Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-04, 14:49   #4861
Mohaneka
Przyczajenie
 
Avatar Mohaneka
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Taki lekki trądzik i już dermatolog przepisał Ci antybiotyk? A robiłaś badania na tarczycę i hormony chociaż?
Mohaneka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 14:56   #4862
marta6138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 34
Dot.: bolące pryszcze

Dokładnie tak. Nie miałam robionych tego typu badań. Jedynie na tarczycę, ale to ponad rok temu, także sporo mogło się zmienić.
marta6138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-05, 12:15   #4863
marta6138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii? :/
marta6138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 15:00   #4864
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Jakie Ci wtedy wyszły badania hormonów tarczycy?

Ja bym się nie bawiła w tetracykliny tylko zabrała się już za izotretinoine, bo masz duże blizny a trądzik Ci leci po całym prawie policzku. Epiduo powinno Ci doraźnie pomóc.

Generalnie zmienilabym lekarza.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 20:14   #4865
LazyDancer
Raczkowanie
 
Avatar LazyDancer
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 35
Dot.: Monotonna walka z trądzikiem.

Może spróbuj zrobić sobie badania na obecnocność gronkowca złocistego (on często powoduje taki trądzik na linii żuchwy i na policzkach); obecność bakterii helicobacter pylori i lamblie też mogą objawiać się przez wypryski skórne.

Jeśli coś wyjdzie, to można będzie sprecyzować leczenie.
A jak badania pokażą, ze jesteś zdrów, to faktycznie zostają chyba tylko kwasy albo doustne retinoidy.

Możesz też w sumie odżywiać się zdrowo, ale jednocześnie mieć jakąś alergię pokarmową - można to sprawdzić przez testy skórne u alergologa.
LazyDancer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:47   #4866
marta6138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 34
Dot.: bolące pryszcze

Jeej. Nie sądziłam, że to aż tak poważne jest :/ Słyszałam o tej izotretinoinie, jednak wyczytałam też, że podczas jej używania, może wystąpić wiele skutków ubocznych. Trochę się tego obawiam. Znowu wolę nie stosować tego typu substancji bez konsultacji z lekarzem, gdyż nie wiem, czy nie pogorsze sobie tym stanu zdrowia. Jeśli to najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się tych wszystkich "nieprzyjaciół" z twarzy, to chyba jestem w stanie zaryzykować... Co powiedziałabyś na temat kwasów? Ktoś na osobym wątku polecił mi kwas glikolowy, może on wykonany w dobrym salonie mógłby mi pomóc? Co o tym sądzisz? Co do badań, załączam zdjęcie. Wszystko wydaje się w porządku...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1536486188011-311790823.jpg (77,2 KB, 30 załadowań)
marta6138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 17:57   #4867
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: bolące pryszcze

Tsh masz za wysokie, powinno być poniżej 2. No i nie ma reszty hormonów, więc trudno coś powiedzieć.

Izo nie możesz i tak stosować bez recepty od lekarza, więc wybrałabym się do jakiegoś sensownego i porozmawiała.

Glikol jak najbardziej, możesz go wykonać w domu sama za ułamek kwoty zabiegu w gabinecie, tylko to Ci zaleczy zewnętrznie i nie sprawi że nowy się nie pojawi.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-11, 11:43   #4868
marta6138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 34
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tsh masz za wysokie, powinno być poniżej 2. No i nie ma reszty hormonów, więc trudno coś powiedzieć.

Izo nie możesz i tak stosować bez recepty od lekarza, więc wybrałabym się do jakiegoś sensownego i porozmawiała.

Glikol jak najbardziej, możesz go wykonać w domu sama za ułamek kwoty zabiegu w gabinecie, tylko to Ci zaleczy zewnętrznie i nie sprawi że nowy się nie pojawi.

Hmm, z tego, co widzę, mieszczę się w normie, gdyż jest ona do mniej więcej 4,5. Przynajmniej tak mam w papierach.
Co do izo, wciąż mam wiele obaw... Na razie i tak zamierzam dokończyć kurację zalecaną przez poprzedniego dermatologa. Zobaczę, co powie mi w połowie października, kiedy to mam do niej iść na kontrolę. Może przez miesiąc coś się jeszcze ruszy. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Rozumiem, nie znam się tak bardzo na tworzeniu własnych kosmetyków, dlatego raczej zdecyduję się na zabieg w salonie. Czy po jednym takim zabiegu powinny być zauważalne efekty?
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Otóż czy przyjmując antybiotyk oraz stosując Cetaphil i Epiduo mogę jednocześnie iść na ten zabieg? Czy nie będzie to szkodliwe dla mojego zdrowia oraz skóry?

