Prezent komunijny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-08, 23:47   #1
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185

Prezent komunijny


Czesc!
Niebawem okres komunijny, mam dylemat.
Zastanawialam się nad prezentem dla chrzesnicy. Chcialabym jej dac biżuterię i pytanie teraz jaką... bo np ja osobiscie nie chodzę w kolczykach, łańcuszki zapewne dostanie od babć.
Tylko zloto, bo sama dostalam na komunie srebrny zegarek ktory mimo ze byl piekny to mnie uczulal :/

Licze na Wasza pomoc
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 13:46   #2
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Prezent komunijny

to może kup jej jakąś ładną złotą bransoletkę czy coś w ten deseń
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 18:38   #3
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Pokaż wiadomość
to może kup jej jakąś ładną złotą bransoletkę czy coś w ten deseń
No wlasnie "cos w ten desen" wiem jak juz napisalam wyzej.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 20:18   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Prezent komunijny

Zapytaj matki dziecka bo różnie rodzice do tego podchodzą. Jedni chcą albo tylko krzyżyk lub medalik np. z matką boską bo chcą by dziecko skupiło się na wymiarze religijnym, a inni chcą prezentów " na bogato" np. drogich kolczyków czy czegoś innego (w końcu charmsy dla dzieci też już są). Na komunii bardziej niż dziecko patrzą jego rodzice, więc ja bym chyba z matką dziecka skonsultowała co to powinno być.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Co do zegarków- są takie, które mają spód tarczy albo ze stali chirurgicznej bez niklu dla alergików, a są też z pozłacanym spodem. Tu u zegarmistrza możesz powiedzieć w czym rzecz i zegarmistrz Ci coś takiego dobierze. Z zegarkiem dla dziecka problem może być z rozmiarem bransoletki lub paska- jest mało takich pasujących na drobny przegub. Sama mam smukłe dłonie i mam z tym problem i paski z zegarków z komunii też musiałam wymieniać na mniejsze lub dorabiać dziurki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:49   #5
kolova
Przyczajenie
 
Avatar kolova
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 24
Dot.: Prezent komunijny

Cześć,

Dziewczyny proszę o radę: w maju będziemy na komunii siostrzeńca mojego męża. Ile powinniśmy dać w prezencie jeśli jego siostra z dwójką dzieci (gdzie sama wprosiła dzieci, bo nie prosiliśmy żadnych) dała 600 zł. Dodam, że wiedziała ile płacimy za os, czyli 270 zł, co daje za ich 4 osoby łącznie 1080 zł a niecały tydzień po weselu pojechali z nami w podróż poślubną.
kolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:06   #6
AnetaMalczewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 11
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Czesc!
Niebawem okres komunijny, mam dylemat.
Zastanawialam się nad prezentem dla chrzesnicy. Chcialabym jej dac biżuterię i pytanie teraz jaką... bo np ja osobiscie nie chodzę w kolczykach, łańcuszki zapewne dostanie od babć.
Tylko zloto, bo sama dostalam na komunie srebrny zegarek ktory mimo ze byl piekny to mnie uczulal :/

Licze na Wasza pomoc
skupiłbym sie raczej na białym złocie bo zwykłe złoto zawiera nikiel tak jak srebro a to najczęściej uczula. Kolczyki jak dla mnie dobry pomysł bo jak trafisz z gustem to będą noszone przez lata
AnetaMalczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:14   #7
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez kolova Pokaż wiadomość
Cześć,

Dziewczyny proszę o radę: w maju będziemy na komunii siostrzeńca mojego męża. Ile powinniśmy dać w prezencie jeśli jego siostra z dwójką dzieci (gdzie sama wprosiła dzieci, bo nie prosiliśmy żadnych) dała 600 zł. Dodam, że wiedziała ile płacimy za os, czyli 270 zł, co daje za ich 4 osoby łącznie 1080 zł a niecały tydzień po weselu pojechali z nami w podróż poślubną.
Rozumiem że piszesz i weselu? Według mnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 21:20   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez kolova Pokaż wiadomość
Cześć,

Dziewczyny proszę o radę: w maju będziemy na komunii siostrzeńca mojego męża. Ile powinniśmy dać w prezencie jeśli jego siostra z dwójką dzieci (gdzie sama wprosiła dzieci, bo nie prosiliśmy żadnych) dała 600 zł. Dodam, że wiedziała ile płacimy za os, czyli 270 zł, co daje za ich 4 osoby łącznie 1080 zł a niecały tydzień po weselu pojechali z nami w podróż poślubną.

