Praca siedząca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 22:25   #1
Natalie of Green Gables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 382

Praca siedząca


Jako że obie z mamą spędzamy dużo czasu przed komputerem chcemy wspólnie zapisać się na zajęcia, które zmotywują nas do ćwiczenia obolałego kręgosłupa i innych części ciała. Zastanawiam się nad jogą, która przy okazji wyciszyłaby nas i uspokoiła trochę - to również nam obu się przyda
Czy uważacie, że właśnie joga jest odpowiednim pomysłem? Czy ona w odpowiedni sposób i w wystarczającym stopniu zadziała na ciało?

Pozdrawiam
__________________
Natalie
Natalie of Green Gables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 22:42   #2
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Praca siedząca

Ja mam pracę siedząca, a do tego dużo siedzę na wizażu. Moim zdaniem joga jest ok, ale dodałabym troche więcej ćwiczeń ruchowych, takich które pobudzą krążenie, szczególnie w nogach. No i stretching też bedzie fajny. Chociaż ja to lubie wszystkie zajecia włacznie z siłownią i tańcem, więc poradziłabym wszystko.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:59   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Praca siedząca

Ja bym dopasowała rodzaj zajęć do potrzeb indywidualnych, że tak się wyrażę Chodzi mi o to, że każdy inaczej reaguje na długi bezruch - mnie np. bolą plecy (koło krzyża) i rozciąganie ani joga nic na to nie pomogły, za to zwiększenie ilości ruchu (bieganie, spacery) pomagają. Jeśli natomiast z wielogodzinnym siedzeniem wiążą się obrzęki i inne problemy związane z krążeniem, to oprócz zajęć ruchowych pomogą masaże.
Poza tym ważne jest, żeby tę siedzącą pracę przerywac co godzinę na kilka minut (albo przynajmniej kilkadziesiąt sekund) gimnastyki "biurowej": przeciąganie się, szybki marsz w pomieszczeniu, rozruszanie nóg. To też duzo daje
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:45   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Praca siedząca

powinnas co jakis czas przemaszerowac pare metrow popocylac sie poprzeciagac itp w czasei przerw od pracy

poza tym zapisz sie na basen jest najlepszy na kregoslup

yoga hmmm moze i dobra ale ja mam o niej swoja opinie - nie jest za dobra wiec nie bede jej wypisywala a moze jednak
dla mnie to bezsensowne wykonywac cwiczenia pozycje nieprzydatne dla organizmu wygibasy ktore wiecejs zkodza niz pomagaja tym ktorzy maja jakies problemy chyba ze pod uwaga instruktora ale przy dzisiejszych czasach gdy na slai jest okolo 30 osb no nie wiem nie chodzilam
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:22   #5
Natalie of Green Gables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 382
Dot.: Praca siedząca

Mam w planie zapisać się również na kurs tańca, ale dopiero za rok - dlatego m.in. chciałabym wcześniej pójść na jogę, aby trochę uelastycznić moje ciało i przystosować je do niektórych wygibasów.
Oprócz tego zainteresował mnie wspomniany przez Shemreolin stretching - muszę zorientować się, cóż to za cudo

Mam nadzieję, że joga pod okiem instruktora mi nie zaszkodzi

Pozdrawiam
__________________
Natalie
Natalie of Green Gables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:36   #6
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Praca siedząca

Mi też sie joga nie podoba w tym aspekcie, że chcesz się ruszać po długim siedzeniu. Na twoim miejscu wybrałabym ćwiczenia bardziej dynamiczne, chociażby spacery, albo intensywny chód na bieżni. Ważne żeby pobudzić krążenie, bo siedzący tryb życia powoduje żylaki. Taniec to fantastyczna sprawa, bo człowiek sie rusza, ćwiczy postawę ciała oraz gibkość. Ja po godzinie tańca nowoczesnego (w stylu teledysków r'n'b i hh) miałam poważne zakwasy.

Joga to jest tak bardziej dla ludzi, którzy właśnie mają juz nieco ruchu, są bardziej dynamiczni i chcą się wyciszyć. A ty zdaje sie potrzebujesz czegoś dokładnie odwrotnego.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:41   #7
Natalie of Green Gables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 382
Dot.: Praca siedząca

Dlatego właśnie myślę również o tańcu , a także o bieganiu i stretching, choć mam pewne obawy - nie chcę schudnąć, a to chyba nieuniknione
__________________
Natalie
Natalie of Green Gables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.