Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-16, 17:54   #1
magda548
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 36

Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne


Czy globulki dopochwowe oslabiaja dzialanie pigulek antykoncepcyjnych?

Edytowane przez magda548
Czas edycji: 2006-07-05 o 15:48
magda548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 22:30   #2
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

podpinam sie, tez sie nad tym zastanawialam. czesto pisze sie o laczeniu tabletek z prezerwatywami, czy prezerwatyw z globulkami, a nic nie ma na temat globulki dopochwowe plus tabletki antykoncepcyjne. Co o tym myslicie??
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 22:37   #3
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

ja myśle, że gdy bierze się tabletki, to odatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne. ale jesli chcesz czuć się bardziej pewnie, to czemu nie ?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 22:40   #4
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

zastosowalam kiedys globulki podczas brania pigułek,to byla poczatkowa faza kiedy mialam schizy i balam sie ze pigulki nie zadzialaja.
Nic mi sie nie stałoale az dziwne przy mojej ostroznosci ze nie pomyslalam o tym ze moga oslabic:/w sumie jak??nie wchlaniaja sie do krwi
i podsumowanie z wątku Jagi dla pewnosci

"Środki chemiczne - Globulki i kremy plemnikobójcze
Globulkę wkłada się do pochwy na 10 - 15 minut przed stosunkiem. Globulka rozpuszcza się, powstaje pianka z nonoxynolem-9, który unieruchamia, a następnie niszczy plemniki. Kolejny stosunek wymaga użycia następnej globulki.
Krem wprowadza się do pochwy za pomocą specjalnego aplikatora dołączonego do opakowania. Jest skuteczny natychmiast. Działa 6 godzin, można go więc zaaplikować wcześniej. Stosunek po 6 godzinach wymaga następnej porcji kremu.
Zalety
- obojętne hormonalnie,- łatwe w stosowaniu,
- dostępne bez recepty,
- zapobiegają zapaleniu pochwy,
- zmniejszają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Wady
- mała skuteczność o ile nie są stosowane ze środkiem mechanicznym,
- czasami wywołują pieczenie lub uczucie nieprzyjemnego ciepła,
- zdarzają się uczulenia,
- globulki obficie się pienią, co również powoduje pewien dyskomfort,
- trzeba je wkładać do pochwy na kilkanaście minut przed stosunkiem, a to może zakłócić grę miłosną."
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:06   #5
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

Bess czyli wychodzi na to, że minusów jest więcej niż plusów A własnie się zastanawiałam nad zmianą pigułek na globulki + prezerwatywę
A tak z ciekawości - ile kosztuje opakowanie globulek?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 16:16   #6
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

12 albo 24 zł.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 16:31   #7
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

raczej nie!


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 20:32   #8
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

