lek na trądzik bez recepty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 10:57   #1
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294

lek na trądzik bez recepty


Chciałam prosić o podanie jakiegoś dobrego leku bez recepty na trądzik i jego ceny. Stosowałam już Acne Derm, Dermacnel, Benzacne i Acnofan. Po Dermacnelu czerniało srebro wiec zrezygnowałam z jego używania, Benzacne strasznie podrażniał mi skórę, Acne Derm w sumie dobry, ale na lato nie chcę go dalej stosować. Więc jesli ktoś mogłby mi coś polecić?
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 11:52   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez martuska888
Chciałam prosić o podanie jakiegoś dobrego leku bez recepty na trądzik i jego ceny. Stosowałam już Acne Derm, Dermacnel, Benzacne i Acnofan. Po Dermacnelu czerniało srebro wiec zrezygnowałam z jego używania, Benzacne strasznie podrażniał mi skórę, Acne Derm w sumie dobry, ale na lato nie chcę go dalej stosować. Więc jesli ktoś mogłby mi coś polecić?
A nie lepiej isc do dermatologa ?? Szybciej sie wtedy uporasz z tradzikiem niz tak kombinujac na wlasna reke.
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:08   #3
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: lek na trądzik bez recepty

a może brevoxyl ? jest deikatniejszy niz benzacne i wydaje mi sie ze skuteczniejszy, ale 2razy droższy niestety .. pozatym filtry przy kazdym antytrądzikowym kremie a najlepiej to dermatolog pozdrawiam
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:41   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez martuska888
Chciałam prosić o podanie jakiegoś dobrego leku bez recepty na trądzik i jego ceny. Stosowałam już Acne Derm, Dermacnel, Benzacne i Acnofan. Po Dermacnelu czerniało srebro wiec zrezygnowałam z jego używania, Benzacne strasznie podrażniał mi skórę, Acne Derm w sumie dobry, ale na lato nie chcę go dalej stosować. Więc jesli ktoś mogłby mi coś polecić?
Jeśli cierpisz na trądzik to chyba najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa Ja stosowałam wszystkie z wymienionych przez Ciebie rzeczy (oprócz benzacne) i też najbardziej jestem zadowolona z acne-dermu. Wydaj mi się, że jest on dość delikatny, więc nadal smaruje się nim co drugi dzień na noc, a na dzień wysoki filtr na buźkę. Stosowałam tez brevoxyl i mi osobiście bardzo wysuszył buzię i powodował powstawanie zmarszczek - znaczy tak bardzo napinał mi skórę, że zaczęły pojawiać się takie delikatne zmarszczki na czole Przez to łuszczenie i zmarszczki zrezygnowałam z niego. Ogólnie dobrze działa antybakteryjnie, ale trzeba pamiętać o nawilżaniu buźki podczas jego stosowania, a ja praktycznie nie używałam żadnych kremów nawilzających
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 13:14   #5
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Po co wydawać pieniądze nie wiedząc czy lek bez recepty ci pomoże? Ja poszłam do dermatologa i nie żałuję bo przynajmniej leki mi pomagają. Przestałam wierzyć w banzacne i te inne.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 13:31   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez Domina
Po co wydawać pieniądze nie wiedząc czy lek bez recepty ci pomoże? Ja poszłam do dermatologa i nie żałuję bo przynajmniej leki mi pomagają. Przestałam wierzyć w banzacne i te inne.
Zgadzam się z Tobą ... ale czasmi po kilku niudanych wizytach u dermatologa przestajesz wierzyć w dermatologa, a zaczynasz w benzacne i te inne

Te na recepte też nie zawsze pomagają
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 14:14   #7
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: lek na trądzik bez recepty

martuska tak jak radza dziewczyny, wybierz sie do dermatologa. najlepiej jakiegos dobrego, bo o problem jest łatwo. na mnie rewelacyjnie działał Differin(żel)- ale jest na recepte. a w połaczeniu z antybiotykiem zwalczył wszystko.
powodzenia a! i przede wszystkim nie dotykaj buzi łapkamii odzywiaj sie zdrowo
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 14:32   #8
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Milka, doskonale rozumiemy z nieudanymi wizytami u dermatologow, chyba kazdy, kto leczy/leczyl tradzik natknal sie na mnoostwo lekarzy ktorzy traktuja nas jak kolejne kroliki odswiedczalne-a moze podziala, ale naprawde lepiej w koncu znalezc dobrego (lub wzglednie dobrego lekarza), bo takie leczenie na wlsna reke na krotka mete przejdzie, ale nie na dluzej
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 15:18   #9
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: lek na trądzik bez recepty

