sony alfa 390- pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 10:01   #1
ToxicCherry
Raczkowanie
 
Avatar ToxicCherry
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 201
Red face

sony alfa 390- pytanie


witam, mam zamiar sobie kupić aparat sony alfa 390 14 mp, 18-55 mm. Czy posiadacze tego aparatu mogliby się wypowiedzieć na ten temat? Czy opłaca się go kupić, jakie są jego wady? z gory dziekuje i pozdrawiam
__________________
od 8.11 bez słodyczy i chipsów.
MEGA dokładka w wątku z wymianą

KLIK

ToxicCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 18:25   #2
forgottensmile
Raczkowanie
 
Avatar forgottensmile
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 42
GG do forgottensmile
Dot.: sony alfa 390- pytanie

raz na nim pracowałam. nie wypowiem się bo sony alfa konkretnie nie leżą mi w ręku. po prostu nie lubię tych aparatów. ; )
forgottensmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 21:41   #3
themiras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: sony alfa 390- pytanie

witam
ja pewien czas temu zastanawiałem się nad tym modelem ale po spędzeniu parę dni na lekturze i rozmowach z fotografami to ten aparat to jest porażka. Już lepiej poczekać i dołożyć do canona 500D no ja poszedłem jeszcze inną stroną i kupiłem nexa 5 powiem że fajny sprzęt ale na następny rok będę przymierzał się do canona 50D
themiras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 08:20   #4
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Cytat:
Napisane przez themiras Pokaż wiadomość
witam
ja pewien czas temu zastanawiałem się nad tym modelem ale po spędzeniu parę dni na lekturze i rozmowach z fotografami to ten aparat to jest porażka. Już lepiej poczekać i dołożyć do canona 500D no ja poszedłem jeszcze inną stroną i kupiłem nexa 5 powiem że fajny sprzęt ale na następny rok będę przymierzał się do canona 50D
Przecież NEX to zabawka :P. Ja kupiłabym prędzej Alfę 390 niż Nexa... :P No ale cóż, mi aparat jest potrzebny NAPRAWDĘ.

Ja miałam Alfę 350 i była ok - w świetle dziennym, gdzie nie trzeba było zwiększać ISO wszystko działało w jak najlepszym porządku. Przerzuciłam się jednak na Alfę 550.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 16:15   #5
themiras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Przecież NEX to zabawka :P. Ja kupiłabym prędzej Alfę 390 niż Nexa... :P No ale cóż, mi aparat jest potrzebny NAPRAWDĘ.

Ja miałam Alfę 350 i była ok - w świetle dziennym, gdzie nie trzeba było zwiększać ISO wszystko działało w jak najlepszym porządku. Przerzuciłam się jednak na Alfę 550.
hm.. nex ma lepsze parametry od a390 i matryce podajże też. Zrobiłem parę sesji i jakościowo jest tak samo jak canon 500D. Więc ja bym nie mówił że jest to zabawka.
themiras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 00:25   #6
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Cytat:
Napisane przez themiras Pokaż wiadomość
hm.. nex ma lepsze parametry od a390 i matryce podajże też. Zrobiłem parę sesji i jakościowo jest tak samo jak canon 500D. Więc ja bym nie mówił że jest to zabawka.
Które naprawdę istotne parametry ma lepsze NEX niż A390?

Przede wszystkim to jest KOMPAKT, wbrew temu co wszyscy myślą, a nie lustrzanka. Miałam okazję testować NEXa przez bite trzy dni i naprawdę próbowaliśmy się polubić, ale nie dało rady. Obsługa typowo jak w kompakcie - asortyment obiektywowy naprawdę marny - póki co nie ma tam nic ciekawego, do tego nie ma możliwości podpięcia obiektywów z systemów Sony, brak gorącej stopki, co sprawia, że nie można podpiąć do niego zewnętrznej lampy (a ta, która jest dołączana to badziew w porównaniu z tymi normalnymi)... Dyskwalifikuje go to również w studio, jeśli ktoś korzysta z radiowego wyzwalania lamp błyskowych...

Nie mówię, że NEX to badziew. Jest pewna grupa ludzi, dla których ten aparat jest najlepszym rozwiązaniem. Mowa tutaj o tych, którzy lubią dobrą jakość zdjęć (bo matryca w NEXach rzeczywiście jest spoko, przez co rozpiętość tonalna i inne tego typu rzeczy są jak w lustrzance) i wymienną optykę :P. No i przede wszystkim gabaryty - jest mały i lekki.

