Koszmarne końcówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-27, 10:58   #1
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383

Koszmarne końcówki


Nie potrafię znaleźć zbiorczego wątku o końcówkach
Moje włosy są koszmarne w utrzymaniu.Mega twarde,gładkie i śliskie.Traktuję je prostownicą codziennie,bo bez tego wyglądam paskudnie-połowa włosów jest prosta,druga połowa falowana(te przy twarzy bardziej się kręcą, nie wiem z jakiego powodu).
Myję włosy co 2,3 dni,Syossem bez silikonów.Następie nakładam maskę z granatem Alterry.Spłukuję i nakładam odżywkę Johna Friedy Brillant Brunette nabłyszczającą.Po spłukaniu tej odżywki,zawijam włosy w turban na jakieś 2 godziny po czym je suszę suszarką, jak już będą wstępnie odsączone z wody przez ręcznik Przed suszeniem psikam je odżywką w sprayu Gliss Kur z jedwabiem(różowa).Zwykle przed myciem włosów kładę na nie oliwę z oliwek+olej rycynowy na jakieś 3,4 godziny.

I problem jest następujący:moje końcówki wyglądają ohydnie,ciągle się rozdwajają,nawet jeśli je podcinam,to już po dwóch,trzech dniach są rozdwojone Nie mam pojęcia co z tym zrobić,kupiłam wczoraj serum Pantene na rozdwojone końcówki,ale myślę że to nie pomoże wiele W styczniu mam studniówkę a wyglądam jakbym myła włosy najzwyklejszym szamponem familijnym i prostowała je żelazkiem Podczas gdy tak się o nie staram.Dlaczego niektórzy używają codziennie prostownicy i nie używają odżywek a mają takie śliczne włosy?Wrrr mam już tego dosyć,dlatego proszę,powiedzcie mi co mogę zrobić dla moich końcówek
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:09   #2
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Koszmarne końcówki

na początek - przestać je traktować codziennie prostownicą, bo je palisz i dlatego się mocno niszczą...
po 1) nie wszyscy, którzy prostują włosy robią to codziennie
po 2) są różne typy włosów i jedne szybciej odczuwają zniszczenia, inne później
po 3) zajrzyj do wątku z pielęgnacją dla kręconowłosych, bo z Twojego opisu wynika, że masz fale podobnie jak ja - Dziewczyny mają dobrze posegregowaną wiedzę - tutaj jest opis o mniej krzywdzących dla włosów metodach prostowania
po 4) pokaż fotkę włosów, bo w ciemno ciężko coś więcej poradzić
po 5) jeśli koniecznie chcesz prostować na gorąco, to wybieraj jak najniższą temperaturę, postaraj się nie robić tego codziennie i używaj produktów ochronnych (ale nie spray z alkoholem denat. w składzie, tylko odżywka bez spłukiwania - np. Joanna Naturia na wilgotne włosy i do tego serum silikonowe - np. Jedwab Marion - i prostowanie po tym jak włosy zupełnie wyschną - to trochę ograniczy zniszczenia)
po 6) nigdy nie dawaj oleju na końcówki przed prostowaniem, bo je usmażysz
__________________
NAKARM ZWIERZAKI

