Studia: arabistyka czy iranistyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 12:13   #1
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58

Studia: arabistyka czy iranistyka?


Hej Jestem w liceum i od paru lat moją największą pasją są kraje Bliskiego Wschodu. Szybko uczę się języków obcych, a sam polski to też moja mocna strona Jakiś czas temu zaczęłam zastanawiać się nad studiami i mam 2 główne typy: arabistyka i iranistyka.

Bardziej skłaniam się ku arabistyce, bo stosunkowo łatwiej będzie mi potem znaleźć pracę. Idę za głosem serca i wierzę, że uporem i ciężką pracą uda mi się coś osiągnąć w tych dziedzinach Ale jednak zarówno rodzice, jak i znajomi krytykują mój wybór i dlatego mam wątpliwości... Czy naprawdę nie mam szans na znalezienie pracy po takich studiach w zawodzie? Zacząć przygotowywać się z innych przedmiotów, dopóki mam jeszcze czas? Sama nie wiem
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:21   #2
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

A może np. turkologia?
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:54   #3
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez nafisa Pokaż wiadomość
Hej Jestem w liceum i od paru lat moją największą pasją są kraje Bliskiego Wschodu. Szybko uczę się języków obcych, a sam polski to też moja mocna strona Jakiś czas temu zaczęłam zastanawiać się nad studiami i mam 2 główne typy: arabistyka i iranistyka.

Bardziej skłaniam się ku arabistyce, bo stosunkowo łatwiej będzie mi potem znaleźć pracę. Idę za głosem serca i wierzę, że uporem i ciężką pracą uda mi się coś osiągnąć w tych dziedzinach Ale jednak zarówno rodzice, jak i znajomi krytykują mój wybór i dlatego mam wątpliwości... Czy naprawdę nie mam szans na znalezienie pracy po takich studiach w zawodzie? Zacząć przygotowywać się z innych przedmiotów, dopóki mam jeszcze czas? Sama nie wiem
Idź za głosem serca i studiuj to co lubisz. Jeżeli na prawdę jest się w czymś dobrym i się to lubito prace można znaleźć w zawodzie. Cóż z tego że pójdziesz na studia które Cie nie interesują, skończysz je z przymusu, nie wynosząc wiedzy tylko papierek. Rozwijaj swoją pasję a krytyką się nie przejmuj, bo zawsze się znajdzie ktoś mądrzejszy kto wie lepiej co byłoby dla Ciebie dobre. I ciesz się że masz w życiu pasję, coś co lubisz.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:54   #4
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Nie ogladaj sie na innych, rob to co uwazasz za sluszne. czytalam kila bografii sportowcow/ludzi sukcesu i czesto, z takich ludzi sie smiano, mowiono im ,ze sa niepowazni, ze nie dadza rady.

Idz na arabistyke, mysle ,ze dobrze miec inne wyksztalcenie , po cholere nam miliony prawnikow, ekonomistow i filologow angielskich!
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 14:27   #5
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Arabistyka to dość ciekawy kierunek studiów (też mi się podoba )
powiem podobnie jak reszta wizażanek - idź na takie studia , które Cię interesują, a napewno łątwiej będzie Ci przez nie przebrnąć W temacie pracy - na arabistów też jest popyt (np na tłumaczy) Jednocześnie chciałam zwrócić Twoją uwagę na to, że takie studia to nie tylko przyjemność, ale także ciężka praca. Nauka takiego języka jak arabski jest o tyle trudniejsza, że nie da się go porównać z żadnym innym językiem (europejskim), pisownia i brzmienie słów jest zupełnie inne, nie można sobie ich kojarzyć np. z angielskim.
Mimo wszystko życzę Ci dużo wytrwałości i radości w dążeniu do celu. Pozdrawiam
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:59   #6
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Wiem, już teraz staram się uczyć alfabetu w wolnych chwilach i jakiś podstawowych zwrotów Zresztą oglądam też sporo filmów czy to w języku arabskim czy perskim i zdarza się że wyłapię znajome słówko, to daje ogromną frajdę

Dziękuję za te wszystkie słowa, tego potrzebowałam A co myślicie o iranistyce? Bo jak mam być szczera to kocham całą sobą wszystkie arabskie kraje, ale z Iranem i Afganistanem czuję wyjątkową więź

