Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki! - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-10-10, 20:14   #1
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785

Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!


Zauwa¿y³am, ¿e problem str±ków, czyli w³osów zbijaj±cych siê w nieestetyczne kolonie krótko po ich uczesaniu jest do¶æ czêsty, ale brakuje w±tku, w którym zgromadzone by³yby wszystkie rady odno¶nie pozbycia tego problemu oraz miejsca, w którym mog³yby¶my powymieniaæ siê spostrze¿eniami i motywowaæ. Zamiast zak³adaæ tysi±c w±tków, mo¿e wystarczy³by jeden?

W³osy zbijaj±ce siê w kolonie - rady i wskazówki, jak je pielêgnowaæ. Przy pisaniu tego pomog³y mi posty niezast±pionych Wiza¿anek.
* Pielêgnacja bez silikonów:
- Zaczynamy od pozbycia siê nagromadzonych silikonów za pomoc± silnego szamponu z SLS/SLES, np. Barwa, Malwa. Po paru myciach stan w³osów mo¿e wydawaæ siê gorszy - jednak nie jest to spowodowane szamponem, a tym, jak wygl±daj± naprawdê, gdy nie oblepione substancjami tworz±cymi na w³osach film, czyli miêdzy innymi silikonami.
- Od tej pory staramy siê u¿ywaæ tylko produktów bez silikonów, np.:
^ seria Alterra, np. klik kilk klik (tylko Rossman)
^ Od¿ywka Garnier Ultra Doux 'Awokado i mas³o karite' klik
^ Szampony i od¿ywki Barwa, Malwa, Joanna Naturia, Joanna Rzepa, Joanna z apteczki babuni, Eva Natura itd. Je¶li pasuj± im delikatniejsze szampony bez silnych detergentów, mo¿na je myæ np. Facelle (p³yn do higieny intymnej z Rossmanna) Intimelle (kuzyn Facelle, do kupienia w Naturze), Alterra Perfumfrei (Rossmann), niektórymi szamponami dla dzieci, oliwk± BDFM itd.. Przed kupieniem produktu do w³osów warto spojrzeæ na sk³ad: zazwyczaj silikony maj± w koñcówce nazwy cz±stkê ,,cone'', np. dimethicone.
- O ile w³osom bêdzie to pasowaæ, mo¿na stosowaæ silikonowe serum na koñcówki, np. Biovax (klik). Zabezpieczy je to przed uszkodzeniami i poprawi ich wygl±d. Bezsilikonowym odpowiednikiem mog± byæ niektóre kremy do r±k, np. BeBeuty z Biedronki albo oliwkowy z Isany.
Przydatne linki:
Produkty do w³osów bez silikonów
Pielêgnacja dla zakrêconych i wiêcej o silikonach
* Oczyszczanie:
- Poza wspomnianymi ju¿ szamponami z SLS/SLES typu Barwa, mo¿na wypróbowaæ mycie w³osów szamponem z dodatkiem sody. Po umyciu nale¿y zastosowaæ p³ukankê domykaj±c± ³uski w³osa, gdy¿ soda je otwiera, np. z cytryny albo octu jab³kowego. Nie nale¿y zbyt czêsto korzystaæ z tego sposobu, bo w³osy mog± staæ siê sianowate.
* Walka z przet³uszczaj±cymi siê w³osami:
- Dotyczy tych, które maj± problemy ze str±kami z powodu przet³uszczaj±cych siê w³osów.
Przydatne linki:
Przet³uszczaj±ce siê w³osy - w±tek zbiorczy
W³osy przet³uszczaj±ce siê, a jednocze¶nie przesuszone - czy to siê nie wyklucza?