Mam nadzieję, że jesteś trollem.
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Rozumiem że piszesz i weselu? Według mnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śmieli przyjść i nie wyskoczyć z jednej wypłaty
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 15:57   #9
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Prezent komunijny

Może zapytaj dziecka o czym marzy.Bo chyba o to chodzi aby na Komunię dać dziecku coś,czego pragnie i jest to okazja aby spełnić marzenie
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 10:37   #10
doriska90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Może zapytaj dziecka o czym marzy.Bo chyba o to chodzi aby na Komunię dać dziecku coś,czego pragnie i jest to okazja aby spełnić marzenie
ja już zapytałam i mam dla mojej chrześnicy kilka opcji, które sama wybrała, na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż kupowanie czegoś z czego nie bedzie sie cieszyć, a do tego jeszcze można dorzucić w kopertę jakieś $$
doriska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 07:02   #11
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Prezent komunijny

Ja zawsze po prostu pytam rodziców. Najczęściej jest tak, że to właśnie babcie dają jakieś medaliki, krzyżyki. My stawiamy więc na coś, co ucieszy dziecko. Raz był to tablet, a raz specjalny Nikon dla dzieci.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-28, 08:16   #12
flowerme
Zakorzenienie
 
Avatar flowerme
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4 363
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez lifeofaneta Pokaż wiadomość
Ja zawsze po prostu pytam rodziców. Najczęściej jest tak, że to właśnie babcie dają jakieś medaliki, krzyżyki. My stawiamy więc na coś, co ucieszy dziecko. Raz był to tablet, a raz specjalny Nikon dla dzieci.
Zaciekawił mnie ten Nikon dla dzieci, możesz powiedzieć co więcej albo wskazać dokładnie link do takiego? Też myślałam o jakimś aparacie dla dzieci, a nuż młodej się spodoba i odkryje nowe hobby
__________________
______________________

measure twice, cut once

31 - 23 - 52 - 41 - 47
flowerme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 09:07   #13
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Prezent komunijny

A co kupić chłopakowi? Kompletnie nie mam pomysłu. Nie jest to chrześniak, raczej dalsza rodzina.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 07:21   #14
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Czesc!
Niebawem okres komunijny, mam dylemat.
Zastanawialam się nad prezentem dla chrzesnicy. Chcialabym jej dac biżuterię i pytanie teraz jaką... bo np ja osobiscie nie chodzę w kolczykach, łańcuszki zapewne dostanie od babć.
Tylko zloto, bo sama dostalam na komunie srebrny zegarek ktory mimo ze byl piekny to mnie uczulal :/

Licze na Wasza pomoc
Ja kilka lat swojej chrześnicy kupiłam kolczyki złote, ale nie było to typowo żółte złoto, do tego biblię dla dzieci i troszkę jeszcze dorzuciłam do koperty. Aczkolwiek wcześniej pytałam rodziców czy mogą coś podpowiedzieć. Od chrzestnego dostała rower. Z kolei koleżanki córka dostała smartwach'a, ale jakąś podróbę, która teraz leży w kącie. Mówi, że wolałaby zwykły zegarek. Dostała też jakiś aparat do robienia zdjęć pod wodą i z tego była bardzo zadowolona.
W tym roku mamy komunię chrześniaka Tż i również damy mu biblię, zamiast kartki + coś ekstra. Od dziadków dostanie rower.
Rower to chyba w dalszym ciągu fajny prezent.



Cytat:
Napisane przez kolova Pokaż wiadomość
Cześć,

Dziewczyny proszę o radę: w maju będziemy na komunii siostrzeńca mojego męża. Ile powinniśmy dać w prezencie jeśli jego siostra z dwójką dzieci (gdzie sama wprosiła dzieci, bo nie prosiliśmy żadnych) dała 600 zł. Dodam, że wiedziała ile płacimy za os, czyli 270 zł, co daje za ich 4 osoby łącznie 1080 zł a niecały tydzień po weselu pojechali z nami w podróż poślubną.
Piszesz o weselu, a nie o komunii i nie wiem co ma piernik do wiatraka. Poza tym wkurzające jest wyliczanie, że ja zapłaciłam tyle za talerzyk więc powinni mi oddać + dorzucić coś jeszcze.



