Wrzód??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 17:01   #1
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224

Wrzód???


Dziewczyny, byłam pod namiotem, nad morzem, kąpałam się również w naszym Bałtyku...chyba nabawiłam się wrzoda na wardze sromowej? Czy takie coś może pojawić się z zimna?? Wyczytałam, że dobrze smarować to maścią triderm...zastanawiam się czy pomoże? Nie ma jak na razie ujścia, ani białej kropki na górze, jest twardy, nabrmiały wielkością przypomina ziarno grochu...wygląda trochę inaczej, ale boli podobnie, do tych które zimą czasem pojawiają się na udach, albo pupie..z tym, ze w tak wrazliwym miejscu nie mam jak się do niego dobrać...nie wiem czy może dodatkowo robić ciepłe okłady na drania? Jutro znów wyjeżdżam, i nawet nie będę miała czasu na lekarza...Jak się rozprawić z tym dziadostwem? Czy któraś z was miała takie COŚ???
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:14   #2
angelisia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wrzód???

Polecam ci Clomatridazol na takiego typu "syfy" sama nie raz sie borykalam,mozna smarowac po kilka razy dziennie.
angelisia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:14   #3
hereicome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 93
Dot.: Wrzód???

nie lekcewaz czegos takiego, tak to moze byc od zimnej wody, przeciągów... znam przypadek ze trzeba bylo nacinac u chirurga wiec obserwuj czy sie nie powieksza!!!!
najlepiej by bylo skonsultowac to z ginekologiem a wyjazd przełożyć bo możesz mieć poważne kłopoty, po co Ci niepotrzebny ból i stres
hereicome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:34   #4
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Wrzód???

Cytat:
Napisane przez angelisia69 Pokaż wiadomość
Polecam ci Clomatridazol na takiego typu "syfy" sama nie raz sie borykalam,mozna smarowac po kilka razy dziennie.
Triderm ma podobne składniki, więc będe używać, mam nadzieję że samo pęknie...


a wyjazdu nie przełożę, woodstock na mnie nie zaczeka, mam nadzieję że nie będzie sie powiększał, a jeśli już to sam pęknie, zobaczymy, jak będzie źle, to po weekendzie skoczę to gina...mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby..dzięki za odp...
Czy któras z was załapała takiego "syfa"???
Jestem, straszny zmarzluszek....więc pewnie od tego...
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 18:38   #5
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Wrzód???

moze to czyrak jakis. idz do lekarza ewentualnie sprobuj z mascia ichtiolowa ale lepiej skonsultuj to z lekarzem.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:30   #6
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Wrzód???

Triderm nie pomoże na takie coś.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 22:02   #7
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Wrzód???

jezeli masz to w czesci owlosionej, to moze po prostu wrosl Ci wlosek.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 00:06   #8
agniesia9007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pelplin
Wiadomości: 42
Dot.: Wrzód???

Tylko że wrzód czy czyrak ma jakiś łepek od razu chyba. Jeśli będzie robiło się sine i nie będzie żadnego ujścia to całkiem możliwe, że dopadło ciebie to samo co mnie. Myślę, że robi ci się ropień. Maścią ichtiolową możesz smarowac bez problemu, bo jest o słabym działaniu i jest właśnie na takie rzeczy jak wrzód, czyrak, ropień. Im wcześniej zareagujesz tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej zejdzie. Więcej nie pomogę, bo sama męcze się z tym 3 miesiące mimo, że brałam antybiotyki a potem miałam ten ropień nacinany i oczyszczany pod narkozą (z ziarnka grochu zrobila mi sie opona: długość około 5-6 cm, wysokość około 1.5 cm, szerokość około 2 cm i za***iaszczy ból do tego). Za późno zareagowałam . Dwa miesiące z tym chodziłam bo myślałam, że zejdzie (naiwność nie zna granic). Nawet dokładnie nie wiedziałam co to było. A ty już mniej więcej wiesz więc nie popełniaj mojego błędu i zajmij się tym jak najszybciej. Pozdrawiam
agniesia9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 10:49   #9
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Wrzód???

Dzięki, kochane Dziś już to coś troszkę się zmniejszyło, i opuchlizna wargi zeszła, zobzczę jeszcze dobę jak będzie się zachowywać, a potem kupię tą maść...jak nie pomoże to lekarz
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:25   #10
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Wrzód???

Cytat:
Napisane przez Liama Pokaż wiadomość
Dzięki, kochane Dziś już to coś troszkę się zmniejszyło, i opuchlizna wargi zeszła, zobzczę jeszcze dobę jak będzie się zachowywać, a potem kupię tą maść...jak nie pomoże to lekarz
Mnie spotkało coś podobnego, też byłam nad Bałtykiem, poza tym często kąpałam się w basenie, teraz już mi zaczęło znikać i jest coraz mniejsze. Samo przechodzi. Umówiłam się do ginekologa, ale dostałam termin za dwa tygodnie więc chyba się nie wybiorę jeśli samo zniknie (co najprawdopodobniej się stanie, bo już śladu po tym prawie nie ma).
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:56   #11
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Wrzód???

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Mnie spotkało coś podobnego, też byłam nad Bałtykiem, poza tym często kąpałam się w basenie, teraz już mi zaczęło znikać i jest coraz mniejsze. Samo przechodzi. Umówiłam się do ginekologa, ale dostałam termin za dwa tygodnie więc chyba się nie wybiorę jeśli samo zniknie (co najprawdopodobniej się stanie, bo już śladu po tym prawie nie ma).
Dzięki, na bank mamy to samo..zmarznięcie+zimna woda+brudna woda+sikanie na wietrznych wydmach robi swoje...więc widzę, że to nic az tak poważnego, nie mam się czym martwić i będzie ok.pojawiła się już dziurka na szczycie "góry", ale nie ma ochpty się wycisnąć, ani pęknąć...dziś kuuję maść, zobcymy co da Jak nie to będę musiała iść do znienawidzonego lakarza wszystkich kobiet
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 12:07   #12
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Wrzód???

Cytat:
Napisane przez Liama Pokaż wiadomość
Dzięki, na bank mamy to samo..zmarznięcie+zimna woda+brudna woda+sikanie na wietrznych wydmach robi swoje...więc widzę, że to nic az tak poważnego, nie mam się czym martwić i będzie ok.pojawiła się już dziurka na szczycie "góry", ale nie ma ochpty się wycisnąć, ani pęknąć...dziś kuuję maść, zobcymy co da Jak nie to będę musiała iść do znienawidzonego lakarza wszystkich kobiet
Klotrimazolu nie polecam bo to nie jest infekcja grzybicza. Takie krostki powstają albo z zaczopowania gruczołu łojowego i namnożenia w nim bakterii albo zainfekowania mieszka włosowego po depilacji lub goleniu.
Polecam etakrydynę. Można kupic w aptece tabletki do robienia roztworu i zrobic ciepły kompres lub kupic gotowy płyn (popularny Rivanol) albo nawet żel do smarowania.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 11:52   #13
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Wrzód???

Dziewczyny, problem z głowy...pomogła polecana maść ichtiolowa, używanie jej nie nelezy do przyjemności...(obleśna konsystencja, kolor i zapach) ale jest bardzo skuteczna
A wszystko przez zmarznięcie
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.