Deichmann-reklamacja obuwia ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-29, 16:21   #1
Madziaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 14

Deichmann-reklamacja obuwia ?


W zeszły piątek kupiłam kozaki w Deichmannie. Niestety po drugim założeniu zauważyłam,że w środku obu butów rozpruło się futerko. Chciałabym zgłosić do reklamacji,ale nie wiem czy nie uznają mi to za uszkodzenie mechaniczne.To są te buty:http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/...damskie-kozaki
Ten "kożuszek" nosiłam odwinięty na nogach,bo i nawet na wystawie było odwinięte.Po zatym,czego nie widać na zdjęciu,zapięcie jest od połowy buta. Jak tak w ogóle wygląda reklamacja w Deichmannie? Czy czekam dwa tygodnie na naprawione? Bo zależy mi na czasie. Wszystko co wiecie,piszcie
Madziaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 16:26   #2
alexis698
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 35
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Pewnie, że zanieś w daichmanie podobno zazwyczaj wymieniają buty na inne
alexis698 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 16:42   #3
pinkdaisy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Do rachunku masz dołączoną informację na temat reklamacji.
pinkdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 17:53   #4
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

próbuj.
z mojego doświadczenia wynika, że albo wymieniają buty na takie same, albo dostajesz taki jakby bon na kwotę za którą kupiłaś buty i może wykorzystać go w każdym Deichamnnie w kraju.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 18:17   #5
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Cytat:
Napisane przez Madziaja Pokaż wiadomość
W zeszły piątek kupiłam kozaki w Deichmannie. Niestety po drugim założeniu zauważyłam,że w środku obu butów rozpruło się futerko. Chciałabym zgłosić do reklamacji,ale nie wiem czy nie uznają mi to za uszkodzenie mechaniczne.To są te buty:http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/...damskie-kozaki
Ten "kożuszek" nosiłam odwinięty na nogach,bo i nawet na wystawie było odwinięte.Po zatym,czego nie widać na zdjęciu,zapięcie jest od połowy buta. Jak tak w ogóle wygląda reklamacja w Deichmannie? Czy czekam dwa tygodnie na naprawione? Bo zależy mi na czasie. Wszystko co wiecie,piszcie
jak się da naprawić, naprawią, ale nie pamiętam ile się czeka. jeśli nie da się naprawić, to wymienią Ci buty na te same albo oddadzą pieniądze. nie słyszałam nic o kuponach?
ale spoko, wczoraj oddałam buty które się rozdarły po niecałych dwóch miesiącach chodzenia w nich "to wszystko przez ściąganie nogą o nogę... zwrócę pani pieniądze" aale jeśli będą Ci chcieli oddać pieniądze, a płaciłaś kartą, to mogą chcieć na kartę zwrócić. więc miej przy sobie
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 18:52   #6
Vaniliaa_
Rozeznanie
 
Avatar Vaniliaa_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 788
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Myślę ,że nie będzie z tym problemu ja sama kiedyś zanosiłam na reklamacje i zawsze wymieniali , chyba będziesz mogła wybrać inne w tej samej cenie
__________________
W życiu nie ma game over, jest tylko next level .





klik
Vaniliaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:03   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

oczywiscie, reklamuj.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-29, 19:05   #8
lula_by
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Deichmann to jeden z nielicznych sklepów gdzie bez problemu wymieniają buty zazwyczaj od ręki
__________________
lula_by jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:12   #9
koszyk
Wtajemniczenie
 