Co do Tetralysalu, martwi mnie mnie to, iż opóźnia mi okres już o 12 dni...
marta6138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 02:20   #4869
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: bolące pryszcze

Tsh 2,5 już jest alarmujące że twoja tarczyca nienajlepiej działa.Najlepiej jak na się 1- 1,5 wtedy jest ok.
Zrób sobie badania hormonalne płciowe. Zwłaszcza DHEA, androstedion testosteron Może masz pcos - jak masz nieregularne miesiączki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 16:07   #4870
marta6138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 34
Dot.: bolące pryszcze

Ojej :/ To mnie przestraszyłaś... Jak to w ogóle możliwe skoro norma jest wysoka, do ponad 4... To miałam w połowie i już powinnam się martwić? Nie rozumiem tego... W sumie nigdy nie pomyślałabym, że moje problemy z trądzikiem mogą mieć związek z hormonami. W sumie to badanie było rok temu, więc mogło się coś zmienić. Znowu nigdy nie miałam jakichś większych problemów, od kwietnia tego roku się pogorszyło coś, w sumie tak nagle... Ale w tym okresie stosowałam jakiś krem, może po nim mi się pogorszyło. Zresztą może mój trądzik jest powodem nieodpowiedniej pielęgnacji. Niestety w tym temacie jestem naprawdę zielona... Sama nie wiem, co o tym sądzić. Teraz i tak najbardziej martwi mnie brak miesiączki po stosowaniu Tetralysalu... Nie wiem, ile to potrwa. Co do nieregularnych miesiączek, to właściwie nie zdarzają się. Raczej mam regularne, przynajmniej miałam do teraz...
marta6138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 20:15   #4871
AngeliqDKNY
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Próbowałam wszystkiego i koniec końców zdecydowałam się na laseroterapię. Trądzik leczyłam w krakowskiej xxx za pomocą laserów Fotona Spectro SP i Dualis SP. Po pierwszym zabiegu widziałam już lekką poprawę, ale jeszcze musiałam go kilka razy powtórzyć. Wydaje mi się, że warto leczyć trądzik w ten sposób bo sami dobrze wiecie jaka to jest bolączka, a u ilu lekarzy już byłam to już za te pieniądze dawno mogłam zrobić zabieg.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-01-22 o 09:52 Powód: reklama
AngeliqDKNY jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-25, 20:54   #4872
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Mi sie wydaje ze na kazdego dziala cos innego i warto probowac i szukac i sie nie poddawac.

Hormony maja ogromny wplyw na tradzik, ja bym powiedziala ze w zasadzie najwiekszy ze wszystkich innych czynnikow. I regularne miesiaczki nie swiadcza o tym ze sa hormony nie powinny miec wplywu na cere.
Jedyne co moge doradzic to zeby nie leczyc tradziku tabletkami antykoncepcyjnymi bo to jedynie maskuje problem a go nie rozwiazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 22:09   #4873
Borann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 21
Dot.: bolące pryszcze