e tam dermatolog to wcale nie jest rozwiązanie problemu, może pomóc ale nie musi, bo jak przez cały mój stażna wizażu to zdązyłam sie przekonać i utwierdzić że dla każdego co innego i coś co pomaga jednemu, drugiemu wcale nie musi!ja próbuje już wieeele lat, dermatologa też już zaliczyłam i męcze sie dalej, na pewno jest lepiej ale to dzięki temu co znalazłam właśnie na Wizaż.pl
na pewno pomagają chociaż nie wyleczyły są:
maseczka aspirynowa
pichta(tonik pichtowy)
brevoxyl
acnofan
maseczki np kolastyny w saszetce, Apis czy Żywa Ziemia wulkaniczna
maseczka z drożdży
woda termalna Avene
płyn Afrodyta (Adonis)
olejek herbaciany
mydło siarkowe
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:33   #10
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Co do plynu Afrodyta Adonis, ja ostzegam-baardzo drazniacy. Rzeczywiscie, pomaga troche, niektorym nawet bardzo, ale ma niemalze sam alkohol.
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 19:12   #11
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez Carrie:)
martuska tak jak radza dziewczyny, wybierz sie do dermatologa. najlepiej jakiegos dobrego, bo o problem jest łatwo. na mnie rewelacyjnie działał Differin(żel)- ale jest na recepte. a w połaczeniu z antybiotykiem zwalczył wszystko.
powodzenia a! i przede wszystkim nie dotykaj buzi łapkamii odzywiaj sie zdrowo
Mi również pomógł Differin a razem z antybiotykiem to rewelacyjny zestaw .Lecz na początek również,tak jak dziewczyny radziłabym wybrać się do dermatologa,on przepisze ci odpowiednio dobrane preparaty.Ja chodziłam prywatnie do dermatologa i przepisywał mi różne środki,wiadomo jedne działały inne nie.Później sama zauważyłam które mi służą i wystarczyło że poszłam do lekarza rodzinnego a on mi bez problemu te leki przepisywał,tak więc obyło się bez kolejnych prywatnych wizyt i straty pieniędzy
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 06:45   #12
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Mnie dermatolog polecila Brevoxyl i trochę mi pomogl, a jest bez recepty. Ja placilam 20 zl.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:22   #13
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Mni dermatolog na początku przepisał tetracyklinę, pomogła i to bardzo. Po dwóch miesiącach odstawiłam tabletki i teraz leczę plamy tylko Zinerytem
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 16:29   #14
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez młodaa
Co do plynu Afrodyta Adonis, ja ostzegam-baardzo drazniacy. Rzeczywiscie, pomaga troche, niektorym nawet bardzo, ale ma niemalze sam alkohol.
dlatego warto go używać ale sporadycznie
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 17:22   #15
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez Gabi2
dlatego warto go używać ale sporadycznie
Tak, ale z drugiej strony uzywanie sporadyczne nie przynosi oczekiwanych efektow, choc nie twierdze, ze plyn nie jest dobry, np mojemu bratu baardzo pomogl i szybko, zreszta, on myl twarz zawsze tylko mydlem i teraz nie ma zadnych problemow z tradzikiem, a ja tak...
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 19:42   #16
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: lek na trądzik bez recepty

sporadycznie miałam na mysli nie raz na tydzień ale nie np 2 razy codziennie
ja używam tego płynu raz dziennie i robie przerwe raz na jakis czas
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 15:16   #17
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Tak to ok, choc ja juz unikam az tak drazniacym, cere mam jeszcze bardziej delikatna, ale to chyba po ostatniej kuracji. I ciesze sie ze sie dogadalysmy
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 17:17   #18
lotta19
Przyczajenie
 