Avatar koszyk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 2 198
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Cytat:
Napisane przez Madziaja Pokaż wiadomość
W zeszły piątek kupiłam kozaki w Deichmannie. Niestety po drugim założeniu zauważyłam,że w środku obu butów rozpruło się futerko. Chciałabym zgłosić do reklamacji,ale nie wiem czy nie uznają mi to za uszkodzenie mechaniczne.To są te buty:http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/...damskie-kozaki
Ten "kożuszek" nosiłam odwinięty na nogach,bo i nawet na wystawie było odwinięte.Po zatym,czego nie widać na zdjęciu,zapięcie jest od połowy buta. Jak tak w ogóle wygląda reklamacja w Deichmannie? Czy czekam dwa tygodnie na naprawione? Bo zależy mi na czasie. Wszystko co wiecie,piszcie
mi w tamtym rokuy w środku rozpruł się kozuszek
i bez problemu reklamacja przyjęta i pieniązki mi zwrócili
__________________
koszyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 10:29   #10
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Ja już 2 razy reklamowałam buty i 2 razy bez problemu mi je wymieniono. Gdybym chciała zwrotu pieniędzy, musiałabym czekać 14 dni.
Raz wymieniłam buty na tańsze o 10 zł i zwrócono mi tę różnicę.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 12:48   #11
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Jeżeli wada wyjdzie po krótkim czasie to nie mogą zwalić na uszkodzenie mechaniczne. To wada fabryczna.

Mój chłop reklamował po przechodzeniu całego sezonu buty uszkodzone, moim zdaniem, ewidentnie z jego winy i odzyskał pieniądze tak więc prawdopodobieństwa uznania reklamacji jest duże.

Podłączę się do wątku aby zapytać czy jest szansa na reklamacje gdy zaginął paragon?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 14:48   #12
Elmo88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 433
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Szansa jest jeśli płaciłaś kartą i masz wydruk, który daje sprzedawca. Paragon nie jest konieczny, ale jest to zawsze najprostsze rozwiązanie, inaczej ciężko udowodnić zakup... W literaturze prawniczej( pisze prace magisterską z reklamacji, wiec wiem) pojawia się też informacja, że można mieć świadka zakupu, ale nie wiem czy w praktyce by to "przeszło".Chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł...
Elmo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 16:41   #13
kfia_tek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 88
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Ja miałam wymienione buty zaraz od ręki. U nich nigdy nie ma z tym problemu
kfia_tek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 17:58   #14
gabiszonkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

3 miesiące temu kupiłam takie trampki za kostkę z gumową podeszwą za 79 zł. Zauważyłam, że zaczęły sie rozklejać (podeszwa od buta) na czubkach i gdzieniegdzie na krawędziach, jeszcze bardzo tego nie widać, jednak szpeci je jeszcze to, że w niektórych miejscach miały takie jakby kułka przyczepione, które cześciowo się już odrywają. Czy przyjmą mi reklamację, wymiany butów na inne, czy lepiej poczekać aż 'porządniej' podeszka odejdzie od buta?
gabiszonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:34   #15
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Cytat:
Napisane przez gabiszonkowa Pokaż wiadomość
3 miesiące temu kupiłam takie trampki za kostkę z gumową podeszwą za 79 zł. Zauważyłam, że zaczęły sie rozklejać (podeszwa od buta) na czubkach i gdzieniegdzie na krawędziach, jeszcze bardzo tego nie widać, jednak szpeci je jeszcze to, że w niektórych miejscach miały takie jakby kułka przyczepione, które cześciowo się już odrywają. Czy przyjmą mi reklamację, wymiany butów na inne, czy lepiej poczekać aż 'porządniej' podeszka odejdzie od buta?
Mnie kiedyś podeszwy zaczęły się odklejać po kilku dniach. Kobieta jak najbardziej chciała przyjąć reklamację ale odradziła mówiąc że podeszwa zostanie podklejona na co mogę zgodnie z prawem czekać do 2 tygodni na decyzję i jeszcze trochę na naprawę. Na wymianę lub zwrot pieniędzy nie ma co liczyć, chyba że przy trzeciej reklamacji. Podkleiłam więc sama. Ale to było na takim małym stoisku, w sieciówkach pewnie nie chce im się bawić w naprawy. Myślę, że szansa na wymianę lub zwrot jest większa. Pewnie tym większa im większy stopień rozklejenia.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 12:41   #16
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jeżeli wada wyjdzie po krótkim czasie to nie mogą zwalić na uszkodzenie mechaniczne. To wada fabryczna.

Mój chłop reklamował po przechodzeniu całego sezonu buty uszkodzone, moim zdaniem, ewidentnie z jego winy i odzyskał pieniądze tak więc prawdopodobieństwa uznania reklamacji jest duże.

