Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-24, 21:45   #781
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
bardzo prosze o przejrzenie skladu z postu #756

+ jezeli nie sprawiloby to klopotu Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)

sklad:
Ingredients(each ml contains):
- Pdrs. : Neem (Azadirachta indica) 100mg, Fuller's Earth (Multani Mitti) 40mg
- Ext. : Turmeric (Curcuma longa) 20mg.
- Other: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentoite, Fragnance, Methylparaben, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Propylparaben, Sodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Lauryl Sulphate.

czy sa zapychacze?
Niby gliceryna moze byc zapychaczem ale...roznie bywa,pomijajac skladniki ktore moga podraznic-wyboldowalam to warta jest wyprobowania chyba,ze masz super wrazliwa cere to zrobilam test przed nalozeniem.
Na reszte spojrze w wolnej chwili.

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Hexanno - tak, krem jest w opakowaniu z pompką Nie wiem, jak zdobyć próbkę, bo wypatrzyłam go w sklepie internetowym. Zostaje mi pobuszowanie po allegro. Cena to 150 zł.

Dziękuję
Madziczko pogooglalam troche za ta firma i przejrzalam reszte oferty na Bio -medzie,ktora takze wyglada dosc ciekawie.Wiem,ze ceny moga odtraszac ale mozna sobie porownac preparaty z innych firm np.SVR,Avene,LRP i w zasadzie wychodzi +/- na to samo.
Ciekawi mnie ten retinol,bo jest na samym koncu ale opisuja jako skladnik aktywny Retinol 1500IU i wyglada to dosc ciekawie wg opisow.

Zajrze w wolnej chwili to postaram sie ogarnac reszte
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:54   #782
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Madziczko pogooglalam troche za ta firma i przejrzalam reszte oferty na Bio -medzie,ktora takze wyglada dosc ciekawie.Wiem,ze ceny moga odtraszac ale mozna sobie porownac preparaty z innych firm np.SVR,Avene,LRP i w zasadzie wychodzi +/- na to samo.
Ciekawi mnie ten retinol,bo jest na samym koncu ale opisuja jako skladnik aktywny Retinol 1500IU i wyglada to dosc ciekawie wg opisow.

Zajrze w wolnej chwili to postaram sie ogarnac reszte



Pisałam kiedyś, że bardzo podszedł mi żel po oczy tej firmy, tzn. po prostu zadziałał przy systematycznym stosowaniu

Ciągle mam jakąś nadzieję, że ten Retinol na końcu to jakaś pomyłka Kurczaczki, no wierzyć mi się nie chce, że coś, co jest reklamowane jako krem z retinolem, ów składnik ma na końcu

Nic, poczekam na rezultaty twojego "dochodzenia"
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 22:58   #783
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje bardzo Hexxana!

jeszcze poprosilabym o analize tego filtra pod wzgledem zapychaczy Rossmann, Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50)

sklad: Aqua Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glyceryl Stearate Citrate, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric/Myrystic/Stearictrigliceride Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol Panthenol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, MIicrocrystalline Cellulose, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Simethicone, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Cellulose Gum, Dehydroacetic Acid, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone Tocopherol.
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 23:11   #784
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość



Pisałam kiedyś, że bardzo podszedł mi żel po oczy tej firmy, tzn. po prostu zadziałał przy systematycznym stosowaniu

Ciągle mam jakąś nadzieję, że ten Retinol na końcu to jakaś pomyłka Kurczaczki, no wierzyć mi się nie chce, że coś, co jest reklamowane jako krem z retinolem, ów składnik ma na końcu

Nic, poczekam na rezultaty twojego "dochodzenia"
Na pewno dam znac

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo Hexxana!

jeszcze poprosilabym o analize tego filtra pod wzgledem zapychaczy Rossmann, Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50)

sklad: Aqua Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glyceryl Stearate Citrate, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric/Myrystic/Stearictrigliceride Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol Panthenol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, MIicrocrystalline Cellulose, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Simethicone, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Cellulose Gum, Dehydroacetic Acid, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone Tocopherol.