* Czesanie:
- Gdy mamy problem ze str±kami, czasem chcemy sobie z nim radziæ, czêsto podczesuj±c w³osy. W ten sposób jednak rozprowadzamy sebum, co pogarsza sprawê, dlatego lepiej siê z tym powstrzymywaæ i np. zwi±zywaæ w³osy w warkocz.
- Do czesania w³osów zbijaj±cych siê w kolonie zalecane s± szczotki z w³osia naturalnego - do¶æ drogie, ale niektórym zmniejszaj± problem. Mo¿na te¿ wypróbowaæ Tangle Teezer. Warto u¿ywaæ grzebienia - o wiele ³atwiej siê go myje, ni¿ normaln± szczotkê, wiêc porz±dnie usuniemy sebum.
* Zwiêkszanie puszysto¶ci i gêsto¶ci w³osów:
- Zazwyczaj w³osy rzadkie i cienkie ³atwiej staj± siê oklapniête i wygl±daj± na nie¶wie¿e. Pomóc mo¿e spanie w warkoczu albo koczku oraz stosowanie wcierek, po których pojawi± siê babyhair. Z czasem, gdy urosn±, w³osy zgêstniej±.
Przyk³adowe wcierki:
^ Farmona Jantar
^ Joanna Rzepa
^ Seboradin Niger
^ Woda brzozowa
* Dbanie o koñcówki:
- Pokruszone i zniszczone ³atwiej siê o siebie zaczepiaj±, dlatego warto co jaki¶ czas je podci±æ oraz chroniæ je, zw³aszcza zim±, kiedy ocieraj± siê o szale i kurtki. Uwa¿aj, by nie przygniataæ ich np. paskiem od torby.
* Domykanie ³usek w³osów:
- G³adkie w³osy mniej siê o siebie zaczepiaj±. Jak domkn±æ ³uski? P³ucz±c w³osy zimn± wod± na koniec mycia albo korzystaj±c z p³ukanek, np. z octu jab³kowego lub cytryny.
* Nie przesadzanie z pielêgnacj±:
- Czasem zbyt czêste korzystanie z masek, od¿ywek i olei mo¿e przynie¶æ wiêcej szkody ni¿ po¿ytku. Mo¿e Twoje w³osy musz± trochê odpocz±æ od nadmiernej pielêgnacji? Je¶li ci±gle zmagasz siê ze str±kami, spróbuj przez jaki¶ czas ograniczyæ specyfiki. Jednak nie popadajmy w skrajno¶æ - zadbane w³osy, czasem potraktowane od¿ywk± czy olejem, na pewno bêd± siê lepiej prezentowa³y.
* Inne rady:
- Nie baw siê w³osami, nie dotykaj co chwilê, nie przeczesuj palcami.
- Je¶li problem dotyczy g³ównie grzywki, upinaj j± do góry, przynajmniej na noc. Bêdzie wolniej siê przet³uszczaæ i nie bêdziesz musia³a jej co chwila poprawiaæ.
- Gdy na zewn±trz jest wietrznie, spinaj w³osy.
- Przede wszystkim - kombinuj, eksperymentuj! Mo¿e dostarczasz w³osom np. za ma³o protein? Trzeba próbowaæ, co lubi±.
Uffff. Mam nadziejê, ¿e z czasem pojawi siê wiêcej pomys³ów, jak dbaæ o takie w³osy i bêdê mia³a co dopisaæ do pigu³ki.
Zapraszam do rozmowy zarówno osoby, które teraz walcz± ze str±kami, jak i te, które siê ich pozby³y.
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:05
Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 20:19   #2
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 1 631
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

¦wietny temat moim zdaniem .
Walczê "dora¼nie" - czêsto rozczesujê w³osy albo uk³adam je tak, ¿eby kolonii nie by³o widaæ. I o wiele mniej str±czkuj± siê kiedy u¿yjê proteinowych od¿ywek (moje w³osy uwielbiaj± np. keratynê nawet do ka¿dego mycia), humekanty i emolienty tylko od czasu do czasu.

