Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 12:18   #31
annie_666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu

Witam składami kosmetyków interesuję się od niedawna i nie bardzo sie na tym znam..
Pare dni temu czytałam, że kremy/maści z witaminą A+E są świetne dla suchej skóry, więc poprosiłam mame, żeby mi po takowy specyfik skoczyła do apteki. Zakupiła mi wazeline z witaminami A i E. Czytając skład nie bardzo rozumiem co w nim jest i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc

Skład: Petrolatum, Petroleum, Cera Microcristallina, Calendula Officinalis Flower Extract (chyba powinien być po środku przecinek, jednak go nie ma, więc nie pisze), Tocopheryl Acetate, Parfum, Retinyl Palmitate, Bisabolol, Panthenol.

Opis producenta: ''PETROLEUM VASELINE zawiera substancje biologiczne aktywne takie jak: wit A i E, olej z rumianku D-Pantenol, alfa-bisabolol (nie umiem skopiować znaku graficznego, więc napisałam słownie) oraz naftę (Petroleum). Nafta posiada nieograniczoną zdolność głebokiej penetracji w komórkach skóry i wraz z kompleksem witamin działa natłuszczająco, łagodząco i kojąco na zniszczony naskórek oraz bierze udział w jego odbudowie i regeneracji. Wygładza, uelastycznia i zmiękcza skórę.
Zastosowanie:
Petroleum Vaseline przeznaczone jest do pielęgnacji skóry zrogowaciałej, łuszczącej się, narażonej na działanie czynników chemicznych (detergentów) oraz do pielęgnacji pękających pięt i rąk''

Wazelina jest firmy KOSMED.

Zastosowałam ją raz na całą twarz. Bardzo długo sie wchłaniała - fakt, ale buzia po niej była mięciutka
annie_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 23:32   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu

Cytat:
Napisane przez annie_666 Pokaż wiadomość
Witam składami kosmetyków interesuję się od niedawna i nie bardzo sie na tym znam..
Pare dni temu czytałam, że kremy/maści z witaminą A+E są świetne dla suchej skóry, więc poprosiłam mame, żeby mi po takowy specyfik skoczyła do apteki. Zakupiła mi wazeline z witaminami A i E. Czytając skład nie bardzo rozumiem co w nim jest i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc

Skład: Petrolatum, Petroleum, Cera Microcristallina, Calendula Officinalis Flower Extract (chyba powinien być po środku przecinek, jednak go nie ma, więc nie pisze), Tocopheryl Acetate, Parfum, Retinyl Palmitate, Bisabolol, Panthenol.

Opis producenta: ''PETROLEUM VASELINE zawiera substancje biologiczne aktywne takie jak: wit A i E, olej z rumianku D-Pantenol, alfa-bisabolol (nie umiem skopiować znaku graficznego, więc napisałam słownie) oraz naftę (Petroleum). Nafta posiada nieograniczoną zdolność głebokiej penetracji w komórkach skóry i wraz z kompleksem witamin działa natłuszczająco, łagodząco i kojąco na zniszczony naskórek oraz bierze udział w jego odbudowie i regeneracji. Wygładza, uelastycznia i zmiękcza skórę.
Zastosowanie:
Petroleum Vaseline przeznaczone jest do pielęgnacji skóry zrogowaciałej, łuszczącej się, narażonej na działanie czynników chemicznych (detergentów) oraz do pielęgnacji pękających pięt i rąk''

Wazelina jest firmy KOSMED.

Zastosowałam ją raz na całą twarz. Bardzo długo sie wchłaniała - fakt, ale buzia po niej była mięciutka
Wątek od analizy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=674850
I nie, nie powinno być przecinka
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 20:21   #33
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV


Bardzo proszę o analizę:

Hyper Stretch Oriflame - serum do rzęs


skład: aqua, butylene glycol, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, sodium acrylate/acryloyldimethyl, taurate copolymer, isohexadecane, phenoxyethanol, imidazoulidinyl, urea, polysorbate 80, methylparaben, sorbitan oleate, ppg-26-buteth-26, peg-40, hydrogenated castor oil, propylparaben, ethylparaben, apigenin, oleanolic acid, biotinoyl, tripeptide-1

Podziała to na porost rzęs, tak jak Revitalash?

