suczka cieczka ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 15:50   #1
asienkaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29

suczka cieczka ciąża


Moja suczka dostała pierwszą cieczkę. Trochę się niepokoję jest 10 dzień a cieczka zaczyna jej zanikać prawie wogóle jej już nie ma i strasznie urosły jej sutki czy może być możliwe że zaszła w ciąże (raz miała do czynienia z psem ale myślę że do niczego nie doszło). Czy to jest normalne? Nigdy nie miałam suczki.
asienkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:59   #2
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: suczka cieczka ciąża

To zależy jak bardzo do czynienia miała z tym psem. Trzeba pamiętać, żeby suczkę z cieczką pilnować i wychodzić tylko na smyczy. Może to być też ciąża urojona. Wg. mojego weterynarza przechodzi ją 100% suk, tyle że nie zawsze to widać. Moja sunia przechodziła za każdym razem. Wstyd się przyznać,że tyle lat czekałam, ale w końcu poddałam ją sterylizacji. W ostatniej chwili, bo już miała ropomacicze, co okazało się na stole operacyjnym. Jeśli więc Twoja psina nie ma rodowodu i nie prowadzisz hodowli, poprostu ją wysterylizuj. U młodych piesków zabieg nie jest niebezpieczny, a zaoszczędzisz jej przyszłych chorób i udręki z ciążą urojoną. Wierz mi,że i psu i właścicielom jest wtedy ciężko.
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:05   #3
incognitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 247
Dot.: suczka cieczka ciąża


Edytowane przez incognitooo
Czas edycji: 2012-07-26 o 21:35
incognitooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:38   #4
asienkaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: suczka cieczka ciąża

Raz mi nawiała podczas spaceru znikneła mi z oczu prez jakis 10 min. jak ją znalazłam to obwąchiwała się z jakimś psem to był jakoś 3 dzień cieczki. Także wydaje mi się że do niczego nie doszło no ale mogło. Cieczke ma nadal ale z każdym dniem coraz bardziej skąpą już prawie nic nie ma, może tak poprostu jest z tego wyniku że to pierwsza cieczka. A skoro to normalne że sutki się powiękaszają to chyba wszystko jest ok. Dzięki
asienkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 10:35   #5
cytryna21
Raczkowanie
 
Avatar cytryna21
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: suczka cieczka ciąża

zależy co nazywasz cieczką? krew to faza przed cieczką wtedy suka kusi ale się nie daje to trwa ok tyg, druga faza to typowa cieczka, opuchlizna z narządów powoli schodzi i wydziela się żółto przezroczysta wydzielina wtedy suka jest chętna!
cytryna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:45   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: suczka cieczka ciąża

u suki wygląda to tak, że po cieczce zawsze podwyższa się poziom progesteronu, czyli hormonu odpowiedzialnego za min. pobudzanie gruczołu mlekowego, niezaleznie czy suka zaszła, czy nie. Mówiąc po polsku- suka po cieczce może miec laktację (ciązę urojoną) i nie być w ciazy
w 3 dniu od poczatku krwawienia raczej nie mogła zajść w ciążę
http://therios.strefa.pl/porady/cykl_jaj_suki.html
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 22:09   #7
asienkaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: suczka cieczka ciąża

A wiec moja suczka jest juz po pierwszej cieczce trwala ona ok.2 tygodni. 2 tygodnie po zakonczeniu cieczki zaczely rosnac jej sutki i wokol nich jest opuchlizna i z dnia na dzien coraz wieksze mi sie wydaja, czy to normalne ???
Dodam ze ciazy urojonej raczej nie ma bo nie znosi do siebie pluszakow ani nie troszczy sie o nie ani nic z tych rzeczy. Traktuje je poprostu jako do zabawy zeby jej rzucac. Czy moze byc w ciazy czy to normalne? Do tego jakas dziwna sie zrobila chodzi senna caly czas, rozleniwiona jakas taka jest.
asienkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 18:04   #8
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: suczka cieczka ciąża

Rozleniwienie może wynikać z wysokiej temperatury.
Ciążę urojoną ma każda suka, nie każda ma jej symptomy. Najlepiej jeśli przejdziesz się ze zwierzakiem do weta, powie Ci co i jak i rozwieje wątpliwości. Jeśli sunia jest w ciąży to i tak nic już nie zrobisz.
Sądzę, że najlepiej będzie, jak już będzie jasne co i jak, umówić się na zabieg sterylizacji. U tak młodej suczki nie masz co się obawiać. Moja Majeczka jest już jakiś czas po zabiegu, wszystko się pięknie zagoiło a i zwierzaczek czuje się lepiej.
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.