Podłączę się do wątku aby zapytać czy jest szansa na reklamacje gdy zaginął paragon?
nie musisz mieć jakiś dowód na którym udowodnisz że kupiłaś ten model buta za tą cenę, jeśli masz wydruk z terminala to nie jest dowód bo nie pisze tam modelu i że zakupiono buty, pytałam Panią z PIHu że jak nie masz paragonu a np. umowę ratalną na której pisze że to np. kino domowe i model to wygrasz w każdym sądzie:http://karne.pl/kpk.html
Cytat:
Napisane przez Madziaja Pokaż wiadomość
W zeszły piątek kupiłam kozaki w Deichmannie. Niestety po drugim założeniu zauważyłam,że w środku obu butów rozpruło się futerko. Chciałabym zgłosić do reklamacji,ale nie wiem czy nie uznają mi to za uszkodzenie mechaniczne.To są te buty:
Kod:
http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/damskie/damskie-buty-damskie/00006001062605/ocieplane%20kozaki%20damskie.prod?r=5&c=3&filter_size=all&st=PRODUCT&filter_cat=damskie/damskie-buty-damskie/buty-damskie-kozaki
Ten "kożuszek" nosiłam odwinięty na nogach,bo i nawet na wystawie było odwinięte.Po zatym,czego nie widać na zdjęciu,zapięcie jest od połowy buta. Jak tak w ogóle wygląda reklamacja w Deichmannie? Czy czekam dwa tygodnie na naprawione? Bo zależy mi na czasie. Wszystko co wiecie,piszcie

wczoraj reklamowałam u nich kozaki bo pękły na szwie na łydce po roku czasu, to była moja druga reklamacja u nich i druga wymiana od ręki
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png

Edytowane przez śliweńka
Czas edycji: 2014-12-04 o 10:36
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 15:39   #17
.:aniah:.
Zadomowienie
 
Avatar .:aniah:.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 244
GG do .:aniah:.
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Deichmann, zawsze wymienia mi bez problemu od ręki reklamowane obuwie. Wyjątkiem są chyba te 'lepsze' ich marki, czyli ceny 160zł+ wtedy chyba się czeka na rozpatrzenie.
__________________
"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
.:aniah:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 17:43   #18
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

u nas powiedzieli, że tylko naprawa wchodzi w grę
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 01:23   #19
lukasz 1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

Cytat:
Napisane przez alexis698 Pokaż wiadomość
Pewnie, że zanieś w daichmanie podobno zazwyczaj wymieniają buty na inne
w Deichmann podoba mi się to że zwracają kwotę przeznaczona na zakup od ręki po wypisaniu oświadczenia z danymi podanymi przez klienta ( imię, nazwisko , adres ) można podać cokolwiek nam się spodoba . Ja korzystam z prawa które na poziomie europejskim kwestie sprzedaży i reklamacji reguluje: Dyrektywa 1999/44/EC z 25 maja 1999 r. w sprawie niektórych aspektów sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji (Dz.U.UE.L.99.171.12). Przyjmuje się, że każda wada, która uwidoczniła się w ciągu 6 miesięcy od daty dostawy, istniała w już chwili zakupu. Wówczas to do sprzedawcy należy udowodnienie, że sprzedał towar wolny od wad. Link http://www.konsument.gov.pl/pl/porad...i-uslug-2.html
lukasz 1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 20:37   #20
dorotha2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

http://www.bangla.babyonline.pl/opin...klep-obuwniczy

Wszystkich pokrzywdzonych sposobem rozpatrywania reklamacji w sieci Deichmann zapraszamy na anty fanpage na Facebooku . Zjednoczmy siły i nagłośnijmy sposób działania tej firmy.
https://www.facebook.com/pages/Anty-...19034228227605
dorotha2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:19   #21
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Deichmann-reklamacja obuwia ?

ja tam jestem zadowolona
http://www.tvdarek.republika.pl/gta.html
bardziej bym była anty na CCC
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png

Edytowane przez śliweńka
Czas edycji: 2014-12-04 o 10:36
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.