Avatar lotta19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 17
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Heja ... ja chodziłam do takiej dermakolożki i ona podała mi sposób na trądzik oto recepta ---> rano BREVOXYL (oczywiście żadnego make-up'u, żadnych podkładów kryjących, pudrów itd.itp)...no a wieczór myć mydłem bambino czy kajtek nie wiem w każdym razie takie dla niemowląt...po myciu przemyć twarz ZINERYTEM jak wyschnie delikatnie nałożyć DIFFERIN ŻEL (delikatnie bo zineryt może się rolować) noi wstajemy rano bambino-brevoxyl itd,itp...tylko hmm,co do ceny ...te wszystkie leki powinny być bez recepty chociaż niekoniecznie ..nie w każdej aptece tak sprzedają szczególnie w przypadku zinnerytu....no i razem gdzieś kosztuja prawie 100zł..................w tej co ostatnio kupywałam to dokładnie zineryt:45.55 Brevoxyl: 20.98 no to już jest spora sumka a differin to już nie pamiętam ile.....taki sobie w sumie kosztowny sposób
lotta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 17:39   #19
ana_gabi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Espana
Wiadomości: 1 072
Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez Gabi2
e tam dermatolog to wcale nie jest rozwiązanie problemu, może pomóc ale nie musi,
Patrzac na Twoj av to w zyciu bym nie powiedziala ze masz jakies problemy skorne i byc moze dermatolog Tobie akurat nie jest potrzebny do szczescia .

Moim zdaniem jednak dermatolog jest niezbedny w przypadku tradziku powaznego i uporczywego .

W kazdym razie autorce watku polecam dermatologa.
Chyba nikt nie lubi chodzic do lekarza i kazdy kombinuje na wlasna reke ( wiem cos o tym) ;]
__________________

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 17:46   #20
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez ana_gabi
Patrzac na twoj av to w zyciu bym nie powiedziala ze masz jakies problemy skrone i byc moze dermatolog Tobie akurat nie jest potrzebny do szczescia .

[
no akurat na zdjęciu nie widaćzresztą wybrałam takie co by dobrze wyglądać sztuka kamuflażu, poza tym raz mam lepsza cere raz gorszą...
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 17:59   #21
ana_gabi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Espana
Wiadomości: 1 072
Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez Gabi2
no akurat na zdjęciu nie widaćzresztą wybrałam takie co by dobrze wyglądać sztuka kamuflażu, poza tym raz mam lepsza cere raz gorszą...
No to sztuke kamuflazu opanowalas do perfekcji .
__________________

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 18:02   #22
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez lotta19
Heja ... ja chodziłam do takiej dermakolożki i ona podała mi sposób na trądzik oto recepta ---> rano BREVOXYL (oczywiście żadnego make-up'u, żadnych podkładów kryjących, pudrów itd.itp)...no a wieczór myć mydłem bambino czy kajtek nie wiem w każdym razie takie dla niemowląt...po myciu przemyć twarz ZINERYTEM jak wyschnie delikatnie nałożyć DIFFERIN ŻEL (delikatnie bo zineryt może się rolować) noi wstajemy rano bambino-brevoxyl itd,itp...tylko hmm,co do ceny ...te wszystkie leki powinny być bez recepty chociaż niekoniecznie ..nie w każdej aptece tak sprzedają szczególnie w przypadku zinnerytu....no i razem gdzieś kosztuja prawie 100zł..................w tej co ostatnio kupywałam to dokładnie zineryt:45.55 Brevoxyl: 20.98 no to już jest spora sumka a differin to już nie pamiętam ile.....taki sobie w sumie kosztowny sposób
Jeśli miałabym to zastosować to musiałabym być bardzo zdesperowana. ZINERYT + DIFFERIN?! obydwa antybiotyki i to silne więc ja bym naprawdę korzystała tylko z jednego - to po pierwsze. A po drugie, to nieźle musiałaś mieć wysuszoną skórę bo z tego co podałaś to tutaj nic nie nawilża a najważniejsze to właśnie nie przesuszać skóry. Ja stosuję tylko Zineryt i on sam wysusza dosyć skórę i walę kremu nawilżającego ile wlezie.

