Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 13:36   #31
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Slyszalyscie moze o pascie wywolujace korzenie?? keiki paste i floral paste tak ale na korzenie?? niedlugo bedzie w sprzedazy na allegro. Szukam ale nic nie znalazlam jak to moze pomoc...
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 14:00   #32
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

jeden z moich storczyków wypuszcza korzeń za korzeniem, a ja czekam na pęd kwiatowy
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 18:46   #33
Sabcia19
Raczkowanie
 
Avatar Sabcia19
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 124
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam, już prawie minie miesiąc od mojego storczyka którego dostałam w prezencie. Mam pewnie pytania, otóż na moim kwiatku znajdują się kropki, mniej wiecej wiem czemu one się pojawiły lecz mam pytanie do mam zrobić żeby już nigdy nie miała? 2. Od początku ma nowe pędy, że tak powiem nie chcą się otworzyć, już nie pierwszy pęd mi po prostu opadł, nie wiem co mam zrobić powiedzcie mi ile mam do podlewać, żeby mu wystarczyło wody?
Dziękuję za uwagę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P3312808.jpg (44,7 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P3312810.jpg (109,4 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P3312812.jpg (31,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P3312813.jpg (85,9 KB, 134 załadowań)
__________________
Włosomaniaczka
odchudzanko, o tak


"Nie szukaj szczęścia, ale dawaj je innym, a wtedy samo przyjdzie do Ciebie."
Sabcia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 19:10   #34
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

czemu przesadziłaś go do szklanej osłonki?
a to, co nie rozkwitło to PĄK, nie PĘD, różnica taka jak pomiędzy truskawką a borówką

Co do kropek na kwiatach - robaki? Choroba?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 19:11   #35
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ooo piekny, smiesznie kwitnie Ja tylko moge pomoc w podlewaniu. Storczyki najlepiej zanurzyc w jakims wiekszym naczyniu(cala oslonke) przez 20-30min, odstawic do zlewu by nadmiar wody zlecial. a pozniej musisz obserwowac rosline. jesli beda srebrne korzenie to czas by podlac rosline poraz kolejny. czasem storki potrzebuja co 7dni a niektore co 14dni. ja swoje musze 7dni bo stoja blisko kaloryfera i podloze szybko wysycha i juz
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 20:31   #36
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Sabcia19 Pokaż wiadomość
Witam, już prawie minie miesiąc od mojego storczyka którego dostałam w prezencie. Mam pewnie pytania, otóż na moim kwiatku znajdują się kropki, mniej wiecej wiem czemu one się pojawiły lecz mam pytanie do mam zrobić żeby już nigdy nie miała? 2. Od początku ma nowe pędy, że tak powiem nie chcą się otworzyć, już nie pierwszy pęd mi po prostu opadł, nie wiem co mam zrobić powiedzcie mi ile mam do podlewać, żeby mu wystarczyło wody?
Dziękuję za uwagę
plamy na kwiatach - jeżeli są tylko na kwiatach mogą być wywołane pryskaniem po kwiatach np. wodą, albo wodą z nawozem itp... jeżeli pojawią się w innych miejscach może to oznaczać grzyba...

a co do przesadzenie do samej szklanej doniczki - tak mogą eksperymentować osoby bardzo doświadczone w tej dziedzinie i trzeba mieć olbrzymie wyczucie co do podlewania... zalecane jest moczenie w plastikowych osłonkach w naczyniu wody tak by liści nie moczyć i korzonki nie mogą stać ciągle w wodzie...

a i obumieranie pąków - za ciepło, za zimno, za mało światła, lub zbyt niska wilgotność powietrza

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Karola S Pokaż wiadomość
Slyszalyscie moze o pascie wywolujace korzenie?? keiki paste i floral paste tak ale na korzenie?? niedlugo bedzie w sprzedazy na allegro. Szukam ale nic nie znalazlam jak to moze pomoc...
może chodzi o mikoryzę?

Edytowane przez doriskap
Czas edycji: 2011-03-31 o 20:31
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 07:02   #37
Sabcia19
Raczkowanie
 
Avatar Sabcia19
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 124
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziekuję za odpowiedzi, pęki nie rozkitają (teraz wiem czemu, dzieki Waszym radom wiem że od zimna bo stoi przy zimnym oknie), hmmm kurczę doniczkę dostałam szklaną w prezencie wiec wsadziłam kwiatek, a powiedzcie mi czy to aż tak źle? Przeglądając wątek w sumie widziałam storczyki w plastikowych doniczkach, hmm nie wiem co mam robić, te plamy wychodzą od mojego zraszania nawozem i wodą (przynajmniej wiem że tego już mi nie można robić)
__________________
Włosomaniaczka
odchudzanko, o tak


"Nie szukaj szczęścia, ale dawaj je innym, a wtedy samo przyjdzie do Ciebie."
Sabcia19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 08:01   #38
kam0il0a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 75
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Również witam w IV części!