I warto zwi±zywaæ w³osy na dworze - wiatr je pl±cze i zbija w grupki.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 20:52   #3
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Idealny temat jednak ja to chyba jestem jakim¶ ciê¿kim przypadkiem . Pielêgnacjê bez silikonów wprowadzi³am (od kilku dni, nie wiem ile musi trwaæ taki odwyk aby widzieæ rezultaty), myjê w³osy codziennie wiêc nie s± przet³uszczone, w³osy mam puszyste i gêste tylko wtedy gdy s± uczesane, koñcówki po rozdwajane (mo¿e to byæ win± ale nawet po ¶wie¿ym ich obciêciu jest to samo), domykam ³uski w³osów zimn± wod± i zupe³nie nie przesadzam z pielêgnacj±, bo je w sumie tylko myjê szamponem malwa i czasami stosujê maskê (raz na dwa tygodnie). Do tego czeszê siê 182732 na minutê

Ehhh, muszê czekaæ na jakie¶ inne rady dotycz±ce moich str±ków.
wikuuusss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 20:57   #4
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomo¶ci: 12 674
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

To bardzo bliski mi temat Teraz jest ju¿ trochê lepiej, ale kiedy¶ wygl±da³am bardzo smêtnie : cienkie, rzadkie, proste w³osy pozbijane w kolonie. Po roku pielêgnacji i obserwacji wp³ywu kosmetyków na w³osy dosz³am do dwóch wniosków
1. tak jak Darkoz napisa³a w pierwszym po¶cie, kiedy koñcówki s± porozdwajane i poniszczone, o wiele ³atwiej zbijaj± siê w str±ki. U mnie jest to bardzo widoczne, bo pasmo grzywki, które zapuszczam od chyba 3 lat i ostatni raz podcinane by³o ok. roku temu, ma dosyæ poniszczone koñce. Na tym pa¶mie w³osy najbardziej siê grupuj±. Reszta koñcówek jest zdrowa i tendencja do str±ków jest o wiele mniejsza
2. nak³adane lekkiej od¿ywki po myciu, ogólnie plan minimum - równie¿ wp³ywa pozytywnie Odk±d bogatsze maski nak³adam przed myciem, w³osy czeszê o wiele rzadziej
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 21:25   #5
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez say-hello Poka¿ wiadomo¶æ
1. tak jak Darkoz napisa³a w pierwszym po¶cie, kiedy koñcówki s± porozdwajane i poniszczone, o wiele ³atwiej zbijaj± siê w str±ki. U mnie jest to bardzo widoczne, bo pasmo grzywki, które zapuszczam od chyba 3 lat i ostatni raz podcinane by³o ok. roku temu, ma dosyæ poniszczone koñce. Na tym pa¶mie w³osy najbardziej siê grupuj±. Reszta koñcówek jest zdrowa i tendencja do str±ków jest o wiele mniejsza
Grzywki w ogóle czêsto wygl±daj± gorzej od reszty w³osów. Ja teraz chodzê w upiêtej do góry ca³y czas, wiêc nie przet³uszcza siê przez czo³o i nie poprawiam jej co minutê.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 21:27   #6
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomo¶ci: 16 218
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Moje w³osy s± do¶æ dziwne. Od roku zapuszczam z bardzo krótkich w³osów, teraz majtaj± mi po ramionach. Wziê³am siê ostro za pielêgnacje ale to ma³o daje bo w miejscu gdzie obecnie mieszkam jest fatalna woda - bardzo kamienna. Ona sprawia ¿e w³osy przesta³y siê krêciæ a mia³am do tego tendencjê. Myje je codziennie rano, bo po spaniu wygl±daj± jakby ka¿dy chcia³ i¶æ w swoj± stronê, susze suszark± i nie mam czasu ¿eby nak³adaæ od¿ywkê po myciu do sp³ukiwania wiêc stosujê joanne z makiem bez sp³ukiwania i na to jeszcze marion ocet z malin ¿eby przy rozczesywaniu jeszcze mokrych w³osów ich sobie ca³kiem nie powyrywaæ. Ostatnio siê odwa¿y³am i wysz³am w rozpuszczonych w³osach i po powrocie zobaczy³am dramat z lustrze. Jako ¿e zapuszczam w³osy s± one bardzo pocieniowane i w zw z tym zbi³y siê w str±ki i powywija³y a przy skórze s± oklapniête. Jezzzzu jaka masakra... Zastanawiam siê znów nad ¶ciêciem na krótko ...
__________________
Jeste¶my razem
Zarêczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 00:20   #7
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Dla mnie kluczem do sukcesu by³o odstawienie delikatnych szamponów i porz±dne mycie slesami, po ca³ej d³ugo¶ci.

