Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 10:37   #781
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Sama nigdy nie spotkałam się z takim podejściem, które często tutaj opisujecie - np. że ktoś krytykuje moją bladość (ktoś tu niedawno pisał o jakiejś solarze, która stwierdziła, że musi iść na solarium, bo wygląda jak ten trup obok niej...) Jak już ktoś mnie krytykuje, to moja mama, która w lato wędzi się na podwórku w południe i niczym się nie smaruje i co gorsza - nic do niej nie dociera. Mój tata za to uwielbia moją bladość i mówi, żebym smarowała się kremami z tlenkiem cynku, bo to wybiela. Jestem pełna podziwu
W szkole koleżanki nawet "odgapiły" ode mnie uwielbienie do bladej cery, pytają się mnie czego używam i zauważyłam, że kupują sobie co raz to jaśniejsze pudry i podkłady Na początku roku też przykuwałam uwagę, ale raczej w pozytywnym tego słowa znaczeniu
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:41   #782
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I na koniec dnia mała galeria zdjęć (to zasługa ustawienia balansu kolorów, ale co tam). Bladość: http://www.pudelek.pl/artykul/30008/...russ_seksowna/
Ładny kolor skóry, ale dziewczyny nie znoszę. Słyszałam z nią wywiad. Jest najbardziej snobistyczną osobą, którą kiedykolwiek dane mi było usłyszeć.

Mnie tam w sumie wisi jaki kolor i formuła tego Illamasqua. Chcę spróbować jak się podkład zachowuje, zanim zamówię pełnowymiarowe opakowanie. Bo mnie zapycha absolutnie wszystko. A jak kolor nie podpasuje to pójdzie do rozjaśniania


A ja w przeciwieństwie do Was jestem bardzo często namawiana do opalania. Czasami jest to robione z umiarem, a czasami bardzo bezczelnie. Opowiadałam Wam co ostatnio stwierdziła moja koleżanka. Rodzina w zimę daje mi spokój, ale lato zawsze witamy tekstem "Wyjdź na słoneczko". I owszem zdarzyło mi się, że osoba, której nie znam też takie uwagi czyniła. Ja myślę, że to jest spowodowane moim typem urody, który jest bardzo "kalifornijski", o ile wiecie o co mi chodzi. Trochę opalenizny i wyglądałabym jak prawdziwa "American Girl".
I ja nie tylko jestem fanką bladości. Podobają mi się również ciemniejsze karnacje, ale tylko u kogoś Natomiast nie podoba mi się przyciemnianie pomarańczowym fluidem, albo co gorsza sztuczną, solaryjną opalenizną!
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-01-29 o 10:43
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:43   #783
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Ja miałam nałożony ten podkład i też planuje jego zakup. Podkład na mojej suchej skórze błyszczał się przeokropnie, bo pani na stoisku go nie przypudrowała. Po przypudrowaniu bambusem jest ok. Kolor nie jest ekstremalnie jasny, ale jak na mój odcień karnacji absolutnie wystarczył, ładnie się wtopił i wyglądał naturalnie kryjąc przy tym wszystko co musiał. Wacham się ze względu na cenę i boje się, że wyglądał ładnie tylko dzięki porządnemu nałożeniu, boje się, że nie będę umiała odtworzyć tego efektu. Jeśli masz skórę mieszaną i szukasz czegoś matującego to ten podkład zdecydowanie nie jest czymś czego potrzebujesz.

I może pomyślcie o założeniu Waszego wątku plotkowego, hmm? Bo bardzo lubię ten wątek ze względu na jego wartość merytoryczną, ponieważ sama też męczę się z rynkiem kosmetycznym nie bardzo przystosowanym do potrzeb osób o jasnej karnacji, ale przebijanie się przez posty która to nie jest piękna na tym a tym zdjęciu, która to nie ma cudownej bladej skóry i inne rzeczy związane z "kółkiem bladej adoracji" jest na prawdę męcząca. Nie mówiąc już o powracającym co dosłownie kilka dni temacie typu "solarium jest złe", "społeczeństwo to banda skwarów nieakceptująca ludzi używających filtrów" czy "ktoś mi powiedział że jestem blada"...
a od takiej stricte merytorycznej strony nie jest po prostu nasz wątek podkładowy? bo chyba jednak wątek "jasny podkład" + "jak podkreślić bladą cerę" + "blada cera - plotkowy" to chyba trochę za dużo....

chociaż wiem, OT tu są częste
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:45   #784
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

U mnie w wakacje to tylko babcia i ciocia przeżyć nie moga mojej skóry.