Dziewczyny doradźcie mi, proszę. Do czego mam przesadzić keiki? Szukałam na allegro takich małych przeźroczystych doniczek dla storczyków, ale nie znalazłam W ogóle jeden korzeń ma już przeszło 4 cm, drugi 3 cm a trzeci 0,5 cm. Chyba już pora go odciąć od matki... Jak myślicie?
Wczoraj z chłopakiem zastanawialiśmy się jak w środowisku naturalnym keiki odłącza się od matki... :P
kam0il0a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 08:13   #39
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Niemam pojecia czy to mikoryza zamowilam teraz floral paste i uslyszalam ze niedlugo w sprzedazy beda specyfiki na wywolanie korzeni, wiec stad moje pytanie.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Sabcia19 storczyki lepiej miec jednak w tych plastikowych oslonkach. Masz pewnosc ze korzenie nie beda staly na dole w wodzie a pozatym wiesz kiedy powinnas przesadzic storka. Do szklanej oslonki wklada sie plastikowa z kwiatem!
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 09:23   #40
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez kam0il0a Pokaż wiadomość
Również witam w IV części!

Dziewczyny doradźcie mi, proszę. Do czego mam przesadzić keiki? Szukałam na allegro takich małych przeźroczystych doniczek dla storczyków, ale nie znalazłam W ogóle jeden korzeń ma już przeszło 4 cm, drugi 3 cm a trzeci 0,5 cm. Chyba już pora go odciąć od matki... Jak myślicie?
Wczoraj z chłopakiem zastanawialiśmy się jak w środowisku naturalnym keiki odłącza się od matki... :P
w naturze keiki zostają z mamusią
ja bym powiedziała, że w teori jest założenie MINIMUM 3 korzenie po 3 cm i MINIMUM 3 listki po 3 cm, ale w rzeczywistości czym więcej tym większe szanse na przeżycie... jeżeli z mamusią jest wszystko oki to możesz jeszcze poczekać, ale sama zadecydujesz a małe doniczki są na allegro tylko nie ekonomicznie jest zamawiać 1 doniczkę... może przeźroczysty kubeczek z jogurtu
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 09:42   #41
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
w naturze keiki zostają z mamusią
ja bym powiedziała, że w teori jest założenie MINIMUM 3 korzenie po 3 cm i MINIMUM 3 listki po 3 cm, ale w rzeczywistości czym więcej tym większe szanse na przeżycie... jeżeli z mamusią jest wszystko oki to możesz jeszcze poczekać, ale sama zadecydujesz a małe doniczki są na allegro tylko nie ekonomicznie jest zamawiać 1 doniczkę... może przeźroczysty kubeczek z jogurtu
Czyli spokojnie mozna zostawic mloda roslinke przy matczynej?? Ja tez mam keiki ma 3 duze liscie ale tylko jeden korzen.Kwitnie juz dlugo razem z mamusia,ktora tez puscila peda. Storek ma sie dobrze,wyglada zdrowo.
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 12:20   #42
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Pogratulowac
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 12:34   #43
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

WIECIE CO... A MÓJ JEDEN TAKIŁOSOSIOWYDWUPĘDOWYKUPIONY ZA OK.10 ZŁ. W PRZECENIENA STARYCH PĘDACHMA NOWE GAŁĄZKI PĄKAMI. MAŁO TEGO! TRZECI PĘD WYSZEDŁ. MA TERAZ OK 5 CM. DŁ. I CZEKAM DALEJ ALE SIĘ BĘDZIE DZIAŁO: love::j upi:
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 13:04   #44
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Kucze wiecie co?? ja to sie boje jakos kupowac w przecenach, czy z tesco biedronki itp. mam wrazenie ze te wszystkie roslinki sa chore moze dlatego ze mialam jednego chorego. Ale jak was tak czytam to wszyscy prawie kupujecie z takich sklepow hehe ostatnio w kwiaciarni widzialam storki po 43zl 39zl A NIC SPECJALNEGO!!
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 13:22   #45
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Czyli spokojnie mozna zostawic mloda roslinke przy matczynej?? Ja tez mam keiki ma 3 duze liscie ale tylko jeden korzen.Kwitnie juz dlugo razem z mamusia,ktora tez puscila peda. Storek ma sie dobrze,wyglada zdrowo.
jak mamusia i maluszek mają się dobrze spokojnie można zostawić, aż korzonki będą znaczące a kwitnącego też nie powinno się rozsadzać bo może stracić kwiatki... a keiki na pędzie kwitnące może muszą wyglądać obłędnie
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:02   #46
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
jak mamusia i maluszek mają się dobrze spokojnie można zostawić, aż korzonki będą znaczące a kwitnącego też nie powinno się rozsadzać bo może stracić kwiatki... a keiki na pędzie kwitnące może muszą wyglądać obłędnie
To mnie uspokoilas,dziekuje

