Nie dla mnie tabletki? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 11:19   #1
Magdus!ek
Przyczajenie
 
Avatar Magdus!ek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: to tu to tam ;)
Wiadomości: 28

Nie dla mnie tabletki? :(


Mam spory problem w związku z tym prosiła bym szczególnie Pana Doktora o pomoc.. Parę miesięcy temu byłam pierwszy raz u ginekologa na rutynowej wizycie aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Przy okazji miałam zamiar zapytać o tabletki antykoncepcyjne, ale nie była to sprawa priorytetowa ponieważ jeszcze wtedy nie rozpoczęłam współżycia. Dlatego na sam koniec wizyty w sumie przy okazji zapytałam o tabletki antykoncepcyjne. Odpowiedz lekarza troszke mnie zdziwiła.. Powiedział, że raczej nie przepisze mi tabletek bo i tak mam slabą przemianę materii i zebym dobrała sobie inną metodę antykoncepcji... Fakt mam nadwagę, ale nie sądziłam, ze lekarz tylko patrzac na mnie moze od razu dokonac takiej diagnozy... Tym bardziej, ze to nie jest jakas przerazajaca nadwaga... Poza tym slyszalam, ze te nowoczesne tabletki antykoncepcyjne nie powoduja tycia tylko wystarczy je odpowiednio dobrac i w czasie zazywania robic regularne badania... Czytałam wiele o tym i wydawalo mi sie, ze mimo tej nadwagi uda mi sie cos dobrac... Wspolzyje ze swoim chlopakiem juz od jakiegos czasu i prezerwatywa dostarcza nam wielu stresow... bardzo chciala bym jednak zazywac pigulki, ale wiadomo, ze nie kosztem zdrowia, nic na sile... Dlatego prosila bym o pare slow na temat tej dosyc trudnej dla mnie sytuacji.., Czy naprawde nic sie nie da zrobic? Tabletki nie dla pulchnych dziewczyn? z góry dziękuję za odpowiedz
Magdus!ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 11:27   #2
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

Cytat:
Napisane przez Magdus!ek Pokaż wiadomość
Tabletki nie dla pulchnych dziewczyn?
Plasterki tak - nie nadaja sie dla niektorych pulchnych dziewczyn.
Ale że lekarz stwierdzil ze nie przepisze Ci tabletek bo masz nadwage?
Wiesz co słońce? Zmień lekarza, bo to co on gada to bezsens i bzdury.
Sama chudzielcem nie jestem, a lekarz jakoś nie widzial zadnych przeszkod. I nawet nie przytylam...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 13:25   #3
msroczka
Raczkowanie
 
Avatar msroczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 209
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

Właściwie teraz prawie każdy lekarz przepisuje pigułki, jednak być może to co powiedział ginekolog o słabej przemianie materii jest sensowne. Mojej bratowej też odradzono pigułki ze względu na niewielką nadawge,ona jednak poszła do innego lekarza, ktory przepisał jej pigułki. Pierwszy miesiąc było ok, jednak po 2 opakowaniu zaczeła tyć. Zanim skonczyła opakowanie przytyła 6kg.Myslę, że aby mieć jakakolwiek pewność co do działania pigułek należy zrobić szczegółowe badania.
I wystrzegać sie lekarzy, który przepisują tabletki anty jak witaminy, bo takich jest niestety w Polsce coraz wiecej.Należy też pamietać o tym, żeby zażywać pigułki z jak najmniejszą dawką hormonu (np. Carazette minipigułki, które bierze sie bez 7 dniowej przerwy).
msroczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:30   #4
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

Idź jeszcze do innego lekarza.
Wyobraźcie sobie że moja koleżanka (miała wtedy 22 lata) poszła do ginekologa bo chciała poprosić o przepisanie Diane -35 (ja ich używałam ze względu na cerę a ona miała też z tym potworny problem), pani ginekolog zapytała czy ma męża... Kiedy dowiedziała sieże nie - odmówiłą wypisania recepty było to tym bardziej zaskakujące że koleżanka była dziewicą i miała naprawdę poważne kłopoty z cerą. Ot trafiła na jakąś zacofaną dewotkę...

