Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-01, 10:02   #1
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31

Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości


...nie wiem jak określić dokładnie ten odcień, ale wiem, że nie chcę go.
Naświetlę sytuację: poszłam do drogiej fryzjerki, do "dobrego" salonu, w nadziei że uzyskam kolor zbliżony do naturalnego, mojego. Fryzjerka niestety nie miała naturalnego odcienia takiego jaki sobie wybrałam i mówiąc, że robi mi wybrany przeze mnie kolor, zrobiła mi brązowo-kasztanowo-rudy kolor, taki jaki mam na załączonym obrazku.
Byłoby ok gdyby nie to, że nie cierpię mieć odcieni rudości, machoni, kasztanów... chcę naturalny kolor!! Jak to ściągnąć/ przefarbować, aby kolor wyszedł naturalny brąz? (ale nie czarny!)
Bardzo chciałabym kolor metaliczny, brąz metaliczny, nawet z odcieniami szarości (?) naturalny aż do przesady- to kolor o jakim marzę.
Przez tą idiotkę o jasnych odcieniach mogę zapomnieć, żeby to przykryć, pomóżcie mi więc dobrać kolor i odcień taki, aby kolor który teraz mam na głowie przykryć i uzyskać samą naturę...
proszę, pomocy!
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 13:56   #2
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez jaktozrobic Pokaż wiadomość
...nie wiem jak określić dokładnie ten odcień, ale wiem, że nie chcę go.
Naświetlę sytuację: poszłam do drogiej fryzjerki, do "dobrego" salonu, w nadziei że uzyskam kolor zbliżony do naturalnego, mojego. Fryzjerka niestety nie miała naturalnego odcienia takiego jaki sobie wybrałam i mówiąc, że robi mi wybrany przeze mnie kolor, zrobiła mi brązowo-kasztanowo-rudy kolor, taki jaki mam na załączonym obrazku.
Byłoby ok gdyby nie to, że nie cierpię mieć odcieni rudości, machoni, kasztanów... chcę naturalny kolor!! Jak to ściągnąć/ przefarbować, aby kolor wyszedł naturalny brąz? (ale nie czarny!)
Bardzo chciałabym kolor metaliczny, brąz metaliczny, nawet z odcieniami szarości (?) naturalny aż do przesady- to kolor o jakim marzę.
Przez tą idiotkę o jasnych odcieniach mogę zapomnieć, żeby to przykryć, pomóżcie mi więc dobrać kolor i odcień taki, aby kolor który teraz mam na głowie przykryć i uzyskać samą naturę...
proszę, pomocy!
Takich wątków jest mnóstwo! Jak pozbyć się rudości......
Miedzie i pomarańczowe kolory tonuje farba z dodatkiem popielu.... Wpisz w wyszukiwarkę - na 100% wyskoczy Ci tuzin podobnych zapytań.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:04   #3
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Shade_23 tak, wiem, ale ja chciałam pokazać zdjęcie swoich włosów i żeby ktoś pomógł mi dobrać farbę o której mówisz, bo do fryzjera iść i dać za płukanke 220 drugi raz już nie chcę... a tym bardziej że i tak zrobi mi inny kolor niż ja chciałam...
Proszę, doradźcie mi konkretny kolor z odcieniem popielu i konkretną firmę, ja jestem za loreal, ale jeśli uważacie że inna będzie dla mnie lepsza- słucham propozycji. I proszę o pomoc.
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:29   #4
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez jaktozrobic Pokaż wiadomość
Shade_23 tak, wiem, ale ja chciałam pokazać zdjęcie swoich włosów i żeby ktoś pomógł mi dobrać farbę o której mówisz, bo do fryzjera iść i dać za płukanke 220 drugi raz już nie chcę... a tym bardziej że i tak zrobi mi inny kolor niż ja chciałam...
Proszę, doradźcie mi konkretny kolor z odcieniem popielu i konkretną firmę, ja jestem za loreal, ale jeśli uważacie że inna będzie dla mnie lepsza- słucham propozycji. I proszę o pomoc.
Ok... To ja Ci radzę poziom 6 - ciemny blond. Wszystko poniżej 6 wyjdzie Ci bardzo ciemne. No i oczywiście z popielem. Np. 6,1 lub 6,11 - pogłębiony popiel.
Z L'Oreala Majirel mamy całą gamę popielu - na Allegro można przejrzeć palety kolorów. Z innych firm ja osobiście polecam Allwaves. Też farbowałam 6,1 i było ok. Oczywiście opinie są różne, bo każdy ma inne włosy.
Jak masz czas to przestudiuj wątek, który założyłam mając podobne dylematy co Ty pt. "Brąz zimny czy popielaty" - rozwinął się nieziemsko i dziewczyny naprawdę świetnie się znają i radzą innym.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 16:36   #5
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Shade_23 ale powiedz mi z jakiej firmy te odcienie 6,1 czy 6,11, roleal? I jaki najlepiej, casting, excellence czy preference? Czy może zamówić na allegro Majirel? Jeśli chodzi o Majirel boję się, bo tam podobno samemu dozuje się utleniacze czy przyciemniacze... i boję się że coś spiernicze...
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 16:41   #6
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez jaktozrobic Pokaż wiadomość
Shade_23 ale powiedz mi z jakiej firmy te odcienie 6,1 czy 6,11, roleal? I jaki najlepiej, casting, excellence czy preference? Czy może zamówić na allegro Majirel? Jeśli chodzi o Majirel boję się, bo tam podobno samemu dozuje się utleniacze czy przyciemniacze... i boję się że coś spiernicze...
Oj ja nie mówię o sklepowych - trzymaj się lepiej od nich z daleka. Jeśli już musisz, to tonować możesz kolorem z Recitala np. Isladnd.... Ale radzę zainwestować w profesjonalne! Nie bój się, ta koloryzacja samodzielna wcale nie jest trudna! W ulotce wszystko idealnie pisze. Poza tym od czego my tu jesteśmy!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 17:19   #7
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Ja miałam u fryzjerki farbowane NIBY 5,12... Farba Majirel 5,12 jasny brąz popielato-opalizujący... oszukała mnie prawda?
Myślę tak ponieważ ten uporczywy kasztan mam nawet na 2 cm odrostach... nie sądzę, aby kolor którym mi zafarbowała miał kolor popielatego brązu... raczej jakiś brązowy kasztan, ehh
czasem się już boję, że nie da się tego uratować i na zawsze pozostanę z tymi rudymi kasztanami, ja mam chyba jakiegoś pecha, zawsze coś mi zepsują na tej głowie, jak nie pomyłka, to inna farba nałożona z premedytacją...

