Kurs - fotograf/fototechnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-31, 16:31   #1
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890

Kurs - fotograf/fototechnik


Mam zapytanie co do Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego, na który kierunek lepiej się zdecydować (plan zajęć jest bardzo podobny ale mimo wszystko wolałabym się poradzić) i czy w ogóle warto? Mam wielki problem z wyborem, który z tych 4 kursów jest najlepszy, bardziej wartościowy? Potrzebuję szybkiej pomocy, gdyż czas na decyzje kończy się w piątek

Zawód: Fotograf 343101

Kwalifikacje: A.20. Rejestracja i obróbka obrazu
Plan nauczania

I. Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów:
BHP - Bezpieczeństwo i higiena pracy - 30
PDG – Podstawy działalności gospodarczej -30
JOZ - Język obcy zawodowy - 30
KPS – Podstawy komunikacji społecznej - 30

II. Efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno - usługowego
Podstawy fotografii - 100
Marketing - 30

III. Efekty kształcenia właściwe dla kwalifikacji A.20. Rejestracja i obróbka obrazu
Organizacja prac fotograficznych - 250
Rejestracja obrazu - 250
Kopiowanie i obróbka obrazu - 250

RAZEM: 1000
Praktyki zawodowe: brak obowiązku odbycia praktyk zawodowych

---------------------------

Zawód: fototechnik 343104
Kwalifikacje:A.20.Rejestr acja i obróbka obrazu;
A.25.Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych

Plan nauczania


I. Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów:

BHP - Bezpieczeństwo i higiena pracy - 30
PDG – Podstawy działalności gospodarczej - 30
JOZ - Język obcy zawodowy - 50
KPS – Podstawy komunikacji społecznej - 30
OMZ - Organizacja pracy zespołu - 30

II. Efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno - usługowego
Podstawy fotografii - 100
Marketing - 30

III. Efekty kształcenia właściwe dla kwalifikacji A.20.Rejestracja i obróbka obrazu
Organizacja prac fotograficznych - 250
Rejestracja obrazu - 250
Kopiowanie i obróbka obrazu - 250

IV. Efekty kształcenia właściwe dla kwalifikacji A.25.Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych
Przygotowywanie materiałów cyfrowych do wykonania projektów multimedialnych - 150
Przygotowanie projektów multimedialnych - 150

RAZEM:1350
Praktyki zawodowe: 4 tygodnie = 160 godzin

Te dwa kursy są w takiej samej cenie : 900zł/sem

---------------------------

Kurs Fotografia I stopnia


Celem kursu jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw fotografiki.
Uwaga: zapewniamy sprzęt oraz materiały dydaktyczne w cenie kursu


PROGRAM KURSU:


1. Aparat fotograficzny /3 godz/

· Rodzaje, możliwości, wyposażenie.

· Obiektywy.

· Oświetlenie dodatkowe.

· Rodzaje kart pamięci do zapisu zdjęć.

· Prawidłowy pomiar ekspozycji.

· Zastosowanie filtrów fotograficznych.

2. Obraz fotograficzny i jego kompozycja /7 godz/

· Światło w obrazie.

· Głębia ostrości.

· Perspektywa.

· Ruch w obrazie /zamrożony i dynamiczny/.

3. Parametry aparatu – wykorzystanie w praktyce /12 godz/

· Ustawianie jakości rejestracji obrazu.

· Rejestracja w trybie manualnym i pełnej automatyki.

· Kolorystyka zdjęcia a balans bieli.

· Korekta balansu bieli automatyczna i wg wzorca.

4. Podstawy obróbki i zarządzania zbiorami zdjęć /8 godz/

· Podstawowe informacje o korekcie obrazu w programach graficznych – Photoshop, PaintShopPro, Gimp.

· Laboratorium fotograficzne – przygotowanie plików.

· Samodzielne wydruki – przygotowanie plików.

---------------------------

Kurs Fotografia II stopnia


PROGRAM KURSU:

1. Budowa i zasada działania cyfrowych aparatów fotograficznych /5 godz/

· Sprzęt wspomagający i rozszerzający możliwości aparatu.

· Rodzaje oświetlenia zewnętrznego.

· Twórcze zastosowane filtrów fotograficznych.

2. Kreatywne spojrzenie na tematy zdjęć /7 godz/

3. Cyfrowa ciemnia fotograficzna – Photoshop /18 godz/

· Anatomia obrazu cyfrowego.

· Kalibracja monitora.

· Przestrzenie barwne / sRgb, RGB, Lab /.

· Korekta fragmentu i całego zdjęcia.

· Cyfrowa korekta usterek / aberacje, czerwone oczy, itp.

· Cyfrowy negatyw – RAW. Potęga możliwości.

· Tworzenie montaży, kolaży i kompozycji z fotografii.