__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2013-04-15 o 20:58
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 16:45   #34
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

ludziki mam raczej normalna cere( nie mam suchych skorek wypryskow czy naczynek pekajacych) i od jakiegos czasu interesuja sie biochemia.I zauwazylam ze moj tonik chlodzacy clean clear ma duzo alkoholu i moze nie sluzyc mojej cerze(stosuej go chyab juz 3 lata caly czas) bo czasem pojawi sie jakis zaskornik wagra...wiec zmienilam tonik na ziaje ogorkowa bz alkoholu o dosc bezpieczny skladzie/Ale ,ze jestem lekliwa jesli chodzi o zmiane kosmetykow(boje sie alergii krostek) probuje na poczatku nowosci an dekoldzie .I zrobilam to i po 3 dniach stosowania dostalam malych krostek przerwalam tonik i cera po 2-3 dniach znormalniala,znow dalam szanse tym razem dalam na dekold i na prawy policzek.I wyskoczyly mi 2 male podskorne krostki na policzku i ze 3 wieksze na dekoldzie.Czy ja jestem uczulona na to?
naprawde nie zdarzaja mi sie takie rzeczy raczej.
ktory z ziaji tonik bedzie bezpieczniejszy?? i jak to mozliwe? akoholowy tonik mi nic raczej nie robil.... a tu taka reakcja.
ogórkowy ,ziaja: Aqua (Water), Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragnance), Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropian, Linalool, Citric Acid.

chlodzacy:
: Aqua, Alcohol Denat., Glycolic Acid, Salicylic Acid, Sodium PCA, PPG-5-Ceteth-20, Menthyl Lactate, Sodium Lactate, Sodium Ascorbyl Phospathe, Parfum (06.05.2008)

moze lepsza bedzie ziaja nagietkowa?Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Calendula Officinalis Flower Extract, Panthenol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid.
pozdrawiam

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-04-16 o 16:53
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 19:32   #35
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

kaska, przede wszystkim alkohol niekoniecznie musi szkodzić, no i ogólnie jest cała masa innych substancji, których cera może nie tolerować. alkohol najwyraźniej ci nie szkodzi, więc nie ma co panikować (chyba że cię ten tonik wysusza? robi ci "buraka"?).
toniki z ziaji mają brzydki konserwant, może on podrażniać. ale może akurat jakiś ekstrakt z tego ogórkowego twojej cerze się nie spodobał i nagietkowy by już nie robił problemów? trudno powiedzieć.
w składzie tego twojego alkoholowego toniku są też kwasy - i to one pewnie ładnie trzymają skórę w ryzach. jak nie masz przesuszu ani buraka, to nie widzę sensu na siłę zamieniać obecny kosmetyk na ziaję... a jeśli po toniku smarujesz buziaka czymś nawilżającym, to ten alkohol nie zdąży też wielce wysuszyć skóry.
może przegrzeb katalog KWC i poszukaj jeszcze jakichś innych kosmetyków, jeśli bardzo chcesz już zmian
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 19:48   #36
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ale wlasnie ziaja nie ma tak duzo chemii co inne, no ale nie am kosmetyku co by pasował wszystkim...:PNie przesusza mnie, buraka tez nie ,inaczej bym go nie stosowała, 3 lata stosuje go z zelem nivea visage yaung i kremem z tej serii i jest ok.(krem to podstawa)moze nie idealnie,ostatnio...... czasem sie buntowala dlatego pomyslalam o zmianie i zainteresowalam sie skladami.
zauwazylam pare zaskorników i stwierdziłam ze może to od tego toniku, moze na dluzsza mete nie słuzy i obciazam cere?
czytałam gdzies ze za dlugo nie powinno stosowac sie alkoholowych tonikow.
moze po innym by byla ladniejsza i mniej obciazona??
czasem jest tak ze na biezaco kosmetyki nie szkodzą, ale po latach widac tego efekty
wklejam tu skład żelu:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Lactic Acid, Maris Limus, Ostrea, Lauryl Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polyethylene, Mannitol, Trisodium EDTA, Polyquaternium-10, Benzophenone-4, Microcrystalline Cellulose, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional Prafum, Cl 42090, Cl 74160
i kremu:
aqua, glycerin, cyclomethicone, distarch phosphate, alcohol denat, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl stearate citrate, caprylic/capric triglyceride, myristyl myristate, octyldodecanol, tocopgeryl acetate, maris sal, aluminium chlorohydrate, cetearyl alcohol, dimethicone, ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, titanium dioxide, sodium carbomer, alumina, silica, sodium polyacrylate, bht, tetrasodium iminodisuccinate, phenoxyethanol, diazolidinyl urea, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, propylparaben, parfum, CI 42090
na KWC nie maja najlepszych opinii .A jak sie prezentuje skład?

