa skóra wyglądająca trupio, coś jak topielec co już się zaczął rozkładać Może przesadzam, ale wiem jak potrafi wyglądać moja cera. Nie używałam nigdy w życiu podkładów płynnych (a fle), od nastu lat jestem wierna Creme Puff (nr 85, jasny i różówy), od dwóch lat się lekko kwaszę i filtruję (Klorane 50+ / Avene emulsja 50+). Creme Puff na obu wygląda cudnie, Klorane przy tym przepięknie rozświetla od wewnątrz. Makijaż wykonany przy ich pomocy zajmuje 30 sekund i jest perfekt.
Niestety, w połączeniu z minerałami uzyskuję brzydki efekt, oprócz cery topielca zyskuję trzykrotnie większe pory widoczne z odległości 100 metrów, głębokie zmarchy, oraz kejki w załamaniach skóry.
Nie mówiąc o tym, że nakładane 100 miliardów warstw zajmuje cenne poranne pół godziny.....

Kochane, wyżaliłam się, proszę o poradę: czego mam jeszcze spróbować?
Rozumiem, że za trupi glow pewnie odpowiada mika, ale z kolei nie chcę zbyt kryjącego podkładu (te Pixie najbardziej mi podpasowały, cała reszta robi maskę klauna z minimalnej ilości proszku) a po zrobieniu małego riserczu widzę, że te pozbawione miki są zwykle full coverage (tlenki).

Co ja mam biedna począć?
Nie chcę zmarnować tych fantastycznych puchatych pędzli
Ani pozbawić się przyjemności babrania w proszkach
Moze sprobujcie mineralow firmy Monave?Mozna zamawiac probki-swietna jakosc-nadaja sie do tlustej/mieszanej ceryKryja dosc porzadnie i sa b trwale.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2010-11-10 o 17:56
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 22:19   #363
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Też mialam kiedyś takie zwątpienie,największy problem z przestawieniem się na minerałki jest w tym że fluidy z tymi wszystkimi sylikonami i innymi polepszaczami tworzą jednolitą,gładką zazwyczaj świetnie kryjącą warstewkę a z minerałkami trzeba sie niezle namęczyć żeby uzyskać taki efekt.
O dziwo ja polubiłam to że jakieś niedoskonałości prześwitują i że nie mam idealnej cery mój Tż nie przeżywa tez szoku jak umyję buzie(wcześniej go przeżywał)Wrócił am jakiś czas temu do fluidów...na 3 dni bo więcej nie wytrzymałam ,miałam wrażenie że skóra mi się dusi no i zaraz miałam zapchane pory już zapomniałam ze zanim przeszłam na minerałki co tydzień miałam przymusowe wyciskanie wypasionych wągrów w strefie T
Każdy ma wolny wybór ,minerałki dają naturalny wygląd o ile nie przesadzi sie z ilościa
Zgadzam sie w calej rozciagłości, też mam to uczucie duszenia skóry a raczej miewałam, bo w erze przedmineralnej rzadko sie malowałam. Też nie staram sie nakryć absolutnie wszystkiego, boję sie takiego kontrastu pomalowana - niepomalowana. Moja kolezanka tak udanie tuszowala niedoskonałosci, naczyńka, cienie itp. ze gdy ludzie (sporadycznie) widzieli ją niepomalowaną niezmiennie pytali czy jest bardzo chora, przemęczona albo pijana
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:44   #364
chubby
Raczkowanie
 
Avatar chubby
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 59
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziewczyny, skoro wyglądam dobrze w EDMowskich: Golden Fair, Fair Neutral, Fair i Ivory, to tak naprawdę żaden nie jest dobry, nie?

Coś mi podejrzanie to wygląda. Na testach paskowych żaden się w zasadzie nie wtapia do końca natomiast na całej twarzy prawie nie widać różnicy między nimi. Ja nie wiem, czy to zimowe światło takie jest czy mam wielokolorową skórę. Założyłam sobie niemądrze, że zacznę od EDM bo są dostępne szybko (polski dystrybutor) i płacone w złotówkach a zniechęciły mnie już. Może jak przyjdzie zbiorowe z Blusche to coś znajdę.

Musiałam się pożalić!
chubby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 14:27   #365
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez chubby Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skoro wyglądam dobrze w EDMowskich: Golden Fair, Fair Neutral, Fair i Ivory, to tak naprawdę żaden nie jest dobry, nie?