Edytowane przez katie100
Czas edycji: 2012-10-27 o 12:15
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:28   #3
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
na początek - przestać je traktować codziennie prostownicą, bo je palisz i dlatego się mocno niszczą...
po 1) nie wszyscy, którzy prostują włosy robią to codziennie
po 2) są różne typy włosów i jedne szybciej odczuwają zniszczenia, inne później
po 3) zajrzyj do wątku z pielęgnacją dla kręconowłosych, bo z Twojego opisu wynika, że masz fale podobnie jak ja - Dziewczyny mają dobrze posegregowaną wiedzę - tutaj jest opis o mniej krzywdzących dla włosów metodach prostowania
po 4) pokaż fotkę włosów, bo w ciemno ciężko coś więcej poradzić
po 5) jeśli koniecznie chcesz prostować na gorąco, to wybieraj jak najniższą temperaturę, postaraj się nie robić tego codziennie i używaj produktów ochronnych (ale nie spray z alkoholem denat. w składzie, tylko odżywka bez spłukiwania - np. Joanna Naturia na wilgotne włosy i do tego serum silikonowe - np. Jedwab Marion - i prostowanie po tym jak włosy zupełnie wyschną - to trochę ograniczy zniszczenia)
po 6) nigdy nie dawaj oleju na końcówki przed prostowaniem, bo je usmażysz
Nie potrafię ich nie traktować prostownicą.Są straszne Nigdy nie daję oleju przed prostowaniem,tylko przed myciem,a potem go zmywam.Załączam zdjęcia,mam na nich włosy wyprostowane tylko u góry.Czytałam watki dla kręconowłosych,ale ja nie chcę mieć ich kręconych
Słyszałam też,że właśnie nie powinno się prostować włosów z najniższą temperaturą-bo żeby je wyprostować trzeba wtedy więcej razy przejeżdzać prostownicą po pasmach,niż wtedy gdy prostownica jest maksymalnie rozgrzana.Nie wiem więc której opinii zaufać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-08-28 17.19.05.jpg (106,6 KB, 388 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0355.jpg (16,1 KB, 313 załadowań)
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:31   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
I problem jest następujący:moje końcówki wyglądają ohydnie,ciągle się rozdwajają,nawet jeśli je podcinam,to już po dwóch,trzech dniach są rozdwojone
Codziennie prostując włosy generujesz tylko główny powód do narzekania
Cytat:
Nie mam pojęcia co z tym zrobić,kupiłam wczoraj serum Pantene na rozdwojone końcówki,ale myślę że to nie pomoże wiele
Serum nie skleja rozdwojonych koncówek, więc nie pomoże.
Cytat:
W styczniu mam studniówkę a wyglądam jakbym myła włosy najzwyklejszym szamponem familijnym i prostowała je żelazkiem Podczas gdy tak się o nie staram
Szampon i tak nie ma funkcji pielęgnacyjnej, więc nawet myjąc familijnym można mieć spokojnie piękne włosy. Natomiast między prostowinicą a żelazkiem nie ma specjalnej różnicy.
Cytat:
Dlaczego niektórzy używają codziennie prostownicy i nie używają odżywek a mają takie śliczne włosy?Wrrr mam już tego dosyć,dlatego proszę,powiedzcie mi co mogę zrobić dla moich końcówek
Nawet jeśli tak jest (zakładam, że jesteś w stanie to sprawdzić), to tylko do czasu. Każde włosy w końcu się zepsują pod wpływem traktowania 200st codziennie. Jedne szybciej, drugie próźniej. Twoje już są uszkodzone i możesz je najwyżej obciać i nie niszczyć dalej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:52   #5
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Nie potrafię ich nie traktować prostownicą.Są straszne Nigdy nie daję oleju przed prostowaniem,tylko przed myciem,a potem go zmywam.Załączam zdjęcia,mam na nich włosy wyprostowane tylko u góry.Czytałam watki dla kręconowłosych,ale ja nie chcę mieć ich kręconych
Słyszałam też,że właśnie nie powinno się prostować włosów z najniższą temperaturą-bo żeby je wyprostować trzeba wtedy więcej razy przejeżdzać prostownicą po pasmach,niż wtedy gdy prostownica jest maksymalnie rozgrzana.Nie wiem więc której opinii zaufać
no to mogę Ci poradzić jedynie to, co pisałam wyżej o naturalnych metodach prostowania (w poprzednim poście dałam link)
i spróbuj może tej metody, która u mnie się sprawdzała, a niszczy mniej niż prostownica - po umyciu tak jak lubisz daj obciążającą odżywkę jako b/s, rozczesz, potem zawiń w koszulkę w turban, po chwili znowu w suchą koszulkę, potem serum silikonowe na końce i albo zostawienie do wyschnięcia naturalnie, albo suszenie chłodnym nawiewem (u nasady włosów suszenie ciepłym dla objętości) - fajnie sprawdza się suszenie w ten sposób suszarką z dyfuzorem tylko zamiast ugniatać nim loki - trzeba przeczesywać wzdłuż długości (ma rzadko rozstawione palce, więc mniej szarpie włosy niż klasyczna suszarkolokówka), zostawić do doschnięcia jak będą wysuszone w 80-90%, jak wyschną delikatnie rozczesać szerokim grzebieniem - jeśli będą zbyt "lekkie", wykręcać się to można na końce (nawet od ucha w dół) dać lekko wilgotną dłonią odżywkę Garnier awokado i karite (pięknie dociąża i nabłyszcza), zostawić do wchłonięcia i wyschnięcia
wiem, że długa metoda, ale najmniej niszczyła mi włosy, kiedy chciałam mieć proste, ale nie ciągle suche na końcach