O filtrach pisalam nie raz,ze to najbardziej nie przewidywalny kosmetyk pod katem zapychania i nie ma szans aby wskazac,ze bedzie tak i tak.
Trzeba testowac,probowac i obserwowac reakcje skory.
Druga sprawa jest to,ze bardzo istotne jest zwrocenie uwagi na calosc uzywanej pielegnacji/kolorowki itd.bo jeden kosmetyk moze nie zrobic krzywdy ale w polaczeniu z drugim moze byc juz inaczej.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 12:15   #785
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Witam! Proszę o analizę składu odżywki do rzęs; czy może mieć jakieś pozytywne/negatywne działanie. Z góry dziękuję.

Golden Rose, Perfect Lashes Tusz do rzęs bezbarwny z witaminami.

Skład: deionized water, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tea, propylene glycol, potassium sorbate, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, pvp, sorbitol, panthenol(prowitamin B5), vitamin A, vitamin E.

nikt nie zwrócił uwagi na mój post o odżywce do rzęs ale spróbuje ponownie.
Proszę o analizę korektora do twarzy, czy może zapychać (mam bardzo dużą skłonność do tego) i czy ma działanie antybakteryjne, wysuszające oraz kremu oceanic - chyba wyskakuja mi po nim pryszcze, czy może być faktycznym winowajcą?

Bell, korektor antybakteryjny.

microcrystalline wax, cyclomethicone, octyldecanol, isocetyl stearoyl stearate, candelilla wax refined, stearyl dimethicone, petrolatum, melaleuca alternifolia(tea tree) leaf oil, methylparaben, propylparaben, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid.[+/- ci 77891, ci 77499, ci 77492, ci 77491, ci 77289, ci 77510]

Oceanic, AA Therapy Trądzik, Krem matujący na dzień
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Di C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Glycerin, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Retinyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Disodium Phosphate, PEG-35 Castor Oil, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate
Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-10 o 16:36
dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 12:58   #786
nimfawodna83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 250
Nowy skald Kallos - Latte - czy lepszy dla wlosow?

Mam pytanie, uzywalam maseczke do wlosow Kallos latte:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14054

Skład starej wersji: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Natomiast teraz wycofali je ze skalpow fryzjerskich i jest inna wersja o innym skaldzie i troche innym zapachu, niestetynie pachnie juz tak smietankowo....


Skład nowej wersji: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,
Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum,
Hydrolized Milk Protein, Phenoxyethanol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy ktos moglby mi powiedziec czy nowy sklad jest lepszy dla wlosow?
nimfawodna83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 14:02   #787
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Proszę o analizę składów takich oto kosmetyków. Pierwszy skład przepisywalam z opakowania, więc przepraszam z góry za ewentualne literówki . Zależy mi na łagodnym kremie bo mam cerę naczynkową i wrażliwą, w dodatku lubiącą się przesuszać. W kremie z Rossmanna niepokoi mnie trochę końcówka składu. Słusznie? I jeszcze chciałabym sie dowiedzieć czy jest w kremie koenzym Q10, a jeśli tak, to pod jaką nazwą, bo kompletnie sie na tam nie znam ale mam zamiar to zmienić

1) ROSSMANN, RIVAL DE LOOP, Nachtcreme, REVITAL Q 10 (Krem na noc dla skóry wrażliwej)

Skład:
aqua, glycerin, decyl oleate, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, ethylhexyl isononanoate, glycine soja oil, cetearyl alcohol, vitis vinifera seed oil, cera alba, theobroma cacao butter , prynus amygdalusdulcis seed extrat, ubiquinone, sodium lactate, sodium pca, fructose, allantoin, glycine, inositol, lactic acid, niacinamide, urea, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, caprylyl/capryl glucoside, caprylic/capric triglyceride, carbomer, sodium cetearyl sulfate, parfum, disodium edta, sodium hydroxide, citric acid, alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, sodium methylparaben, sodium ethylparaben, sodium propylparaben, potassium sorbate, sodium benzoate.