Coś mi podejrzanie to wygląda. Na testach paskowych żaden się w zasadzie nie wtapia do końca natomiast na całej twarzy prawie nie widać różnicy między nimi. Ja nie wiem, czy to zimowe światło takie jest czy mam wielokolorową skórę. Założyłam sobie niemądrze, że zacznę od EDM bo są dostępne szybko (polski dystrybutor) i płacone w złotówkach a zniechęciły mnie już. Może jak przyjdzie zbiorowe z Blusche to coś znajdę.

Musiałam się pożalić!
Ja wyglądam też w kilku odcieniach dobrze, ale jednak w jednym czuję się najlepiej i najbardziej mi sie moja buzia podoba. One sa tak minimalnie odcieniami się różniące, że osoby postronne tego nie zauważają kiedys miałam w pracy pomalowane pół twarzy jednym odcieniem, a pół drugim, nikt nie widział różnicy za to ja widziałam, np. że jedna część mniej podkreślała pory, wyglądała naturalniej itd. ale to były takie mini mini drobiazgi i na tej zasadzie dobrałam sobie odcień. No i dla mnie duże znaczenie miało to, żeby twarz nie była płaska w wyrazie, co przy niektórych pasujących mi odcieniach miało miejsce, szczególnie widoczne przez porównanie połówek twarzy pomalowanych jdenoczesnie, no i wtedy tez widac jak się zachowuja na buzi przez cały dzień
Ja polecam Lauressy
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2010-11-24 o 14:28
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 14:55   #366
aljaka
szyciowa specjalistka :)
 
Avatar aljaka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 795
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Tak Ciebie
Chyba cie pognębie przy następnym Lush'u


a i proszę bardzo, męcz mnie i dręcz mnie

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja wyglądam też w kilku odcieniach dobrze, ale jednak w jednym czuję się najlepiej i najbardziej mi sie moja buzia podoba. One sa tak minimalnie odcieniami się różniące, że osoby postronne tego nie zauważają kiedys miałam w pracy pomalowane pół twarzy jednym odcieniem, a pół drugim, nikt nie widział różnicy za to ja widziałam, np. że jedna część mniej podkreślała pory, wyglądała naturalniej itd. ale to były takie mini mini drobiazgi i na tej zasadzie dobrałam sobie odcień. No i dla mnie duże znaczenie miało to, żeby twarz nie była płaska w wyrazie, co przy niektórych pasujących mi odcieniach miało miejsce, szczególnie widoczne przez porównanie połówek twarzy pomalowanych jdenoczesnie, no i wtedy tez widac jak się zachowuja na buzi przez cały dzień
Ja polecam Lauressy
ja też w wielu kolorach (odcieniach itp) wyglądam dobrze ... ale tylko w jednym jak w drugiej skórze
a dokładnie w tym samym co Iwona ...
__________________
w Świecie gardzących snem
arkusz
wymiana

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja

Edytowane przez aljaka
Czas edycji: 2010-11-24 o 14:56
aljaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 15:18   #367
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez aljaka Pokaż wiadomość
ja też w wielu kolorach (odcieniach itp) wyglądam dobrze ... ale tylko w jednym jak w drugiej skórze
a dokładnie w tym samym co Iwona ...
No popatrz tyle odcieni, a jeden idealny
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 13:48   #368
nierdzewna
Raczkowanie
 
Avatar nierdzewna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Hej

Moje zwątpienie ma trochę nietypowe źródło (a przy okazji może wydawać się banalne, za co przepraszam z góry).
Generalnie minerały wielbię (Lumiere i LaurEss), ale przez nie... nie mogę nosić moich ukochanych na wieki kolczyków - srebrnych, dużych kółek, które częściowo "ocierają się" o policzki. Nie mam pojęcia, co z czym reaguje, w każdym razie kolczyki w reakcji z minerałami brudzą mi policzki (na grafitowo)... Czy któraś z was się z tym spotkała? Czy coś można z tym zrobić? A może to nie jest wina minerałów, tylko koincydencja, a powód jest inny...? Pomocy...
nierdzewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 14:06   #369
natalalala
Zakorzenienie
 
Avatar natalalala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: I <3 Gdańsk
Wiadomości: 4 924
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez nierdzewna Pokaż wiadomość
Hej