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-04-16 o 20:08
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 19:58   #37
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

glikolowy i salicylowy. zaraz po alkoholu
może zainteresowałabyś się ukręceniem toniku np. z biochemii urody? taki migdałowy byłby ok jako prewencja...
zaskórniki na bank nie robią ci się od tego toniku. alkohol odkaża, ale owszem - może wysuszyć i tym samym pobudzać pory do produkcji sebum... a te dwa kwasy sprawiają, że sebum może wypływać na wierzch, pory nie powinny się czopować. no, ale czasem to my sobie możemy... a hormony i tak swoje

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość

Bardzo proszę o analizę:

Hyper Stretch Oriflame - serum do rzęs


skład: aqua, butylene glycol, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, sodium acrylate/acryloyldimethyl, taurate copolymer, isohexadecane, phenoxyethanol, imidazoulidinyl, urea, polysorbate 80, methylparaben, sorbitan oleate, ppg-26-buteth-26, peg-40, hydrogenated castor oil, propylparaben, ethylparaben, apigenin, oleanolic acid, biotinoyl, tripeptide-1

Podziała to na porost rzęs, tak jak Revitalash?

oj wątpię... w ogóle nie zbliżałabym się z tym do oczu cała gama syfiastych konserwantów. a to, co ma działać zapewne, to jakieś marne ilości na samej końcówce... jak chcesz trochę zaoszczędzić, to już lepiej będzie smarować rzęsy olejem rycynowym.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 20:21   #38
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Moim zdaniem wygladaja typowo na takie z zapchania ,nie hormonu
a mozesz przeanalizowac wyzej wymione składniki kremu i zelu które uzywam?

kremu chyba nie bede zmieniac, ale zastanawiam sie, moze zel lepszy by byl ziaja med antybakteryjny:jak myslisz?
Aqua (Water), Coco Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Laureth-7 Citrate, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide. (05.03.2011)

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-04-16 o 20:31
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 23:15   #39
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

ten poza brzydkim konserwantem wygląda całkiem ok
a co do zapychania - wszystkiego na kosmetyki naprawdę nie da się zwalić. a pojedyncze zaskórniki to nie dramat i poczytaj sobie na temat składu ludzkiego sebum, składu sebum kogoś z problemami skórnymi, procesu powstawania zaskórników, krost i innych takich. zacznij zgłębiać temat i powoli dojdziesz, w którą stronę kombinować bo każdemu co innego posłuży i trzeba się samemu trochę naszukać
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:18   #40
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oj wątpię... w ogóle nie zbliżałabym się z tym do oczu cała gama syfiastych konserwantów. a to, co ma działać zapewne, to jakieś marne ilości na samej końcówce... jak chcesz trochę zaoszczędzić, to już lepiej będzie smarować rzęsy olejem rycynowym.
Rycynowym smaruję już od dwóch m-cy, a teraz koleżanka z pracy przyniosła tę nowość z Oriflame i wszystkie się na to rzuciły 3 koleżanki używają Revitalash i efekty są cudne, więc, jak ten oriflejmowy nie pomoże, to zainwestuję w Revitalash.

A co powiesz o składzie Revitalash?

skład: Water/Aqua/EAU, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, Biotin, Camelia Oleifera Leaf Extract, Swerita Japonica Extract, Biotinyl Tripeptide-1, Octapeptide-2, Calendula Officinalis Flower Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Protein, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Glycerin, Cellulose Gum, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phosphoric Acid, Disodium Phosphate
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:56   #41
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Rycynowym smaruję już od dwóch m-cy, a teraz koleżanka z pracy przyniosła tę nowość z Oriflame i wszystkie się na to rzuciły 3 koleżanki używają Revitalash i efekty są cudne, więc, jak ten oriflejmowy nie pomoże, to zainwestuję w Revitalash.

