Pytanie do ginekologa - długa miesiączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-03, 11:48   #1
Floreta44
Raczkowanie
 
Avatar Floreta44
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 51

Pytanie do ginekologa - długa miesiączka


Mój problem polega na tym ,ze moja misiaczka trwala 21 dni . Wiem ze zbyt dlugo w 14 dniu jej trwania udałam się do lekarza ,dostałam skierowanie na usg dopochwowe no i czekam na nie bo na piątek 6 czerwca jestem wyznaczona .Pani doktor powiedziała gdy pojawi sie krawienie mam przyjśc to mi da skierowanie do szpitala .dzisiaj jest wtorek mojej lekarki nie ma a ja zauważyłam plamienie wprawdzie nie jest obfite nie wiem co mam o tym myslec .faktem jest ze zbyt duzo chodziłam ,ale nie wiem czy znowu mam misiączkę ,wdzieczna jestem porade
Floreta44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:18   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez Floreta44 Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym ,ze moja misiaczka trwala 21 dni . Wiem ze zbyt dlugo w 14 dniu jej trwania udałam się do lekarza ,dostałam skierowanie na usg dopochwowe no i czekam na nie bo na piątek 6 czerwca jestem wyznaczona .Pani doktor powiedziała gdy pojawi sie krawienie mam przyjśc to mi da skierowanie do szpitala .dzisiaj jest wtorek mojej lekarki nie ma a ja zauważyłam plamienie wprawdzie nie jest obfite nie wiem co mam o tym myslec .faktem jest ze zbyt duzo chodziłam ,ale nie wiem czy znowu mam misiączkę ,wdzieczna jestem porade
szczerze mówiąc to nie rozumiem o co Ci chodzi... piszesz, że miesiączka trwała 21 dni, w 14 dniu poszłaś do lekarza a jak sie pojawi krwawienie to masz do niej isc??
mylisz cykl z miesiączka czy mi sie wydaje?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:51   #3
Floreta44
Raczkowanie
 
Avatar Floreta44
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

7maja dostałam misiączkę,a skończyła się 28 maja ,,dziś mamy 3czerwca minęło 6dni od ostatniej miesiaczki martwi mnie bo nie jest to pełny cykl .lekarce chodziło o to gdybym wcześniej dostała niż cykl przewiduje ,przepraszam za żłe wyartykułowanie jestem zmartwiona
Floreta44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:32   #4
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez Floreta44 Pokaż wiadomość
7maja dostałam misiączkę,a skończyła się 28 maja ,,dziś mamy 3czerwca minęło 6dni od ostatniej miesiaczki martwi mnie bo nie jest to pełny cykl .lekarce chodziło o to gdybym wcześniej dostała niż cykl przewiduje ,przepraszam za żłe wyartykułowanie jestem zmartwiona
Czy Ty wiesz co to misiączka? Aha to jakby Twoja miesiączka trwała ' pełny cykl' (cokolwiek to znaczy)to byłoby ok?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 17:23   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Czy Ty wiesz co to misiączka? Aha to jakby Twoja miesiączka trwała ' pełny cykl' (cokolwiek to znaczy)to byłoby ok?
widze, ze nie tylko ja sie nie moge z autorką porozumieć
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 17:44   #6
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
widze, ze nie tylko ja sie nie moge z autorką porozumieć
No ja nie wiem, czy ludzie nie odróżniają cyklu od miesiączki? Tak trudno napisac o co tak naparwde chodzi?
Przepraszam za moją irytację ale to juz ktorys wątek gdzie ktos nie wie czegoś, nie zna sie na tak prostych terminach czy nie umie stosowac sie do prostej ulotki tabletek antykoncepcyjnych
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 18:34   #7
Floreta44
Raczkowanie
 
Avatar Floreta44
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

dla sprostowania . prawidłowa miesiaczka trwa od 5 góra do 8dni ,skoro pisze ze miałam 21 dni misiączkę ,to chyba nie nalezała do prawidłowych dlatego byłam u lekarza .28 maja skończyla mi sie misiączka a dzis mamy 3 czerwca ,a ja mam ponowne krwawienie.
Floreta44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 18:35   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
No ja nie wiem, czy ludzie nie odróżniają cyklu od miesiączki? Tak trudno napisac o co tak naparwde chodzi?
Przepraszam za moją irytację ale to juz ktorys wątek gdzie ktos nie wie czegoś, nie zna sie na tak prostych terminach czy nie umie stosowac sie do prostej ulotki tabletek antykoncepcyjnych
rozumiem Cie
może jednak autorka nam wyjaśni o co jej chodzi...

edit:
no to nie mozna bylo tak od razu?
tak długi krwawienie faktycznie nie powinno wystąpić, więc musisz się z lekarzem skonsultować,
my tu za wiele nie pomożemy
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 11:08   #9
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Nie napisałaś ile masz lat, bo może to okres przekwitania i wtedy występują takie problemy. Mogą to być mięśniaki, ale niestety niezbędna jest wizyta u lekarza.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 18:28   #10
Floreta44
Raczkowanie
 
