Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-03, 19:22   #1081
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Tfu! Kolejność mi się pomyliła. Przepraszam, chodziło mi o drugi link. UV Protection Base to nie jest baza do podkładu, tylko produkt, który możemy dodać do podkładu/pudru/itp jeśli zależy nam na zwiększeniu ochrony przed słońcem. Podkładu na tym nie zrobisz. Maksymalne stężenie to 50%, co da ochronę ok 25SPF, ale jak dodajemy to 50%, to w produkcie, do którego dodajemy, już nie może być cynku. Jeżeli właśnie na ochroni Ci zależy, możesz zwiększyć stężenie tlenek cynku lub dwutlenek tytanu/mikronizowany tlenek tytany, ale wtedy wymaga to roztarcia w moździerzu. Można oczywiście dodać i cynk i tytan, w maksymalnym stężeniu możemy osiągnąć nawet ok 30spf.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 21:03   #1082
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziękuje, już rozumiem. To jaka baza by było dobre to http://www.kolorowka.com/pl/p/SM-Fou...n-Base-Mix/276 ? Czy może jakiś puder jedwabny czy ryżowy, czy co innego?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 21:40   #1083
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Tak, to już baza wystarczy dodać pigment, a najlepiej color blend- bo nie będzie wymagał ucierania.
Zaraz, zaraz... Jako baza rozumiem podstawę do stworzenia podkładu, budulec. Puder jedwabny, czy ryżowy sprawdza się jako baza, ale w sensie primmer, czyli coś co kładziemy przed nałożeniem podkładu na twarz.
Są podkłady, których głównym składnikiem jest puder ryżowy, ale nie jest jedynym poza pigmentami. Pudru jedwabnego nigdy nie miałam, nie wiem, czy by się sprawdził, nigdy jednak nie widziałam nigdy listy składników z nim na pierwszej pozycji.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 07:38   #1084
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Aha, rozumiem i dziękuje za informacje
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 15:41   #1085
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Wybrałam składniki z receptury przykładowej, ale myślałam że możeby coś jeszcze zmienić
Składniki to:
puder ryżowy
tlenek cynku mikronizowany
dwutlenek tytanu
Sericite Mica (czy mogła by być Sericite Mica Mat)
stearynian magnezu
pigmenty ( według czego mam wybrać)

Byłabym wdzięczna choćby za jakąś podpowiedź.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 23:11   #1086
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ale powiedz, co w końcu chcesz zrobić? Skoro będziesz ucierać, to wybierz matowy pigment w odcieniu brązu.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 13:16   #1087
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ma ktos porownanie mikrosfer silikonowych i mikrosfer kosmetycznych? Czym one sie roznia, jesli w ogole?
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 14:44   #1088
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zrobić podład mineralny, znalazłam taką przykładową recepture, tylko teraz nie wiem co ile czego zamówić.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 14:54   #1089
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czekoladka najlepiej wez baze do podkladu 10ml i probke bazy kolorystycznej. Do tego np puder jedwabny, tez probke
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:21   #1090
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