co do prostowania - od wielkiego dzwonu tragedii nie zrobi na dobrze zabezpieczonych włosach (ale to jak z McDonaldem - gdy to jest częściej niż 1 w mcu to na pewno będzie widać różnicę na minus)
prostowanie na 120C moze faktycznie bedzie wymagac przejechania drugi raz, ale np. 160C juz nie, a to zawsze mniej niz 200C
__________________
NAKARM ZWIERZAKI

Edytowane przez katie100
Czas edycji: 2012-10-27 o 12:56
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 13:52   #6
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Nie potrafię ich nie traktować prostownicą.Są straszne Nigdy nie daję oleju przed prostowaniem,tylko przed myciem,a potem go zmywam.Załączam zdjęcia,mam na nich włosy wyprostowane tylko u góry.Czytałam watki dla kręconowłosych,ale ja nie chcę mieć ich kręconych
Słyszałam też,że właśnie nie powinno się prostować włosów z najniższą temperaturą-bo żeby je wyprostować trzeba wtedy więcej razy przejeżdzać prostownicą po pasmach,niż wtedy gdy prostownica jest maksymalnie rozgrzana.Nie wiem więc której opinii zaufać
Mamy kolejną nieakceptującą natury, co nie jest żadnym zarzutem One nie są straszne, po prostu nie potrafisz się pogodzić z ich naturą. Jeśli chcesz ratować końcówki, to mogę poradzić jedno - odstaw prostownicę i pomyśl o Encanto, jeśli fal przeżyć nie możesz. Prostownica raz za czasu a prostownica codziennie to spora różnica.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 14:39   #7
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Koszmarne końcówki

O rany, takie pięknie falowane włosy, a Ty mówisz, że straszne Gwiazdy hollywoodzkie muszą wyczyniać cuda, żeby takie mieć, a Ty masz podane na talerzu. Sądzę, że za jakiś czas docenisz ich piękno i to, że są to najbardziej kobiece włosy Teraz po prostu taka moda, że wszystkie muszą mieć idealnie proste włosy.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 14:56   #8
Little Katie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdzie Diabeł nie może, tam Katie pośle.
Wiadomości: 816
Dot.: Koszmarne końcówki

Maly offtop ale nie wiem co Ty chcesz od tych wlosow na zdjeciach ktore wstawilas sa mega moze przelam sie do nich bo naprawde fajnie wygladaja a prostuj od wielkiego dzwonu
Little Katie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 22:33   #9
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Koszmarne końcówki

Śliczne, śliczne włosy

Rozumiem jednak, że nie lubisz się z falami. Często chcemy na odwrót, proste chcą być zakręcone, a baranki cieszyć się gładką prostą taflą.

Ja na twoim miejscu podcięłabym włosy, porozglądała się za jakimiś fajnymi upięciami, tak aby rzadziej rozpuszczać, a tym samym prostowac wlosy. Na youtube jest duzo pomocnych filmików jak z falowanych, lekko kręconych włosów wyczarować proste, a przynajmniej prostsze i gładsze włosy bez użycia prostownicy. Warto wypróbować płukankę z szałwi. Dużo zalezy od podatnosci wlosow. Wypróbuj je modelować na szczotce, suszarka to zawsze mniejsze zło jak prostownica, przynajmniej moim zdaniem, a nie będziesz musiała tego robić codzień tylko po kazdym myciu. Wypróbuj duże, baardzo duże wałki. Widziałam gdzieś na youtube filmik jak laska wyprostowała na nich włosy, efekt był naprawdę świetny, włosy uniesione i proste. Chętnie sama bym je wypróbowała, ale nie wiem gdzie takowe kupić. Widziałam też na yt inne filmiki, radzę przeglądnać, akurat moze znajdziesz cos dla siebie. Wystarczy wpisac straight hair without straightener / straight hair without heat/ proste włosy bez prostownicy i tak dalej i bum, mnóstwo filmików do obejrzenia.