Ale zauważyłam,zę latem mężczyzni zwracają na mnie uwagę (najbardziej obcokrajowcy )i raczej pozytywnie są nastawieni, słyszałam kilka razy,że się tak pozytywnie odznaczam, że wyglądam oryginalnie tymbardziej jak wychodzę na miacho w kapeluszu marzy mi sie taki czarny w białe kropki
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:46   #785
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

cały urok tego wątku w off topach
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:49   #786
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
dziewczyny, zakochałam się ostatnio w blogu Vixen Vintage . i niedawno opublikowała ona post, który chyba spodoba się każdej z nas. o nastawieniu do inności, do jakości, do mody i indywidualizmu. jest tam tez coś o nieopalonej skórze

http://vixenvintage.blogspot.com/201...stic-rain.html

szczególnie kocham to zdanie: Lubię szaliki z lisa, plastikowe płaszcze przeciwdeszczowe w kropeczki, sweterki w koty i dziwaczne kapelusze. czy lubię je dlatego że ostatni magazyn o modzie uważa że są fajne? nie. To ja uważam że sa fajne. w moim małym swiecie bladej skóry i swetrów robionych na drutach jestem najfajniejszą laską w mieście.

a na dole ja, inspirowana vixen vintage. na twarzy all face base z body shopu i korektor boe-ing benefita. all face base leciutenko zapycha, ale dokładne oczyszczanie twarzy żelem efffeclar utrzymuje to pod kontrola, a kolor jest naprawdę świetny. i matuje!
Piękneeee
A blog fajny.
sliczne zdjęcie, pięknie wyglądasz... aż sie przyjrzę temu BS.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:52   #787
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Ja na szczęście też nie Zawsze słyszę raczej pozytywne komentarze na temat mojej bladości Zdarzyło mi się, co prawda, być porównaną do wampira, ale to też w formie komplementu, bo od osoby, która wiedziała, że lubię taką tematykę
ja na w sumie też nie, ale w sumie to obracam sie w takim towarzystwie, że każdy ma jakieś "odchyły". Aczkolwiek jak już mówię o smarowaniu się filtrem nie tylko wtedy, kiedy idę na plażę, o unikaniu słońca, niszczeniu się włókien kolagenowych i trudnosciach ze znalezieniem jasnego podkładu, ludzie nie traktują mnie zbyt poważnie, nie do końca rozumieją te "kosmetyczne" problemy. Ale jednak otoczenie się przyzwyczaiło.

napisałam to, zanim przeczytałam post Elianki zgadzam sie z Tobą, że właśnie nie kolor skóry budzi to zdziwienie, a raczej to, jak ten kolortę skórę pielęgnujemy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 10:54   #788
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
a od takiej stricte merytorycznej strony nie jest po prostu nasz wątek podkładowy? bo chyba jednak wątek "jasny podkład" + "jak podkreślić bladą cerę" + "blada cera - plotkowy" to chyba trochę za dużo....

chociaż wiem, OT tu są częste
No tak, ale nie da się całkowicie odejść od tematów solarium. Przecież już wszystko co zostało o podkreślaniu jasnej cery zostało powiedziane. Testujemy kosmetyki, które wychodzą na wszystkich możliwych rynkach światowych, ale nie da się cały czas mówić o tym, że jasne podkłady ma "ta i taka firma", bo niestety kosmetyków tych jest ograniczona ilość. Wtedy ten wątek mógłby upaść, a z tym raczej nie mogłabym się pogodzić.
A zdjęcia równiez są potrzebne, bo wiemy, że bladolice potrafią o siebie dbać.
Wejdźcie sobie kiedyś na wątek "american girls". To jest jeden wielki offtop, a nikt się do nich nie przyczepia. Bo jasna skóra nie wiąże się tylko z dbaniem o nią, ale tez z określonym trybem życia.