2) FARMONA, Blue Lagoon 30+, Ekskluzywny żel nawilżająco-wygładzający do mycia twarzy

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, acrylates copolymer, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl apple amino acids, propylene glycol, glycerin, algae extract, plankton extract, ascophyllum nodosum extract, fucus vesiculosus extract, crithmum maritimum extract, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, ethylhexylglycerin, polyaminopropyl biguanidyne, panthenol, parfum, sodium hydroxide disodium edta, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexane carboxaldehyde, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, ci 42090


Z góry dziękuję
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 19:40   #788
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu.

Hand & Body Lotion Sensual (minerals from the Dead Sea lavender oil & patchouli oil complex)- Firmy Feel Free Cosmetics

Ingredients: demineralised water, stearic acid, cetearyl alkohol, calendula officinalis oil,geranium maculatum extract, paba , carbomer, lavender (lavandula angustifolia) oil, beeswax, aloebarbadensis gel, dead sea salt, rose oil, fragrance (etheric oils),tocopheryl acetate, panthenol,methylparaben, triethanolamine.may contain&C yellow#10, FD&C blue #1, FD&C red#4.

W środę lecę do Egiptu i zastanawiam się czy będąc na wycieczce nad Morzem Martwym warto zakupić ten kosmetyk.
Z góry dziękuję serdecznie.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 20:48   #789
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Nowy skald Kallos - Latte - czy lepszy dla wlosow?

Cytat:
Napisane przez nimfawodna83 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, uzywalam maseczke do wlosow Kallos latte:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14054

Skład starej wersji: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Natomiast teraz wycofali je ze skalpow fryzjerskich i jest inna wersja o innym skaldzie i troche innym zapachu, niestetynie pachnie juz tak smietankowo....


Skład nowej wersji: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,
Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum,
Hydrolized Milk Protein, Phenoxyethanol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy ktos moglby mi powiedziec czy nowy sklad jest lepszy dla wlosow?
Przede wszystkim jest odpowiedni watek gdzie umieszczamy sklady
Prosze na przyszlosc zapoznac sie z JUZ istniejacymi tematami lub uzyc wyszukiwarki.
Łączę
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 21:55   #790
Jo@nn@
Raczkowanie
 
Avatar Jo@nn@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
LR Health & Beauty Systems

Proszę o analizę składu podkładów LR Health & Beauty Systems

1. Long Lasting Fluid Foundation (odcień Champagne Lounge)

Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, CI 77891 (Titanium Dioxide), Glycerin, C11-12 Isoparaffin, Nylon-12, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sorbitan Sesquioleate, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Talc, Hydroxyethylcellulose, CI 77492 (Iron Oxides), CI 77491 (Iron Oxides), Synthetic Beeswax, Parfum (Fragrance), Trimethylsiloxysilicate, Stearyl Beeswax, Behenyl Beeswax, Methylparaben, CI 77499 (Iron Oxides), Propylparaben, Alcohol denat., Dimethiconol, Benzoic Acid, Ethylparaben, Butylparaben, Dehydroacetic Acid, Isobutylparaben, Citric Acid.

2. True Touch Fluid Foundation
(Champagne Lounge)

Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil),
Talc, Squalane, Cetyl PEG/PPG-10-1 Dimethicone, Glycerin, CI 77891
(Titanium Dioxide), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Disteardimonium Hectorite, Triticim Vulgare (Hydrolyzed
Wheat Proteins), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77491 (Iron Oxides), Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, CI 77499 (Iron Oxides), Disodium EDTA, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Sodium Hyaluronate, Sodium Dehydroacetate, Methicone, Parfum (Fragrance)
__________________
Waiting for something...
Jo@nn@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 05:22   #791
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize następujące rzeczy...

Clarsebic Emulsja


skład;Aqua, glyceryl polymethacrylate, pentylene glycol, propylene glycol, polyacrylamide, C13-14 isoparrafin, laureth-7, lactoferrin, piroctone olamine, dipotassium glycyrrhizate, sodium hyaluronate, carbomer, vitis vinifera, triethanolamine, telmesteine.