Moje zwątpienie ma trochę nietypowe źródło (a przy okazji może wydawać się banalne, za co przepraszam z góry).
Generalnie minerały wielbię (Lumiere i LaurEss), ale przez nie... nie mogę nosić moich ukochanych na wieki kolczyków - srebrnych, dużych kółek, które częściowo "ocierają się" o policzki. Nie mam pojęcia, co z czym reaguje, w każdym razie kolczyki w reakcji z minerałami brudzą mi policzki (na grafitowo)... Czy któraś z was się z tym spotkała? Czy coś można z tym zrobić? A może to nie jest wina minerałów, tylko koincydencja, a powód jest inny...? Pomocy...
no ja bym obwiniala kolczyki predzej.
to chyba nie prawdziwe srebro? bo prawdziwe by nie mialo prawa brudzic

arcydziwne
__________________
CUZ EVERYBODY DIES BUT NOT EVERYBODY LIVES !
natalalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 14:16   #370
nierdzewna
Raczkowanie
 
Avatar nierdzewna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez natalalala Pokaż wiadomość
no ja bym obwiniala kolczyki predzej.
to chyba nie prawdziwe srebro? bo prawdziwe by nie mialo prawa brudzic

arcydziwne
No właśnie dziwne, bo na pewno srebro - 925 próba.
Próbuję rozkminić temat i jakoś mi nie wychodzi . Dziś koleżanka w pracy stwierdziła, że "to może hormony" - ale to dla mnie jeszcze mniej prawdopodobne, niż srebro. A brudzenie ma "kształt" szaroburych półkoli na policzkach - ewidentnie "pokolczykowych"...
nierdzewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 15:55   #371
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Zwątpienie minerałowe

A moze to nie ma nic wspolnego z mineralami ale akurat samym srebrem? Dlugo bylo nic ale w koncu skora zaczela reagowac? Piszesz, ze to twoje ulubione kolczyki i czesto je nosisz. Co do reakcji z podkladem mineralnym czy innymi mineralami w ogole to nic mi nie wiadomo ale wiem, ze jest choroba (Argyria), ktora powoduje wlasnie przez srebro trwale zabarwienie skory na niebiesko-szaro. Co prawda chodzi o spozycie srebra ale moze ciagle pocieranie skory przez srebro w tym samym miejscu daje podobny objaw? Niestety przebarwienia sa permanentne i nieodwracalne w przypadku Argyrii.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 16:04   #372
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Zwątpienie minerałowe

moim zdaniem to nie ma nic wspolnego z minerałami, mnie reka zaczeła czerniac od srebrnego zegarka. Nosiłam go od 18 roku zycia, a potem nagle po kilku latach z tego powodu musiałam go przestac nosić, nie wiem skąd sie to wzięło, i nie wiem czy nadal tak mam, bo srebra raczej unikam. Ale jakos nie przyszło mi do glowy ze to mogalby byc jakas choroba. Ot.. niektórzy nie moga nosic niklowanych kolczyków, a ja nie moge srebra.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 16:19   #373
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Zgadzam się, że to nie od minerałów tylko kolczyków. Jako nastolatka miałam miedziany pierścionek i po jakimś czasie zaczął mi barwic skórę na zielono. Mimo to jeszcze trochę go ponosiłam, a zabarwienie pozostało jeszcze na pewien czas (nie pamiętam dokładnie tych granic czasowych, to było strasznie dawno ;-)

Zastanawiam się, co mają do tego hormony? Barawią na niebiesko?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 16:54   #374
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Przecież to jak najbardziej srebro na +I stopniu utlenienia i z moich doświadczeń wynika, że na pewno to wina minerałów.
Nie wiem od czego to zależy (pH?), ale nigdy nie miałam takiej sytuacji z kolczykami, ale łańcuszek zawsze zostawia czarne ślady, jeżeli używam minerałów na dekolcie. Najbardziej "utleniające" właściwości u mnie ma Lucy, która zawiera (podobno i najprawdopodobniej) najwięcej składników antyoksydacyjnych ze znanych mi minerałów.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 17:05   #375
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Zwątpienie minerałowe

minerałów używam już od ok 2 lat... nigdy nie wyglądały na mnie jakoś super idealnie ale nie wyobrażam sobie powrotu do drogeryjnych kosmetyków kolorowych...
Nie wyglądają idealnie, bo na czole podkład się zbiera podkreśla suche skórki i pod oczami... Skórę mam suchą, pod oczami najbardziej i bardzo cienką... Staram się ją dobrze nawilżać... Używam humektanu, masła shea, olejku kokosowego... nie wiem co mogę jeszcze zrobić żeby podkład wyglądał lepiej...
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 18:23   #376
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez nierdzewna Pokaż wiadomość
Hej