Dziewczyny porobilam zdjecia obecnie kwitnacych,dodam ze wszystkie kwitnienia sa moje Jestem bardzo dumna z tego ciemnego bordo,ze tak cudnie sie zozgalezil i z mojego najwiekszego storka rozowego w prazki-podczas przeprowadzki pogubil mi paki,zostaly 3 ktore przetrwaly.Niedawno zauwazylam ze przedluza peda i dodatkowo z 3 oczek rosna kolejne Tak mi bylo zal i sie chlopak zmotywowal Jeden ten 'pokrecony' kwitnie mi prawie rok,ciagle przedluza pedy a ja juz nie wiem jak go podpinac
Jest jeszcze kilka storkow,ktore przedluzaja pedy lub puszczaja nowe,jak pojawia sie kwiaty tez Wam przedstawie
Przepraszam za jakos zdjec,niestety pozostawiaja wiele do zyczenia,ale co zrobie ze nie mam pozadnego sprzetu i umiejetnosci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03603 (Mittel).jpg (63,6 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03606 (Mittel).jpg (74,4 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03607 (Mittel).jpg (38,6 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03609 (Mittel).jpg (43,3 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03614 (Mittel).jpg (62,8 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03615 (Mittel).jpg (47,5 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03617 (Mittel).jpg (48,7 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03618 (Mittel).jpg (40,8 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03622 (Mittel).jpg (32,1 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03624 (Mittel).jpg (92,9 KB, 121 załadowań)
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-

Edytowane przez bierka83
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:07
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:03   #47
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

cd:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03625 (Mittel).jpg (36,7 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03632 (Mittel).jpg (39,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03633 (Mittel).jpg (73,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03637 (Mittel).jpg (49,6 KB, 34 załadowań)
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:09   #48
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

woooow!!!! dziewczyno co Ty dajesz tym kwiatom, ze one tak kwitną??? booooskości zdradź przepis, gdzie je trzymasz, jak podlewasz i w ogóle co robisz...
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:12   #49
The_SylwiA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łask
Wiadomości: 45
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Hej! Na początku się przedstawię jestem Sylwia i jestem nowa na forum:P także witam wszystkie miłośniczki storczyków
Chciałam Was prosić o radę, mam storczyka, który nie ma korzeni ale widzę,że zaczyna wypuszczać już. Martwi mnie to,że ma dwa malutkie liście i one nie wyglądaja zbyt ciekawie przesadziłam go w nowe przewiewne podłoże, myślicie,że ma szanse na przeżycie?? trochę czytuje porady ale nadal nie wiem wszystkiego z góry dzięki
The_SylwiA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 14:21   #50
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
woooow!!!! dziewczyno co Ty dajesz tym kwiatom, ze one tak kwitną??? booooskości zdradź przepis, gdzie je trzymasz, jak podlewasz i w ogóle co robisz...
Chyba zmiana miejsca im spasowala,tu nawet najwieksze leniuchy ruszyly sie do kwitnienia.
Szczerze chcesz wiedziec co z nimi robie Wszystkie stoja na parapetach w duzym pokoju,gdzie slonce mam od rana do nocy Jak jest mocne slonce przyslaniam roleta i maja cien. Podlewam z lenistwa w ten sposob:wieczorem nalewam do oslonki wode,prawie po brzegi a rano wylewam.Co najzabawniejsze,skonczyla mi sie tak ze 3 miesiace temu odzywka,wiec podlalam z odzywka do zwyklych kwiatow kwitnacych-tylko nie dalam jej duzo.jak zobaczylam,ze nie padly i odzyly nie kupuje juz specjalnej odzywki do storkow,podlewam ta co mam I to wszystko,nic specjalnego z nimi nie robie.Wczesniej skakalam kolo storaskow jak szalona,ciagle przesadzalam,pryskalam itp pozniej dalam na luz i widac wyszlo im to na dobre.
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:24   #51
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

