wesele z miodem pitnym i winem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 15:24   #1
Podkoszulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3

wesele z miodem pitnym i winem


Witajcie,

razem z narzeczonym postanowiliśmy, że na naszym weselu będzie tylko wino i miód pitny. Co o tym myślicie? Niestety kilka osób z naszych rodzin bardzo gustuje w wódce i to całkowicie bez opanowania a chcemy uniknąć przykrych sytuacji. A wino i miód wydają się takie kulturalne i tradycyjne z drugiej strony

Nie wiem tylko ile tych alkoholi potrzeba ani jak to podać? Jakie wino? Białe, czerwone, różowe? Stawiac na stołach czy polecic kelnerom, żeby rozlewali w zależnosci od podawanych posiłków?

W czym sie pije miód? w jakichs specjalnych kieliszkach?
Proszę o pomoc Moze ktos pooze znaleźć nam jakies optymalne rozwiązanie
Podkoszulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:54   #2
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

A mi sie wydaje, że jeżeli nie upiją się wódka to upiją się winem a skończyć się to może o wiele gorzej niż w przypadku wódki. Ale to oczywiście moje zdanie.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:30   #3
Stysik
Zakorzenienie
 
Avatar Stysik
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 751
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

Ja też myślę, że jak będą chcieli się upić to wykorzystają mieszankę piwo&wino... nie mam pojecia w czym sie miod pije... zawsze myślałam że w takich kubkach

Ja bym to jeszcze przemyślała... dużo wina Wam pójdzie jak nie będzie wódki...

Są wesela całkowicie bez alkoholu, więc może to jest jakiś pomysł...
__________________
Rise and rise again
until lambs become lions...




"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem.
Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi."



Stysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:59   #4
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

winem można się szybciej schlać czasem, niż wódką.Może faktycznie zrobić tylko toast i przyjęcie bezalkoholowe?

Miodu pitnego nie piłam, nie wiem co to jest, więc nie doradzę
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:24   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

wesele bezalkoholowe tylko dobry pomysł, toast jest obowiązkowy. Co do tych osób, może uda się poprosić je o umiar bądź czujne 'oko' innych członków rodziny? Tak, czy siak jest to problem. Rozmawialiście z rodzicami?
Wesele tylko z winem jest fajnym pomysłem, ale faktycznie kto chce i tak się upije, więc jest to wyjście pośrednie. Ilość alkoholu liczy się różnie, optymalnie jeśli nie ma wódki liczy się butelka na dorosłego. Miód podaje się w kieliszkach na krótkiej nóżce.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 19:38   #6
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

A może po prostu ograniczyć ilość alkoholu na stołach? Zawsze można poprosić kelnerów o opieszałość w kwestii donoszenia trunków
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 22:37   #7
Podkoszulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

Dzięki Taverney za informacje jak i ile podawać O bezalkoholowym weselu też myśleliśmy, ale z drugiej strony jest dużo sprzeciwów. A zależy nam żeby nasi goście się dobrze bawili i nie mysleli ciągle, że czegoś brakuje i ze przez to na pewno bedzie bez sensu. Pewnie byłaby dobra zabawa, ale juz samo nastawienie gości do tego typu imprezy może dużo zepsuć. A o bezalkoholowym trzeba uprzedzić... Poza tym mamy bardzo dobrego wodzireja, który mamy nadzieję nie pozwoli się nudzić naszym gościom Wydaje nam się że wino i miód to dzięki dobrej organizacji, będzie taki dodatek do posmakowania, rozluźnienia a nie główny cel wesela. Ja nie mam nic przeciwko kulturalnemu piciu alkoholu

A co do tych kilku "niepewnych" gości... Nawet jak będzie bezalkoholowe wesele to tak czy inaczej jak będą się chcieli upić to pójdą do sklepu i kupią... Myślelismy także żeby posadzić ich w towarzyswie ludzi w podobnym wieku, ale delektujących się alkoholem a nie upijających się...
Podkoszulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 14:12   #8
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

Jeśli ktoś będzie chciał się upić to i tak się upije choćby miał iść do sklepu po alkohol i pić na weselu bezalkoholowym. Jeśli ktoś przesadzi z alkoholem fajnie jakby na weselu był kierowca, pakuje się delikwenta do samochodu i odwozi. Patrząc po weselach na których byłam to najczęściej jedyne rozwiązanie ale za to skuteczne.
Jeśli kelnerzy będą dolewali do kieliszków łatwiej Wam będzie kontrolować ilość alkoholu, ale z drugiej strony przy sporym weselu to musiałabyś mieć ich nie wiadomo ilu. Chyba najlepiej postawić na stole, osoby problematyczne porozsadzać żeby sobie kółka nie zrobiły i poprosić kogoś żeby miał na nie oko.
__________________
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. Tako rzecze ja, król Julian!"

Never regret something that once made you smile
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 16:38   #9
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

Hej pamietam, ze u mojej cioci na weselu bylo tylko wino i ewentualnie wodka na zyczenie goscia, ktory to osobiscie musial poprosic kelnera o jej przyniesienie do stolu, efekt byl pozytywny, gdyz nikt z gosci nie chcial sie "wychylic", poprostu kazdy sie wstydzil i pozostawal przy winie, oczywiscie pozniej ludzie gadaj za plecami, ze bylo wesele bez wodki, ale ja bym sie w ogole tym nie przejmowala
Za to na naszym przyjeciu bedzie wiecej wina niz wodki, z racji tego ze nasi goscie zagraniczni nie gustuja w wodce, bedzie czerwone wino oraz biale musujace slodkie, zamawiamy tez piwo, ale nasi goscie raczej malo pija, takze nie powinno byc zadnych nieprzyjemnych zdarzen
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 19:32   #10
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: wesele z miodem pitnym i winem

Hej. Dziewczyny mam problem i prosze doradzcie co tu mozna wymyslec. Na poczatku postanowilismy z narzeczonym ze bedziemy mieli tylko miod pitny i wino. Nie w ielkich ilosciach I jak wiadomo rodzina nie dokonca byla szczesliwa. Mowili ze i tak przywioza i bedzietylko na parkingu. Myslelismy na tym i postanowilismy ze pojdziemy na maly kompromis. A stole nie stawiamy wodki ani kieliszkow ale rohimy stol wiejski i tam w malych ilosciach plastikowe kieliszki polskie nalewski typu jakas wisniowka, dziegielowka itp. Narzeczony jest koreanczykiem i dla cudzoziemcow to tez by byla jakas atrakcja. Bylo ok ale teraz znajomi zaczynaja nas wysmiewac ze mialo byc ladnie, ze smakiem(mamy winetki, elegancką dekoracje bez balonow, mapy gosci , menu itp i dj wodzireja) ateraz robimy weselicho i wiejskie wesele. Po północy mamy tez grilla . Czy naprawde nie pasuje ten stol wiejski ? Czy to jest beznadziejne rozwiązanie? Troche mi sie dziwnie zrobilo jak zaczeli tak gadac i moze naprawde ten stol wiejski nie pasuje ale wtedy nalewek nie bedzie ale beda na parkingu :\
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.