Clarsebic krem


Sklad: Aqua, isohexadecane, butyrospermurn parkii, pentylene glycol ethylhexyl palmitate, cera alba, PEG-30 dipolyhydroxystearate, bisabolol, polyglyceryl-6 polyricinoleate, tocopheryl acetate, hydrogenated castor oil, lactic acid, solanum lycopersicum, citrus limonum, vaccinum myrtillus, citric acid, malic acid, allantoin glycyrrhetinic acid, butylene glycol, magnesium sulphate, piroctone olamine, magnesium stearate, disodium EDTA, vitis vinifera, ascorbyl tetrisopaImitate, propyl gallate, telmesteine.


Przypominam się skromnie...nie wiem czy to zamówić w aptece czy nie a trochę drogie jest. Dodam że dermatolog mi to przepisała.
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 09:24   #792
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
Proszę o analize następujące rzeczy...

Clarsebic Emulsja


skład;Aqua, glyceryl polymethacrylate, pentylene glycol, propylene glycol, polyacrylamide, C13-14 isoparrafin, laureth-7, lactoferrin, piroctone olamine, dipotassium glycyrrhizate, sodium hyaluronate, carbomer, vitis vinifera, triethanolamine, telmesteine.

Clarsebic krem


Sklad: Aqua, isohexadecane, butyrospermurn parkii, pentylene glycol ethylhexyl palmitate, cera alba, PEG-30 dipolyhydroxystearate, bisabolol, polyglyceryl-6 polyricinoleate, tocopheryl acetate, hydrogenated castor oil, lactic acid, solanum lycopersicum, citrus limonum, vaccinum myrtillus, citric acid, malic acid, allantoin glycyrrhetinic acid, butylene glycol, magnesium sulphate, piroctone olamine, magnesium stearate, disodium EDTA, vitis vinifera, ascorbyl tetrisopaImitate, propyl gallate, telmesteine.


Przypominam się skromnie...nie wiem czy to zamówić w aptece czy nie a trochę drogie jest. Dodam że dermatolog mi to przepisała.
W emulsji bardzo wysoko jest polyakrylamid i mam mieszane odczucia wzgledem tego skladnika jednak moge przymknac oko bo uzywalam balsamu Xerialine ktory tez zawiera go dosc wysoko i nic sie nie dzialo.

Dobor skladnikow w preparatach jest taki aby dzialaly zgodnie z przeznaczeniem jako dermokosmetyk.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:12   #793
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W emulsji bardzo wysoko jest polyakrylamid i mam mieszane odczucia wzgledem tego skladnika jednak moge przymknac oko bo uzywalam balsamu Xerialine ktory tez zawiera go dosc wysoko i nic sie nie dzialo.

Dobor skladnikow w preparatach jest taki aby dzialaly zgodnie z przeznaczeniem jako dermokosmetyk.
Polyacrylamide kumuluje się w organizmie i rezultaty tego mogą wyjść po czasie Jest gorszy od pochodnych formaldehydu i parabenów
Skóra (czy ogólnie organizm) nie musi reagować na niego natychmiastowo.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:34   #794
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Polyacrylamide kumuluje się w organizmie i rezultaty tego mogą wyjść po czasie Jest gorszy od pochodnych formaldehydu i parabenów
Skóra (czy ogólnie organizm) nie musi reagować na niego natychmiastowo.

Masz racje tymbardziej,ze wyczerpujaco opisany jest tutaj
i zostawiam to do oceny indywidualnej bo otaczamy sie chemia na co dzien
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:00   #795
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Byłabym baardzo wdzięczna za analize skladu balsamu Atopin, balsam do ciała dla dzieci i niemowląt, 200 ml, skład:

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Propylene Glycol, Sodium Lactate (and) Sodium PCA (and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide (and) Inositol (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid, Oxidized Corn Oil, Hordeum Vulgare Wax (and) Butyrospermum Parkii Butter Extract (and) Argania Spinosa Oil, Stearic Acid, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Borago Officinalis Seed Oil (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Retinyl Palmitate, Diazolidinyl Urea, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Squalane, Methylparaben, Ascorbyl Palmitate, Propylparaben, Ceramide 3.