A co powiesz o składzie Revitalash?

skład: Water/Aqua/EAU, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, Biotin, Camelia Oleifera Leaf Extract, Swerita Japonica Extract, Biotinyl Tripeptide-1, Octapeptide-2, Calendula Officinalis Flower Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Protein, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Glycerin, Cellulose Gum, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phosphoric Acid, Disodium Phosphate
O ile dobrze pamiętam, to w Revitalash działa głównie jeden składnik, Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, czyli Lumigan stosowany też w lekach na jaskrę, którego pozytywnym skutkiem ubocznym jest wzrost rzęs.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 09:56   #42
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O ile dobrze pamiętam, to w Revitalash działa głównie jeden składnik, Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, czyli Lumigan stosowany też w lekach na jaskrę, którego pozytywnym skutkiem ubocznym jest wzrost rzęs.
o, dzięki, bo właśnie nie wiedziałam, który dokładnie to ten cudotwórca
ja dodam od siebie, że prócz tego w składzie fajne ekstrakty, no i nie ma tyle zbędnego "byle czego" jak w tym oriflame więc jak chcesz efektów, to stanowczo lepiej zainwestować jednak
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 08:02   #43
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuję Wam Po wypłacie sobie kupię Revitalash
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 12:20   #44
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam.
Czy można prosić jakąś mądra głowę o analizę składu tego filtra ?
Czy jest tam coś , co ma tendencje do zapychania ? ,
bo jakoś dziwnie tak - jak dla mnie -że jeden produkt zadowoli i skórę suchą i mieszaną jednoczesnie ;/
URIAGE BARIESUN
KREM TONUJĄCY SPF 50+
NATURALNY BEŻ
DLA SKÓRY SUCHEJ, NORMALNEJ I MIESZANEJ

Formule INCI : Uriage thermal spring water, aqua (water), dicaprylyl carbonate, hydrogenated vegetable oil, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, octocrylene, ethylhexyl triazone, butyl methoxydibenzoylmethane, methyl methacrylate crosspolymer, CI 77891 (titanium dioxide), C20-22 alkyl phosphate, glycerin, C20-22 alcohols, cyclopentasiloxane, CI 77492 (iron oxides), hydrogenated polydecene, tricontanyl PVP, butylene glycol, decyl glucoside, cyclohexasiloxane, CI 77491 (iron oxides) glucose, xanthan gum, parfum (fragrance), chlorphenesin, benzoic acid, tetrasodium EDTA, o-cymel-5-ol, tocopheryl acetate, sodium hydroxide, trehalose, propylene glycol, citric acid, polyquaternium-51, ascorbyl tetraisopalmitate.
samajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 14:33   #45
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

samajka - z kremami zawsze loteria, bo zapychać każdego może co innego. a filtry same z siebie nie należą do lekkich. tutaj początek składu to pełno filtrów, z resztą czego innego się spodziewać przy SPF 50... jak się boisz zapychania, to lepiej zdecyduj się na niższy faktor i krem przeznaczony dla cer tłustych. mniejsze ryzyko ale testować i tak trzeba...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 14:37   #46
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w roszyfrowaniu składu
(ps: jest już lista zanalizowanych kosmetyków z tego wątku, tak jak na włosowym, gdzie proszą o analizę składu i tam potem mogę sprawdzić czy dany kosmetyk już był czy nie?)

Mario Luigi KREM NA NACZYNKA na noc

Skład:
Aqua, Aesculus hippocastanum friut extract, Hamamelis virginiana bark extract, Amica montanaflower extract, Ruscus aceleatus root extract, Rutin, Propylene, Glycol, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Isopropyl palmitate, Paraffinum liquidum, Caprylic/capric triglyceride, Glycerin, D-panthenol, Sodium, carbomer, Tocopheryl acelate, Arachidyl alcohol, Behenyl alcohol, Arachidyl glucoside, Lecithin, Sorbitol, Parfum, Dmdm hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Czy jest okej dla cery, czy nie zapycha i czy ma coś wspólnego z naczynkami?
chciałam się przypomnieć
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 15:37   #47
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
chciałam się przypomnieć
na naczynkach się zbytnio nie znam, ale na pewno rutyna wzmacnia naczynka i te ekstrakty z początku składu też pewnie są w tym celu tam wsadzone. co do zapychania to i tak loteria. jakiś tam potencjał ma, trzeba próbować.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 12:34   #48
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Chcialam sie przypomniec, bo w ostatnim watku moja prosba nie zostala zaanalizowana..
prosze o analize tej maseczki i peelingu enzymatycznego Dermacos Anti-redness seria. Dostalam probki i zastanawiam sie czy sa cos warte aby wzmocnic naczynka ? Jak te rzeczy moga zadzialac. A moze ktos zna cos dobrego na naczynka, jakis kremik by sie tez przydal

dziekuje z gory pania analizujacym

DERMACOS DELIKATNY PEELING ENZYMATYCZNY
INCI: Aqua, Propylene Glycol,Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Papain , Sodium Carbomer, Carbomer Ethyl Dimethylaminopropyl, Carbodiimide,Sodium Chloride, Inulin,Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum.