Być może kiedyś polubisz, pokochasz swoje naturalne włoski
Buziaki, życzę powodzenia
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 00:37   #10
pralinkaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 38
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Wypróbuj duże, baardzo duże wałki. Widziałam gdzieś na youtube filmik jak laska wyprostowała na nich włosy, efekt był naprawdę świetny, włosy uniesione i proste.
wałki są dobre, ale też nie można przesadzić, bo raz, że mogą osłabiać cebulki, a dwa, że te rzepowe straszliwie plączą i niszczą włosy, przynajmniej u mnie
__________________
Włosomaniaczka

62- 64-66-68-70-72-74-76-78-80
pralinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 07:44   #11
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Koszmarne końcówki

Hmm nie sądziłam że według kogoś one mogą być ładne,bo nie słyszę zbyt często komplementów dot.moich włosów.Dziękuję

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
O rany, takie pięknie falowane włosy, a Ty mówisz, że straszne Gwiazdy hollywoodzkie muszą wyczyniać cuda, żeby takie mieć, a Ty masz podane na talerzu. Sądzę, że za jakiś czas docenisz ich piękno i to, że są to najbardziej kobiece włosy Teraz po prostu taka moda, że wszystkie muszą mieć idealnie proste włosy.
Czy ja wiem czy taka jest moda,więcej jednak widzę falowanych włosów u mnie w mieście niż tych idealnie prostych
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Mamy kolejną nieakceptującą natury, co nie jest żadnym zarzutem One nie są straszne, po prostu nie potrafisz się pogodzić z ich naturą. Jeśli chcesz ratować końcówki, to mogę poradzić jedno - odstaw prostownicę i pomyśl o Encanto, jeśli fal przeżyć nie możesz. Prostownica raz za czasu a prostownica codziennie to spora różnica.
Myślałam o prostowaniu keratynowym,na razie mnie nie stać,ale pewnie to w końcu zrobię.
Dzięki że mi przypomniałaś o tej metodzie.
Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Śliczne, śliczne włosy

Rozumiem jednak, że nie lubisz się z falami. Często chcemy na odwrót, proste chcą być zakręcone, a baranki cieszyć się gładką prostą taflą.

Ja na twoim miejscu podcięłabym włosy, porozglądała się za jakimiś fajnymi upięciami, tak aby rzadziej rozpuszczać, a tym samym prostowac wlosy. Na youtube jest duzo pomocnych filmików jak z falowanych, lekko kręconych włosów wyczarować proste, a przynajmniej prostsze i gładsze włosy bez użycia prostownicy. Warto wypróbować płukankę z szałwi. Dużo zalezy od podatnosci wlosow. Wypróbuj je modelować na szczotce, suszarka to zawsze mniejsze zło jak prostownica, przynajmniej moim zdaniem, a nie będziesz musiała tego robić codzień tylko po kazdym myciu. Wypróbuj duże, baardzo duże wałki. Widziałam gdzieś na youtube filmik jak laska wyprostowała na nich włosy, efekt był naprawdę świetny, włosy uniesione i proste. Chętnie sama bym je wypróbowała, ale nie wiem gdzie takowe kupić. Widziałam też na yt inne filmiki, radzę przeglądnać, akurat moze znajdziesz cos dla siebie. Wystarczy wpisac straight hair without straightener / straight hair without heat/ proste włosy bez prostownicy i tak dalej i bum, mnóstwo filmików do obejrzenia.

