tabletki na trądzik - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-04, 15:19   #1
aquarelle123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
GG do aquarelle123

tabletki na trądzik - pomocy!


Dzisiaj lekarz dermatolog zapisał mi tabletki antykoncepcyjne na trądzik. Zalecił, żebym zaczęła stosować je pierwszego dnia cyklu na czczo, przed śniadaniem. Tymczasem zwykle dostaję miesiączki w ciągu dnia, a nie rano ani w nocy. Kiedy więc powinnam wziąć pierwszą tabletkę? (zapomniałam o to zapytać lekarza a ten jest teraz nieuchwytny). Czy powinnam czekać do rana i wziąć ją na czczo, tak jak zapisał lekarz, czy od razu jak dostanę okres (na ulotce dołączonej do opakowania jest napisane, że należy wziąć pierwszą tabletkę wtedy, kiedy dostanie się miesiączki, obojętnie o jakiej porze dnia, byleby tylko brać tabletki codziennie o tej samej porze co pierwsza).
Bardzo proszę o pomoc fachowca kiedy mam zacząć brać tabletki oraz czy ma to jakieś znaczenie o jakiej porze będę je brać (dermatolog podkreślał branie ich na czczo, stąd moje wątpliwości)
aquarelle123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:26   #2
glapa07
Raczkowanie
 
Avatar glapa07
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 164
Dot.: tabletki na trądzik - pomocy!

hmm ja biore tabletki od 5 miesięcy bo miałam nieregularny okres. jesli masz nieregularny to weź w ten dzień, kiedy dostaniesz i kiedy wystąpi. jeśli masz regularnie to weź naczczo jak Ci kazał lekarz, aczkolwiek ja biore zawsze wieczorem po 19, bo czasami występują różne dolegliwości np. ból głowy czy coś a wieczorem weźmiesz i potem pójdziesz spac i bedziesz czuć się lepiej poza tym słyszalam, że jak sie bierze wieczorem to się nie tyje pozdrawiam!
glapa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.