Zawsze jeśli masz wątpliwości powinnaś poradzić się innego specjalisty.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:21   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

co to znaczy pulchna dziewczyna ?
byc moze lekarz ma doswiadczenie i wie ze po pigulach wiekszosc puchnie ,tyje itd.i byl szczery w swojej ocenia a nie jak pozostali przepisuja ot tak ,bez zastanowienia a na dodoate zapisuja takie jak chce dziewczyna bo ona slyszala ze te sa najlepsze.

na problemy z cera chodzi sie przede wszyskim do dermatologa a potem gina.to ze kolezance dianka popmogla ni znaczy ze inne tez ,najpierw trzeba dojsc do sedna problemu a nie zaleczac wszytsko dianka ktorej nie bierze sie do knca zycia a po odstawieniu okazuje sie ze cera jest jeszcze gorsza niz byla.

oczywiscie konsultacja nie zaszkodzi a wrecz jest wskazana .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 21:36   #6
Natalie18
Raczkowanie
 
Avatar Natalie18
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 89
GG do Natalie18
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

Ja tam nigdy do najszczuplejszych nie nalezalam,ale lekarz chyba nie mial racji...no chyba ze byly naprawde konkretne przeciwskazania,a o tym powinien cie poinformowac...Idz do innego i glowa do gory
__________________
Siostry z przypadku,przyjaciółki z wyboru...;-)

Leci mi juz 20-stka...


Od 1 paździenika w Poznaniu studentka
Natalie18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 09:17   #7
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

_niektorzy chudna po tabletkach (ja) i tez nie byłam najszczuplejsza, dzieki tabletka schudlam i mialam komfort psychiczny.
_na Twoim miejscu jak najszybciej uciekałabym od tej lekarki, ni ewiem czy ta Pani ma jakies swoje poglady na temat tabletek antykoncepcyjnych, moze jakies nowinki publikuje :| a sama nie wiem czym, bo nijak nie widze odzwierciedlenia jej odpowiedzi w rzeczywistosci.
_ja bym się obraziła jakby mi lekarz tak powiedział, bo przeciez kazdy jak idzie do specjalisty w swojej dziedzinie chce wiedziec co jest nei tak , dokłanie wytłumaczyc itd.

_najważniejsze wg mnie to abys zmienila lekarza. i nie mart się napewno znajdziesz dobrze dobrane tabletki, a moze tak jak niekóre z nas mozesz kazde?, a przynajmniej wiele
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 21:50   #8
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

dokładnie. moja koleżanka waży 48kg, bierze tabletki od roku i nie przytyła ani grama. ja po cileście i yasminie miałam taki apetyt, że głowa boli, a po novynette wszystko wróciło do normy. poza tym to jest apetyt nad którym można zapanować.
ale teraz sobie przypominam, że jak pierwszy raz zaczynałam brać tabletki to lekarz powiedział, że dobiera je też do mojej wagi. brał pod uwage ewentualne przytycie, a raczej zatrzymanie wody w organiźmie.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:55   #9
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
dokładnie. moja koleżanka waży 48kg, bierze tabletki od roku i nie przytyła ani grama. ja po cileście i yasminie miałam taki apetyt, że głowa boli, a po novynette wszystko wróciło do normy. poza tym to jest apetyt nad którym można zapanować.
ale teraz sobie przypominam, że jak pierwszy raz zaczynałam brać tabletki to lekarz powiedział, że dobiera je też do mojej wagi. brał pod uwage ewentualne przytycie, a raczej zatrzymanie wody w organiźmie.
dziewczyny...ale tu nie chodzi tylko o to, czy osoba potem przytyje tylko, czy nie ma zbyt dużej wagi juz teraz - pigułka jest przewidziana dla kobiet o wadze max ok.80 kg, przy wadze ponad 80 kg hormony zawarte w standradowych pigułkach są niewystarczajace (jest ich za mało) i pigulki nie są skuteczne.

Lekarz moze oczywiscie patrzac na pacjentke z nadwaga uznac, ze prawdopodobnie przy stosowaniu hormonow przytyje jeszcze kilka kg i przekroczy magiczna granicę 80 kg i co potem? Tragedia i wielkie pretensje. Magdus!ek myślę, że masz mądrego lekarza, którego obchodzi los pacjentek.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 12:23   #10
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Nie dla mnie tabletki? :(

może i masz racje. nie wiemy ile waży Magdus!ek (bez urazy).
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.