retwa ale w jakim sensie baze, bo ja chce zrobić jako baze pude ryżowy
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 18:12   #1091
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Chcesz wszystko krecic od podstaw? Moze lepiej wziac baze do podkladu z pudru ryzowego: http://www.kolorowka.com/pl/p/CS-Fou...n-Base-Mix/275 Do tego tylko wmieszasz w woreczku strunowym baze kolorystyczna i podklad gotowy ;-)
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 20:02   #1092
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
Chcesz wszystko krecic od podstaw? Moze lepiej wziac baze do podkladu z pudru ryzowego: http://www.kolorowka.com/pl/p/CS-Fou...n-Base-Mix/275 Do tego tylko wmieszasz w woreczku strunowym baze kolorystyczna i podklad gotowy ;-)
Ja wole puder ryżowy, też przez niewielkie fundusze, no i chciałam mieć coś z filtrem i myśle że wezmę http://www.kolorowka.com/pl/p/UV-Protection-Base/118 i może do tego Sericite Mica, sterynian magnezu i pigment matowy, co o tym myślisz?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 20:25   #1093
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Mysle, ze przeplacisz ;-)
Masz tlusta cere? Jakim funduszem dysponujesz?
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 20:51   #1094
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
Mysle, ze przeplacisz ;-)
Masz tlusta cere? Jakim funduszem dysponujesz?
Tak i do tego trądzikową, tak do 30 zł.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 21:29   #1095
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kup sobie tą bazę CS i do tego dwutlenek tytanu mikronizowany RS, który można wkręcić do podkładu bez ucierania w moździerzu. Do tego wybrany color blend. Będziesz mieć filtr i dodatkowo pielęgnujący podkład, gdybyś dokupiła puder jedwabny/perłowy, czy alantoinę (ale jej się bardzo mało daje). I jeszcze wszystko w jednym woreczku machniesz. Wyjdzie tyle samo, co za bazę uv+mica+stearynian magnezu+pigment, myślę że lepiej mieć sensowny podkład+krem z filtrem niż podkład na pół gwizdka.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-04-05 o 21:30
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 23:28   #1096
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Wydaje mi się, że na pierwszy raz lepiej kupić gotową bazę i próbkę color blendu, lub jeśli mamy moździerz i koniecznie chcesz jak najwięcej zrobić sama, to zestaw. Kupując wszystko oddzielnie, zawsze nam coś zostanie, zapłacimy więcej.
Mam wrażenie, że nie do końca wiesz o czym piszemy. Na prawdę, przejrzyj sobie ofertę sklepu, może trochę Ci się rozjaśni.

Albo wyobraź sobie budyń instant. Masz proszek, dodajesz do niego tylko wodę. Zatem proszek w torebce, to nasza baza do budyniu. Oczywiście tym, co tak na prawdę tworzy budyń, jest skrobia, więc proszek jest na bazie skrobi. Oczywiście możesz sama to wszystko zrobić (jak właśnie próbujesz z podkładem)- wziąć mleko, mąkę, cukier, aromat, plus co ci się jeszcze podoba i samej przyrządzić od zera. Używamy słowa baza w różnym znaczeniu. Jest jeszcze baza, jako primer. Zanim się napijesz wódy, warto coś zjeść i wtedy posiłek będzie primerem.
Link, który podała rotwa, to baza do podkładu (podkładu na bazie ryżu).

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
i pigment matowy, co o tym myślisz?
Oczywiście, że pigment do tego, inaczej będziesz się malować na biało, ale może taki ma być efekt...
Ile bazy UV zamierzasz dodać? Baza do podkładu zawiera już dwutlenek tytanu i tlenek cynku, więc jakąś tam barierę przeciwsłoneczną już ma. Przez to jednak ciężko obliczyć ile maksymalnie możesz dodać bazy UV. Chyba, że dodasz malutko, na oko.

Prościej już nie potrafię. Mam jednak wrażenie, że nieporozumień by nie było, gdybyś sama trochę poczytała o składnikach i zapoznała się z produktami w sklepie kolorówka...

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Sericite Mica (czy mogła by być Sericite Mica Mat)
Może być jaka chcesz mika, ale może też nie być żadna.

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
do 30 zł.
10g bazy kosztuje 15,47, wystarczająca ilość pigmentu około 5zł, pudełko 3,61. Razem 24,08. Jak będziesz kupować wszystko oddzielnie to około 53zł i zostanie Ci sporo proszków, z którymi nie będziesz miała co zrobić, poza pudrem ryżowym, którym możesz się pudrować. Możesz też kupić zestaw, za 29zł.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 13:56   #1097
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czekoladka ja Ci proponuje takie zestaw:
Baza do stworzenia podkladu:
http://www.kolorowka.com/pl/p/Kaolin...n-Base-Mix/534
10g kosztuje okolo 15zl, ta baza zapewni Ci solidne krycie i mat, oraz pielegnacje
Dodatkowo:
http://www.kolorowka.com/pl/p/Tlenek...100-110-nm/303
wystarczy probka za 5,70zl. Tu masz filtr, krycie, zwiekszona przyczepnosc i funkcje antybakteryjna.