[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;82943341]A co kupić chłopakowi? Kompletnie nie mam pomysłu. Nie jest to chrześniak, raczej dalsza rodzina.[/QUOTE]

Może jakąś książkę i pieniążki?
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 12:34   #15
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Prezent komunijny

Ja też w tym roku mam komunie, ale planuje kupić smarfona bo o to mnie dziecko prosiło. I teraz pytanie, jesli dam jej telefon za około 600/ 700 zł to wrzucać coś jeszcze w koperte? (jestem matką chrzestną)
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 13:47   #16
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Ja też w tym roku mam komunie, ale planuje kupić smarfona bo o to mnie dziecko prosiło. I teraz pytanie, jesli dam jej telefon za około 600/ 700 zł to wrzucać coś jeszcze w koperte? (jestem matką chrzestną)
Zależy czy Cię stać i co Ty uważasz. Ja bym do tego dorzuciła jakąś książkę pamiątkową albo biblię i byłoby ok. Nie uznaję dawania prezentów na ślub/komunię/chrzciny wg schematu a bo chrzestni to powinni dać nie mniej niż tyle. Sama dałam do koperty ale założyłam sobie ile chcę pieniędzy przeznaczyć, mój prezent nie był jakiś drogi i w kopertę wsadziłam różnicę między tą kwotą a prezentem.

Jeszcze (być może głupie) pytanie, czy dajesz telefon z kartą/numerem czy tylko telefon?
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą



Edytowane przez lusia032
Czas edycji: 2018-04-17 o 13:50
lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 11:15   #17
deboraaaa
Raczkowanie
 
Avatar deboraaaa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Prezent komunijny

Według mnie zestaw obowiązkowy to złoty łańcuszek (nie musi być z medalikiem), Biblia i kasa. Jeśli nie masz pomysłu na prezent i nie chcesz kupić tandety to taki zestaw będzie ok. Kasę zawsze można odłożyć na przyszłość, rodzice też się ucieszą. Możesz dorzucić słodycze. Jeśli chodzi o łańcuszek to mogę podać na priv namiary na jubilera, gdzie sama kupiłam teściowej biżuterię (dość drogą) i jest duża wyprzedaż asortymentu (WAWA).
__________________
Delektuj się dniem zanim minie. Czas płynie tak szybko
deboraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 11:19   #18
Manifestacjachaosu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Prezent komunijny

co do prezentow na komunie itp. aktualnie MIUGO ma promke -25% na zegarki i z miejsca pakuje je jak prezent i daje kilka fajnych dodatków jak np. kwiat lawendy. polecam obczaic, bo zegarek to dosc bezpieczny prezent, ktory zawsze sie podoba.
Manifestacjachaosu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 17:07   #19
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Prezent komunijny

Ale ile tej kasy zebu nie bylo lipy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Jak myslicie. Ja myslalam dac 2 stowy bombonierke kartke komunijna i jakas ksiazke. A matka mowi mi ze 2 stowy to wstyd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Jestem kiepska w dawaniu.prezentow dlatego zalezy mi na obiektywnej opinii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-18, 18:09   #20
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Prezent komunijny

Uważam, że 200zł + książka i bombonierka będą ok zwłaszcza, że jesteście daleką rodziną (pomijam fakt, że nie rozumiem zapraszania na komunię dalszej rodziny). Z tego co słyszałam to "zwykli" goście tyle dają.

Tak z ciekawości, to przy jakiej kwocie wg Twojej mamy nie będzie wstydu?
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 06:12   #21
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Uważam, że 200zł + książka i bombonierka będą ok zwłaszcza, że jesteście daleką rodziną (pomijam fakt, że nie rozumiem zapraszania na komunię dalszej rodziny). Z tego co słyszałam to "zwykli" goście tyle dają.

Tak z ciekawości, to przy jakiej kwocie wg Twojej mamy nie będzie wstydu?
Myślę, że 500 zł , ale ja tyle nie zamierzam dać.



Dzięki

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2018-04-19 o 06:14
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 06:50   #22
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Prezent komunijny

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;83033566]Myślę, że 500 zł , ale ja tyle nie zamierzam dać.



Dzięki [/QUOTE]

Toż to tyle ludzie na wesele dają. Wg mnie przesada, no ale każdy daje ile chce.
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 09:27   #23
deboraaaa
Raczkowanie
 
Avatar deboraaaa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Toż to tyle ludzie na wesele dają. Wg mnie przesada, no ale każdy daje ile chce.
Jeśli wstydzisz się dać 200zł to daj 300, ale uzaleznij to od swoich możliwości finansowych! Koperty na komunię i tak się nie podpisuje?

Albo daj 200zł+ Biblia+ jakąś biżuterię za 100zł + bombonierka
__________________
Delektuj się dniem zanim minie. Czas płynie tak szybko
deboraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 09:43   #24
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Prezent komunijny

Tego jakiej wartości chcemy dać prezent nie powinno się uzależniać od wstydu, tylko właśnie od możliwości finansowych i tego jak mocno jesteśmy związani z dzieckiem.
To co chce dać na prezent Emanuelle_Noire uważam za wystarczające (zresztą to jej mama uważa, że to wstyd ).
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 12:49   #25
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Prezent komunijny