Być może kiedyś polubisz, pokochasz swoje naturalne włoski
Buziaki, życzę powodzenia
Dziękuję że tak się rozpisałaś Chętnie też bym uniosła włosy,bo są dosyć klapnięte po prostowaniu.Idę przejrzeć sobie te filmiki
Właściwie to po waszych wpisach dziewczyny,zastanawiam się,czy po prostu nie zainwestować faktycznie w wałki,lokować włosy nimi na dole(bo to nie jest tak że w ogóle fale mi się nie podobają,te 'zrobione' lubię),a na górze tylko delikatnie przejechać prostownicą.Zawsze to mniej niszczy,no i nie prostuje się końcówek.

Dziękuję za odzew,pomogłyście mi bardzo i trochę przekonałyście do loków...Prostować chyba będę tylko na jakieś okazje.
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 09:30   #12
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Nie potrafię znaleźć zbiorczego wątku o końcówkach
Moje włosy są koszmarne w utrzymaniu.Mega twarde,gładkie i śliskie.Traktuję je prostownicą codziennie,bo bez tego wyglądam paskudnie-połowa włosów jest prosta,druga połowa falowana(te przy twarzy bardziej się kręcą, nie wiem z jakiego powodu).
Myję włosy co 2,3 dni,Syossem bez silikonów.Następie nakładam maskę z granatem Alterry.Spłukuję i nakładam odżywkę Johna Friedy Brillant Brunette nabłyszczającą.Po spłukaniu tej odżywki,zawijam włosy w turban na jakieś 2 godziny po czym je suszę suszarką, jak już będą wstępnie odsączone z wody przez ręcznik Przed suszeniem psikam je odżywką w sprayu Gliss Kur z jedwabiem(różowa).Zwykle przed myciem włosów kładę na nie oliwę z oliwek+olej rycynowy na jakieś 3,4 godziny.

I problem jest następujący:moje końcówki wyglądają ohydnie,ciągle się rozdwajają,nawet jeśli je podcinam,to już po dwóch,trzech dniach są rozdwojone Nie mam pojęcia co z tym zrobić,kupiłam wczoraj serum Pantene na rozdwojone końcówki,ale myślę że to nie pomoże wiele W styczniu mam studniówkę a wyglądam jakbym myła włosy najzwyklejszym szamponem familijnym i prostowała je żelazkiem Podczas gdy tak się o nie staram.Dlaczego niektórzy używają codziennie prostownicy i nie używają odżywek a mają takie śliczne włosy?Wrrr mam już tego dosyć,dlatego proszę,powiedzcie mi co mogę zrobić dla moich końcówek
jesli obcinasz sama - masz tępe nozyczki
jesli obcinasz u fryzjera - mozliwe ze fryzjerka ma tepe nozyczki - moje przedostatnie podcinannie u fryzjera skonczylo sie tak ze jak usiadlam w dmu i zaczelam ogladac wlosy zobaczylam na ich koncach biale kropeczki eh niestety tego samego dnia wyjezdzalam wiec nie bylo czasu na reklamacje..
wiec dziewczyny uwazajcie na fryzjerki uzbrojone w tepe nozyce!!!!
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:37   #13
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez pralinkaaaa Pokaż wiadomość
wałki są dobre, ale też nie można przesadzić, bo raz, że mogą osłabiać cebulki, a dwa, że te rzepowe straszliwie plączą i niszczą włosy, przynajmniej u mnie

Wiem, że wałki nie są zbyt dobre dla włosów, ale zawsze każde nawet rzepowe lepsze jak prostownica

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Ja nie ciepię swoich naturalnych bo się obrzydliwie układają, końcówki powywijane, poskręcane u nasady dość proste a w połowie to jak tam im już się zachce ułożyć. Ty masz regularne, śliczne fale ! Spróbuj przynajmniej od czasu do czasu nosic rozpuszczone nie wyprostowane, czasem upiąć, czasem jakąś mniej niszczącą metodą niż prostownicą wygładzić, np. suszarka+szczotka. Małymi kroczkami, a może i przekonasz się do fal, piękne są !
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 22:12   #14
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: Koszmarne końcówki