Wydaje mi siê ¿e silikony nie mia³y na to wp³ywu, ale to sprawdzam Zreszt± zawsze u¿ywa³am ich bardzo ma³o.
I ograniczy³am proteiny, ten pomys³ te¿ w fazie testowania, ale raczej siê sprawdza. My¶lê jeszcze czy nie u¿ywam przypadkiem zbyt tre¶ciwych masek i od¿ywek. Póki co jest bardzo dobrze

Zwi±zywanie w³osów na wietrze to te¿ oczywista sprawa w walce ze str±czkami
Fram jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 13:07   #8
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Dopisa³am Wasze rady.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 20:15   #9
Luthieenn
Raczkowanie
 
Avatar Luthieenn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Oj temat dla mnie.....niestety.
W³osy mam cienkie, jednak do¶æ gêste, kiedy¶ mocno pocieniowane - do teraz z tym walczê. Moje w³osy maj± w sumie jakie¶ 3 warstwy - najd³u¿sz± (do zapiêcia biustonosza), do ramion i do po³owy szyi (pozosta³o¶ci grzywki). Niestety, tych najd³u¿szych mam najmniej i wygl±da to nieciekawie, zw³aszcza kiedy siê str±czkuj±. A str±czkuj± siê bez przerwy! Najgorzej mam z samymi koñcami - podcinam je regularnie, wiêc nie s± w z³ym stanie, a tak¿e z w³osami przy twarzy - tam to istna tragedia! Przyklapniête, nawet ¶wie¿o po myciu zbijaj± siê w kolonie! Wygl±da to paskudnie. Zrezygnowa³am z silikonów, nie nak³adam ¿adnych masek ani od¿ywek przy g³owie, czesa³am siê szczotk± z naturalnego w³osia i......nic. ¯adnej poprawy. Teraz czajê siê na Tangle Teezer, bo gdzie¶ wyczyta³am, ¿e pomaga przy takich w³osach, ale czy tak bêdzie u mnie to nie wiem....zaczynam traciæ nadziejê.
Przez te problemy nie chodzê w ogóle w rozpuszczonych w³osach, bo wygl±daj± po prostu ¼le! Ci±gle tylko te koki, kucyki, warkocze...mam ich ju¿ do¶æ!
Bêdê ¶ledziæ w±tek, byæ mo¿e znajd± siê jakie¶ dobre duszyczki, które napisz± o innych, skutecznych sposobach na pokonanie tych paskudnych str±czków
__________________
Blogujê
Luthieenn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 06:50   #10
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Super! W±tek dla mnie