Moje zwątpienie ma trochę nietypowe źródło (a przy okazji może wydawać się banalne, za co przepraszam z góry).
Generalnie minerały wielbię (Lumiere i LaurEss), ale przez nie... nie mogę nosić moich ukochanych na wieki kolczyków - srebrnych, dużych kółek, które częściowo "ocierają się" o policzki. Nie mam pojęcia, co z czym reaguje, w każdym razie kolczyki w reakcji z minerałami brudzą mi policzki (na grafitowo)... Czy któraś z was się z tym spotkała? Czy coś można z tym zrobić? A może to nie jest wina minerałów, tylko koincydencja, a powód jest inny...? Pomocy...
Wiesz co, miałam jakiś czas temu podobną sytuację i dopiero pod wpływem Twojego posta przyszło mi do głowy, że to mogła być kwestia minerałów. Generalnie u mnie wyglądało to tak, że na jednym uchu przy dziurce od kolczyka została czarna kreska (kolczyki mam jakiś czas, srebro na pewno) i kilka razy wyszła ta kreska (ze dwa-trzy może w odstępie kilku dni przy tych samych kolczykach). I też już myślałam, że jakaś choroba czy coś ale potem już tak nie miałam. A rzeczywiście kolczyki leżały obok mnie jak się malowałam i trochę proszku mogło tam się dostać. Zresztą jak pierścionek leżał z kolczykami to palec też miałam czarny.
Zazwyczaj trzymam oddzielnie biżuterię i jest ok.I moim zdaniem jak najbardziej minerały mogą reagować ze srebrem, ono reaguje bardziej niż złoto. Może jeszcze kwestia domieszek do srebra, nie wiem od czego to dokładnie zależy, nie jestem chemikiem.
Aha, ja też używam lumiere głównie.

ps. Tak mi się przypomniało teraz przy okazji. Kiedyś czytałam o minerałach , że od czasu ich popularyzacji w Stanach wzrosła znacznie liczba osób uczulonych na metale, także srebro i złoto. Więc pewnie jakiś związek to ma.

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-12-16 o 18:25
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 10:21   #377
nierdzewna
Raczkowanie
 
Avatar nierdzewna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Hmmmm...
No to tak czy siak mam dylemat: minerały czy kolczyki?

A tak jeszcze ad meritum, bo tego nie dodałam: to muszą być minerały (i faktycznie kwestie związane z utlenianiem może, itp.) - bo ja do srebra jestem bardzo przywiązania i na ręce noszę też od wielu, wielu lat srebrne bransoletki, których w ogóle nie ściągam - i na przegubie nic mi się podobnego nie dzieje.
Posprawdzam jeszcze i porównam składy moich minerałów, bo szczerze mówiąc nie analizowałam sprawy dogłebnie pod tym względem.

No i bardzo wam dziękuję za pomoc i próby rozwikłania zagadki .
nierdzewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 10:40   #378
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Zwątpienie minerałowe

hmm to nie koniecznie muszą być minerały... Ja gram na flecie poprzecznym i zawsze tam gdzie mam go przyłożony (pod ustami) dostaje mi szare kółeczko i tak jest kiedy używam minerałów i było kiedy używałam normalnych drogeryjnych kosmetyków. Flet mam srebrny i drugi posrebrzany i przy jednym i przy drugim tak się dzieje...
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 18:19   #379
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Vegetka Pokaż wiadomość
hmm to nie koniecznie muszą być minerały... Ja gram na flecie poprzecznym i zawsze tam gdzie mam go przyłożony (pod ustami) dostaje mi szare kółeczko i tak jest kiedy używam minerałów i było kiedy używałam normalnych drogeryjnych kosmetyków. Flet mam srebrny i drugi posrebrzany i przy jednym i przy drugim tak się dzieje...
Ok, ale jeśli flet jest autentycznie posrebrzany (a nie koloru srebrnego) to przecież jest pokryty warstewką srebra, więc jak najbardziej ma sens co napisałyśmy wcześniej.
Poza tym podkłady drogeryjne też zawierają w sobie minerały, np.mica, pigmenty. Dawno nie miałam podkładu drogeryjnego, ale podejrzewam, że w tych kryjących znajdzie się również dwutlenek tytanu.
Także myślę, że jak najbardziej także mogą reagować ze srebrem, zwłaszcza przy długim kontakcie jak w przypadku grania na flecie.