Pozostaje wydać kolejne pieniądze i kupić profesjonalną farbę. Może loreal Majirel? Jak sądzisz shade, która (w nie kosmicznej cenie) zakryłaby mi te rudości/kasztany popielem i nadała metaliczny kolor?

I jaki procent oxydantu wybrać? Ile tubek tej farby? (włosy mam do hmm łopatek? Ale rzadkie i sporo wycieniowane/ mało ich)

Jestem przerażona troszkę...

Edytowane przez jaktozrobic
Czas edycji: 2009-12-01 o 17:21
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 17:38   #8
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Nie sądzę aby fryzjer się aż tak pomylił.... Farby mają to do siebie, że na różnych włosach wychodzą inaczej! Mi nawet popiele czasem wychodziły ciepło i rudawo. Włosy mają już swój pigment i różnie reagują.

Może zainwestuj w Majirel (na Allegro jest taniej) popiel oraz metalik?... Przejrzyj najpierw paletę i zobacz co by Ci odpowiadało.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 19:41   #9
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Czy fryzjer się pomylił? Ja myślę, że ta niemiła Pani po prostu nie miała farby, którą sobie wybrałam i zrobiła to z premedytacją...

Co do palety Majirel to wybrałam kolor 5,71 jasny brąz mataliczno-popielaty, myślę, że będzie ok... Mam nadzieję, że pokryje te kasztany...
Tylko ile powinnam wziąć tubek i jaką ilość oxydantu, 6 czy 9%?