Zineryt i Differin są na receptę. Aaa no i tutaj doskonale pasuje stwierdzenie że "co za dużo, to nie zdrowo". Pomogło Ci to chociaż?
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:09   #23
lotta19
Przyczajenie
 
Avatar lotta19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 17
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez Domina
Jeśli miałabym to zastosować to musiałabym być bardzo zdesperowana. ZINERYT + DIFFERIN?! obydwa antybiotyki i to silne więc ja bym naprawdę korzystała tylko z jednego - to po pierwsze. A po drugie, to nieźle musiałaś mieć wysuszoną skórę bo z tego co podałaś to tutaj nic nie nawilża a najważniejsze to właśnie nie przesuszać skóry. Ja stosuję tylko Zineryt i on sam wysusza dosyć skórę i walę kremu nawilżającego ile wlezie.

Zineryt i Differin są na receptę. Aaa no i tutaj doskonale pasuje stwierdzenie że "co za dużo, to nie zdrowo". Pomogło Ci to chociaż?
Nie, to była moja pierwsza i ostatnia wizyta u niej ze wzgladu na koszta( )...nie napisze czy pomogło bo nie stosowałam się do zasad..obecnie pozbyłam się trądziku...po pierwsze nie robiłam tego co mi przykazała ---> ze względu na makijaż co do którego miałam zakaz (taka słabość ) po drugie cena słusznie sobie liczy za usługi bo 40zł za wizyte...a co do leków to fakt faktem zineryt wysusza, ale nie powiedziałabym że differin aż tak bardzo. Przez dosłownie pare dni na noc stosowałam sam differin nie wysuszał tak jak zineryt, nie mówiąc że zamiast tego mnie tak po nim wysypało że nie wiedziałam gdzie się schować ...bardziej bym sądziła że brevoxyl...ale widać każda ma inny typ cery...właśnie co do mojej to jest bardzo tłusta fee, największa przyczyna wyprysków... moja dermakolog o tym wiedziała i stwierdziła że ma wysuszać skóre żeby złuszczyć naskórek itp itd....masz racje że co za dużo to nie zdrowo, ale w końcu to lekarz dermakolog, do którego mnie wiele osób namawiało twierdząc że jest świetna z dużym doświadczeniem i radzi sobie z takimi problemami...no cóż
lotta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:22   #24
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Cytat:
Napisane przez lotta19
Nie, to była moja pierwsza i ostatnia wizyta u niej ze wzgladu na koszta( )...nie napisze czy pomogło bo nie stosowałam się do zasad..obecnie pozbyłam się trądziku...po pierwsze nie robiłam tego co mi przykazała ---> ze względu na makijaż co do którego miałam zakaz (taka słabość ) po drugie cena słusznie sobie liczy za usługi bo 40zł za wizyte...a co do leków to fakt faktem zineryt wysusza, ale nie powiedziałabym że differin aż tak bardzo. Przez dosłownie pare dni na noc stosowałam sam differin nie wysuszał tak jak zineryt, nie mówiąc że zamiast tego mnie tak po nim wysypało że nie wiedziałam gdzie się schować ...bardziej bym sądziła że brevoxyl...ale widać każda ma inny typ cery...właśnie co do mojej to jest bardzo tłusta fee, największa przyczyna wyprysków... moja dermakolog o tym wiedziała i stwierdziła że ma wysuszać skóre żeby złuszczyć naskórek itp itd....masz racje że co za dużo to nie zdrowo, ale w końcu to lekarz dermakolog, do którego mnie wiele osób namawiało twierdząc że jest świetna z dużym doświadczeniem i radzi sobie z takimi problemami...no cóż
Ja kiedy stosowałam Differin to skóra mi po prostu schodziła... Teraz przy Zinerycie nie mam takich problemów bo stosuję go razem z kremem i naprawdę widzę dużą poprawę. Trądziku już nie mam wcale, tylko czerwone plamki. Wczoraj wyszłam na dwór bez podkładu i koleżanka nie mogła uwierzyć że go nie mam. Skóra też się mniej przetłuszcza. Boję się jednak że wszystko wróci więc kiedy się skończy lato wracam do tetralysalu. Naprawdę bardzo pomaga mi też solarium. Może i niszczy się od tego skóra ale wolę mieć opaloną buźkę niż kłaść fluid na twarz, zwłaszcza teraz latem.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:35   #25
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Ile ja sie nachodzilam do dermatologa .Zineryt napocztku pomogl niesamowicie, ale skora sie przyzwyczaila i wszystko wrocilo.Differin mimo dlugiego stosowania i cierpliwosci (wysp okropny) nie pomogl.Teraz mi pomogl lysanel active(nie na lato), (wczesniej AD).Nie polecam opalania takiej buzi , ale to kazdego wybor.Mi polaczenie lysanel +filtry na dzien pomoglo jak narazie.Maseczka aspirynowa tez dobrze na mnie dziala.I kilka kropelek olejku herbacianego dodanego do toniku.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 15:15   #26
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: lek na trądzik bez recepty