Do tego probka bazy kolorystycznej czyli Color Blend, ale tu juz musisz sama wybrac kolor ;-) Calosc razem z pojemniczkiem wyjdzie kolo 30zl
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 18:42   #1098
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Okej, dzięki za wnikliwe informacje. Wezmę tą baze z CS i bazę kolorystyczną.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 21:52   #1099
paolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów, Poznań, Zamość
Wiadomości: 71
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny, szukam pudru do wykończenia o żółtym pigmencie, aby niwelował zaczerwienienia.
Znalazłam taki post http://youareyourbeauty.blogspot.com...zynkowcow.html co myślicie na ten temat?
Aktualnie posiadam Vichy Dermablend, czy jeśli dosypałabym do niego żółty pigment osiągnęłabym coś na wzór Clinique Redness Solutions? Clinique jest niestety kosmicznie drogi.
Poradzicie coś?
paolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 22:39   #1100
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Możesz zrobić sobie sama puder od podstaw, albo dodać color bled to już istniejącego (color bled powinien być lepszy od żółcieni, bo nie trzeba ucierać w moździerzu). Możesz spróbować zrobić dwie wersje- żółtawą i zielonkawą
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 08:54   #1101
paolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów, Poznań, Zamość
Wiadomości: 71
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Możesz zrobić sobie sama puder od podstaw, albo dodać color bled to już istniejącego (color bled powinien być lepszy od żółcieni, bo nie trzeba ucierać w moździerzu). Możesz spróbować zrobić dwie wersje- żółtawą i zielonkawą
Dzięki za odpowiedź
Color blend czyli coś z tego? http://www.kolorowka.com/pl/searchqu...ll/5?url=color

Zieloną wersję chciałabym zrobić jako korektor.
http://www.kolorowka.com/pl/p/Concealer-Base-Mix/279 plus kolor ?

Macie więcej doświadczenia, czy puder od podstaw będzie lepszy? tańszy? od gotowej bazy ze strony?

Mam zaczerwienienia na policzkach, nosie i trochę na brodzie. Szukam czegoś co będzie korygowało, ale też nie zaszkodzi mojej cerze. Myślę, że kosmetyki mineralne nadają się do tego bardzo dobrze
paolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 11:23   #1102
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cieciorko widze, ze masz ogromna widze mineralna Moze i mnie pomozesz? Jestem rozowa na twarzy, po nalozeniu podkladu twarz wydaje mi sie jeszcze bardziej rozowa. Czy to znaczy, ze mam za cieply odcien podkladu? Lepiej ochlodzic odcien dodajac niebieski pigment, czy maskowac czerwien zielonym pigmentem? Juz leci do mnie anti redness mica, moze to pomoze...

Paolinka, moze dla Ciebie anti redness mica tez by byla dobra? Przewaznie taniej wychodzi kupic baze kosmetyczna + kolorystyczna, lub gotowy zestaw do zrobienia np. pudru, niez kupowac wszystkie skladniki osobno.
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 18:50   #1103
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ciepły odcień to byłby zbyt żółty albo pomarańczowy.. Jesteś pewna że jesteś różowa na twarzy? Nie ocenia się rumieńcow tylko prawdziwy jej odcień, na szyi czole na żuchwie. To podstawowy błąd jaki dużo osób z początku popełnia.
Różowe tony zgasisz zielonym, nie niebieskim bo niebieskim gasisz pomarańczkę. Możesz też ocieplić podkład żółtym.
Anti redness mica jest zielonkawa, więc to możliwie dobry wybór
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:11   #1104
paolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów, Poznań, Zamość
Wiadomości: 71
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
Cieciorko widze, ze masz ogromna widze mineralna Moze i mnie pomozesz? Jestem rozowa na twarzy, po nalozeniu podkladu twarz wydaje mi sie jeszcze bardziej rozowa. Czy to znaczy, ze mam za cieply odcien podkladu? Lepiej ochlodzic odcien dodajac niebieski pigment, czy maskowac czerwien zielonym pigmentem? Juz leci do mnie anti redness mica, moze to pomoze...