Czy jeśli wezmę 2 i zostanie pół to będę mogła wykorzystać tą połowę na odrosty za miesiąc?
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 21:47   #10
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Na włosy do łopatek ale wycieniowane i średniej grubości spokojnie starczy Ci jedna tubka farby (50 ml). Do tego 75 ml oksydantu 6%. Sa takie zestawy na Alledrogo - farba plus odpowiednia ilość odlanego oksydantu. Chociaż szczerze mówiać to ja tutaj użyłabym wody 2,5% takiej jak do Richesse bo to tylko tonowanie ale chyba jej nie sprzedają na allegro. Możesz obniżyć procentowość oksydantu zastępując jego część zwykłą ciepłą wodą.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 21:52   #11
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zafirah!! Jaki fajny RUDY!!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 00:12   #12
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zafirah strasznie dziekuje Ci za pomoc! Mialam wlasnie do Ciebie pisac na priv..
Shade Tobie rowniez dziekuje

Mam jednak jeszcze jeden problem i pytanie... Boje sie, ze Majirelka 5,71 jasny brąz mataliczno-popielaty wyjdzie mi czarny, jak to stalo sie kiedys po brazach z castinga...

Jak sadzicie, czy wyjdzie mi a la czarny kolor? Moze powinnam zrobic ktoras 6ka?? Czy 6 mi nie pokryje mojego koloruZafirah strasznie dziekuje Ci za pomoc! Mialam wlasnie do Ciebie pisac na priv..
Shade Tobie rowniez dziekuje

Mam jednak jeszcze jeden problem i pytanie... Boje sie, ze Majirelka 5,71 jasny brąz mataliczno-popielaty wyjdzie mi czarny, jak to stalo sie kiedys po brazach z castinga...

Jak sadzicie, czy wyjdzie mi a la czarny kolor? Moze powinnam zrobic ktoras 6ka?? Czy 6ka mi nie pokryje mojego kolorku?

Myslalam tez, aby jutro udać się do takiego sklepu z artykułami fryzjerskimi (niby profesjonalnymi) i kupić tam jakąś popielatą nawet jasną płukankę i zrobić sobie na moje włosy... Może akurat te odcienie się zlikwidują, kolor się unormuje i będę miała odcień tak piękny jak Tyra Banks... ( http://egyptsaidso.com/files/2009/10/tyrabanks.jpg )

Edytowane przez jaktozrobic
Czas edycji: 2009-12-02 o 00:19
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 13:10   #13
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Shade: dzięki cały czas tu jestem

jaktozrobic: 5.71 jest trochę ciemniejszy od Twojego koloru ze zdjęcia, ale chłodne kolory generalnie wyglądają ciemniej. Jeśli nie masz odrostu albo mały to spróbuj 6.1 - powinien stonować rudawy kasztan. W celu samego tonowania możesz nałożyć jasniejszy kolor niż zwykle - nie rozjaśni Twojego ale nada inny refleks.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 13:33   #14
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zasadniczo jesli klientka schodzi z koloru do natury, a przebija jej rudy refleks, odradzam farbowanie jakimikolwiek farbami czy to jasniejszymi, czy ciemniejszymi. Osobiscie doradzam- i jest to dla mnie zdecydowanie najlepiej sprawdzajaca sie metoda- nalozenie czystej NIEBIESKIEJ farby 1:3 na utlaniaczu 1,9%. W zaleznosci od poziomu koloru mozna proporcje zmienic. Wychodzi idealny popiel, ktorego nie uzyskamy zadna farba
to taki moj maly, fryzjerski sekret
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 13:52   #15
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zafirah, mówisz, że jaśniejsze nie rozjaśnią, a zmienią ton. Doradziłaś mi 6.1 bo bałam się, że wyjdą bardzo ciemne... chciałam Cię zapytać wobec tego, jaka będzie różnica w uzyskanym kolorze jeżeli zafarbuję na 6.1 (ciemny blond popielaty), a jak to będzie wyglądać, co wyjdzie jeśli zafarbuję na 8,11 (jasny blond popielaty głębok).