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
A może np. turkologia?
Turkologia raczej nie... Poniekąd mam jakąś styczność z kulturą i historią Turcji, skoro czytam sporo książek związanych z tą tematyką, ale jakoś nie czuję tego dreszczu. Dziwne, bo np. Turcja czy Liban na wielu płaszczyznach niczym się nie różnią, no ale nic na to nie poradzę, serce już wybrało
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:05   #7
domiss11
Raczkowanie
 
Avatar domiss11
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Limassol / Cypr
Wiadomości: 44
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Zdecydowanie arabistyka!
Iran ma ogromne problemy, sankcje miedzynarodowe, malo jest firm (zwlaszcza w Polsce), ktore potrzebuja specjalistow poslugujacych sie jezykiem farsi.
Ja pracuje w firmie, ktorej wlascicielami sa arabowie, a takze wiekszosc pracownikow pochodzi z Bliskiego Wschodu. Jezyk arabski nie jest najlatwiejszy, ale wszystkiego mozna sie nauczyc, jesli sie tylko bardzo tego chce
domiss11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 12:29   #8
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez domiss11 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie arabistyka!
Iran ma ogromne problemy, sankcje miedzynarodowe, malo jest firm (zwlaszcza w Polsce), ktore potrzebuja specjalistow poslugujacych sie jezykiem farsi.
Ja pracuje w firmie, ktorej wlascicielami sa arabowie, a takze wiekszosc pracownikow pochodzi z Bliskiego Wschodu. Jezyk arabski nie jest najlatwiejszy, ale wszystkiego mozna sie nauczyc, jesli sie tylko bardzo tego chce
Tak, zdaję sobie sprawę z sytuacji w Iranie, ale nic nie poradzę na to, że najbardziej mnie "kręci" Chyba pozostanie on po prostu moją perełką w tej całej arabskiej miłości

Znacie może kogoś kto studiuje/studiował arabistykę?
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:18   #9
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

O ja, zazdroszczę takiej pasji! I jeszcze są w tym kierunku studia.
Kurcze, nie znam się na tych 2 kierunkach, ale wydaje mi się jak innym wizażankom, że arabistyka byłaby lepszym wyborem
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 23:40   #10
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Studiowałam arabistykę na UW, aczkolwiek bardzo krótko. Jeśli jednak miałabyś jakieś pytania odnośnie studiów- oczywiście pytaj, może będę umiała odpowiedzieć

Generalnie też z tych dwóch doradzałabym arabistykę właśnie. I tak później musisz wybrać drugi język spośród paru orientalnych (przynajmniej kilka lat temu tak było), więc jak będziesz chciała, to możesz się perskiego też nauczyć, a arabski na pewno daje więcej możliwości, więc myślę, że lepiej poświęcić te kilka lat studiów właśnie na ten język.

Edytowane przez Lou Lou
Czas edycji: 2013-02-03 o 23:41
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 11:19   #11
Patrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patrine
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Studiowałam przez jakiś czas Iranistykę jako drugi kierunek. Marzyłam o tym od czasów gimnazjum, jednak bardzo się rozczarowałam. Byłam nastawiona na studia stricte językowe, a okazały się to studia hmm bardziej kulturoznawcze w dodatku przepełnione przedmiotami w ogóle nie związanymi z Iranem, czy też Afganistanem. Oczywiście nie zniechęcam do studiowania orientalistycznych kierunków, dużo osób ode mnie z ,,roku'' jest zachwycona do tej pory.
Patrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 11:41   #12
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez Patrine Pokaż wiadomość
Studiowałam przez jakiś czas Iranistykę jako drugi kierunek. Marzyłam o tym od czasów gimnazjum, jednak bardzo się rozczarowałam. Byłam nastawiona na studia stricte językowe, a okazały się to studia hmm bardziej kulturoznawcze w dodatku przepełnione przedmiotami w ogóle nie związanymi z Iranem, czy też Afganistanem. Oczywiście nie zniechęcam do studiowania orientalistycznych kierunków, dużo osób ode mnie z ,,roku'' jest zachwycona do tej pory.
To tak jak na każdym kierunku "filologicznym" - przyszły student jest zafascynowany, że pozna język i po studiach będzie biegle nim władał, a tu kaszanka ;]
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:00   #13
Patrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patrine
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Na Uniwersytecie Warszawskim ani Arabistyka ani Iranistyka nie są kierunkami filologicznymi. Ja studiuję filologię i jestem bardzo zadowolona, natomiast z orientalistyki nie byłam .
Patrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:02   #14
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez Patrine Pokaż wiadomość
Na Uniwersytecie Warszawskim ani Arabistyka ani Iranistyka nie są kierunkami filologicznymi. Ja studiuję filologię i jestem bardzo zadowolona, natomiast z orientalistyki nie byłam .
Aha, więc skoro w nazwie nie ma filologia, to nie było co się spodziewać, że będzie to kierunek językowy
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 13:21   #15
Double Time
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 188
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Z tego co wiem, to tak na prawdę sami Arabowie rzadko używają arabskiego, brakuje im też znajomości pisma, a wszystkie interesy to "business english".
Niszowe filologie ( żadne orientalistyki - filologia ma być ) są dobre, ale nie wszystkie.
Na pewno lepszym wyborem są wszelkie szwedzkie, serbistyki ( o ile jest coś takiego ) itd, obecnie najlepszym wyborem jest chyba koreanistyka ,ale idź na to co lubisz imo.
To są ciężkie kierunki, bez pasji i zaparcia nie skończysz, w tym wypadku wyrachowanie nie jest dobrym wyborem, umiejętności mają duże znaczenie.
Double Time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:15   #16
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Patrine - a co studiowałaś jako pierwszy kierunek? Tak, słyszałam o sytuacji na Iranistyce. Zresztą, bodajże w tym roku słyszałam w radiu jak ogłaszali, że na UW na Iranistykę dalej są wolne miejsca, pomimo, że limit jest chyba 15 miejsc Także domyślam się, że coś musi być nie tak i jaką studiujesz filologię?