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ale zauważyłam,zę latem mężczyzni zwracają na mnie uwagę (najbardziej obcokrajowcy )i raczej pozytywnie są nastawieni, słyszałam kilka razy,że się tak pozytywnie odznaczam, że wyglądam oryginalnie tymbardziej jak wychodzę na miacho w kapeluszu marzy mi sie taki czarny w białe kropki
Obcokrajowcy są świetni pod tym względem
Mnie też się marzy taki kapelusz w dawnym stylu

To jak z tym naszym Illamasque?
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:55   #789
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ok, to mamy chyba ze 3 chętne na Illa RF 115. Tak?
Kto może zorganizować i rozdzielić?

JA zaczęłam używać toniku ogórkowego z Ziaji- ktoś tu pisał że rozjśnia
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:55   #790
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja ostatnio na przystanku podsłyszałam małą dyskusję na mój temat od dwóch kolesi w stylu a'la drechol:
-" te, badej ja, ale blada!"
- "hehe, no blada, blada jak ściana"
- "wiesz jak, łona się chyba musi mąką gęba szpachlować, no bo czym?"
- "hmm... no..."
I pełna konsternacja, gały wlepione we mnie jak w obrazek Swoją drogą zadziwiło mnie to jak Ci "panowie" znają problemy bladolicych z doborem odpowiednich kosmetyków I skąd wiedzieli, że przypudrowuję twarz skrobią
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:00   #791
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

słodkie

Ja mam w skzolę taaaką bladolicą w sumie nie wiem, jest jasna,ale nie jakoś bardzo, zółta. I ma tak gładką cerę, szok.Muszę ja zaczepić na korytarzu
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 11:01   #792
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Ładny kolor skóry, ale dziewczyny nie znoszę. Słyszałam z nią wywiad. Jest najbardziej snobistyczną osobą, którą kiedykolwiek dane mi było usłyszeć.
w dzień dobry tvn?? ja tez słyszałam rozmawiała z nią Pieńkowska, tak mi żal było kobiety, Struss odpowiadała półsłówkami, wymywąła wargi, robiła znudzona minę i patrzyła w bok cały czas. w sumie to Pieńkowska cały czas mówiła, mnie więcej tak:
- Jak wygląda praca w modelingu?
- bardzo fajnie.
- Coś szczególnie ci sie podoba?
(cisza)
- nie.
- a czy to o czym ostatnio sie mówi, modelki z anoreksja, uważasz, że to poważny problem w świecie modelingu?
(cisza)
- Nie.
- nie uważasz że to poważny problem?
- kilka dziewczyn musi uważać na to co je, ale nie.
CISZA.

no i tak dalej.
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:11   #793
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Ok, to mamy chyba ze 3 chętne na Illa RF 115. Tak?
Kto może zorganizować i rozdzielić?

JA zaczęłam używać toniku ogórkowego z Ziaji- ktoś tu pisał że rozjśnia
Ja nie
Ja pisałam. Wczoraj chyba za mocno tarłam i mnie zamiast rozjaśnić to podrażnił. Mam skórę jak kurczak obrany ze skóry.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Ja ostatnio na przystanku podsłyszałam małą dyskusję na mój temat od dwóch kolesi w stylu a'la drechol:
-" te, badej ja, ale blada!"
- "hehe, no blada, blada jak ściana"
- "wiesz jak, łona się chyba musi mąką gęba szpachlować, no bo czym?"
- "hmm... no..."
I pełna konsternacja, gały wlepione we mnie jak w obrazek Swoją drogą zadziwiło mnie to jak Ci "panowie" znają problemy bladolicych z doborem odpowiednich kosmetyków I skąd wiedzieli, że przypudrowuję twarz skrobią
Jesteś ze Śląska?
Ja tam lubię dresiarzy. Zawsze byli dla mnie mili Gorsi są ci z ustawek