po mojej wizycie u dermatologa smarowałam sie Differinem i nie pomogło...koleżanka sobie świetnie wyleczyła cere Zinerytem- ja nie, inna Aknemycinem- wypróbowałam też nic, a jeszcze inna papka Jadwigi i...oczywiscie też nie!!!
ja polecam gorąco maseczke aspirynową i olejek herbaciany ale i tak kłopot jest nadal
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:12   #27
lotta19
Przyczajenie
 
Avatar lotta19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 17
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Ja szczerze powiem że też nie wierze w dermatologów...kiedyś zaliczyłam wszystkich 3 w mojej okolicy...2 razy już miałam poważne nawroty tego paskudztwa ...ale do 3 razy sztuka i teraz nie dam sie będe walczyć...aha i te 3razy sama na własną ręke się wyleczyłam,miałam doświadczenie już z tymi lekami, trafiłam na brevoxyl później poprawiłam acnederm i nic tylko się cieszyć...ale długo trzeba było szukać tego najodpowiedniejszego leku,a bez pomocy dermatologa który krótko mówiąc trzyma recepte w rękawie na niektóre leki jest baardzo ciężko...aha ja mam jeszcze propozycje co do przemywania twarzy DERMOKLAREM, dużo osób go poleca, ale jest mało znany...mi też się baardzo przydaje...a w aptece to już na bank bez recepty kosztuje koło 20 zł
lotta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 11:02   #28
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: lek na trądzik bez recepty

hmmm. zapewne racjonalnym wyjsciem bylaby wizyta u dermatologa...,
choc jak zostalo tu juz wczesniej wspomniane dermatolog wcale nie musi wyleczyc. Ja tez chodzilam kiedys do dermatologa, przepisywal mi strasznie drogie leki, po ktorych nie bylo widac efektow. Zaczelam leczyc sie sama i zauwazylam poprawe. Dzis moj tradzik nie jest tak straszny jak 2 lata temu, raz jest lepiej, raz gorzej, wiadomo przed okresem i np. teraz gdy mam mature i bardzo sie stresuje.

Mi pomogly:
- maseczka z glinki zielonej Argiletz (w proszku, trzeba rozrobic), Dermaglin (gotowa), obie za ok. 5 zl.
- najzwyklejsza w swiecie masc cynkowa za niecale 2 zl,
- masc cynkowa+ tribiotic (do kupienia w aptece za ok.1,50 za saszetke)
- sudocrem
- zwykle szare mydlo ( tak, to prawda, byl czas kiedy mylam nim twarz, gdyz po zelach do mycia wychodzily mi codziennie nowe wypryski, stwierdzilam ze mydelko bedzie bezpieczniejsze, nadal myje twarz mydlem ale jest to Dove z ogorkiem i zielona herbata).

Uwazam, ze tradzik zniknie z czasem i da sobie spokoj ile mozna. Najwazniejsze zeby nie przesadzac z iloscia lekow na twarzy i traktowac ja w miare lagodnie.
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 11:12   #29
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: lek na trądzik bez recepty

Ja mialam kiedys troche problemu z tradzikiem i pomogla mi masc Silicol Skin to znaczy to jest zel, jak dla mnie swietny ale malo znany i dosc drogi. kiedys byl po 40 zl teraz juz cena wzrosla do ok 58-60. A moze zmniejszyl mi sie z czasem sam, nie wiem ale ten zel byl swietny w moim przypadku, polecam wszystkim sfrustrowanym buziaczki
pozdroweczki
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 11:14   #30
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: lek na trądzik bez recepty

A tak i tu zgodze sie z asiulka123 zeby nie uzywac wielu kosmetykow, te leki od dermatologa to tylko mi podraznily skore. Lagodniejsze leki sa duzo lepsze i tez polecam zielona glinke o ktorej sobie sama wczoraj przypomnialam i zrobilam i buzka jest ladniejsza
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-09 10:22:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.