Bardzo polecam prostowanie włosów na dużą okrągłą szczotkę, w ten sposób odstawiłam prostownicę! Efekt po szczotce i suszarce jest o niebo lepszy, bo nie dość, że włosy są proste i gładkie, to jeszcze uniesione u nasady. Na pewno ta metoda wymaga wprawy, ale jest do opanowania! Moje koleżanki nie wierzyły, że nie używam prostownicy. A jednak: Jeśli chodzi o prostowanie keratyną.. Na pewno nie niszczy włosów, ale je obciąża w ten sposób, że są oklapnięte i ciężko je unieść. Keratyna sprawdzi się u osób z włosami bardziej kręconymi, bo rzeczywiście przez 3 miesiące mogą cieszyć się prostymi włosami. Trzeba pamiętać, że sam zabieg kosztuje sporo, ale specjalny szampon i odżywka do pielęgnacji włosów PO też są drogie. Jeśli jednak koniecznie chcesz spróbować, to radzę poszukać ofert na grouponie, można znaleźć od 200-300zł, jeszcze w zależności od miasta (przykładowo w Poznaniu cena regularna to 600-800zł). I dobrze by było sprawdzić danego fryzjera Możesz też sama spróbować zamówić keratynę w internecie, moja koleżanka tak robiła po 2 poprzednich zabiegach u fryzjera, głównie ze względów finansowych.
__________________
She acts like summer and walks like rain.
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:42   #15
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
jakieś 3,4 godziny.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić,kupiłam wczoraj serum Pantene na rozdwojone końcówki,ale myślę że to nie pomoże wiele
Nie polecam. Wali alkoholem, nic nie robi włosami poza tym, że je wysusza. Scalanie końcówek to bujda
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 10:29   #16
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Koszmarne końcówki

Polecam maseczkę -nafta kosmetyczna,żółtko i cytryna. Mi bardzo pomogła na końcówki Oczywiście po dłuższym stosowaniu.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 22:01   #17
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Koszmarne końcówki


Edytowane przez Hedvigis
Czas edycji: 2013-06-27 o 23:16
Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:39   #18
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Koszmarne końcówki

Hej Dziewczyny.

Pomożecie mi z włosami, z końcówkami?




Używam teraz:
  • olej sesa
  • olej khadi
  • wax
  • szampon pokrzywowy lub revitax na przyspieszenie porostu
  • gliss kur czarny do włosów mocno zniszczonych
  • jantar jako wcierka


Jakich kosmetyków używałam przez czas dłuższy niż 4 tyg i nie dały mi żadnych efektów:
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:16   #19
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Koszmarne końcówki

Prostowałaś włosy?Rozjaśniacz? Bo końcówki masz spalone. Jak dla mnie to do obcięcia do ramion.
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 18:45   #20
hazell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Koszmarne końcówki

Carmela mi tez się Twoje fale podobają, zawsze chciałam takie mieć
Żeby uzyskać taki efekt musiałabym nawijać włosy na wałki a tego nie cierpię ;P
hazell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:14   #21
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
Prostowałaś włosy?Rozjaśniacz? Bo końcówki masz spalone. Jak dla mnie to do obcięcia do ramion.
nie prostuje wlosow, a farby - na blond farbuje, ale od 3 mcy tylko odrost.
susze suszarka.

nei da sie ich nawilzyc, ulozyc jakos?
zapuszczam caly czas od ramion do tej dlugosci i musze obcinac zawsze, nei chce teraz obciąć
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:45   #22
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.