Double Time - Zdaję sobie sprawę z tego, że koreanistyka jest bardziej przyszłościowa, ale nic nie poradzę na to, że kompletnie mnie to nie interesuje A że do tego potrzebne są nie tylko umiejętności, ale i pasja, to nie wyobrażam sobie rozpoczęcia, a tym bardziej ukończenia takiego kierunku.
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:01   #17
Patrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patrine
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Może wszystko z nią jest w porządku. To są studia dla prawdziwych pasjonatów, którym nie będzie przeszkadzało nasycenie tą kulturą przez kolejnych kilka lat. Ja się takim pasjonatą nie okazałam . Studiuję anglistykę (2rok), ale wciąż myślę o drugim kierunku...
U mnie na roku dwie osoby łączyły arabistykę z iranistyką. Dowiedziałam się od nich, że przez pierwsze dwa lata uczą się arabskiego klasycznego, w którym był spisany Koran, ale którym to praktycznie żaden Arab się nie posługuje. Dopiero na trzecim roku studenci uczą się dialektu egipskiego, który to jest obligatoryjny (najwięcej osób się nim posługuje). Każdy dialekt arabskiego bardzo się od siebie różni. Studia są podobno bardzo teoretyczne i wykładowcy wymagający (to akurat duży PLUS). Na arabistyce na UW dobrze by było jakbyś chociaż trochę znała język niemiecki, gdyż sporo materiałów na zajęcia jest napisanych w tymże języku. Z tego co wiem to na arabistyce panuje też bardzo kameralna, wręcz rodzinna atmosfera pomiędzy studentami a wykładowcami. Na iranistykę w tym roku akademickim limit miejsc wynosił 30.
Patrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:09   #18
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez Patrine Pokaż wiadomość
Może wszystko z nią jest w porządku. To są studia dla prawdziwych pasjonatów, którym nie będzie przeszkadzało nasycenie tą kulturą przez kolejnych kilka lat. Ja się takim pasjonatą nie okazałam . Studiuję anglistykę (2rok), ale wciąż myślę o drugim kierunku...
U mnie na roku dwie osoby łączyły arabistykę z iranistyką. Dowiedziałam się od nich, że przez pierwsze dwa lata uczą się arabskiego klasycznego, w którym był spisany Koran, ale którym to praktycznie żaden Arab się nie posługuje. Dopiero na trzecim roku studenci uczą się dialektu egipskiego, który to jest obligatoryjny (najwięcej osób się nim posługuje). Każdy dialekt arabskiego bardzo się od siebie różni. Studia są podobno bardzo teoretyczne i wykładowcy wymagający (to akurat duży PLUS). Na arabistyce na UW dobrze by było jakbyś chociaż trochę znała język niemiecki, gdyż sporo materiałów na zajęcia jest napisanych w tymże języku. Z tego co wiem to na arabistyce panuje też bardzo kameralna, wręcz rodzinna atmosfera pomiędzy studentami a wykładowcami. Na iranistykę w tym roku akademickim limit miejsc wynosił 30.
Pasja swoją drogą, ale chciałabym znaleźć potem pracę, w której owe studia mi się przydadzą