Ja absolutnie nie lecze pigułkami trądziku ale od kiedy biorę pigułki trądzik mi zszedł. Był to jedynie dodatkowy plus ale nie powiem bardzo przyjemny,bo pryszcze nie dawały mi spokoju. Wzielam pigułki belarę gdyż nie mają az tak dużej ilości hormonów a nie mogłam zastosowac innej metody bo jestem alergikiem.Mam alergię na lateks chrom nikiel a w takim przypadku nie mogę też stosowac spiralki.Więc jak sie tu chronic przed niechcianą ciąża. Te tabletki mi bardzo przypasowały co się rzadko zdarza gdy ktoś na większośc leków pyłków i innych odczynników jest uczulona.
Borann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 07:17   #4874
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Borann Pokaż wiadomość
Ja absolutnie nie lecze pigułkami trądziku ale od kiedy biorę pigułki trądzik mi zszedł. Był to jedynie dodatkowy plus ale nie powiem bardzo przyjemny,bo pryszcze nie dawały mi spokoju. Wzielam pigułki belarę gdyż nie mają az tak dużej ilości hormonów a nie mogłam zastosowac innej metody bo jestem alergikiem.Mam alergię na lateks chrom nikiel a w takim przypadku nie mogę też stosowac spiralki.Więc jak sie tu chronic przed niechcianą ciąża. Te tabletki mi bardzo przypasowały co się rzadko zdarza gdy ktoś na większośc leków pyłków i innych odczynników jest uczulona.
Tak zgadzam sie pomagaja. Ale przestaniesz brac i problem wroci, niestety. Jesli sa problemy hormonalne w organizmie to tabletki antykoncepcyjne nie sa na nie lekiem. A sa i takie tabletki ktore wrecz wywoluja / pogarszaja tradzik. U mnie tak niestety sie stalo. Tabletki bralam dla antykoncepcji nie do leczenia tradziku, i mialam juz calkiem problem z glowy ale od tabletek dostalam okropnego tradziku. Pozniej pol roku zajelo mi leczenie tego co zrobily z moja twarza i czekanie az hormony sie wyreguluja. Takze ja nie polecam. Musza byc jakies inne leki na wyregulowanie hormonow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 15:20   #4875
Beatka670
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 52
Dot.: bolące pryszcze

słyszałam o tej klinice wiele dobrego, a jeżeli mogę spytać to jaki był koszt tego zabiegu i czy na dobrego pasterza też mają w ofercie leczenie trądziku?
Beatka670 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 20:09   #4876
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Tak zgadzam sie pomagaja. Ale przestaniesz brac i problem wroci, niestety. Jesli sa problemy hormonalne w organizmie to tabletki antykoncepcyjne nie sa na nie lekiem. A sa i takie tabletki ktore wrecz wywoluja / pogarszaja tradzik. U mnie tak niestety sie stalo. Tabletki bralam dla antykoncepcji nie do leczenia tradziku, i mialam juz calkiem problem z glowy ale od tabletek dostalam okropnego tradziku. Pozniej pol roku zajelo mi leczenie tego co zrobily z moja twarza i czekanie az hormony sie wyreguluja. Takze ja nie polecam. Musza byc jakies inne leki na wyregulowanie hormonow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie musi tak być. U mnie akurat tabletki (a właściwie plastry) wyciszyły najgorszą fazę trądziku i po odstawieniu po niecałym roku nigdy już on w takiej formie nie powrócił. Ale może być oczywiście różnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 20:22   #4877
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie musi tak być. U mnie akurat tabletki (a właściwie plastry) wyciszyły najgorszą fazę trądziku i po odstawieniu po niecałym roku nigdy już on w takiej formie nie powrócił. Ale może być oczywiście różnie.
Bralam plastry Evra jak mialam ok 25 lat przez jakies 2 czy 3 lata ale lekarz potem kazal mi zrezygnowac z uwagi na ryzyko zakrzepicy. Antykoncepcja dwu-skladnikowa (dwa hormony) moze to powodowac. Jedynym rozwiazaniem dla mnie sa teraz tabletki jednoskladnikowe ale one wywoluja u mnie tradzik wiec juz nie uzywam tabletek i z uwagi na troske o moje zdrowie nigdy do nich nie wroce.

Dlatego uwazam ze antykoncepcja hormonalna jest zamaskowaniem problemu. Jestem pewna ze sa badania i leki hormonalne ktore pozwalaja wuregulowac hormony ale pewnie zadnemu lekarzowi nie chce sie w to bawic. Wola przepisywac to co kazdemu szybko pomaga. Ale nie koniecznie na dlugo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-27, 08:32   #4878
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Bralam plastry Evra jak mialam ok 25 lat przez jakies 2 czy 3 lata ale lekarz potem kazal mi zrezygnowac z uwagi na ryzyko zakrzepicy. Antykoncepcja dwu-skladnikowa (dwa hormony) moze to powodowac. Jedynym rozwiazaniem dla mnie sa teraz tabletki jednoskladnikowe ale one wywoluja u mnie tradzik wiec juz nie uzywam tabletek i z uwagi na troske o moje zdrowie nigdy do nich nie wroce.
Ja musiałam je odstawić po 9 miesiącach własnie z powodu krążenia, tabletek też brać nie mogę.