Czy "głęboki" ściągnie bardziej odcienie rudawe/ kasztanowe?

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Niedaleko mnie znalazłam sklep z artykułami profesjonalnymi, fryzjerskimi. Majirel jest tam w cenie 48 zł + woda z innej firmy mała 7 = łącznie 55 zł za 1 tubkę.
Na allegro znalazłam Majirel po 12 zł, trochę jestem zdziwiona tak wielkiej różnicy cenowej, czy aby na pewno farby z allegro są oryginalne i takie same jak w w/w sklepie?
Oto farby o których mówię http://allegro.pl/item808763727_lore...lory_7_31.html
hmmmmmm

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

moorph świetnie brzmi Twój pomysł, ale obawiam się że sama w domu nie dam rady tego zrobić W dodatku średnio znam się na farbowaniu, a profesjonalnie farbować będę po raz pierwszy..
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 16:13   #16
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Teraz znowu myślę, że najbardziej popielaty a i optymalny to będzie 5,11... jasny brąz popielaty głęboki. Czy jest on dużo jaśniejszy niż 5,71 jasny brąz mataliczno-popielaty?

Dla ściągnięcia rudego lepszy będzie głęboki popielaty czy metaliczno-popielaty?

Przepraszam że mieszam, ale już sama nie wiem co zrobić, kiedy tyle tych kolorków... Bardzo proszę również o odpowiedzi na moje poprzednie pytania, czekam i czekam Pozdrawiam!
[SIZE="1"][/SIZE]
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:32   #17
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Popielaty to fiolet, rudosc przykrywa na chwile, metaliczny to zielony, kladziony na odcien cieply ochlodzi go, ale nie da efektu mocno popielatego (a o taki Ci chodzi jak wywnioskowalem z poczatku watku) tylko bardziej neutralny kolor- ale to juz cos
Dziewczyny wypowiadaly sie wczesniej cos o utlaniaczu6%, natomiast tonowac powinnas na wodzie nie wyzszej niz 3%, bo sztuczne pigmenty typu popiele, czerwienie etc. na takich stezeniach najlepiej sie przyjmuja, co za tym idzie nie mozesz polozyc koloru na poziomie 5 na trojce bo sama wiesz co bedzie- wyjda mega ciemne. Aha i jeszcze jedno- nie zawsze trzeba wydawac pieniadze na profeski Proponuje Wellaton 8.1 z woda 1.9% w proporcjach 1:1- na poczatek- nie uciarpia ani wlosy, ani portfel. I przemysl jeszcze raz to co napisalem wczesniej, na prawde nie jest to trudny zabieg
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 18:07   #18
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Ale taki wellaton 8.1 który można kupić w rossmanie, czy mowa o profesjonalnych farbach? Z wodą 1.9%- rozumiem, że ona jest dołączana w komplecie (o ile rozmawiamy o drogeryjnym wellatonie), czy powinnam wodę dokupić sama?

Powiedz mi proszę na Twoje oko (bo jakoś Ci ufam) jaki wyjdzie mi kolor, albo jaki powinien wyjść jeśli zrobię z Twoimi ostatnimi wskazówkami: wellaton 8.1 + woda 1.9 = jaki kolor uzyskam?

Czy lepiej zainwestować w Majirel?

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Proponuje Wellaton 8.1 z woda 1.9% w proporcjach 1:1
co oznacza "w proporcjach 1:1"? Tyle samo wody 1.9% ile farby?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Jeszcze jedno pytanie do wellatonu 8.1- mam 1 milimetr odrostów, czy wyjdą mega jasne przy skórze?
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 18:08   #19
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Tak, mowie o drogeryjnym. W zestawie jest woda 9%, w ogole nie bierz jej pod uwage Ta farba gasi cieple odcienie dosyc dobrze wiec POWINNA zadzialac rowniez na Twoje wlosy. Na pewno nie zmieni sie poziom koloru, ew. pol tonu w dol. Majirel zdziala to samo, tylko za wyzsza cene
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 18:55   #20
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

moorph z nieba mi spadłeś! Nawet jaśniejsze o pół tonu, dla mnie byłoby super- byleby nie rude czy żółte. Mam nadzieje, że nie ma mowy o żółtościach?
I gdzie kupić wodę o 1,9% stężeniu?
W profesjonalnym fryzjerskim?