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-12-17 o 18:24
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-17, 18:53   #380
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dwutlenek tytanu jest w prawie wszystkich, szukałam kiedyś podkładu w Sephorze bez TiO2 nie znalazłam ani jednego.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 20:14   #381
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zwątpienie minerałowe

a ja rezygnuje z minerałow
kurcze ile kasy straciłam tylko po to żeby miec jeszcze wiecej zaskórniaków.
myslalam że mi pomoże , ale skąd jest tylko gorzej. Osoby postronne też tak uważają. Miki nie toleruję, stearynianu magnezu tyeż nie, prawdopodobnie lauyr lysine też nie.. do wypróbowania zostało mi tylko buffd concealing bez miki, cory bezmikowe spływa mi masakrycznie z twarzy
wiec teraz poluje na apteczne podkłady które nie dość że nie powoduja u mnie az takiego wysypu jak minerały to jeszcze dłuzej sie trzymają.
I tyle z przygody z minerałami. Nawet rózów nie moge stosowac a mam mnóstwo róznych kolorów bo od razu mam grudy podskórne
Minerały zaczełam stosowac od marca/kwietnia 2010.
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 00:49   #382
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość
a ja rezygnuje z minerałow
kurcze ile kasy straciłam tylko po to żeby miec jeszcze wiecej zaskórniaków.
myslalam że mi pomoże , ale skąd jest tylko gorzej. Osoby postronne też tak uważają. Miki nie toleruję, stearynianu magnezu tyeż nie, prawdopodobnie lauyr lysine też nie.. do wypróbowania zostało mi tylko buffd concealing bez miki, cory bezmikowe spływa mi masakrycznie z twarzy
wiec teraz poluje na apteczne podkłady które nie dość że nie powoduja u mnie az takiego wysypu jak minerały to jeszcze dłuzej sie trzymają.
I tyle z przygody z minerałami. Nawet rózów nie moge stosowac a mam mnóstwo róznych kolorów bo od razu mam grudy podskórne
Minerały zaczełam stosowac od marca/kwietnia 2010.
Miałam to samo
Chciałam żeby cera była ładna i nie przyjmowała chemii (choć w sumie wcześniej tylko krem tonujący nuno+ lekki puder) a po minerałach pełno podskórnych grudek które sie ciagle mnożyły..
Do tej pory się ich pozbywam,choć (odpukać w niemalowane drewno ) jest i tako niebo lepiej.
Dziwne..
Tak samo miałam z humektanem,który ma niby prosty skład,etc więc używałam chyba z rok,a teraz odstawiłam go i przeszłam na:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-26948-opis-Ziaja-Med-Kuracja-Lagodzaca-Zmiany-Tradzikowe-Krem-redukujacy-podraznienia.htm
choć nie mam trądziku różowatego,ale krem jest świetny.
Podkład mam bourjois healthy mix i czasem dodam odrobinkę LRP Toleriane z próbek.
Sypię to bambusem z jedwabiem,a na zaczerwienienia ew.korektor w kremie albo płynie.
Jak widać nie wszystko co kompletnie naturalne jest dobre..
A Ty teraz jakiego dokładnie podkładu/korektora/pudru używasz?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-12-18 o 00:52
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 11:40   #383
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Zwątpienie minerałowe

katy86
mam dwa flety jeden pełnosrebrny drugi posrebrzany i oba tak reagują. Chodziło mi o to, że minerały i kosmetyki drogeryjne muszą mieć jakiś wspólny składnik który tak reaguje ...
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 19:53   #384
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zwątpienie minerałowe

na razie szukam - uzywam na razie maybelline korektor pure mineral jako podkładu albo próbek wspomnianego przez ciebie toleraine
po maybelline nie wyskakuja mi zadne krostki a po toleraine male
na to bambusowy albo jadwiga
a jak sprawdza się bourjois?
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 22:04   #385
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość
na razie szukam - uzywam na razie maybelline korektor pure mineral jako podkładu albo próbek wspomnianego przez ciebie toleraine
po maybelline nie wyskakuja mi zadne krostki a po toleraine male
na to bambusowy albo jadwiga
a jak sprawdza się bourjois?
O,też mam ten korektor ale bałabym się na całą twarz ciapnąć.
Czasem wydaje mi się nawet że gdzie go nałożę,to zaraz się coś robi dlatego używam go raczej tylko pod oczy.
Bourjois jest właśnie wspaniały,nic nie zapycha ale od razu mówię ze nie jest kryjący.
Uwielbiam jego odcień (mam 52),jest taki żółciutki,a ciężko u nas trafić na taki
Toleriane położony solo robi mi różową świnkę (kolor 11) i przez to efekt tapety,choć w sumie też nie zapycha,ale jeśli potrzebuję krycia to po prostu tak jak wspomniałam wcześniej,mieszam go doslownie kapeczkę z HM.
A właśnie,miałam jeszcze spytać.
Leczysz się u dermatologa czy raczej na własną rękę?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 08:56   #386
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zwątpienie minerałowe

