Filtry UV a makijaż - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-19, 08:40   #4231
aknietta
Raczkowanie
 
Avatar aknietta
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: v
Wiadomości: 77
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja mam pytanie o ponowną aplikację filtrów w ciągu dnia. No właśnie, sporo z was po nałożeniu filtra rano maluje się- korektor, puder, róż, i takie tam. I jak taka reaplikacja filtrów u was wygląda? Nakładacie go NA tę całą warstwę makijażu? Aż się boję pomyśleć. Sama muszę przypudrować twarz po nałożeniu filtra, korektor też idzie w ruch, i przyznam, że ciarki po mnie przełażą jak pomyślę, że miałabym na to jeszcze wcisnąć kolejną porcję filtra. Kojarzy mi się to z... hmmm... perfumowaniem nieumytego ciała W końcu w ciągu tych paru godzin twarz również się "poci", produkuje sebum, nie mówiąc o zbieraniu wszelkich zanieczyszczeń z ulicy. I to wszystko miałabym jeszcze wklepać wraz z nową porcją fltra?

A może uprzednio zmywacie wszystko z twarzy i tak naprawdę nakładacie filtr na nowo? Ale kto miałby na to czas?...
__________________
Procession of the Dead Clowns







Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post12386763






aknietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 16:54   #4232
docha27
Raczkowanie
 
Avatar docha27
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 33
GG do docha27
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny a czy pudry minerale również zawierają talk i mikę czy nie? Widziałam kilka ostatnio w drogerii ale nie miały składu podanego dlatego pytam.
docha27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 18:42   #4233
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aknietta Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie o ponowną aplikację filtrów w ciągu dnia. No właśnie, sporo z was po nałożeniu filtra rano maluje się- korektor, puder, róż, i takie tam. I jak taka reaplikacja filtrów u was wygląda? Nakładacie go NA tę całą warstwę makijażu? Aż się boję pomyśleć. Sama muszę przypudrować twarz po nałożeniu filtra, korektor też idzie w ruch, i przyznam, że ciarki po mnie przełażą jak pomyślę, że miałabym na to jeszcze wcisnąć kolejną porcję filtra. Kojarzy mi się to z... hmmm... perfumowaniem nieumytego ciała W końcu w ciągu tych paru godzin twarz również się "poci", produkuje sebum, nie mówiąc o zbieraniu wszelkich zanieczyszczeń z ulicy. I to wszystko miałabym jeszcze wklepać wraz z nową porcją fltra?

A może uprzednio zmywacie wszystko z twarzy i tak naprawdę nakładacie filtr na nowo? Ale kto miałby na to czas?...
ja w czasie wakacji i wolnego reaplikuję filtr w ciągu dna tak ok 12, 13 i wtedy zmywam stara warstwę i nakładam nową, jednak po wakacjach nie mam na to możliwości, więc pozostaje przy jednej aplikacji rano, potem nakładam puder jedwabny ew, korektor i róż. i mam nadzieję że jakaś ochrona pozostaje
docho - nie wiem, czy zawieraja mikę i talk, ale minerały same w sobie zawieraja naturalne filtry rzędu 6-10 spf, więc nie wiem, czy potem nie zmienia to wartości nałozonego filtru ( ale w żadnym wypadku nie sumują się).
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:07   #4234
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez docha27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy pudry minerale również zawierają talk i mikę czy nie? Widziałam kilka ostatnio w drogerii ale nie miały składu podanego dlatego pytam.

nie znalazłam jeszcze pudru mineralnego BEZ miki (ArtDeco, Isa Dora, Loreal, Sephora zawierają mikę). Niektore, mimo, iż producent nazywa je mineralnymi zawierają jeszcze talk ("mineralne" Loreala).
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 08:13   #4235
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

mika to w sumie też minerał.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 09:17   #4236
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aknietta Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie o ponowną aplikację filtrów w ciągu dnia. No właśnie, sporo z was po nałożeniu filtra rano maluje się- korektor, puder, róż, i takie tam. I jak taka reaplikacja filtrów u was wygląda? Nakładacie go NA tę całą warstwę makijażu? Aż się boję pomyśleć. Sama muszę przypudrować twarz po nałożeniu filtra, korektor też idzie w ruch, i przyznam, że ciarki po mnie przełażą jak pomyślę, że miałabym na to jeszcze wcisnąć kolejną porcję filtra. Kojarzy mi się to z... hmmm... perfumowaniem nieumytego ciała W końcu w ciągu tych paru godzin twarz również się "poci", produkuje sebum, nie mówiąc o zbieraniu wszelkich zanieczyszczeń z ulicy. I to wszystko miałabym jeszcze wklepać wraz z nową porcją fltra?