O tym systemie nauki, tj. najpierw arabski klasyczny, a potem dialekty słyszałam. A to, że wykładowcy są wymagający to zdecydowanie duży plus

Jejku co robić? Bo chciałabym mieć świadomość, że cel, do którego dążę, nie okaże się zupełną porażką
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:14   #19
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

nafisa, a jakie uczelnie Cię interesują? Mam koleżankę, która była na arabistyce na UJ, co prawda po pół roku zrezygnowała, ale mogę jej o coś podpytać.
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 15:17   #20
Patrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patrine
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Co z pracą po Arabistyce to nie wiem. Ze ,,słyszenia'' wiem, że absolwenci nie robią nic związanego ze swoim kierunkiem. Co możesz robić... Nie mam pojęcia. Uderzać w turystykę, doktoryzować się, pójść na podyplomowe studia z translatoryki j. arabskiego i zdać egzamin na tłumacza przysięgłego (chociaż ich też wielu jest). W Polsce może być niezaciekawie z pracą po Arabistyce. Jeżeli jednak nie spróbujesz to możesz żałować całe życie . Na jakiej uczelni chcesz studiować?
Patrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:25   #21
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
nafisa, a jakie uczelnie Cię interesują? Mam koleżankę, która była na arabistyce na UJ, co prawda po pół roku zrezygnowała, ale mogę jej o coś podpytać.
Arabistyka jest chyba tylko na UW i UJ. Jakieś studia arabskopodobne są też w Łodzi, ale przyznam, że nastawiałam się właśnie na Warszawę albo Kraków. Byłabym baaardzo wdzięczna jakbyś spytała koleżanki o wrażenia i czemu zrezygnowała I wiesz może co obecnie studiuje?

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrine Pokaż wiadomość
Co z pracą po Arabistyce to nie wiem. Ze ,,słyszenia'' wiem, że absolwenci nie robią nic związanego ze swoim kierunkiem. Co możesz robić... Nie mam pojęcia. Uderzać w turystykę, doktoryzować się, pójść na podyplomowe studia z translatoryki j. arabskiego i zdać egzamin na tłumacza przysięgłego (chociaż ich też wielu jest). W Polsce może być niezaciekawie z pracą po Arabistyce. Jeżeli jednak nie spróbujesz to możesz żałować całe życie . Na jakiej uczelni chcesz studiować?
Chciałabym na UW, ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie

Słyszałam różne opinie co do pracy. Z jednej strony są niektóre nauczycielki i fora, z których dowiaduję się, że arabski to dobry pomysł. Z drugiej strony słyszę, że pracy dla absolwentów arabistyki nie ma. Osobiście pozytywnie nastawia mnie przykład współlokatorki kuzynki, która skończyła arabistykę i od kilku lat pracuje dla Croppa (jeździ do Arabii Saudyjskiej i Pakistanu negocjować ceny itp) i jest bardzo zadowolona zarówno ze studiów, jak i pracy

Jednocześnie widzę, że jest sporo osób, które rezygnują... Zgłupiałam kompletnie
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:40   #22
Patrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patrine
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Na studiach zawsze dużo osób rezygnuje tego się nie uniknie na żadnym kierunku. Są ludzie co rezygnują na 5 roku medycyny . Jeżeli czujesz, że to jest TO, czym się chcesz zajmować to powinnaś spróbować. Potem możesz żałować. Chyba też na UAMie można jeszcze studiować Arabistykę. Próbuj . Życzę Ci powodzenia.
Pakistańczycy posługują się językiem Urdu.
Patrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 16:41   #23
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez nafisa Pokaż wiadomość
Arabistyka jest chyba tylko na UW i UJ. Jakieś studia arabskopodobne są też w Łodzi, ale przyznam, że nastawiałam się właśnie na Warszawę albo Kraków. Byłabym baaardzo wdzięczna jakbyś spytała koleżanki o wrażenia i czemu zrezygnowała I wiesz może co obecnie studiuje?[COLOR="Silver"]
W Łodzi jest ścieżka bliskowschodnia na stosunkach międzynarodowych. Większość przedmiotów dotyczy raczej ogólnie polityki zagranicznej czy sytuacji międzynarodowej, do tego jest kilka przedmiotów wprowadzających do wiedzy o Bliskim Wschodzie, np. o islamie czy sytuacji kobiet. Na drugim stopniu można już podjąć się studiów na specjalności bliskowschodniej i wszyscy sobie chwalą Możesz potraktować te studia jako alternatywę dla filologii.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 17:39   #24
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez Patrine Pokaż wiadomość
Na studiach zawsze dużo osób rezygnuje tego się nie uniknie na żadnym kierunku. Są ludzie co rezygnują na 5 roku medycyny . Jeżeli czujesz, że to jest TO, czym się chcesz zajmować to powinnaś spróbować. Potem możesz żałować. Chyba też na UAMie można jeszcze studiować Arabistykę. Próbuj . Życzę Ci powodzenia.
Pakistańczycy posługują się językiem Urdu.
Chyba jednak tak zrobię i pójdę za głosem serduszka, bo i tak żadne studia nie zagwarantują mi pracy
Owszem, posługują się urdu, ale widocznie wspomniana koleżanka radzi sobie, skoro często tam podróżuje.