MASECZKA OBKURCZAJACA NACZYNKA

INCI
: Aqua, Polysorbate 60,Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ethylhexyl sterate, Butyrospermum Parkii, Lecithin, Panthenol, Troxerutin, Sodium Hyaluronate, Folic Acid, Propylen glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract,Caprylic/Capric Triglyceride,Prunus Dulcis oil, Cyclomethicone, PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin Stearate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Centella Asiatica Extract, Hammamelis Vigininiana Water, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Inulin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum.
agairl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 23:04   #49
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mam do analizy Bioderma Hydrabio serum, przeszukałam Wizaż ale nie znalazłam analizy tego kosmetyku. Skład:

Aqua, Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus Fruit Extract, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hyxyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 14:23   #50
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby pomóc w analizie składu - Dermedic Normacne Serum na rozszerzone pory:

Aqua, Glycerin, Lens Esculenta Seed Extract, Glycolic Acid (and) Arginine, Xantam Gum, Butylene Glycol (and) PEG-60 Almond Glycerides (and) Caprylyl Glycol (and) Carbomer (and) NDGA (and) Oleanolic Acid, Triethanolamine, DMDM Hydantoin (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, CI 75810

Czy może zrobić krzywdę cerze z naczynkami ?
__________________
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 16:33   #51
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez purple Pokaż wiadomość
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby pomóc w analizie składu - Dermedic Normacne Serum na rozszerzone pory:

Aqua, Glycerin, Lens Esculenta Seed Extract, Glycolic Acid (and) Arginine, Xantam Gum, Butylene Glycol (and) PEG-60 Almond Glycerides (and) Caprylyl Glycol (and) Carbomer (and) NDGA (and) Oleanolic Acid, Triethanolamine, DMDM Hydantoin (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, CI 75810

Czy może zrobić krzywdę cerze z naczynkami ?
oj, do cery naczynkowej bym z nim nie podchodziła... nie wiem ile jest tam kwasu i ile twoja cera jest w stanie znieść, ale tak poza tym kwasem nawet to skład w ogóle niebardzo do tego typu cery
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 18:14   #52
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oj, do cery naczynkowej bym z nim nie podchodziła... nie wiem ile jest tam kwasu i ile twoja cera jest w stanie znieść, ale tak poza tym kwasem nawet to skład w ogóle niebardzo do tego typu cery
Dzięki, tak myślałam, ale wolałam się upewnić Będę szukała czegoś delikatniejszego.
__________________
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:26   #53
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę następujących kremów :

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2017-04-20 o 23:41
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 16:13   #54
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy mogłabym poprosić o analizę oliwki dla dzieci Oriflame?

Oriflame Baby Care Baby Oil
Składniki:

HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL PALMITATE, PARFUM, TOCOPHERYL ACETATE, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED EXTRACT
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25283_1.jpg (100,2 KB, 4 załadowań)
__________________
Nasz ślub 22.09.2007
Nelka urodziła się 06.07.2008
Inia urodziła się 29.02.2012
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 06:17   #55
beata072
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Pochodzenie składnika pomadki Bebe young care?

Bardzo długo przeszukiwałam internet ale nie mogę znaleźć informacji na temat pochodzenia składnika o nazwie: Hydrogenated Polydecene. Występuje on w składzie pomadki Bebe young care intensywna pielęgnacja. Konkretnie chodzi mi o to, czy jest to składnik pochodzenia zwierzęcego. A może jest gdzieś jakiś dobry wykaz składników pochodzenia zwierzęcego, które mogą się znajdować w kosmetykach? Jeden nawet znalazłam ale był raczej niepełny. Bardzo proszę o pomoc.
beata072 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:08   #56
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Pochodzenie składnika pomadki Bebe young care?

"Hydrogenated Polydecene is a mixture of saturated, synthetic hydrocarbons"
http://www.drugfuture.com/Pharmacopo...s0_m66230.html

nie, jest ropopochodny, uzyskiwany w procesie rafinacji, a potem hydrogenacji. właściwie jest pochodzenia zwierzęcego, ale tylko, jeśli cofnąć się gdzieś aż w okolice jury... choć teraz nawet przy okazji trafiłam na info, że to teoria, a jest też teoria nieorganicznego powstawania ropy naftowej, więc mnie dokształciłaś
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 08:36   #57
Iwona40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

proszę doświadczone forumowiczki o rozszyfrowanie tego składu. z góry bardzo dziękuję.