A czy znacie globulki plemnikobójcze dostępne na rynku polskim które się nie pienią lub pienią się w mniejszym stopniu? Mój zapas portugalskich które się wogóle nie pienią już się kończy
Ja stosuję prezerwatywa + globulki ponieważ intensywnie się leczę po kilku latach przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych (po odstawieniu - trądzik androgenny - na dekoldzie, plecach i twarzy wielkie ropne cysty w skórze właściwej które często samoistnie sobie pękają, zaburzona gospodarka hormonalna - zbyt dużo hormonów męskich - 15 kg więcej i połowa włosów mi wypadła W trakcie zażywania pigułek nie było tragicznie, problemy zaczynają się po odstawieniu, ja już się męczę dwa lata i nie widać poprawy ;(
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:03   #9
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
A czy znacie globulki plemnikobójcze dostępne na rynku polskim które się nie pienią lub pienią się w mniejszym stopniu? Mój zapas portugalskich które się wogóle nie pienią już się kończy
Ja stosuję prezerwatywa + globulki ponieważ intensywnie się leczę po kilku latach przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych (po odstawieniu - trądzik androgenny - na dekoldzie, plecach i twarzy wielkie ropne cysty w skórze właściwej które często samoistnie sobie pękają, zaburzona gospodarka hormonalna - zbyt dużo hormonów męskich - 15 kg więcej i połowa włosów mi wypadła W trakcie zażywania pigułek nie było tragicznie, problemy zaczynają się po odstawieniu, ja już się męczę dwa lata i nie widać poprawy ;(
Czekoladka nawet mnie nie strasz
A powiedz mi, jak zdobyłaś te niepieniące się, portugalskie globulki? One naprawdę wogóle się nie pienią? A czujesz ich obecność? Bo jak sie rozpuszczą, to chyba muszą jakoś wypłynąć Też trzeba je zakładać z 10-15 min wcześniej?
Przyznam się, że niewiele wiem na temat globulek bo jeszcze nigdy ich nie używałam, ale coraz bardziej się zastanawiam nad nimi
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 22:36   #10
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Czekoladka nawet mnie nie strasz
A powiedz mi, jak zdobyłaś te niepieniące się, portugalskie globulki? One naprawdę wogóle się nie pienią? A czujesz ich obecność? Bo jak sie rozpuszczą, to chyba muszą jakoś wypłynąć Też trzeba je zakładać z 10-15 min wcześniej?
Przyznam się, że niewiele wiem na temat globulek bo jeszcze nigdy ich nie używałam, ale coraz bardziej się zastanawiam nad nimi
Magrest globulki kupilam będąc u mojego TŻ w Portugalii (mieszkał tam 2 lata) normalnie w aptece bez recepty. Te akurat się nie pienią tylko powstaje coś na kształt gęstego kremu. Wkładam globulkę na 5 min przed stosunkiem. Kilka lat temu był na rynku plemnikobójczy krem Delfen i był rewelacyjny, ale już go nie produkują. I nikogo nie straszę tą opowieścią o skutkach po pigułkach zainteresowanym mogę wysłac zdjęcia moich pięknych ramion całych w cystach, wałśnie nalepiłam plaster z maścią ichtiolową bo zrobiła mi się grudka wielkości 1cm na 1cm i widać ją wystającą pod bluzką W piatek odbieram wyniki badań na wszystkie hormonki i zaczynam leczenie, może wreszcie skończy się mój koszmar.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 09:22   #11
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

Własnie moj koszmar tez zaczal sie jak odstawilam tabletki. Zanim je zaczelam brac a bylo to 6 lat temu, nie mialam problemu z tradzikiem. Ale teraz mam caly dekolt wysypany krostkami, cera z suchej przeszla w mieszana z licznymi wypryskami na czole. I do tego jeszcze wypadajace wlosy, mysle ze to samo minie jakos.
I tez mysle nad innym zabezpieczeniem,narazie pozostaja tylko gumki heh.
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-23, 11:12   #12
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne



Chyba kupię jakieś najmniejsze opakowanie globulek na wypróbowanie teraz, kiedy jeszcze przyjmuję pigułki. Zobaczymy czy to pienienie się bedzie do wytrzymania, no i wogóle jak to bedzie.
No i tak jak Czekoladka79 też jestem ciekawa czy w PL są dostępne globulki, które się nie pienią (ale watpię)

A z tych dostępnych globulek na naszym rynku, które polecacie?

P.S. O, pojawiły się dwie czekoladki
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 13:58   #13
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

kurcze ja po odstawienu tabletek tez zauwazyłam u siebie nadmierne wypadanie włosów az sie boje bo nic nie pomaga( ampułki radical, odżywki!)


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 16:34   #14
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Globulki dopochwowe+pigułki antykoncepcyjne

I pewnie nic nie pomoże, ja miałam bardzo gęste kręcone włosy sięgające pasa, po wszystkim musiałam ściąć do ramion podczas jednego mycia kilka razy odpychałam odpływ w wannie. Teraz wypada już mniej, ale kilku dermatologów ostrzegało że nieleczony trądzik androgenny prowadzi do łysienia plackowatego. Niestety leczy się to tylko środkami hormonalnymi, ale dobranymi indywidualnie po wykonaniu bardzo szczegółowych badań. W piatek odbieram wyniki badań (dwa pobyty w szpitalu aby to wszystko zrobić) jak będę wiedziała co i jak to napiszę.
Jednak pigułki to nie jest tak wspaniały wynalazek jakby się wydawało ... poza tym odbierają ochotę na miłosne igraszki ....

Pozdrawiam cieplutko.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.