Używam teraz:
  • olej sesa
  • olej khadi
  • wax
  • szampon pokrzywowy lub revitax na przyspieszenie porostu
  • gliss kur czarny do włosów mocno zniszczonych
  • jantar jako wcierka


Jakich kosmetyków używałam przez czas dłuższy niż 4 tyg i nie dały mi żadnych efektów:
Na 95% Twoje włosy są bardzo mocno przeproteinowane, szczególnie białkami jedwabiu.
Jak znaleźć proteiny:
KLIK!
Odstaw wszystkie kosmetyki z proteinami na co najmniej 3 tygodnie - czuję, że poczujesz poprawę Oprócz tego oczywiście olejuj i dopieszczaj, może coś delikatniejszego do mycia?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:03   #23
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
nie prostuje wlosow, a farby - na blond farbuje, ale od 3 mcy tylko odrost.
susze suszarka.

nei da sie ich nawilzyc, ulozyc jakos?
zapuszczam caly czas od ramion do tej dlugosci i musze obcinac zawsze, nei chce teraz obciąć
To schodź stopniowo, obcinaj centymetr-dwa co miesiąc Obcinałaś regularnie i masz nadal takie końcówki?


Używasz jakiegoś serum silikonowego na końcówki? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ovax-silk.html Polecam ten, ja daję dwie krople na wilgotne włosy.
Albo odżywkę bez spłukiwania? Masz suche końcówki, nie bój się ich dociążyć
Na jakim oksydancie robisz wlosy? 6, 9 czy wyżej?
Khadi używasz tylko na skalp? on ma olej kokosowy w składzie, masz wysokoporowate włosy, które mogą się z nim nie lubić :P moje się z nim nie lubią :P
Spróbuj może z oliwą z oliwek/babydreamem olejkiem dla dzieci.

A co do odżywek to dziwne że nie działa na Ciebie Garnier/5 alg Bingo
z takich mocniej nawilżających i emolientowych, to na początku włosomaniactwa używałam tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html . Pamiętam, że mi robiła duuuużo, dużo dobrego
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:12   #24
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
To schodź stopniowo, obcinaj centymetr-dwa co miesiąc Obcinałaś regularnie i masz nadal takie końcówki?

Używasz jakiegoś serum silikonowego na końcówki? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ovax-silk.html Polecam ten, ja daję dwie krople na wilgotne włosy.
Albo odżywkę bez spłukiwania? Masz suche końcówki, nie bój się ich dociążyć
Na jakim oksydancie robisz wlosy? 6, 9 czy wyżej?
Khadi używasz tylko na skalp? on ma olej kokosowy w składzie, masz wysokoporowate włosy, które mogą się z nim nie lubić :P moje się z nim nie lubią :P
Spróbuj może z oliwą z oliwek/babydreamem olejkiem dla dzieci.

A co do odżywek to dziwne że nie działa na Ciebie Garnier/5 alg Bingo
z takich mocniej nawilżających i emolientowych, to na początku włosomaniactwa używałam tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html . Pamiętam, że mi robiła duuuużo, dużo dobrego
Podcinam sobie sama czasem końcówki i wyglądają dalej jak wyglądają
Używam tego, ale jest okropne, tłuste strasznie: Profis-Fryzopol, Lady Spa, Repair Silk & Argan Oil (Olejek arganowy)
Ale kupię biovax w takim razie

Odżywka bez spłukiwania, to chodzi o te spraye do psikania?
Ja lubię ten i mam i uzywam:
Schwarzkopf, Gliss Kur Ultimate Repair, Ekspresowa odżywka regeneracyjna
- włosy są na jakieś 2-3 godziny po niej mięciutkie i nawilżone. Ale to na 2-3 godziny tylko.

Oxydant - 9. Przy 6 nie rozjaśnia mi włosów.



Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Na 95% Twoje włosy są bardzo mocno przeproteinowane, szczególnie białkami jedwabiu.
Jak znaleźć proteiny:
KLIK!
Odstaw wszystkie kosmetyki z proteinami na co najmniej 3 tygodnie - czuję, że poczujesz poprawę Oprócz tego oczywiście olejuj i dopieszczaj, może coś delikatniejszego do mycia?

Ok, odstawię na 3 tyg te z proteinami.
A delikatniejszego do mycia - co masz na myśli?
Te odżywki bez protein, to pewnie jest gdzieś link w necie? Czy masz może pod ręką?









Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.

Pomożecie mi z włosami, z końcówkami?