· Techniki artystyczne.
Cena: 600zł
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:00   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Radziłbym poszukać opinii o szkole, w której chcesz się uczyć. Różne szkoły mają różny poziom, i czasem może się okazać, że tylko stracisz czas i pieniądze.
Coś o poziomie szkoły mogą mówić osoby wykładowców, np. jeden z oddziałów (okolice Katowic) ogólnopolskiej firmy kształcącej wszystkich we wszystkich kierunkach jednocześnie w tych samych gazetach zamieszczał ogłoszenia o poszukiwaniu wykładowców przedmiotów zawodowych dla kierunków fotograficznych, i na innej stronie ogłoszenia o naborze uczniów, oczywiście z formułką "profesjonalna, doświadczona kadra"
Sprawdź też czym dysponuje szkoła i jaki jest dostęp do tego poza godzinami zajęć. Inna szkółka ze śląskiego: tak, jest wyposażone studio, ale dostępne w czasie zajęć. Poza zajęciami tylko pod opieką osoby prowadzącej zajęcia (czyli praktycznie brak dostępu). Wiele szkół miało (może nadal ma) w planach "techniki klasyczne" (m.in. ciemnia), ale prawie żadna nie dysponuje ciemnią. Podobne "kwiatki" można mnożyć, więc jak nie chcesz stracić czasu i naprawdę chcesz się czegoś nauczyć, musisz ostro prześwietlić oferty - na pewno w swojej okolicy (trójmiasto?) znajdziesz kilkanaście podobnych propozycji. Niektóre mogą mieć jakieś bonusy i gratisy
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:31   #3
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Radziłbym poszukać opinii o szkole, w której chcesz się uczyć. Różne szkoły mają różny poziom, i czasem może się okazać, że tylko stracisz czas i pieniądze.
Coś o poziomie szkoły mogą mówić osoby wykładowców, np. jeden z oddziałów (okolice Katowic) ogólnopolskiej firmy kształcącej wszystkich we wszystkich kierunkach jednocześnie w tych samych gazetach zamieszczał ogłoszenia o poszukiwaniu wykładowców przedmiotów zawodowych dla kierunków fotograficznych, i na innej stronie ogłoszenia o naborze uczniów, oczywiście z formułką "profesjonalna, doświadczona kadra"
Sprawdź też czym dysponuje szkoła i jaki jest dostęp do tego poza godzinami zajęć. Inna szkółka ze śląskiego: tak, jest wyposażone studio, ale dostępne w czasie zajęć. Poza zajęciami tylko pod opieką osoby prowadzącej zajęcia (czyli praktycznie brak dostępu). Wiele szkół miało (może nadal ma) w planach "techniki klasyczne" (m.in. ciemnia), ale prawie żadna nie dysponuje ciemnią. Podobne "kwiatki" można mnożyć, więc jak nie chcesz stracić czasu i naprawdę chcesz się czegoś nauczyć, musisz ostro prześwietlić oferty - na pewno w swojej okolicy (trójmiasto?) znajdziesz kilkanaście podobnych propozycji. Niektóre mogą mieć jakieś bonusy i gratisy
Dziękuję bardzo za odpowiedź ale szkoły mam już wybrane. Mam dylemat przy wyborze odpowiedniej "specjalizacji" i o to tu się rozchodzi. Który program nauczania jest najlepszy? 2 pierwsze - pierwsza szkoła, 2 następne - druga szkoła
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 18:57   #4
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Teoria brzmi ładnie. W praktyce ani jeden kierunek ani drugi pracy Ci nie da. Wszystko sprowadza się do prowadzących. Ja zrobiłem sobie szkolenie (3 mc) prywatnie u dobrego fotografa. Pomógł mi z pierwszymi zleceniami, pomógł zbudować porfolio.

A w temacie samej szkoły - pytaj ludzi którzy chodzą tam. Czy nie kończy się tylko na teorii, jak wygląda szczegółowo praktyka, czy pomagają zdobyć praktyki zawodowe, jakie doświadczenie mają prowadzący. To powinno dać Ci dużo do myślenia
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 19:05   #5
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez LordWiliam Pokaż wiadomość
Teoria brzmi ładnie. W praktyce ani jeden kierunek ani drugi pracy Ci nie da. Wszystko sprowadza się do prowadzących. Ja zrobiłem sobie szkolenie (3 mc) prywatnie u dobrego fotografa. Pomógł mi z pierwszymi zleceniami, pomógł zbudować porfolio.