Paolinka, moze dla Ciebie anti redness mica tez by byla dobra? Przewaznie taniej wychodzi kupic baze kosmetyczna + kolorystyczna, lub gotowy zestaw do zrobienia np. pudru, niez kupowac wszystkie skladniki osobno.
Skłaniam się właśnie ku wyjściu: baza + kolor. Ale muszę się jeszcze zagłębić w wiedzę na temat produktów z kolorówki. Odkryłam ją dopiero kilka dni temu, kiedy to szukałam pudrów i korektorów kolorowych.
Czy to aż takie proste? Kupuję bazę, kupuję pigment, mieszam i gotowe?

Jak już wpadnie Ci w ręce Anti Redness Mica napisz jak się sprawuje, czy działa i czy jesteś zadowolona

Ja mając twarz zaczerwienioną, tak jak Ty, przy wyborze podkładu zwracam uwagę, by ten nie miał różowych pigmentów. Wybieram te, które bardziej wpadają w żółty. Aktualnie testuję Bourjois Healthy Mix zakupiony wczoraj
paolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:27   #1105
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

rotwa, broń borze zielony . Aspiruję, ale wcale nie jestem obcykana. O tym, że color blend łatwiej będzie wprowadzić do gotowych produktów pisała parę stron temu Lorri . Taki ze mnie znawca, jak większość wizażanek tutaj, jeśli nie mniejszy, ale cieszę się, ze robię dobre wrażenie :P
Ja się uczę, kręcę, testuję i czytam. I piszę także, co mi się wydaje- ale proszę to przesiać przez sito, jeśli się mylę, będę rada jeśli mnie ktoś poprawi.
Podobnie jak Alexus uważam, że jeśli jesteś za różowa, to znaczy, że podkład jest za chłodny i warto byłoby go zażółcić, lub chociaż zneutralizować. Możliwe, że dobierałaś odcień wyłącznie na twarzy, nie biorąc pod uwagę tego, że koloryt jest zmieniony i jako taki wymaga korekty.
Jeśli podkład jest za mało kryjący i rumień przebija można zwiękrzyć jego krycie, lub wspomagać się właśnie korektorem, w miejscach, gdzie to potrzebne. W temacie korektorów jestem noga, ale póki co metoda polecana przez panią z Lily Lolo najlepiej się sprawdza: nakładać pomiędzy warstwy podkładu.