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Dlatego uwazam ze antykoncepcja hormonalna jest zamaskowaniem problemu. Jestem pewna ze sa badania i leki hormonalne ktore pozwalaja wuregulowac hormony ale pewnie zadnemu lekarzowi nie chce sie w to bawic. Wola przepisywac to co kazdemu szybko pomaga. Ale nie koniecznie na dlugo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To co nazywasz maskowaniem problemu to jest po prostu leczenie objawowe i jest ono szeroko stosowane w medycynie, chociażby np l-tyroksyna przy niedoczynności tarczycy czy insulina przy cukrzycy. Jak je odstawisz, to też choroba powróci.
Owszem, można brać inne leki na problemy hormonalne, tylko że one wcale nie muszą być lepszą alternatywą dla antykoncepcji hormonalnej. Ja na podwyższony androstendion brałam dexametazon - steroid, który ma dużo skutków ubocznych i do długotrwałej terapii się nie nadaje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-27, 16:07   #4879
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Ze swojego doswiadczenia wiem ze tabletki nie sa lekarstwem na tradzik. A ja z tradzikiem meczylam sie jakies 20 lat. Mialam lepsze i ciesze momenty. No i wiem ze sie go nie pozbede az do starosci. Teraz jestem w ciazy i mam najpiekniejsza cere jaka mialam od czasu gdy bylam nastolatka. Mam nadzieje ze juz taka zostanie.
Dlatego wlasnie uwazam ze wyglad cery zalezy od hormonow i tabsy nie sa w stanie jej wyleczy c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-27, 16:46   #4880
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Ze swojego doswiadczenia wiem ze tabletki nie sa lekarstwem na tradzik. A ja z tradzikiem meczylam sie jakies 20 lat. Mialam lepsze i ciesze momenty. No i wiem ze sie go nie pozbede az do starosci. Teraz jestem w ciazy i mam najpiekniejsza cere jaka mialam od czasu gdy bylam nastolatka. Mam nadzieje ze juz taka zostanie.
Dlatego wlasnie uwazam ze wyglad cery zalezy od hormonow i tabsy nie sa w stanie jej wyleczy c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
omg... przeczytaj ze zrozumieniem to co napisała chimay
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-27, 18:05   #4881
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Ze swojego doswiadczenia wiem ze tabletki nie sa lekarstwem na tradzik. A ja z tradzikiem meczylam sie jakies 20 lat. Mialam lepsze i ciesze momenty. No i wiem ze sie go nie pozbede az do starosci. Teraz jestem w ciazy i mam najpiekniejsza cere jaka mialam od czasu gdy bylam nastolatka. Mam nadzieje ze juz taka zostanie.
Dlatego wlasnie uwazam ze wyglad cery zalezy od hormonow i tabsy nie sa w stanie jej wyleczy c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekaj, no ale ciąża to też stan przejściowy i branie anty wprowadza organizm w stan w wielu aspektach podobnych do ciąży.
Skoro jak sama piszesz trądzik hormonalny zależy od hormonów, to anty są w stanie go (wy)leczyć, bo to przecież hormony. Kwestia tylko u kogo co i jak zadziała.

Jeśli ktoś ma trądzik hormonalny, antykoncepcja mu pomaga i dobrze ją znosi, to dlaczego by jej nie stosować? Zwłaszcza, że inne metody wcale nie muszą być bardziej znośne, przyjemne czy też mniej obciążające organizm.
I trzeba być świadomym, że wielu wielu schorzeń się obecnie nie da wyleczyć, a jedynie trzymać je w ryzach regularnym braniem tabletek.

Poza tym trądzik może być też niehormonalny.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-09-27 o 18:08
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-27, 20:29   #4882
AngeliqDKNY
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 62
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Wydaje mi się, że w obu punktach proponują to samo, a co do cenny to sprawdź cennik na ich stronie. Czasem mają fajne promocję, więc może załapiesz się na leczenie trądziku w niższej cenie.
AngeliqDKNY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-25, 17:08   #4883
kamcioszka
Raczkowanie
 
Avatar kamcioszka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: bolące pryszcze

Cześć 😊 czy któraś z Was miała może przeprowadzany zabieg TCA? ☺️ Ja zeobiłam go sobie w sobotę rano i zaczęłam mieć kilka wątpliwości...