dziewczyny a wiecie moze jak wyleczyc kaszke? zrobila mi sie na polikach po edm
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 14:00   #387
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
O,też mam ten korektor ale bałabym się na całą twarz ciapnąć.
Czasem wydaje mi się nawet że gdzie go nałożę,to zaraz się coś robi dlatego używam go raczej tylko pod oczy.
Bourjois jest właśnie wspaniały,nic nie zapycha ale od razu mówię ze nie jest kryjący.
Uwielbiam jego odcień (mam 52),jest taki żółciutki,a ciężko u nas trafić na taki
Toleriane położony solo robi mi różową świnkę (kolor 11) i przez to efekt tapety,choć w sumie też nie zapycha,ale jeśli potrzebuję krycia to po prostu tak jak wspomniałam wcześniej,mieszam go doslownie kapeczkę z HM.
A właśnie,miałam jeszcze spytać.
Leczysz się u dermatologa czy raczej na własną rękę?
OO to widze ze mamy bardzo podobnie, humektan ma chyba parafine więc odrazu u mnie odpadł. mam zrobiona juz swoja liste składników które mnie zapychają - ale nawet te naturalne komsetyki je często zawierają jako uzupełniacze-nawilżacze, wiec wyekwipowałam się w hydrolaty i żel hialuronowy z alantoiuna i B6 ijest OK ale bez rewelacji. Ten korektor maybelline rzeczywiscie okazał sie troche niewypałem, pod oczy jest bdb ale zaczely mi sie po nim robic zaskorniki czarne...
Musze wiec sprobowac ten healthy mix choc bardziej sklanialam sie ku matte costam w piance ale ma slaby skład.
Teleriane zmienil skald w listopadzie wiec musze zdobyc probke bo moze jest lepszy.
DERMATOLOG- chodziłam wczesniej, dzieki temu mam wspomagająco epi-duo i davercin ale antybiotyki i retinoidy NIC nie pomogą jeśli nie wyeliminuje się przyczyny tradziku (tu do wszytskich)- jesli jest to kosmetyk to super i jestesmy do przodu o 50%, jesli ma sie wrodzona sklonnosc do zaskornikow to daje to tylko 30%, - mnie zapycha chyba od własnego tłuszczu, juz tak myslę
BARDZO DOBRY jest serum LEMON EKO z Biochemii urody - upopora sie nawet z gulami przez 1 noc, wprawdzie z zaskorniakami gorzej sobie radzi ale z wypryskami już tak - no i nie ma chemii!
Krem różowy z ziaji tez znam, również bardzo dobry.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
dziewczyny a wiecie moze jak wyleczyc kaszke? zrobila mi sie na polikach po edm
1. nie u żywaj już EDM
2. idz na oczyszczanie bo to samo nie zniknie trzeba usunąć
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 14:36   #388
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość

1. nie u żywaj już EDM
2. idz na oczyszczanie bo to samo nie zniknie trzeba usunąć
tak, juz przestałam, ale z kosmetyczką to nie wiem - bo ta kaszka to nie takie typowe grudki z biała wydzieliną, tylko wypełnione, nie wiem, woda?
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 20:14   #389
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Tak jak juz pisalam wczesniej - "kaszka" wypelniona plynem surowicznym to reakcja uczuleniowa na dany kosmetyk, absolutnie nie wolno tego wyciskac. Odstawic felerny kosmetyk, stosowac delikatne zluszczanie z nawilzaniem az "kaszka" sie wchlonie.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 20:39   #390
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Tak jak juz pisalam wczesniej - "kaszka" wypelniona plynem surowicznym to reakcja uczuleniowa na dany kosmetyk, absolutnie nie wolno tego wyciskac. Odstawic felerny kosmetyk, stosowac delikatne zluszczanie z nawilzaniem az "kaszka" sie wchlonie.
dziękuję za odpowiedź , własnie boje się cokolwiek z nia zrobić, ale niestety nie znika on juz od ponad miesiąca echh poczekam jeszcze troche w takim razie
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.