brak aktu własności a opłaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 15:17   #1
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700

brak aktu własności a opłaty


Cześć!
Mój deweloper opóźnia przekazanie własności mieszkań i podpisanie aktu notarialnego. Budynek ma pozwolenie na użytkowanie i od kilku miesięcy mieszkam już w swoim mieszkaniu. Niedawno zarządca przysłał mi pismo, że powinnam co miesiąc uiścić opłaty za zużycie mediów. Odbierając lokal zobowiązałam się do opłat wg zużycia a teraz są mi naliczane opłaty stałe. Czy jest to zgodne z prawem? Nie mam żadnej umowy z deweloperem w której byłaby mowa o użyczeniu lokalu itd. Oczywistym wydawałoby się przy podpisaniu aktu notarialnego uregulowanie opłat wg wskazań licznika, dlaczego mam płacić także opłaty stałe?
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 17:08   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: brak aktu własności a opłaty

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Nie mam żadnej umowy z deweloperem w której byłaby mowa o użyczeniu lokalu itd.
A na jakiej podstawie tam mieszkasz ? Odebrałaś mieszkanie, podpisałaś tzw. "odbiór mieszkania" ?
Cytat:
Odbierając lokal
Czyli jak ?

Cytat:
zobowiązałam się do opłat wg zużycia a teraz są mi naliczane opłaty stałe. Czy jest to zgodne z prawem?Oczywistym wydawałoby się przy podpisaniu aktu notarialnego uregulowanie opłat wg wskazań licznika, dlaczego mam płacić także opłaty stałe?
A masz liczniki zamontowane ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:12   #3
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: brak aktu własności a opłaty

Odebrałam mieszkanie, mam na to protokół, od niedawna jestem tam także zameldowana.
Liczniki na wszystkie media mam zamontowane, na protokole odbioru mieszkania jest adnotacja, że od tej pory będę musiała pokryć wszelkie zużycie wg zużycia/licznika. Nie mogą ode mnie wymagać czynszu za mieszkanie więc zapewne także i opłat stałych, ale szukam jakiegoś przepisu na to. Mieszkanie odebrałam w styczniu, a opłaty naliczono mi dopiero we wrześniu.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:38   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: brak aktu własności a opłaty

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
więc zapewne także i opłat stałych,
Ale czekaj czekaj, bo się zagubiłam Wodę, prąd, gaz, ogrzewanie płacisz wg liczników tak ? Od stycznia tak? To jakie opłaty stałe, wywóz śmieci itp. czy jak ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:50   #5
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: brak aktu własności a opłaty

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale czekaj czekaj, bo się zagubiłam Wodę, prąd, gaz, ogrzewanie płacisz wg liczników tak ? Od stycznia tak? To jakie opłaty stałe, wywóz śmieci itp. czy jak ?
We wrześniu dostałam pismo, że oprócz zużycia wg. licznika muszę zapłacić za wywóz śmieci(co mogę zrozumieć, ale dopoki lokal nie jest moją wlasnością na jakiej podstawie mam to placic?) opłatę stałą za ogrzewanie, opłatę stałą za wodę. Ja rozumie, że zużyłam 2GJ ciepła to płacę za te 2GJ bez żadnych dodatków w postaci za przesył, za część wspólną, bo póki co ten metraż wg. którego naliczana jest opłata jest nadal własnością dewelopera. Prąd płacę oddzielnie, bo podpisałam umowę z dostawcą energii elektrycznej.
Gdyby wiązała nas umowa o użyczenie lokalu, to jak najbardziej mogliby mnie obciążyć wszelkimi kosztami, ale takowej nie ma(i to z winy dewelopera).
Do tej pory w ogóle nie regulowaliśmy opłat, gdyż zgodnie z umową miało do tego dojść przy podpisywaniu aktu notarialnego(deweloper będzie musiał ponieść koszty ubezpieczenia kredytu itp.).
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.