Ju¿ raz wygra³am ze str±kami, pomog³a Sesa i w³a¶nie Tangle Teezer, ale odk±d moje w³osy sta³y siê od¿ywione i bardziej b³yszcz±ce problem powróci³. Zauwa¿y³am, ¿e gdy s± trochê suchawe/sianowate to str±kuj± siê mniejszym stopniu
__________________
W³osomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGÊSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 08:25   #11
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 217
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Czytam i czytam i tak sobie my¶lê, ¿e niektóre w³osy po prostu maj± tendencjê do str±czkowania Obecnie jestem na etapie wzmo¿onej pielêgnacji czyli brak silikonów, maski Alterry, oleje, Jantar, dro¿d¿e i jest bardzo dobrze, tz. w³osy s± miêkkie i l¶ni±ce ale po chwili nie ma ¶ladu po tafli bo siê kumuluj± w str±czki....
__________________
niech w³osy rosn± a brzuch maleje
harosza22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 13:50   #12
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez harosza22 Poka¿ wiadomo¶æ
Czytam i czytam i tak sobie my¶lê, ¿e niektóre w³osy po prostu maj± tendencjê do str±czkowania Obecnie jestem na etapie wzmo¿onej pielêgnacji czyli brak silikonów, maski Alterry, oleje, Jantar, dro¿d¿e i jest bardzo dobrze, tz. w³osy s± miêkkie i l¶ni±ce ale po chwili nie ma ¶ladu po tafli bo siê kumuluj± w str±czki....
W³a¶nie. Ja ju¿ nawet podejrzewa³am, ¿e moje w³osy po prostu maj± tak± strukturê, mo¿e ³uski s± niedomkniête albo co¶ i wci±¿ siê o siebie hacz±, st±d powstaj± str±ki. Ale skoro uda³o mi siê raz poprawiæ sytuacjê, a znowu powróci³a, to ja ju¿ nie wiem
__________________
W³osomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGÊSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 14:15   #13
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie. Ja ju¿ nawet podejrzewa³am, ¿e moje w³osy po prostu maj± tak± strukturê, mo¿e ³uski s± niedomkniête albo co¶ i wci±¿ siê o siebie hacz±, st±d powstaj± str±ki. Ale skoro uda³o mi siê raz poprawiæ sytuacjê, a znowu powróci³a, to ja ju¿ nie wiem
A próbowa³a¶ domkn±æ ³uski? Ja dzisiaj zamierzam wypróbowaæ p³ukankê z cytryny.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 18:05   #14
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 217
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez Darkoz Poka¿ wiadomo¶æ
A próbowa³a¶ domkn±æ ³uski? Ja dzisiaj zamierzam wypróbowaæ p³ukankê z cytryny.
A cytryna to nie wysusza? Mam ambiwalentny stosunek do p³ukanek bo siê boje wysuszenia ale wszyscy radz± p³ukaæ - napisz koniecznie jak efekty
__________________
niech w³osy rosn± a brzuch maleje
harosza22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 18:53   #15
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez harosza22 Poka¿ wiadomo¶æ
A cytryna to nie wysusza? Mam ambiwalentny stosunek do p³ukanek bo siê boje wysuszenia ale wszyscy radz± p³ukaæ - napisz koniecznie jak efekty
Mnie to nie zmartwi za bardzo, wolê w³osy suche i pusz±ce siê, ni¿ str±ki. Zreszt± zawsze mo¿na to sobie wynagrodziæ miodem czy od¿ywk± z aloesem.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 08:16   #16
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez Darkoz Poka¿ wiadomo¶æ
A próbowa³a¶ domkn±æ ³uski? Ja dzisiaj zamierzam wypróbowaæ p³ukankê z cytryny.
Cytryna rozja¶nia, a jam ciemnow³osa
__________________
W³osomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGÊSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 09:22   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Poka¿ wiadomo¶æ
Cytryna rozja¶nia, a jam ciemnow³osa
To masz do wyboru ocet winny.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 11:13   #18
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
To masz do wyboru ocet winny.
Wiem, wiem. I jab³kowy, nawet balsamiczny mo¿e byæ. Ale mam wra¿enie, ¿e one raczej obci±¿aj± trochê moje w³osy
__________________
W³osomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGÊSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 12:14   #19
Luthieenn
Raczkowanie
 