Skóra zaczęła mi się łuszczyć już we wtorek ale największe złuszczanie przypadło na środę i czwartek. Właściwie teraz po TCA mało co zostało. Nie zrywałam sama skórek, jedynie obcinałam małymi nożyczkami te już wiszące. Na całą twarz miałam nałożone stężenie 15%, na przebarwienia (broda, żuchwa, szyja)-35%. Niestety w miejscach, gdzie miałam położone wyższe stężenie kwasu, pozostały różowe plamki. Szczerze... boje się przebarwień i nie wiem za bardzo co mam zrobić. Wizytę u dermatologa mam dopiero za tydzień.







Dodatkową kwestią jest to, że mam ogromną skłonność do zaskórników zamkniętych. Po TCA zostało mi też kilka malutkich pryszczy. Wiem, że powstały one w ramach oczyszczenia się skóry i absolutnie ich nie wyciskałam. Obawiam się jednak pogorszenia stanu skóry i zastanawiam się jakiej pielęgnacji mogę używać poza lekkim żelem do mycia twarzy i Cicaplastem. Moja normalna pielęgnacja opiera się na retinoidach zewnętrznych ale zdaje sobie sprawę, że teraz jest to niewskazane.



Oczywiście od soboty moja skóra nie ujrzała grama makijażu.



Będę wdzięczna za wszystkie porady. Pozdrawiam Was i ściskam! 💖💋
__________________
Zdać CPE i GDS.
Zdać prawko
...
kamcioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-26, 19:20   #4884
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez kamcioszka Pokaż wiadomość
Cześć 😊 czy któraś z Was miała może przeprowadzany zabieg TCA?  Ja zeobiłam go sobie w sobotę rano i zaczęłam mieć kilka wątpliwości...



Skóra zaczęła mi się łuszczyć już we wtorek ale największe złuszczanie przypadło na środę i czwartek. Właściwie teraz po TCA mało co zostało. Nie zrywałam sama skórek, jedynie obcinałam małymi nożyczkami te już wiszące. Na całą twarz miałam nałożone stężenie 15%, na przebarwienia (broda, żuchwa, szyja)-35%. Niestety w miejscach, gdzie miałam położone wyższe stężenie kwasu, pozostały różowe plamki. Szczerze... boje się przebarwień i nie wiem za bardzo co mam zrobić. Wizytę u dermatologa mam dopiero za tydzień.







Dodatkową kwestią jest to, że mam ogromną skłonność do zaskórników zamkniętych. Po TCA zostało mi też kilka malutkich pryszczy. Wiem, że powstały one w ramach oczyszczenia się skóry i absolutnie ich nie wyciskałam. Obawiam się jednak pogorszenia stanu skóry i zastanawiam się jakiej pielęgnacji mogę używać poza lekkim żelem do mycia twarzy i Cicaplastem. Moja normalna pielęgnacja opiera się na retinoidach zewnętrznych ale zdaje sobie sprawę, że teraz jest to niewskazane.



Oczywiście od soboty moja skóra nie ujrzała grama makijażu.



Będę wdzięczna za wszystkie porady. Pozdrawiam Was i ściskam! 💖💋
Tak, mialam kilka lat temu. Nie powinnas miec przebarwien o ile nie bedziesz zrywac skory i odpowiednio nawilzac.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-27, 09:18   #4885
iwoncia933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
trądzik hormonalny

Witam,

Od pół roku zmagam się z trądzikiem na policzkach, szyi, koło uszu, czasem na skroniach. Są to wypryski czasem z białą treścią. Dodam że mam 25 lat i po mezoterapii bezigłowej mam spokój na tydzień...
podejrzewam trądzik hormonalny bo nigdy z trądzikiem nie miałam problemu zawsze bez większych wyprysków
Proszę o pomoc!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yyyyy.jpg (7,5 KB, 41 załadowań)
iwoncia933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 10:34   #4886
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: trądzik hormonalny

Cytat:
Napisane przez iwoncia933 Pokaż wiadomość
Witam,

Od pół roku zmagam się z trądzikiem na policzkach, szyi, koło uszu, czasem na skroniach. Są to wypryski czasem z białą treścią. Dodam że mam 25 lat i po mezoterapii bezigłowej mam spokój na tydzień...
podejrzewam trądzik hormonalny bo nigdy z trądzikiem nie miałam problemu zawsze bez większych wyprysków
Proszę o pomoc!!
Jeśli podejrzewasz trądzik hormonalny, to zrób badania, idź do endokrynologa. Innej pomocy Ci nikt na forum nie udzieli, bo taki trądzik leczy się farmakologicznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-30, 12:30   #4887
daria_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 20
Dot.: trądzik hormonalny