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
w dzień dobry tvn?? ja tez słyszałam rozmawiała z nią Pieńkowska, tak mi żal było kobiety, Struss odpowiadała półsłówkami, wymywąła wargi, robiła znudzona minę i patrzyła w bok cały czas. w sumie to Pieńkowska cały czas mówiła, mnie więcej tak:
- Jak wygląda praca w modelingu?
- bardzo fajnie.
- Coś szczególnie ci sie podoba?
(cisza)
- nie.
- a czy to o czym ostatnio sie mówi, modelki z anoreksja, uważasz, że to poważny problem w świecie modelingu?
(cisza)
- Nie.
- nie uważasz że to poważny problem?
- kilka dziewczyn musi uważać na to co je, ale nie.
CISZA.

no i tak dalej.
Tak, to ten wywiad. Normalnie szlag mnie trafiał.

Dziewczyny przypomniało mi się a' propos tego toniku, że miałam pytanie. Czym przemywacie, tonizujecie skórę? Ja pamiętam, że miałam kiedyś koszmarny tonik, po którym mi się zrobiła na twarzy skorupa. Jakiś garnier, nivea coś w tym stylu. Aż mnie strach przechodzi, że miałabym na niego trafić.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-01-29 o 11:13
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:19   #794
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dla mnie podkreślanie odcienia cery to nie tylko używanie odpowiedniego odcienia podkładu. Wątek podkładowy jest jak sama nazwa wskazuje o podkładach, nie o różach, primerach, produktach do konturowania etc. Tak, wiem, że jest wątek podsumowujący czy coś w tym guście, ale tam są wymienione nazwy kosmetyków i tyle. Niekoniecznie pokrywa się to z tym co faktycznie nadaje się do jasnej cery. A jeśli chodzi o odejście od tematu solarium to co to za problem? Ktoś z jasną karnacją i brakiem chęci do opalenia jej chodzi na solarium? Nie, bo to nie jest podkreśleniem jasnej cery.
Poza tym znalazłam wątek American&Polish Girls. To o ten chodziło? Jeśli tak to jakoś nie wydaje mi się, żeby na wątku "społecznościowym" chodziło o wartości merytoryczne.
Mówię to z perspektywy osoby, która śledziła wątek Essencowy- od kiedy dziewczyny założyły offtop od razu jakoś łatwiej zaczęło się szukać w wątku informacji i czytać to z większą przyjemnością. A tu mam wrażenie (może mylne), że OT to około 50% postów.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:21   #795
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja mam właśnie ogórkową ziajkę.
Niby jeszcze burżujka, ale to jak woda kolorowa...

I do tego BU z kwasami, ale rzadko stosuję, bo skóra koło nosa wtedy schodzi i nie mogę nic nałożyć, bo wtedy każdy podkład widać.
W ogóle nie wiem czy to nie od niego wyłażą mi czerwone mikrokrostki na całej buzi
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:43   #796
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Szabik, założenie kolejnego "offtopowego" wątku nic nie da... Wątek jasnopodkładowy ledwo co ciągnie, chociaż staram się tam udzielać i właśnie tam zamieszczać swatche, info o jasnych podkładach itd.
Co do wartości merytorycznej tego wątku... Może i faktycznie jest dużo offtopów, ale ten wątek nie traktuje o konkretnej marce, jakimś produkcie, tylko o ogóle zachowań, jakie składają się na jasną cerę, naszych przemyśleniach na ten temat. A że jesteśmy osobami w jakiś sposób zżytymi ze sobą - niektóre dziewczyny udzielają się tu od paru lat, nic więc dziwnego, że offtopujemy. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, to po prostu zgłoś to do moda, i on, jeśli uzna za stosowne, niech założy nowy wątek.

Co do Ziaji ogórkowej - miałam całą serię i uwielbiam z niej tylko tonik. Mam wrażenie że faktycznie równoważy odcień skóry
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:44   #797
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie ogórkową ziajkę.
Niby jeszcze burżujka, ale to jak woda kolorowa...