Czy on rzeczywiscie ma szansę pomagac przy ostrym AZS, czy raczej po prostu nie szkodzi? Właśnie skonczył mi sie balsam do cciała i muszę pilnie kupic nowy, bo znowu ranki mam w zgięciach łokci i nie wiem czy warrto brac atopin...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 20:15   #796
nimfawodna83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 250
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analize i porownanie nowej i starej wersji Kallos Latte:

Skład starej wersji Kallos Latte: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Skład nowej wersji Kallos Latte: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Hydrolized Milk Protein, Phenoxyethanol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy ktos moglby mi powiedziec czy nowy sklad jest lepszy dla wlosow?



A takze o analize
PURI-CAPIMIL
Delikatne Mleczko Oczyszczające do twarzy
naczynkowej z Pharmaceris N:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Steareth-20, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Allantoin, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Edytowane przez nimfawodna83
Czas edycji: 2009-07-26 o 20:16
nimfawodna83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 10:03   #797
assia1709
Raczkowanie
 
Avatar assia1709
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 182
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Szukałam na forum, ale nic o tym nie znalazłam. Mam odżywkę do włosów brązowych firmy Guhl (z Niemiec). Bardzo mi się podoba, włosy są ciemniejsze, żywsze, mają ładne refleksy. W składzie są różne rodzaje Basic Blue, Basic Yellow i Basic Brown.
W SSK znalazłam, że są to barwniki, ale nie wiem czy one mają za zadanie barwić moją odżywkę czy moje włosy... Bo jeśli włosy to coś jak farba, dobrze myślę??
__________________
"Uśmiechaj się nawet, kiedy jest Ci smutno, bo nigdy nie wiesz, kiedy ktoś zakocha się w Twoim uśmiechu"
assia1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 10:19   #798
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez assia1709 Pokaż wiadomość
Witam. Szukałam na forum, ale nic o tym nie znalazłam. Mam odżywkę do włosów brązowych firmy Guhl (z Niemiec). Bardzo mi się podoba, włosy są ciemniejsze, żywsze, mają ładne refleksy. W składzie są różne rodzaje Basic Blue, Basic Yellow i Basic Brown.
W SSK znalazłam, że są to barwniki, ale nie wiem czy one mają za zadanie barwić moją odżywkę czy moje włosy... Bo jeśli włosy to coś jak farba, dobrze myślę??

Przede wszystkim podajemy sklad wg INCI
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 13:33   #799
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Byłabym baardzo wdzięczna za analize skladu balsamu Atopin, balsam do ciała dla dzieci i niemowląt, 200 ml, skład:

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Propylene Glycol, Sodium Lactate (and) Sodium PCA (and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide (and) Inositol (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid, Oxidized Corn Oil, Hordeum Vulgare Wax (and) Butyrospermum Parkii Butter Extract (and) Argania Spinosa Oil, Stearic Acid, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Borago Officinalis Seed Oil (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Retinyl Palmitate, Diazolidinyl Urea, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Squalane, Methylparaben, Ascorbyl Palmitate, Propylparaben, Ceramide 3.


Czy on rzeczywiscie ma szansę pomagac przy ostrym AZS, czy raczej po prostu nie szkodzi? Właśnie skonczył mi sie balsam do cciała i muszę pilnie kupic nowy, bo znowu ranki mam w zgięciach łokci i nie wiem czy warrto brac atopin...
Hihi, ten balsam ma porządny skład. Jeśli nie działa, to trzeba by pogadać z lek.derm. W balsamie jest kwas mlekowy (silnie nawilża), mocznik (j.w.), glicyna, niacynamid, masło shea, świetne oleje (ogórecznik, kukurydza, drzewo arganowe), witamina E, skwalan. Nie ma się do czego przyczepić.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 13:35   #800
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hihi, ten balsam ma porządny skład. Jeśli nie działa, to trzeba by pogadać z lek.derm. W balsamie jest kwas mlekowy (silnie nawilża), mocznik (j.w.), glicyna, niacynamid, masło shea, świetne oleje (ogórecznik, kukurydza, drzewo arganowe), witamina E, skwalan. Nie ma się do czego przyczepić.
Idę na PW, bo mam pyt.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 13:41   #801
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nimfawodna83 Pokaż wiadomość
Prosze o analize i porownanie nowej i starej wersji Kallos Latte:

Skład starej wersji Kallos Latte: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Skład nowej wersji Kallos Latte: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Hydrolized Milk Protein, Phenoxyethanol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy ktos moglby mi powiedziec czy nowy sklad jest lepszy dla wlosow?