Producent na ulotce zapewnia ze nie ma parabenów i pegów.

Czy jest to wartościowy krem o dobrym składzie bogaty w związki czynne?

krem z wikakorą firmy sanbios


Składniki/INCI: aqua, caprylic capric triglyceride, grape seed oil, olea europaea oil, polyglyceryl-3-metyl glucose distearate, decyl oleate, glyceryl stearate, shea butter, d'panthenol, cetyl alkohol, propylene glycol, uncaria tomentosa extract, glycerin, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, phenoxyethanol, allantoin, parfum, limonene, hydroxycitronellal, citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, benzyl benzoate, geraniol, citral, benzyl alkohol.

Edytowane przez Iwona40
Czas edycji: 2013-04-28 o 08:38
Iwona40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 14:20   #58
natxms
Raczkowanie
 
Avatar natxms
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o pomoc z CUTISHELP MIMI Balsam do ciała dla noworodków niemowląt dzieci - olej z konopii siewnych- producent PARENTERAL A.S.
SKŁAD - INGREDIENTS (INCI):
AQUA (WATER), CANNABIS SATIVA {HEMP SEED) OIL, GLYCERINE, CETEARYL ALCOHOL, VASELINUM ALBUM (PETROLATUM), GLYCERYL STEARATE, POLY-SORBATE-60, BUTYROSPERMUM PARKII SEED OIL, DIMETICONE, UREA, PHENOXYETHANOL, TOCOFEROL ACETATE, ADEPS LANAE (LANOLIN), ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, ASCORBYL PALM HATE, ALLANTOIC DEHYDROACETIC ACID, BISABO-LOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM

czy rzeczywiście warto smarować nim Malucha?

chciałabym również prosić o ocenę tych dwóch produktów- oba firmy
VIRDE

pierwszy to Krem solny, nawilżający,200 ml

aqua, sodium chloride, calcium chloride, magnesium chloride, potassium chloride, magnesium bromide, potassium iodide, sodium iodide, polyacrylamide, c13-14 isoparaffinm laureth-7, laureth-4, caprylic trigliceride, benzyl alcohol, methylisothiazolinone, triethanolamine, citric aci

drugi to Maść solna, natłuszczająca, 200ml

petrolatum, sorbitan oleate, polysorbate 80, caprylic trigliceride, aqua, cetearyl alcohol, sodium chloride, calcium chloride, magnesium chloride, potassium chloride, magnesium bromide, potassium iodode, potassium sorbate, sodium benzoate, triethanolamine, citric acid.

czy można stosować je naprzemiennie?

Edytowane przez natxms
Czas edycji: 2013-04-29 o 22:39
natxms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:32   #59
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witambardzo proszę o analizę tego kremu
BeBeauty-multiodżywczy krem regenerujący
INCI-aqua,paraffinum liquidum,glycerin,ceteary l alcohol (and) ceteareth-20,caprylic/capric triglyceride,talc,ribes nigrum,(black currant),seed oil,prunus armeniaca(apricot)kernel oil,olea europaea(olive)fruit oil,persea gratissima(avocado)oil,bu tyrospermum parkii (shea)butter,potassium phosphate,cetyl alcohol,carbomer,sodium hydroxide,disodium EDTA,parfum,citronellol,b enzyl salicylate,hydroxycitrone llal,hexyl cinnamal,butylphenyl methylpropional,hydroxyis ohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde,linalool,a lpha-isomethyl lonone,methylparaben,prop ylparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
czy ten krem jest dobry do nawilżania i odżywiania skóry?
czy nie ma w nim jakichś zapychaczy?(mam bardzo dużo zaskórników)
proszę o odpowiedz i dziekuję z góry
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:56   #60
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam, bardzo proszę o analizę kremu pod względem jego ewentualnego podrażania, działania kojącego, uszczelniającego naczynia krwionośne, redukcji rumienia. Z góry dziękuję

NIVEROSIN (krem do cery naczynkowej)
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Caprylic/ CapricTriglyceride, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Diosmine, Glycerin, Alcohol Denat. / Ruscus Aculeatus roqt Extract / Sodium Laureth Sulfate, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol / Aesculus Hippocastanum Extract, Glyceryl Stearate Citrate, Phenoxyethanol / Caprylyl Glycol, Panthenol, Polyacrylamide / Hydrogenated Polydecene / Laureth-7, Hydroxyethylcellulose, Parfum / D-limonene / Linalool / Butylphenyl Methylpropional / Alpha-lsomethyl lonone Hesperidin.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.