I do tego BU z kwasami, ale rzadko stosuję, bo skóra koło nosa wtedy schodzi i nie mogę nic nałożyć, bo wtedy każdy podkład widać.
W ogóle nie wiem czy to nie od niego wyłażą mi czerwone mikrokrostki na całej buzi
Kurczę,a czaiłam się na burżujkę.....

Dali w Rossmannie na promocję Rimmel Lasting Finish(21,99 zł), Maybelline, Affinitone, Perfecting & Protecting Fundation with Vitamin E (19,99zł), Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (24,99 zł). O Wibo nie wspominam, bo to placek ciemny.
Nie widzę tej Lirenki
A i -20% na produkty dla młodzieży.


EDIT: Tak tonik z Ziaji jest naprawdę świetny, tylko nie trzeć za mocno
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-01-29 o 11:46
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:56   #798
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Kurczę,a czaiłam się na burżujkę.....

Dali w Rossmannie na promocję Rimmel Lasting Finish(21,99 zł), Maybelline, Affinitone, Perfecting & Protecting Fundation with Vitamin E (19,99zł), Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (24,99 zł). O Wibo nie wspominam, bo to placek ciemny.
Nie widzę tej Lirenki
A i -20% na produkty dla młodzieży.


EDIT: Tak tonik z Ziaji jest naprawdę świetny, tylko nie trzeć za mocno

no tak, kurde, ale Lirenka ma w składzie Sodium Chloride, a to jest chyba to co mnie tak zapycha w Lumene....
może w ogóle chlorek sodu zapychać?
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:04   #799
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Wejdźcie sobie kiedyś na wątek "american girls". To jest jeden wielki offtop, a nikt się do nich nie przyczepia. Bo jasna skóra nie wiąże się tylko z dbaniem o nią, ale tez z określonym trybem życia.
Święte słowa
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 12:14   #800
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
no tak, kurde, ale Lirenka ma w składzie Sodium Chloride, a to jest chyba to co mnie tak zapycha w Lumene....
może w ogóle chlorek sodu zapychać?
Ależ oczywiście. Sodium chloride ma najwyższy stopień komedogenności. A co do podrażnień to w skali 1-5 otrzymał wartość 0-3, a więc raczej sprawa indywidualna.
Potassium Chloride ma tak samo.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-01-29 o 12:15
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:22   #801
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dziewczyny, nie wiem czy Wam pisałam, ale od jakiegoś czasu (hmmnn 2 miesięcy?) jestem w posiadaniu paletek cieni Sephory. Podchodziłam do nich parę razy, niczym pies do jeża, aż w końcu pokochałam je ogromnie.
Mam 2 numery paletek: numer 6 który widzicie na zdjęciach i numer 10, który został u rodziców na drugim końcu Polski i niestety nie mogę Wam go zaprezentować. Obie paletki 6 i 10 to połączenia brązów - cudnie wyciągające bladość. Paletka nr 10 to brązy ciepłe, miedzie, a paletka nr 6 to brązy chłodniejsze.
Obie pięknie współgrają z jasną cerą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0218.jpg (55,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0219.jpg (85,5 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0220.jpg (55,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0221.jpg (62,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0073.jpg (46,7 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0070.jpg (74,3 KB, 112 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:31   #802
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

