spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-26, 09:33   #1
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57

spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu


witam
zaznaczam z góry, że jestem zielona w temacie i przyszłam tu po poradę od podstaw.
Rozważam z Tż kupno mieszkania za gotówkę. 68mkw, tj z pokoje, kuchnia, lazienka, wc + dwie niezależne antresole o wielkości ok 7 i 8 mkw. Cena jaką udało nam się wynegocjować to 186 000 zł, więc wydaje mi się dość atrakcyjna jak za taki metraż, lokalizacja też jest idealna.
Jednak, żeby nie było zbyt pięknie to... Z tego co się orientuje, skoro mieszkanie jest we wspólnocie to nabędziemy jedynie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, co spowoduje, że w przyszłości będziemy mieli trudności z ewentualną sprzedażą (brak możliwości wzięcia kredytu na zakup)? Słyszałam, że aby przekształcić mieszkanie na własnościowe musi być uregulowana sytuacja gruntowa wspólnoty, a tam jest ponoć jakis problem, sprawa sądowa w toku etc...
Dziewczyny, co mam robić, gdzie udać się po jakieś porady, informacje? I czy istnieją w ogóle jakiekolwiek szanse na to, że to mieszkanie będzie nasze i będziemy mogli je sprzedać bez większych problemów? Boimy się, zablokowania na całe życie, w dzisiejszych czasach mało kto ma tyle gotówki aby ewentualnie odkupić mieszkanie bez zaciągania kredytu
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 18:59   #2
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

idźcie do notariusza po poradę, są bezpłatne. Bez wglądu w dokumenty nikt ci na forum nie powie, czy możesz to mieszkanie bezpiecznie kupić czy nie
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 10:47   #3
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

Nie do końca rozumiem Twoje wątpliwości, zresztą być może już dowiedziałaś się tego, czego było Ci trzeba, jednak chcę tylko zaznaczyć, że spółdzielcze własnościowe prawo wiąże się z posiadaniem mieszkania będącego w zasobach spółdzielni mieszkaniowej, a nie wspólnoty. Wspólnoty mieszkaniowe to właśnie zbiór mieszkań będących odrębną własnością poszczególnych właścicieli. Także pomieszanie z poplątaniem w Twoim poście

I wypada jedynie dodać, że odpowiedzi na takie pytania zawsze szuka się u radcy/adwokata, a nie w internecie.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 11:47:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.