Avatar Floreta44
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Dzisiaj byłam u lekarza ginekologa dostalam skierowanie do szpitala.wcześniej nie napisalam mam 44l .W szpitalu pan miły doktor poweidział że musze miec zabieg łyżeczkowania ,zapisana jestem na 30 czerwca .Chciałabym sie dowiedzieć więcej otym zabiegu i ile dni leży się w szpitalu, czy jest bezpieczny .Bedę wdzieczna za informacje .
Floreta44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:53   #11
saba2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 11
Unhappy Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Mam sraszny problem. Mam pierwsza miesiaczke ale ona trw juz prawie dwa tygodnie. Nie wiem czy to jest normalne ?? Prosze pomozcie mi bo boje sie ze jestem na cos chora. Boje sie rowniez ze wykrwawie sie na smierc POMOCY!!!!!!!!!!
saba2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 14:27   #12
96elka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Mam 15 lat i od lipca zaczęłam pierwszy raz miesiączkować. Moja pierwsza miesiączka trwała 9 dni. Druga narazie trwa 10. Ale przez dwa dużo się schylałam i dźwigałam ciężkie wiaderka. Teraz prawie cały czas mnie boli brzuch ale da sie to wytrzymać, ale boje sie tego że one tak długo trwają ponieważ wszędzie pisz że powinna trwać od 3 do 7 dni. Czy mogę być na coś chora, czy to jest normane przy pierwszych miesiąćzkach ?????? Prosze o szybką dopowiedź
Z góry dziękuje
96elka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 23:35   #13
nympha_sreniavitae
Przyczajenie
 
Avatar nympha_sreniavitae
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez saba2 Pokaż wiadomość
Mam sraszny problem. Mam pierwsza miesiaczke ale ona trw juz prawie dwa tygodnie. Nie wiem czy to jest normalne ?? Prosze pomozcie mi bo boje sie ze jestem na cos chora. Boje sie rowniez ze wykrwawie sie na smierc POMOCY!!!!!!!!!!
Zaznaczam, że nie jestem ekspertem, ale pierwsze miesiączki są chyba zazwyczaj nieregularne, a krwawienia często trwają dłużej/krócej niż to się uważa za prawidłowe. Nie wydaje mi się również, żeby możliwe było wykrwawienie na śmierć - no chyba, że cieknie z Ciebie jak z kranu, ale w takiej sytuacji zaczęłabyś mdleć przed upływem dwóch tygodni. Uzupełniaj płyny

Bardzo możliwe, że nie ma powodów do obaw, ale dla pewności warto udać się do ginekologa - może to dobry asumpt to odbycia pierwszej wizyty.
nympha_sreniavitae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 22:39   #14
myszolencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Witam
Mam 17 lat od 6 mam regularne miesiaczki. Zwracam sie do Was z pewną prośba... Jak do tej pory mialam regularne miesiaczki cykl 30 dni , ostatnio wyjechałam na wycieczke do Włoch miesiaczki mi sie przyspieszyła o caly tydzien ( chyba z powodu zmiany klimatu) w ostatnim dniu miesiaczki kiedy juz nic prawie mi nie leci wspolzylam. Miesiaczka zakonczona normalnie tyle ze po 4 dniach zaczelam krwawic. Tak krwawie juz tydzien , wiecie dlaczego tak moge miec? Czy powinnam sie udac do ginekologa? Z góry dzieki za odpowiedzi
myszolencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 23:51   #15
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

Cytat:
Napisane przez myszolencja Pokaż wiadomość
Witam
Mam 17 lat od 6 mam regularne miesiaczki. Zwracam sie do Was z pewną prośba... Jak do tej pory mialam regularne miesiaczki cykl 30 dni , ostatnio wyjechałam na wycieczke do Włoch miesiaczki mi sie przyspieszyła o caly tydzien ( chyba z powodu zmiany klimatu) w ostatnim dniu miesiaczki kiedy juz nic prawie mi nie leci wspolzylam. Miesiaczka zakonczona normalnie tyle ze po 4 dniach zaczelam krwawic. Tak krwawie juz tydzien , wiecie dlaczego tak moge miec? Czy powinnam sie udac do ginekologa? Z góry dzieki za odpowiedzi
wiesz co takie rzeczy napewno powinnaś z ginekologiem uzgodnic i nie ma co się pytac

tymbardziej że masz już uregulowane cykle
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:23   #16
puzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie do ginekologa - długa miesiączka

czesc.
mam prawie 17 lat, od prawie zawsze miałam regularne miesiączki , ale od ostatnich dwóch miesięcy niestety one nie są regularne. Np. zaczyna sie 6 i jest po "kroplece". Ale kolo 13zaczyna się normalny okres. On trwa 2-3 dni. Później znów z tydzień jest po "kropelce". Nie wiem co się dzieję i oczekuje na rychłą odpowiedź. Dziękuję ;D
puzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.