quench a co na buzi?
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:36   #803
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Szabik, założenie kolejnego "offtopowego" wątku nic nie da... Wątek jasnopodkładowy ledwo co ciągnie, chociaż staram się tam udzielać i właśnie tam zamieszczać swatche, info o jasnych podkładach itd.
Co do wartości merytorycznej tego wątku... Może i faktycznie jest dużo offtopów, ale ten wątek nie traktuje o konkretnej marce, jakimś produkcie, tylko o ogóle zachowań, jakie składają się na jasną cerę, naszych przemyśleniach na ten temat. A że jesteśmy osobami w jakiś sposób zżytymi ze sobą - niektóre dziewczyny udzielają się tu od paru lat, nic więc dziwnego, że offtopujemy. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, to po prostu zgłoś to do moda, i on, jeśli uzna za stosowne, niech założy nowy wątek.
Wątek jasnopodkładowy ledwo co ciągnie? Mnie dziwi to stwierdzenie. Co prawda przyrasta o kilka postów tygodniowo, ale postów z reguły sensownych. Dla mnie wątek o nazwie "jak podkreślić jasną cerę" na forum "pytania do wizażystki" powinien dotyczyć kolorówki, ewn. pielęgnacji jasnej cery. Przemyślenia na ten temat i ogół zachowań jakoś nie wydają mi się sensowne.
Nie będę nic zgłaszać, bo liczyłam raczej na reakcję "faktycznie może to komuś przeszkadzać".
A jeśli chodzi o to, że jasna cera jest trybem życia... Rozumiem stwierdzenie, że jasna cera może kierunkować sposób jej pielęgnacji, jeśli ktoś uważa to za największy atut swojego wyglądu może determinować w jakiś sposób ubiór, ale styl życia... Nie chciała bym nikogo obrażać, ale trudno mi dobrać takie słowa, żeby nie zabrzmiało to hmm... Pejoratywnie? Ale poczułam się jakoś tak zirytowana, że najpierw piszecie o tym, że ludzie są źli, bo mówią Wam o opalaniu, a później piszecie, że odcień cery warunkuje Wasz tryb życia. Uważam, że to tworzenie sztucznych problemów i próba na siłę robienia z siebie osoby "oryginalnej i niezrozumianej przez świat", chociaż widzę, że to ostatnio modne.
Jak dla mnie EOT, nie chce już robić większego o OT niż jest.

quench, a jeśli chodzi o podkład z Porcelain z Lily Lolo to mam go zamówionego u Faa, mogę zdać relację jak przyjdzie.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:37   #804
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy Wam pisałam, ale od jakiegoś czasu (hmmnn 2 miesięcy?) jestem w posiadaniu paletek cieni Sephory. Podchodziłam do nich parę razy, niczym pies do jeża, aż w końcu pokochałam je ogromnie.
Mam 2 numery paletek: numer 6 który widzicie na zdjęciach i numer 10, który został u rodziców na drugim końcu Polski i niestety nie mogę Wam go zaprezentować. Obie paletki 6 i 10 to połączenia brązów - cudnie wyciągające bladość. Paletka nr 10 to brązy ciepłe, miedzie, a paletka nr 6 to brązy chłodniejsze.
Obie pięknie współgrają z jasną cerą
Fajna ta miedź. Pamiętam, że kiedyś o niej pisałaś, ale jakoś nie byłam przekonana do tego koloru. Wydawał mi się taki wampirzy Ciekawe jak wygląda z piwnymi oczami. Długo sie trzymają na oku?

Przejrzałam fora zagraniczne pod względem tego jakie podkłady nie zapychają skóry i odpowiedzi są 2- Neutrogena i prochy. Czasami przewija się również MAC.

Właśnie co do MACa. Nieźle mnie zaskoczyłyście tym, że można go kupić tylko i wyłącznie w sklepie firmowym. Koleżanka mi mówiła, że kupowała kredkę w Sephorze. Nieźle sobie przez nią w sklepach pobiegałam.... Czyli zostało mi tylko Allegro, bo na Śląsku MACa ani widu, ani słychu.

Szabik skończmy z dyskusją, bo Ciebie to bawi niezwykle jak zauważyłam, a mnie już niekoniecznie. Jesteśmy tak oryginalne jak każdy człowiek na Świecie.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-01-29 o 12:43
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:40   #805
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Fajna ta miedź. Pamiętam, że kiedyś o niej pisałaś, ale jakoś nie byłam przekonana do tego koloru. Wydawał mi się taki wampirzy Ciekawe jak wygląda z piwnymi oczami. Długo sie trzymają na oku?

Przejrzałam fora zagraniczne pod względem tego jakie podkłady nie zapychają skóry i odpowiedzi są 2- Neutrogena i prochy. Czasami przewija się również MAC.