A takze o analize
PURI-CAPIMIL
Delikatne Mleczko Oczyszczające do twarzy
naczynkowej z Pharmaceris N:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Steareth-20, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Allantoin, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Kallos - nie wiem co to mleczko ma za zadanie robić - nawilżać, wygładzać? Tak czy siak - różnice sa minimalne, ale wg mnie o włos wygrywa stara wersja (naprawdę minimalnie) - wydaje mi się, ze ma większy potencjał do nawilżenia włosów.


Mleczko Pharmaceris N - zawartość parafiny w połączeniu z gliceryną i cetyl alcohol może zapychać (ale cery naczyniowe sa czesto suche, więc nie ma co panikować na wyrost). Nie podoba mi się dosyć wysoka zawartość pochodnych akrylu w mleczku dla cer naczyniowych - moga niepotrzebnie podrażniać. Jedynym skądnikiem łagodzacym podrażnienia jest tu allantoina i wyciąg z jakiegoś wodorostu. Skłąd oceniam na "tróję" - trzeba koniecznie przetrzeć skórę tonikiem, żeby uniknąc powstawania zaskórników, boję się, ze mleczko będzie miało tendencje do zostawiania filmu na skórze i zatykania porów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 16:08   #802
assia1709
Raczkowanie
 
Avatar assia1709
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 182
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przede wszystkim podajemy sklad wg INCI
CI 12251... Nie mam zielonego pojęcia czy to będzie wystarczająco profesjonalne, bo nie wiem co to INCI... Pewnie gdybym wiedziała sama umiałabym odpowiedziec sobie na swoje pytania.
__________________
"Uśmiechaj się nawet, kiedy jest Ci smutno, bo nigdy nie wiesz, kiedy ktoś zakocha się w Twoim uśmiechu"
assia1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 20:59   #803
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez assia1709 Pokaż wiadomość
CI 12251... Nie mam zielonego pojęcia czy to będzie wystarczająco profesjonalne, bo nie wiem co to INCI... Pewnie gdybym wiedziała sama umiałabym odpowiedziec sobie na swoje pytania.
Jezeli podajesz jakikolwiek kosmetyk do analizy to wpisz caly sklad nie tylko pojedynczy skladnik,ktory jest czescia skladu wg INCI i wystarczy jedynie popatrzec na wczesniejsze posty ;-)

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi czy coś jest nie tak z tym składem barrrrrdzo mnie to ciekawi
Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Aqua, Butylene Glycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetra-Methylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Dimethiconol, Disocium EDTA, Ethylparaben, Fragrance, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, O-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylparaben, Squalane, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

Prosze wyedytowac post i uzupelnic wymagane dane-producent,pelna nazwa i seria
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:00   #804
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

czy kryja sie tu potencjalne zapychacze?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:17   #805
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]
czy kryja sie tu potencjalne zapychacze?
Oj widze, ze w KWC walnieto błedy w skladzie.
Powinno byc bez tego przecinka, ktory zaznaczyłam i Lanolin zamiast Lanolon.
To ja sie wypowiem, bo sama ten puder Ci polecałam . Skład jest jak na pudry krotki i przyjazny. Zagrozenie zapchania moze stwarzac tylko ewentualnie Paraffinium Liquidum
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:29   #806
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Chciałabym Was prosic o sprawdzenie składu żelu pod oczy z Flos Leku. Mam 27 lat, zmarszczeki mimiczne i zastanawiam sie czy będzie on dobry do mojej skóry, czy niejest przeznaczony do bardziej dojrzałej
Ingredients (INCI): Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Propylene Glycol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Carbomer, Triethanolamine, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, CI 77289, Ultramarin, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA, Allantoin
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:46   #807
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Hexanno droga juz pisze, chodzi mi o

Avene, tres haute protection creme[very high protection cream]spf50 +


Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Aqua, Butylene Glycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetra-Methylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Dimethiconol, Disocium EDTA, Ethylparaben, Fragrance, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, O-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylparaben, Squalane, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

AA!niech mnie kurczak kopnie!Wybacz Hexanno za tą marną edycje, narobiłam ci robotyNależa mi sięi to porządne.. Napisz proszę co myślisz o składzie tego filtra bo mnie wypryszczyło po nim pożądnie. Poczekam na swoją kolej..