Avatar Luthieenn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Hmmm, to ja muszê powiedzieæ, ¿e u mnie kondycja w³osów nie mia³a ¿adnego wp³ywu na str±czki. Z 2 lata temu, podczas farbowania w³osów na rudo, mia³am straszne siano, teraz mam o wiele zdrowsze w³osy, i str±czkuj± siê ca³y czas tak samo :-(
__________________
Blogujê
Luthieenn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 12:24   #20
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Znalaz³am informacjê, ¿e jednym z czynników powoduj±cych str±ki s± cieniowane w³osy (mo¿e Ameryki nie odkry³am, nie wiem ) Wiêc chcê was o to zapytaæ - str±kuj± siê wam w³osy i tym samym macie je pocieniowane? To by du¿o t³umaczy³o, a mi da³o nadziejê na to, ¿e gdy pocieniowane w³osy odrosn± nie bêd± siê zbijaæ w kolonie
wikuuusss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 12:47   #21
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Poka¿ wiadomo¶æ
Znalaz³am informacjê, ¿e jednym z czynników powoduj±cych str±ki s± cieniowane w³osy (mo¿e Ameryki nie odkry³am, nie wiem ) Wiêc chcê was o to zapytaæ - str±kuj± siê wam w³osy i tym samym macie je pocieniowane? To by du¿o t³umaczy³o, a mi da³o nadziejê na to, ¿e gdy pocieniowane w³osy odrosn± nie bêd± siê zbijaæ w kolonie
Te¿ o tym s³ysza³am i prawdopodobnie to ma wp³yw, ale ja niedawno ¶cina³am na prosto (jak zawsze) i problem jest nadal. Przypuszczam, ¿e przy cieniowanych w³osach str±ki s± po prostu bardziej widoczne.
Po cytrynie mo¿e trochê lepiej, ale do g³adkiej tafli duuu¿o brakuje. Teraz chyba pomêczê je szamponetkami, mo¿e przy ciemniejszych kolorach str±ki bêd± mniej widoczne.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 13:42   #22
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Osobi¶cie mam ciemne w³osy i str±ki wygl±daj± na pewno du¿o gorzej ni¿ na jasnych, bo wygl±daj± najzwyczajniej w ¶wiecie na t³uste , zwyk³e t³uste pasma w³osów. Chyba zacznê zapuszczaæ w³osy aby je wyrównaæ.
wikuuusss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 13:59   #23
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Poka¿ wiadomo¶æ
Osobi¶cie mam ciemne w³osy i str±ki wygl±daj± na pewno du¿o gorzej ni¿ na jasnych, bo wygl±daj± najzwyczajniej w ¶wiecie na t³uste , zwyk³e t³uste pasma w³osów. Chyba zacznê zapuszczaæ w³osy aby je wyrównaæ.
To chyba dylemat pt. ,,Ty i tak masz lepiej, zamienimy siê?''. Mnie siê wydaje, ¿e gorzej wygl±daj± w³osy z pasemkami (nawet naturalnym). W³osy jednolite optycznie wydaj± siê mnie poklejone.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 14:32   #24
pluskotka
Zakorzenienie
 
Avatar pluskotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 3 508
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Temat i dla mnie, i choæ Ameryki tu nie odkry³am, to chocia¿ bêdê z Wami w tej niedoli

Mia³am kiedy¶ cieniowane w³osy i potwierdzam- wiêksza tendencja do zbijania siê w str±ki. Dbam o w³osy od roku, zesz³am z cieniowania i widzê, ¿e mniej siê str±kuj±, ale to i tak niewiele.

Pytanie do Was: jakie macie w³osy? Moje s± cieniutkie, wiêc mam wra¿enie, ¿e maj± strukturê pajêczej nici, st±d ³atwo siê przyklejaj± jeden do drugiego
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tu¿ za rogiem. Jakby by³o kieszonkowcem, dziwk± albo sprzedawc± losów na loteriê: to jego najczêstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyæ."
pluskotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 15:00   #25
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Mi fryjzer powiedzia³, ¿e moje w³osy s± bardzo cienkie ale jest ich bardzo du¿o. Powiedzia³ te¿, ¿e du¿o lepiej wygl±da³yby gdyby je pociemiowa³. Cieniujê od kilku latbo wci±¿ g³upia (chyba) mu wierzê wiêc nie pamiêtam czy siê str±kuj± gdy s± ¶ciête równo. Moje chyba dodatkowo siê pl±cz± przez zniszczone koñcówki. Suszenie w³osów gor±cym nawiewem na maxa, dzieñ w dzieñ pokaza³o co potrafi
wikuuusss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 15:37   #26
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Te¿ mam pocieniowane i wygl±daj± kiepsko Chcia³abym chocia¿by kilka godzin po umyciu stwierdziæ, ¿e mam ¶wie¿e w³osy, takie lekko napuszone i odstaj±ce od g³owy. Nie to co teraz: ciemne, rzadkie, proste jak druty i zbite w 3 kluski

Chocia¿ muszê powiedzieæ, ¿e kiedy¶ by³o gorzej. Nie wiem co zrobi³am, ¿e nie s± a¿ takie z³e jak w tamtym roku.