Właśnie co do MACa. Nieźle mnie zaskoczyłyście tym, że można go kupić tylko i wyłącznie w sklepie firmowym. Koleżanka mi mówiła, że kupowała kredkę w Sephorze. Nieźle sobie przez nią w sklepach pobiegałam.... Czyli zostało mi tylko Allegro, bo na Śląsku MACa ani widu, ani słychu.
Mnie prochy właśnie zapychają...
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:43   #806
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

quench masz oczy na pół twarzy na 3/4 tak właściwie, śliczne

a co do tych cieni, to ja się zastanawiałam nad tymi cieplejszymi brązami...
moja mama ostatnio kupiła sobie hurtem 6 paletek Diora, i powiem wam ze wcale takie cudowne nie są, dlatego szukam czegoś innego. kremowe i opalizujące, ale też bardzo transparentne, dużo z brokatem, jakies takie rozmyte...

więc może te sephory? muszę coś kupić, bo ja bez makijażu oczu jak bez ręki.
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:44   #807
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dziewczyny, chciałabym kupić sobie podkład z Golden Rose (będę zamawiała kilka produktów i za jedną opłatę chciałabym wypróbować podkładzik). Mam do wyboru 2:
1) Golden Rose, Satin Smoothing Fluid Fundation (Fluid wygładzający)
2) Golden Rose, Classics, Perfect Finish Foundation
jeden po 20 zł, jeden po 30 zł.
Na KWC ---2 opinie ''na krzyż'' brak składów, brak kolorów.
Czy któras ma, używa? Na zdjęciach kolorki wydają się jaśniutkie. Nie wiem jednak jak w rzeczywistości wypada kolorówka tej firmy, bo nigdy nie miałam żadnego pudru/korektora/podkładu z GR.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (15,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fh530-o6unr29c.jpg (5,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (30,7 KB, 25 załadowań)
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:50   #808
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Mnie prochy właśnie zapychają...
Haha mnie też Ale może po etapie wypryszczenia następuje etap twarzowej pupci niemowlaczka? Nigdy nie wytrwałam, bo zwykle po tygodniu odstawiałam.

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość

a co do tych cieni, to ja się zastanawiałam nad tymi cieplejszymi brązami...
moja mama ostatnio kupiła sobie hurtem 6 paletek Diora, i powiem wam ze wcale takie cudowne nie są, dlatego szukam czegoś innego. kremowe i opalizujące, ale też bardzo transparentne, dużo z brokatem, jakies takie rozmyte...

więc może te sephory? muszę coś kupić, bo ja bez makijażu oczu jak bez ręki.
Ja polecam cienie z EDM. Nie są może kremowe, ale świetnie napigmentowane i długo się trzymają. I mają niezwykłe kolory. Mój ulubiony Diary http://www.everydayminerals.com/store/diary.html
to fiolet z takim różowym brokatem. Świetnie to wygląda jak mienią się 2 kolory
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 12:56   #809
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja polecam KOBO Golden Rose, Aubergine - te są mieniące się, szczególnie śliczny jest GR I matowy Khaki.
A z EDM lubię Jayne Eyre- ale mam tylko troszeczkę w woreczku i oszczędzam jak mogę.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 13:13   #810
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Sovilo, Golden Rose to kolorówka ogólnie dość dostępna w mniejszych, nie-sieciowych drogeriach. Może poszukaj tych podkładów w takich miejscach, choćby dla sprawdzenia koloru

Estra, ponoć na allegro pełno podróbek MAC-a, trzeba uważać

a ja sobie niedawno zamówiłam paletkę 120 cieni, takie niemalże no-name'owe, często w filmikach z makijażami na youtube dziewczyny ich używają. ponoć jakość średnia, ale te kolory, te turkusy, czerwienie, brzoskwinie, zielenie, ooooh! będzie czym podkreślać jasną cerę spełnienie marzeń ot, taki prezent sobie zrobiłam z okazji średniej powyżej 4,0 na półrocze

Co do off-topów, można zauważyć, że i tak się w miarę pilnujemy, i zazwyczaj offtopy piszemy szarym kolorem albo mniejszą czcionką można się domyślić, że to, co mniej widoczne, jest mniej istotne
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.