Mimo wszystko ja nigdy w życiu nie wymieniłabym swojego lustra na NEXa!
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 17:22   #7
themiras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: sony alfa 390- pytanie

hm.. co do obiektywów to wystarczy kupić adapter i można montować z lustrzanek. No ja sugeruję się jakością więc pod tym wolałem kupić nexa :P No i dla mnie ma większe znaczenie matrycy jak i ilość megapikseli. Bo większość prac jest drukowana na różnych rozmiarach. :P
Na lustro będę chciał przejść ale muszę trochę odłożyć bo chcę canona 50D
themiras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 17:51   #8
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Tu akurat nie ma znaczenia wielkość bo w obu przypadkach jest taka sama, więc nie można tu się spierać :P. Ja mimo wszystko wybrałabym Alfę 390 niż Nexa .

A co do adapterów - owszem, są, ale o autofokusie można zapomnieć i trzeba kręcić . Byłam na dwóch plenerach Sony i na jednym była mowa od polskich przedstawicieli, że adaptera z przekazywaniem autofokusa nie było i nie będzie bo gdyby był to byłby strasznie słaby, a na kolejnym plenerze już jakieś przesłanki odnośnie adaptera były, więc już sama nie wiem :P.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:51   #9
FioletowaLalka
Przyczajenie
 
Avatar FioletowaLalka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Biała wieś
Wiadomości: 4
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Jestem absolutnie zachwycona tym aparatem. Ta lustrzanka alfa ma wszystko czego można oczekiwać od wysokiej klasy aparatu. Przede wszystkim ma wysoką ostrość obrazu, szybki autofocus i co najważniejsze – nie ma szumów. Poza tym łatwo się go obsługuje i trzyma w ręku ponieważ jest bardzo lekki jak na taką lustrzankę. Mam ją od kilku miesięcy, ale już mogę stwierdzić, że jestem zwolenniczka tej marki aparatów.
FioletowaLalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 23:54   #10
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Cytat:
Napisane przez FioletowaLalka Pokaż wiadomość
Jestem absolutnie zachwycona tym aparatem. Ta lustrzanka alfa ma wszystko czego można oczekiwać od wysokiej klasy aparatu. Przede wszystkim ma wysoką ostrość obrazu, szybki autofocus i co najważniejsze – nie ma szumów. Poza tym łatwo się go obsługuje i trzyma w ręku ponieważ jest bardzo lekki jak na taką lustrzankę. Mam ją od kilku miesięcy, ale już mogę stwierdzić, że jestem zwolenniczka tej marki aparatów.
Jesteś zwolenniczką tej marki, bo korzystałaś aż z jednego modelu Sony? Aha .
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2012-07-27 o 23:56
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 13:16   #11
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 532
Dot.: sony alfa 390- pytanie

Hej,

Z ręka na sercu mogę polecić DSLR Alpha (nie mylić z SLT z technologią transculent mirror która jest tak na prawdę słaba). Konkretnie z modelu 390 nie korzystałam.

Zaczynałam od Alfa 100, używałam 200 (znajomego), przetrwałam również nieszczęsną SLT A35 (porażka), obecnie mam Alpha 580. Żaden z modeli DSLR nei nastręczał mi problemów i spisywał się równie dobrze co odpowiedniki tej samej bądź nawet wyższej klasy konkurencji.

Do zalet modeli Alpha DSLR można zaliczyć:
- dobre wyważenie, aparat leży stabilnie w ręce można więc przy odrobinie wprawy utrzymać czasy nawet 1/15 z ręki (w canonie np takiej sztuki mi się nie udało wykonać)
- dobrze spisuje się na wyższych czułościach, do ISO 800 nie ma żadnych problemów z ziarnem nawet przy większych formatach wywołania, dopiero od ISO 1600 ziarno zaczyna być widoczne
- ma ładnie nasycone kolory które w wielu przypadkach nie wymagają dodatkowej obróbki graficznej "po"
- na prawdę dobrej jakości matryce i odwzorowanie szczegółów
- przyjemnie działający autofocus (jeśli ktoś nie lubi ustawać ręcznie)
- cena są dużo tańsze niż konkurencja
- pasują obiektywy z analogowych Konica/Minolta które są stosunkowo tanie

Największą wadą przynajmniej dla mnie jest mniejszy wybór obiektywów niż do Canona czy Nikona. Drugą rzeczą jest to ze sądząc po zwiększającym się asortymencie lustrzanek SLT i nie rozwijaniu oferty DSLR można się domyślać, że firma będzie się już skupiała tylko n SLT (który mają opatentowany). Co prawda mocowanie obiektywów i do DSLR i do SLT jest takie samo ale chcąc się za jakiś czas przesiąść na linie dla profesjonalistów wybór nie będzie duży.
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.