Koniecznie udaj się do dermatologa. Jednak mimo wszystko powinnaś zadbać o swoją cerę już teraz stosując naturalne kosmetyki. Ciekawe produkty do wymagającej cery znalazłam na www.wp-cosmetics.pl/kosmetyki oprócz rewelayjnego kremu do twarzy skinicer znajdziesz tam również produkty oczyszczające skórę twarzy.
daria_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 13:17   #4888
alexmali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: trądzik hormonalny

Cześć,
jeśli nie miałaś problemów z trądzikiem wcześniej, idź do endokrynologa. Najważniejsze to znaleźć przyczynę, dermatolog pomoże zaleczyć skutek. (od 14 roku życia biegam po dermatologach, a dopiero teraz widzę, że rozwiązaniem była wizyta u endokrynologa).
Pozdrawiam!
alexmali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-06, 19:22   #4889
yoemaster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Walka z trądzikiem

Witam was mam 31 lat , jestem na HTZ testosteronem i moja cera jest bardziej tłusta ale problem w tym ze od ponad 3 mcy mam codziennie masaże 40 minutowe oliwka ziaja - moja skóra jest cały zcas podrażniona tym ścieraniem naskórka oraz pobudzaniem receptorów łojotokowych 6+ tłusta oliwka i sprawa gotowa , ale od 1 mca używam 2x mydła laurowego 55% + spirytus salicylowy po zabiegu wy celu wymycia porów ale moja skóra na karku i barkach zrobiła sie słucha tak ze az boli szukam rozwiązania
1- mydlo laurowe 55% 2x dziennie + krem/ balsam nawilżający do cery trądzikowej + jakiś srodek do mycia pleców usuwaniu oliwki po masażu
2 - roztwór z detreomycyny + mydlo na noc + nawilżanie

Czym powinienem czyścic skórę z oliwki bezposrednio po masażu ?
Czy olej kokosowy bedzie mniej zapychał pory niz oliwka ?
Czy skórę tłusta powinno sie nawilżać
Czekam na wasza pomoc bo ten trądzik to już jest poważna sprawa duże czerwone bąble co do kosmetyków to poprosiłbym o sprawdzone produkty w przystępnych cenach dziś w aptece polecano mi ziaja nazwy nie pamiętam oraz dermedic HYDRAIN3 ważne by był tani oraz w miarę duży wydajny
yoemaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 07:22   #4890
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Walka z trądzikiem

Jasne, że masz problem skoro nieodpowiednio się zabrałeś za pielęgnację!

Za bardzo wysuszasz skórę, a to wbrew pozorom nie pomaga! Wysuszenie skóry nie jest jednoznaczne z wysuszeniem pryszczy! Absolutnie nie wolno codziennie ścierać naskórka, tak jak nie wolno używać codziennie kosmetyków na bazie alkoholu! Przede wszystkim teraz musisz nawilżyć skórę. Ze swojej strony mogę Ci polecić iwostin purritin rehydrin to krem nawilżający do kupienia w aptece, przeznaczony do cery trądzikowej.

Przede wszystkim musisz dobrać kosmetyki do rodzaju cery. Twój problem leży w skórze twarzy czy na ciele? Bo nie bardzo rozumiem z Twojej wypowiedzi.

Jeżeli mówisz o twarzy, koniecznie kup żel do mycia twarzy i tonik przeznaczone do cery tłustej. Kup też nawilżający krem do tłustej cery. Niestety zawiodę Cię - dobre kremy na trądzik, które nie zrobią krzywdy kosztują. Nawet jak pójdziesz do dermatologa to nie przepisze Ci tanich maści. Do skóry twarzy polecam krem azelac, dobrze radzi sobie ze zmianami trądzikowymi, a przy tym nawilża. Jeżeli chcesz robić sobie peelingi to nie częściej niż dwa razy w tygodniu i koniecznie! Peelingi enzymatyczne przeznaczone do cery trądzikowej. Zwykłe "ścieranie naskórka" narobi więcej szkód niż pożytku, bo rozniesie bakterie po całej skórze.

I przede wszystkim - jak Twój problem jest duży - idź do dermatologa!
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.