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-02 o 18:18
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 22:12   #808
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ciocco Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym Was prosic o sprawdzenie składu żelu pod oczy z Flos Leku. Mam 27 lat, zmarszczeki mimiczne i zastanawiam sie czy będzie on dobry do mojej skóry, czy niejest przeznaczony do bardziej dojrzałej
Ingredients (INCI): Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Propylene Glycol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Carbomer, Triethanolamine, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, CI 77289, Ultramarin, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA, Allantoin
Pamietaj - kosmetykow nie dobieramy do metryki - tylko do stanu i potrzeb skóry
Coś na ten temat- http://biochemiaurody.com/wademekum/wiek-kosmetyki.html
Ten jak najbardziej nadaje sie dla Ciebie - skład jest ciekawy i wartosciowy. Sporo składnikow aktywnych jest wysoko w składzie i maja szanse działac, a nie jak w wiekszosic produktow gdzie ozdabiaja one tylko sklad na koncu w małych ilosciach. Mamy tu np.
Aleuritic Acid - antyoksydant
Euphrasia Officinalis Herb Extract - ekstrakt ze swietlika
Ginkgo Biloba Leaf Extract - ekstrakt z liści gingo biloba
Retinyl Palmitate- estrowa forma witaminy A
Ascorbyl Palmitate -antyoksydant

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-30 o 19:45
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 09:19   #809
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
JARDIN NATUREL aloe vera - wpadł mi ostatnio w łapki taki kremik

witam.
jak w tytule. niedawno widzialam kremik jardin naturel aloesowy. dla osob ktore nie wiedza co to za firma - ich żele z konia rozgrzewające sa w kazdej chyba aptece.

JARDIN NATUREL aloe vera

oto sklad : aqua, cetearyl alkohol, stearic acid , parafinum, glycerin, aloe barbadensis leaf juice, ceteareth 12 , ceteareth 20, propylen glycol ( ) , dimethicone, sodium benzoate, methylisothiazolione, sodium carbomer, parfum, pottasium sorbate, citronellol , coumarin, hexyl cinnamal, linalool, alpha isomethyl lonone,


czy miałyście stycznośc z tym kremem?? niestety ja sie nei wypowiem bo nie mialam jeszcze okazdji sprawdzenia konsystencji , zachowania na skorze. moze cos będziecie wiedziec???

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-07-30 o 09:59
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 11:10   #810
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam
proszę o analizę maseczki do twarzy

Optimals Oxygen Boost™ Face Mask Maseczka dotleniająco-nawilżająca Optimals Oxygen Boost™
Idealny zabieg rewitalizujący dla skóry narażonej na zanieczyszczenia i stres. Przyspiesza usuwanie toksyn, poprawia oddychanie na poziomie komórkowym. Nałóż obficie na oczyszczoną twarz, omijając okolice oczu, po 10 minutach zetrzyj nadmiar wacikiem kosmetycznym.

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE-13, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL,TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYISOBUTENE,PARFUM, METHYLPARABEN, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE,PROPYLPARABEN , ETHYLPARABEN, LAMINARIA DIGITATA, SILICA, SODIUM PCA, UREA, TREHALOSE,POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, CHLORPHENESIN, CI 42090, CI 17200

Po nałożeniu jej na twarz przez jakieś 2 minuty strasznie piecze a twarz staje się czerwona, później to wszystko mija. Po starciu nadmiaru moja mieszana cera się błyszczy ale jest gładka i nawilżona, gładkość pewnie za sprawą silikonów... Chcę wiedzieć jak z tym dotlenieniem czy jest jakaś szansa na to?? oraz ogólnie czy skład maseczki jest czegoś warty... z góry dziękuję za odpowiedź

__________________

Edytowane przez nynka87
Czas edycji: 2009-07-30 o 11:11
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.