dodaje zdjecie skladu odzywki,tak dla zaspokojenie ciekawosci czym 'mecze' moje storasy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03644 (Mittel).jpg (77,4 KB, 60 załadowań)
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:43   #52
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
dodaje zdjecie skladu odzywki,tak dla zaspokojenie ciekawosci czym 'mecze' moje storasy
SWEET sweet sweet!! Piekne, zazdroszcze kolekcji i faktycznie jak blyszcza sie liscie! zazdroszcze!!!!!!
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:47   #53
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Karola S Pokaż wiadomość
SWEET sweet sweet!! Piekne, zazdroszcze kolekcji i faktycznie jak blyszcza sie liscie! zazdroszcze!!!!!!
Dziekuje w imieniu moich ulubiencow
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:47   #54
kam0il0a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 75
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziękuję Doriskap. Zostawię go jeszcze do czasu aż trzeci korzonek nie będzie miał 3 cm
Bierka83 jestem zauroczona Twoimi storczykami i nawet więcej niż bardziej Ci zazdroszczę. Pięknie Ci kwitną i masz takie kolorki jak mi się podobają. Cudne!
kam0il0a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 14:50   #55
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez The_SylwiA Pokaż wiadomość
Hej! Na początku się przedstawię jestem Sylwia i jestem nowa na forum:P także witam wszystkie miłośniczki storczyków
Chciałam Was prosić o radę, mam storczyka, który nie ma korzeni ale widzę,że zaczyna wypuszczać już. Martwi mnie to,że ma dwa malutkie liście i one nie wyglądaja zbyt ciekawie przesadziłam go w nowe przewiewne podłoże, myślicie,że ma szanse na przeżycie?? trochę czytuje porady ale nadal nie wiem wszystkiego z góry dzięki
Witam.
Jak go przesadzilas to nie pozostaje chyba nic innego jak czekac. Trzymam kciuki zeby ladnie Tobie odzyl

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kam0il0a Pokaż wiadomość
Dziękuję Doriskap. Zostawię go jeszcze do czasu aż trzeci korzonek nie będzie miał 3 cm
Bierka83 jestem zauroczona Twoimi storczykami i nawet więcej niż bardziej Ci zazdroszczę. Pięknie Ci kwitną i masz takie kolorki jak mi się podobają. Cudne!
dziekuje
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:00   #56
The_SylwiA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łask
Wiadomości: 45
Smile Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Mam nadzieję,że odżyje jak na razie stosuje się do porad internetowych i myślę,że będzie gicior:P bo ja tak lofciam moje storczyki
Mam jeszcze jedno pytanie, bo mój jeden storczyk ma dużo suchych korzeni w doniczce i jej ścianki są pokryte takim zielonym nalotem. Pozatym storczyk jakoś mi nie rośnie;/ jak myślicie przesadzić go??

Któraś widziałam,że pisała o robakach na roślince, ja miałam taki problem i spryskałam całego storczyka "Substralem" takim opryskiem na warzywa i drzewa owocowe i pomogło
The_SylwiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:22   #57
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Piękne sa Bierka te storczyki, zwłaszcza z 1 postu mi się podobają.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Karola S Pokaż wiadomość
Slyszalyscie moze o pascie wywolujace korzenie?? keiki paste i floral paste tak ale na korzenie?? niedlugo bedzie w sprzedazy na allegro. Szukam ale nic nie znalazlam jak to moze pomoc...
Słuszałam o niej dopiero od Ciebie i od razu zadzwoniłam do pani u której kupowałam floral i keiki i będzie miała, w podobnych cenach jak tamte, ja na pewno kupie i będę testowała na moich zdechlaczkach. Będzie za 1-2tyg, ta pani sama jeszcze jej nie testowała, ale mówi że ktoś to dla niej zrobił i ponoć działa. Jeśli tak jest to może łatwiej nam bedzie ratować nasze storaski jak coś sie z nimi stanie
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 16:52   #58
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Piękne sa Bierka te storczyki, zwłaszcza z 1 postu mi się podobają.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------


Słuszałam o niej dopiero od Ciebie i od razu zadzwoniłam do pani u której kupowałam floral i keiki i będzie miała, w podobnych cenach jak tamte, ja na pewno kupie i będę testowała na moich zdechlaczkach. Będzie za 1-2tyg, ta pani sama jeszcze jej nie testowała, ale mówi że ktoś to dla niej zrobił i ponoć działa. Jeśli tak jest to może łatwiej nam bedzie ratować nasze storaski jak coś sie z nimi stanie
No wporzadku beda ale jak one maja dzialac??zobaczymy jak wejdzie na rynek,powinno byc cos napisane

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

a od kogo kupujesz floral i keiki?
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 22:15   #59
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Bierka a można prosić nazwę tej odżywki???
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 13:30   #60
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Stały dzis w OBI storki bidulki za 15zł, co zrobilam? Kupilam hehe odratuje go
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.