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;39037206]W Łodzi jest ścieżka bliskowschodnia na stosunkach międzynarodowych. Większość przedmiotów dotyczy raczej ogólnie polityki zagranicznej czy sytuacji międzynarodowej, do tego jest kilka przedmiotów wprowadzających do wiedzy o Bliskim Wschodzie, np. o islamie czy sytuacji kobiet. Na drugim stopniu można już podjąć się studiów na specjalności bliskowschodniej i wszyscy sobie chwalą Możesz potraktować te studia jako alternatywę dla filologii.[/QUOTE]

O, czyli tak to wygląda :P tak coś kojarzyłam, że mają tam coś powiązanego z Bliskim Wschodem, no i już mam odpowiedź co
W każdym razie pomyślimy, zobaczymy
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 19:26   #25
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Ok, spytam. Teraz ona jest na japonistyce i tonie w nauce, więc pewnie nieprędko odpisze, ale jak tylko to zrobi, to dam znać
A propos tych rezygnacji, to myślę, że nie ma co się nimi sugerować, bo zwykle okazuje się, że to nie studia same w sobie są kiepskie, tylko niezgodne z oczekiwaniami, albo zainteresowanie się wypali...
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:22   #26
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
Ok, spytam. Teraz ona jest na japonistyce i tonie w nauce, więc pewnie nieprędko odpisze, ale jak tylko to zrobi, to dam znać
A propos tych rezygnacji, to myślę, że nie ma co się nimi sugerować, bo zwykle okazuje się, że to nie studia same w sobie są kiepskie, tylko niezgodne z oczekiwaniami, albo zainteresowanie się wypali...
Dziękuję pięknie Japonistyka - i wcale się nie dziwię, że nieprędko odpisze.

Chyba macie rację... Zresztą, im mniej osób skończy takie studia, tym lepiej dla mnie
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:40   #27
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez nafisa Pokaż wiadomość
Dziękuję pięknie Japonistyka - i wcale się nie dziwię, że nieprędko odpisze.

Chyba macie rację... Zresztą, im mniej osób skończy takie studia, tym lepiej dla mnie
Teoretycznie tak, ale z drugiej strony można pomyśleć, że tak mało jest studentów, bo nie ma zapotrzebowania na specjalistów w tej sprawie.

W każdym bądź razie - dziewczyno idź jeśli faktycznie złapałaś bakcyla I rozwijaj się, bo kierunek świetny
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 17:02   #28
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Teoretycznie tak, ale z drugiej strony można pomyśleć, że tak mało jest studentów, bo nie ma zapotrzebowania na specjalistów w tej sprawie.

W każdym bądź razie - dziewczyno idź jeśli faktycznie złapałaś bakcyla I rozwijaj się, bo kierunek świetny

Haha, racja!

Chyba tak właśnie zrobię, trzeba słuchać serduszka A przez najbliższe lata trzeba modlić się o zdrowie i możliwości do nauki, tylko tyle mi potrzeba, skoro motywacja i zdolności już są
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:18   #29
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Cytat:
Napisane przez nafisa Pokaż wiadomość
Haha, racja!

Chyba tak właśnie zrobię, trzeba słuchać serduszka A przez najbliższe lata trzeba modlić się o zdrowie i możliwości do nauki, tylko tyle mi potrzeba, skoro motywacja i zdolności już są
Życzę powodzenia !
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 22:46   #30
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: Studia: arabistyka czy iranistyka?

Hej, ja studiuję arabistykę, ale nie w Polsce tylko we Włoszech. Gdybyś miała jednak jakieś pytania związane z językiem to pisz do mnie na PW Pozdrawiam
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-15 10:34:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.