Trochê ciê¿ko mi nie macaæ tych w³osów. Mam grzywkê na bok, a ¿e mam str±ki to ona siê ,,rozwidla" i muszê j± poprawiæ. Poprawiaj±c pogorszam wygl±d i tak w kó³ko
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii
Akinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 16:20   #27
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 217
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez Akinka Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ mam pocieniowane i wygl±daj± kiepsko Chcia³abym chocia¿by kilka godzin po umyciu stwierdziæ, ¿e mam ¶wie¿e w³osy, takie lekko napuszone i odstaj±ce od g³owy. Nie to co teraz: ciemne, rzadkie, proste jak druty i zbite w 3 kluski

Chocia¿ muszê powiedzieæ, ¿e kiedy¶ by³o gorzej. Nie wiem co zrobi³am, ¿e nie s± a¿ takie z³e jak w tamtym roku.

Trochê ciê¿ko mi nie macaæ tych w³osów. Mam grzywkê na bok, a ¿e mam str±ki to ona siê ,,rozwidla" i muszê j± poprawiæ. Poprawiaj±c pogorszam wygl±d i tak w kó³ko
Mam to samo, ehA cieniowanie to g³upota ¿ycia - kiedy¶ nie wyobra¿a³am sobie prostych w³osów a fryzjer zawsze mówi³a pewnie cieniujemy (wiêcej zarobie!). Teraz maj±c ju¿ prawie 30 lat chodzê do fryzjera tylko po podciêcie koñcówek bo takie równe w³osy mniej siê str±kuj± (a mam na typ pkt obsesje pomimo mega wysi³ków siê wzbij± w podgrupy
__________________
niech w³osy rosn± a brzuch maleje
harosza22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 17:24   #28
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Poka¿ wiadomo¶æ
Mi fryjzer powiedzia³, ¿e moje w³osy s± bardzo cienkie ale jest ich bardzo du¿o. Powiedzia³ te¿, ¿e du¿o lepiej wygl±da³yby gdyby je pociemiowa³. Cieniujê od kilku latbo wci±¿ g³upia (chyba) mu wierzê wiêc nie pamiêtam czy siê str±kuj± gdy s± ¶ciête równo. Moje chyba dodatkowo siê pl±cz± przez zniszczone koñcówki. Suszenie w³osów gor±cym nawiewem na maxa, dzieñ w dzieñ pokaza³o co potrafi
Zniszczone koñcówki podetnij jak najszybciej, bo zniszczenia mog± przechodziæ wy¿ej.
Cytat:
Napisane przez Akinka Poka¿ wiadomo¶æ
Trochê ciê¿ko mi nie macaæ tych w³osów. Mam grzywkê na bok, a ¿e mam str±ki to ona siê ,,rozwidla" i muszê j± poprawiæ. Poprawiaj±c pogorszam wygl±d i tak w kó³ko
Mia³am to samo, teraz ci±gle chodzê w grzywce podpiêtej do góry. A jak Twoja jest do¶æ d³uga, to mo¿e podepniesz na bok? Takiej nie trzeba ruszaæ i nie str±czkuje siê tak jak rozpuszczona.
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 17:45   #29
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

By³am u fryzjera tydzieñ temu i podciê³am koñcówki do¶æ drastycznie, mniej wiêcej 5-6cm. Mo¿ecie mi powiedzieæ w jakim stanie s± moje w³osy? Czy tylko mi siê wydaje, ¿e s± okropnie suche, a bia³e koñcówki widaæ z odleg³o¶ci kilometra? Nie potrafiê ich obiektywnie oceniæ.

Edytowane przez wikuuusss
Czas edycji: 2012-11-13 o 17:03
wikuuusss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 18:29   #30
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Poka¿ wiadomo¶æ
By³am u fryzjera tydzieñ temu i podciê³am koñcówki do¶æ drastycznie, mniej wiêcej 5-6cm. Mo¿ecie mi powiedzieæ w jakim stanie s± moje w³osy? Czy tylko mi siê wydaje, ¿e s± okropnie suche, a bia³e koñcówki widaæ z odleg³o¶ci kilometra? Nie potrafiê ich obiektywnie oceniæ.
¯aden ze mnie znawca, ale moim zdaniem nie jest ¼le. Wyrówna³abym zdecydowanie i zadba³a o koñcówki. Próbowa³a¶ mo¿e metody OMO?
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-01-13 12:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.