Używam teraz:
  • olej sesa
  • olej khadi
  • wax
  • szampon pokrzywowy lub revitax na przyspieszenie porostu
  • gliss kur czarny do włosów mocno zniszczonych
  • jantar jako wcierka


Jakich kosmetyków używałam przez czas dłuższy niż 4 tyg i nie dały mi żadnych efektów:
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:48   #25
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Ok, odstawię na 3 tyg te z proteinami.
A delikatniejszego do mycia - co masz na myśli?
Te odżywki bez protein, to pewnie jest gdzieś link w necie? Czy masz może pod ręką?
Sama sobie znajdziesz na podstawie linku, który Ci podesłałam (może masz w swoich zbiorach, na pewno Bingo z 5-ma algami - może zadziałać inaczej, jak odstawisz proteiny).
Tu masz odżywki emolientowe, jeśli w którejś jest odrobina protein jest to zaznaczone:
KLIK!
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:21   #26
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Koszmarne końcówki

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Podcinam sobie sama czasem końcówki i wyglądają dalej jak wyglądają
Używam tego, ale jest okropne, tłuste strasznie: Profis-Fryzopol, Lady Spa, Repair Silk & Argan Oil (Olejek arganowy)
Ale kupię biovax w takim razie

Podcinasz je zwykłymi nożyczkami czy takimi przeznaczonymi do obcinania włosów? Jeżeli robisz to zwykłymi, które nie są odpowiednio ostre, to miażdżysz w ten sobie końcówki włosów i one bardzo szybko będą znowu zniszczone

Odżywka bez spłukiwania, to chodzi o te spraye do psikania?
Ja lubię ten i mam i uzywam:
Schwarzkopf, Gliss Kur Ultimate Repair, Ekspresowa odżywka regeneracyjna
- włosy są na jakieś 2-3 godziny po niej mięciutkie i nawilżone. Ale to na 2-3 godziny tylko.

Ja bym zamieniła gliss kur właśnie na biovax, bo gliss kur ma właśnie w sobie proteiny plus ciężko zmywalny silikon, a tobie przydałoby ci się odstawić chwilowo wszystkie proteiny
A odżywki do spłukiwania t0 takie, które mają konsystencję normalnych odżywek, po spłukaniu normalnej odżywki/maski nakładasz je na włosy w objętości hmm ziarnka od fasoli i nie spłukujesz Ja używam w formie odżywki bez spłukiwania garniera z awokado (działa na mnie lepiej niż w formie bez spłukiwania, jak zostało ci trochę to spróbuj w takiej formie), ale bardzo przyjemne są :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...jasnianiu.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...szczonych.html


Oxydant - 9. Przy 6 nie rozjaśnia mi włosów.

9 jest w miaaarę ok, pamiętaj tylko żeby nie nie nakładać farby już na włosy ufarbowane wcześniej!

Ok, odstawię na 3 tyg te z proteinami.
A delikatniejszego do mycia - co masz na myśli?
Te odżywki bez protein, to pewnie jest gdzieś link w necie? Czy masz może pod ręką?
http://hairmania.blogerki.pl/2013/06...raz_dehfa.html łap :P
Co do delikatniejszego mycia: różnymi metodami dziewczyny myją włosy. Popularne jest mycie odżywką:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...w-odzywka.html
metodą OMO:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...etoda-omo.html
albo łagodniejszym środkiem do mycia: dużo dziewczyn poleca mycie żelem do higieny intymnej facelle, szamponem dla dzieci babydream, czy też szamponem hipp. Chodzi o to, żeby produkty nie miały SLS czy SLES. Jeżeli ci się włosy przetłuszczają to polecam szampon johnsons baby (ten żółty z rumiankiem), nie jest super delikatny, ale myje mi porządnie skalp

Poczytaj sobie blog blond hair care, ona też ma wysokoporowate włosy, jej porady mogą ci służyć


A tak na marginesie to czeka Cię długa droga, ja miałam włosy w znacznie gorszym stanie od Ciebie chucham i dmucham na nie od roku, są o wiele lepsze, ale nadal mam połowę jeszcze do obcięcia (pamiątka po prostowaniu i kilkakrotnym nakładaniu farby na wcześniej pofarbowane włosy (
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.