A w temacie samej szkoły - pytaj ludzi którzy chodzą tam. Czy nie kończy się tylko na teorii, jak wygląda szczegółowo praktyka, czy pomagają zdobyć praktyki zawodowe, jakie doświadczenie mają prowadzący. To powinno dać Ci dużo do myślenia
Ja nie robię tego dla zawodu czy pracy, (kurs będę robiła zaocznie, w między czasie studia )tylko dla siebie - chcę się czegoś nauczyć, interesuję się fotografią od niedawna, chciałabym nabyć trochę teorii od fachowca, a nie tylko z książek no i przede wszystkim praktyki. Niestety nie znam nikogo, kto kończył takie kursy ale zdążyłam się dowiedzieć, że jest sporo plenerów i "prac domowych w plenerze" Tak jak już pisałam szkoły wybrałam, potrzebuje nakierowania na lepszy kurs, który więcej mi da jak i w teorii jak i w praktyce
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:01   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź ale szkoły mam już wybrane. Mam dylemat przy wyborze odpowiedniej "specjalizacji" i o to tu się rozchodzi. Który program nauczania jest najlepszy? 2 pierwsze - pierwsza szkoła, 2 następne - druga szkoła
Obawiam się, że nie zrozumiałaś, więc będzie bardziej obrazowo
Teoretyczny program kursu można najczęściej podrzeć i spuścić ... bieżącą wodą, jeśli w szkole z "lepszym programem" będą wykładowcy z przypadku, którym będzie zależało tylko na odfajkowaniu zajęć z obowiązku. To co jest na zajęciach czasem ma niewiele wspólnego z programem. Może być np. skrótowe omówienie kilkunastu zagadnień na jednych zajęciach, a na kilku kolejnych coś, czym grupa będzie bardziej zainteresowana. Może być np. puszczenie kilku filmów "o fotografii" (oczywiście pirackich kopii ściągniętych z sieci), aby wykładowca się nie przemęczył - i mógł z czystym sumieniem wpisać przerobione zagadnienia. Jak trafisz na grupę o zerowej wiedzy, będą podstawy (migawka, przysłona itd), jak przypadkiem grupa będzie silna i zaawansowana, te tematy zostaną omówione w kilka minut.
Popytaj na forach fotograficznych o konkretne szkoły, kursy i wykładowców (jak szkoła nie udostępnia nazwisk wykładowców, to powód do niepokoju-być może jeszcze nie ma skompletowanej kadry).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:05   #7
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Obawiam się, że nie zrozumiałaś, więc będzie bardziej obrazowo
Teoretyczny program kursu można najczęściej podrzeć i spuścić ... bieżącą wodą, jeśli w szkole z "lepszym programem" będą wykładowcy z przypadku, którym będzie zależało tylko na odfajkowaniu zajęć z obowiązku. To co jest na zajęciach czasem ma niewiele wspólnego z programem. Może być np. skrótowe omówienie kilkunastu zagadnień na jednych zajęciach, a na kilku kolejnych coś, czym grupa będzie bardziej zainteresowana. Może być np. puszczenie kilku filmów "o fotografii" (oczywiście pirackich kopii ściągniętych z sieci), aby wykładowca się nie przemęczył - i mógł z czystym sumieniem wpisać przerobione zagadnienia. Jak trafisz na grupę o zerowej wiedzy, będą podstawy (migawka, przysłona itd), jak przypadkiem grupa będzie silna i zaawansowana, te tematy zostaną omówione w kilka minut.
Popytaj na forach fotograficznych o konkretne szkoły, kursy i wykładowców (jak szkoła nie udostępnia nazwisk wykładowców, to powód do niepokoju-być może jeszcze nie ma skompletowanej kadry).
W takim razie, który kurs TY byś wybrała/wybrał z powyżej podanych?
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 19:03   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Tą szkołę, o której więcej mógłbym się dowiedzieć
Na 90% termin nie skończy się w piątek, jak jeszcze były 2letnie szkoły o kierunku fototechnik przyjmowali ludzi nawet w trakcie trwania nauki
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:03   #9
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Tą szkołę, o której więcej mógłbym się dowiedzieć
Na 90% termin nie skończy się w piątek, jak jeszcze były 2letnie szkoły o kierunku fototechnik przyjmowali ludzi nawet w trakcie trwania nauki
Czy Ty serio nie możesz zrozumieć, że szkołę mam już WYBRANĄ? Waham się pomiędzy kierunkami, matko boska ! Nie potrzebuję pomocy przy SZKOLE tylko KIERUNKU
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:07   #10
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez Lusja
2 pierwsze - pierwsza szkoła, 2 następne - druga szkoła
Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Czy Ty serio nie możesz zrozumieć, że szkołę mam już WYBRANĄ? Waham się pomiędzy kierunkami, matko boska ! Nie potrzebuję pomocy przy SZKOLE tylko KIERUNKU
Nie, serio nie mogę zrozumieć. I w tej chwili odechciało mi się jakichkolwiek porad, skoro Ty naprawdę nie możesz zrozumieć, że program to jedno, a sposób jego realizacji to drugie, czasem zupełnie odległe od tego jak powinien wyglądać.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:14   #11
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Nie, serio nie mogę zrozumieć. I w tej chwili odechciało mi się jakichkolwiek porad, skoro Ty naprawdę nie możesz zrozumieć, że program to jedno, a sposób jego realizacji to drugie, czasem zupełnie odległe od tego jak powinien wyglądać.
I tak Twoje porady mi nic nie pomagają, bo "radzisz" nie o tym co jest potrzebne.
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 08:07   #12
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Kurs - fotograf/fototechnik

Wierz mi - bez względu co wybierzesz - i tak nie bedziesz miała po tym prawie żadnej praktycznej wiedzy, ani przydatnego papieru. Będziesz stała dokladnie w tym samym miejscu. Nie zwiększasz swoich szans na rynku, nie wiele sie dowiesz.
Polskie realia szkół ponad gimnazjalnych, lub policealnych.
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.