paolinka, nie wiem. Rzeczywiście- często jeśli kupujemy wszystko oddzielnie, zostanie nam sporo proszków. Chyba, że puder zrobisz wyłącznie na bazie jednego danego składnika, lub dwóch.
Nie używałam tej bazy, ale właśnie do korektora jest przeznaczona, więc powinna się sprawdzić. Kupując bazę, lub składniki oddzielnie, pamiętaj, że przychodzą w torebce i nie ma do nich pudełka. Tak jak napisałaś- wystarczy dodać pigment matowy, lub color blend. Odrobinkę i po trochu.
Aha, zastanów się, czego oczekujesz od pudru- żeby matowił, rozświetlał, wygładzał? Może być wszystko po trochu. Używasz podkładów mineralnych, czy zwykłych? O ile wiem, cynk mimo, że bywa drażniący na naczynka dobrze robi, więc możesz się nad tym zastanowić
Tak, to proste Instrukcje napisane są na stronie. Pamiętaj jeszcze, że niektóre rzeczy można ze sobą mieszać w torebce lub słoiczku, a inne trzeba utrzeć w moździerzu.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-04-08 o 19:28
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:15   #1106
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Ciepły odcień to byłby zbyt żółty albo pomarańczowy.. Jesteś pewna że jesteś różowa na twarzy? Nie ocenia się rumieńcow tylko prawdziwy jej odcień, na szyi czole na żuchwie. To podstawowy błąd jaki dużo osób z początku popełnia.
Różowe tony zgasisz zielonym, nie niebieskim bo niebieskim gasisz pomarańczkę. Możesz też ocieplić podkład żółtym.
Anti redness mica jest zielonkawa, więc to możliwie dobry wybór
Problem w tym, ze nie potrafie okreslic typu swojej urody, nie wiem czy jestem ciepla czy zimna Jak patrze na siebie to wydaje mi sie, ze jestem zoltawa, ale po nalozeniu podkladu robie sie rozowa rumience swoja droga, nastepna porcja podkladu musi byc zdecydowanie bardziej kryjaca...

Paolinka-tak, to takie proste! Kupujesz baze kosmetyczna, baze kolorystyczna, mieszasz i gotowe! Chcesz zrobic puder wykonczeniowy, czy podklad w pudrze? Jesli zalezy Ci jedynie na matowieniu, to wystarczy sam puder ryzowy, najlepiej moim zdaniem MF

Cieciorko dzieki za rady W wolnej chwili zrobie probki podkladu: "ocieplonego", z zielonym pigmentem, bardziej kryjacego i jeszcze zrobie z roznymi pigmentami, mam ich troche

Dam znac jak efekty!
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:35   #1107
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No bo podkład masz za różowy skoro czyni Cię różową. Robisz taki podkład jaką siebie widzisz, ukręciłaś zbyt zimny i różowy. Skoro widzisz się żółtą/złotą, to taka jesteś. Musisz zbić różowość i dołożyć żółty pigment. Powodzenia.
A apropo pudru z MF, to nie jest czysty puder ryżowy. Sama kiedyś go chciałam ale sobie co nieco poczytałam o talku, który oczywiście króluje, i mi się odechciało.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:44   #1108
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jak nałożę różowy podkład, to też będę różowa, to żadna magia Zerknij na dekolt i staraj się do niego wyrównać kolor twarzy (twarz jest wrażliwsza i wystawiona na czynniki zewnętrzne bardziej, dlatego jest bardziej różowa).

Czy ktoś zorientowany byłby mi w stanie wyjaśnić, jaką różnicę w praktyce dają różne wersje dwutlenku tytanu (chodzi o te np. ulegające dyspersji w tłuszczach itd)?

Co to jest puder MF?

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-04-08 o 20:46
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:45   #1109
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
No bo podkład masz za różowy skoro czyni Cię różową. Robisz taki podkład jaką siebie widzisz, ukręciłaś zbyt zimny i różowy. Skoro widzisz się żółtą/złotą, to taka jesteś. Musisz zbić różowość i dołożyć żółty pigment. Powodzenia.
A apropo pudru z MF, to nie jest czysty puder ryżowy. Sama kiedyś go chciałam ale sobie co nieco poczytałam o talku, który oczywiście króluje, i mi się odechciało.
To znaczy, ze w tym pudrze jest talk? Na stronie kolorowki jest napisane, ze to puder ryzowy bardziej rozdrobniony. Mam porownanie ze zwyklym pudrem ryzowym i faktycznie ten MF jest bardziej mialko. Mi nie szkodzi na cere, wiec uzywam, ale jak ktos nie toleruje talku to sie mozna naciac...
Jutro zrobie probke podkladu z zoltym pigmentem
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 21:26   #1110
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

A, o tym mowa. Bo mnie do głowy przyszedł Max Factor :P
Puder ryżowy MF, to zwykły puder ryżowy, tylko drobniej zmielony, nie ma w nim talku
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.