Pani dziś proponowała mi mały pojemniczek wody firmy no name 3% za 7 zł... ale uważasz, że 1,9% będzie zdecydowanie lepsza w tym przypadku od 3%?
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 19:23   #21
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez jaktozrobic Pokaż wiadomość
moorph z nieba mi spadłeś! Nawet jaśniejsze o pół tonu, dla mnie byłoby super- byleby nie rude czy żółte. Mam nadzieje, że nie ma mowy o żółtościach?
I gdzie kupić wodę o 1,9% stężeniu?
W profesjonalnym fryzjerskim?

Pani dziś proponowała mi mały pojemniczek wody firmy no name 3% za 7 zł... ale uważasz, że 1,9% będzie zdecydowanie lepsza w tym przypadku od 3%?
Jasniejsze nie beda na pewno, napisalem, ze w dol wiec moga wyjsc nieco ciemniejsze. Zolte tez nie beda bo maja tylko chwycic odcien popielu, a nie sie rozjasniac.
We fryzjerskim i przy tym odcieniu ja bym uzyl tylko 1.9%
Jesli nie to, to zostanie juz tylko klasc niebieski
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 20:10   #22
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zafarbuję popielatym jasnym blondem i zrobią się być może ciemniejsze?!
To ja już nic nie rozumiem z powrotem...
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:16   #23
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Tak, bo robiac to na slabej wodzie nie uzyskujesz efektu rozjasnienia, tylko "wybicie" dominujacych pigmentow w farbie,a o to w tym wypadku chodzi.
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 22:24   #24
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

A jeśli zdobędę tylko wodę 3%, jaka będzie różnica w kolorze?

I dla upewnienia: mam dać do miseczki tyle samo mililitrów wody co farby tak?

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Po kilku zabiegach szamponem przeciwłupieżowym i fioletowymi płukankami (szampon z Joanny) moje włosy są bardziej (dużo bardziej) rude i może ciut jaśniejsze.
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 22:35   #25
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Proporcje 1:1.

3% wode mozesz rozcienczyc woda destylowana lub ew. przegotowana, ale zimna, tak zeby bylo ok 1,5% czyli pol na pol, na oko
Calosc na jakies 30-40 min na wlosy, po tym czasie zapien odrobina wody i plucz.
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:55   #26
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Czyli kupić wodę 3%, rozcieńczyć ją z przegotowaną pół na pół i potem zmieszać z farbą wellaton w jakich proporcjach? Tyle samo farby co tej zmieszanej wody?
I jeszcze jedno: czy nie lepszy/mocniejszy byłby 9.1?

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

I co by było, a raczej co by wyszło, gdybym (bo rano jeszcze nie wiedziałam) zafarbowała włosy wellatonem 8.1 i nie zmieszała wody, tylko zmieszała farbę z wodą 3% i zafarbowała?
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 23:30   #27
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Bardzo proszę, podajcie mi proporcję (tak na chłopski rozum), bo chcę już farbować/ tonować.
<prosi>
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 08:46   #28
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Pliss

up
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:12   #29
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zwykle farby miesza się w proporcji 1:1 lub 1:5, zależy od firmy. Jeśli kupiłaś farbę w sklepie to zobacz ile ml ma farba a ile aktywator i w takich proporcjach mieszaj.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:27   #30
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Kupiłam z welatonu 8.1 dwie farby i oxydant 3% 120 ml
krem koloryzujący ma 50 ml, czyli jeśli będę farbować dwiema farbami to 100ml a aktwator ma tyle samo ml co farba.

Czyli tyle samo tego i tego, mogę odmierzyć to np. w szklankach?
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.