Ja jakoś nie czuję tematu dawania kasy dziecku na komunię. Bo ona i tak pójdzie w ręce rodziców. Fajnie, jeśli rodzice za te pieniądze wyślą dziecko na wakacje albo kupią coś super, ewentualnie będą zbierać na jakimś rachunku dla dziecka. Natomiast jeśli to pójdzie na zapchanie innych dziur budżetowych w domu (np. nową pralkę, lodówkę, remont) to chyba niezupełnie o to chodzi. Tzn. ja wiem, że dziecko pośrednio korzysta z tych rzeczy, ale prezent na komunię ma być czymś dla dziecka.
Ale ja zawsze byłam egoistycznym dzieciakiem i np. nie znosiłam, jak rodzice na prezent na urodziny czy gwiazdkę kupowali mi np. ubrania. Bo ubrania tak czy inaczej się kupuje, a ja chciałam, żeby ten prezent to było coś takiego ponad zwykłe, codzienne przedmioty, np. jakaś książka, zabawka. Z perspektywy czasu wiem, że to głupie myślenie było i teraz się cieszę z szalików, czapek itp.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 08:47   #26
deboraaaa
Raczkowanie
 
Avatar deboraaaa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie czuję tematu dawania kasy dziecku na komunię. Bo ona i tak pójdzie w ręce rodziców. Fajnie, jeśli rodzice za te pieniądze wyślą dziecko na wakacje albo kupią coś super, ewentualnie będą zbierać na jakimś rachunku dla dziecka. Natomiast jeśli to pójdzie na zapchanie innych dziur budżetowych w domu (np. nową pralkę, lodówkę, remont) to chyba niezupełnie o to chodzi. Tzn. ja wiem, że dziecko pośrednio korzysta z tych rzeczy, ale prezent na komunię ma być czymś dla dziecka.
Ale ja zawsze byłam egoistycznym dzieciakiem i np. nie znosiłam, jak rodzice na prezent na urodziny czy gwiazdkę kupowali mi np. ubrania. Bo ubrania tak czy inaczej się kupuje, a ja chciałam, żeby ten prezent to było coś takiego ponad zwykłe, codzienne przedmioty, np. jakaś książka, zabawka. Z perspektywy czasu wiem, że to głupie myślenie było i teraz się cieszę z szalików, czapek itp.
Ale ważne jest też żeby wypasione prezenty nie przesłoniły tego, co w Komunii najwazniejsze
__________________
Delektuj się dniem zanim minie. Czas płynie tak szybko
deboraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 09:50   #27
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Prezent komunijny

Cytat:
Napisane przez deboraaaa Pokaż wiadomość
Ale ważne jest też żeby wypasione prezenty nie przesłoniły tego, co w Komunii najwazniejsze
Oczywiście, zgadzam się.
Z tym tekstem ekstra prezent / super prezent miałam na myśli coś, co jest miłym dodatkiem do codziennego życia, a nie zbędnym gadżetem. I jeśli da się pieniądze- to żeby one faktycznie poszły dla dziecka (choćby na wspomniany wyjazd na kolonie), a nie remont salonu. Rozumiem, że są sytuacje, kiedy sytuacja finansowa rodziców jest trudna i każdy zastrzyk gotówki się przyda, bo np. na ścianach grzyb, parkiet wstał. W takiej sytuacji rozumiem- pieniądze na godne życie dziecka. Ale, o ile nic takiego nadzwyczajnego się nie dzieje, to te pieniądze powinny iść prosto na dziecko i na coś szczególnego dla niego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 11:31   #28
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Prezent komunijny

I mnie czeka komunia w tym roku. Postanowiłam po wcześniejszym ustaleniu z rodzicami i dzieckiem kupić tablet.

Też nie jestem fanką dawania tak małym dzieciom pieniędzy, bo rzeczywiście często te pieniądze przejmowali rodzice, a to święto dziecka, na które niecierpliwie czeka. Chyba, że wiem, że dziecko zbiera na jakiś konkretny cel - laptop, porządny rower etc.

Chętnie bym do tego dorzuciła jakąś książkę z grawerem, ale akurat ten przypadek nie cierpi czytać książek, więc sobie odpuściłam prezent, z którego nie będzie radochy.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 13:06   #29
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Prezent komunijny

Dzisiaj właściwie doszłam do wniosku, że mam w dupie co o mnie pomyślą XD.
Dam te 2 stówki, bomboniere i ksiażkę i tyle.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2018-04-20 o 13:11
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 13:33   #30
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Prezent komunijny

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;83067356]Dzisiaj właściwie doszłam do wniosku, że mam w dupie co o mnie pomyślą XD.
Dam te 2 stówki, bomboniere i ksiażkę i tyle.[/QUOTE]
Ja nie uważam, żeby Twój prezent był wstydem. Wg mnie jest spoko.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 12:04:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.