A może uprzednio zmywacie wszystko z twarzy i tak naprawdę nakładacie filtr na nowo? Ale kto miałby na to czas?...

Brrr ciarki mnie przeszły po plecach czytając Twój wpis, już sobie wyobrażam tą paciaję na twarzy... Oczywiscie że zmywać, dokładnie czyścić i na nowo wklepywać. Kto ma czas? Nieliczni, bardzo nieliczni. Ja się w to bawiłam zaledwie przez tydzień, spędzałam całą długa oprzerwę w kiblu
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 10:18   #4237
jamajka1987
Raczkowanie
 
Avatar jamajka1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cezsc dziewczyny mam pytanko-wiecie moze co oznacza symbol "PP" umieszczony w kolku na kosmetykach?nigdzie nie moge tego znalezc?z gory dzieki
jamajka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-23, 14:05   #4238
aknietta
Raczkowanie
 
Avatar aknietta
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: v
Wiadomości: 77
Dot.: Filtry UV a makijaż

loss_lauri, agacior89- dzięki za odpowiedź

W sumie to mnie pocieszyłyście i niejako potwierdziłyście moje domysły. Zadałam jednak to pytanie, bo wzięłam pod uwagę rzesze pracujących kobiet, których nijak nie wyobrażam sobie w pracy podczas zmywania poprzedniej warstwy, ponownego nakładania filtra, czekania, aż się wchłonie, malowania... Najmniej pół godziny w łazience.

Tak więc utwierdzam się w przekonaniu- reaplikacja filtrów to mit, dla którego nie ma miejsca w szarej codzienności. Przynajmniej w moim przypadku.
__________________
Procession of the Dead Clowns







Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post12386763






aknietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 18:32   #4239
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mika to w sumie też minerał.

Chodziło mi o to, że "mineralne" Loreala zawierają talk, a talk to nie minerał , więc mineralnie raczej nie powinny zawierać talku, tylko minerały.
Mika to minerał i pewnie dlatego wszystkie mineralne pudry ją zawierają, niestety ... Parsol etc...
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 16:51   #4240
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Filtry UV a makijaż

mma takie pytanie mzoliwe ze sie juz przewinelo ale nie moge znalesc: czy na filtry ivostinu mozna stosowac dowolne pudry/podklady?? iem ze mozna na avene ale ma ograniczony fundusz a wydawalo mi sie ze przeczytalam tu kiedys ze na ivostin tez....
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 19:29   #4241
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czesc
Jestem dosyć początkująca czytelniczką wątków biochemicznych - obecnie na stronie 25 z 55 tego wątku . Czytam czwarty dzień, i tak sobie dumam kiedy dojdę do końca, trzymajcie za mnie kciuki abym dała radę doczytać.
Składy kosmetyków zmogłam całe (part I i II), Zakupy na BU też, ale ten wątek jest ogromny i mam chwilowo kryzys .
Pozdrawiam serdecznie
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 16:34   #4242
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Filtry UV a makijaż

No i się pogubiłam Używam filtru od kilku dni,nie wiedziałam,ze talc i mica destabilizują filtr.Używam filtru Iwostin Solecrrin 50+.Zaczęłam więc przeglądać wątek.Wyszło,że oprócz talcu i mici filtr ten destabilizuje również dwutlenek tytanu.Ale w skład tego filtru wchodzi właśnie dwutlenek tytanu,Parsol i Tinosorb,który,jak przeczytałam,jest filtrem bardzo stbilnym!Nie wiem już co mam myśleć I cos mi sie wydaje,ze kombinowanie z nową kolorówką,albo z innej strony kupowanie teraz filtru Avene może mnie doprowadzić na skraj załamania nerwowego...
Myślicie,że jednak przy takim filtrze (chemiczno-mineralnym) mogę jednak robić normalny makijaż,normalnymi kosmetykami?

Jeju,przepraszam,cofnęłam się teraz kilka postów dalej i znalazłam odpowiedź na moje pytanie Jednak mogę się smarować
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 16:25   #4243
przykre
Raczkowanie
 
Avatar przykre
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wadowice.
Wiadomości: 137
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
mma takie pytanie mzoliwe ze sie juz przewinelo ale nie moge znalesc: czy na filtry ivostinu mozna stosowac dowolne pudry/podklady?? iem ze mozna na avene ale ma ograniczony fundusz a wydawalo mi sie ze przeczytalam tu kiedys ze na ivostin tez....
właśnie, co z tym Ivostinem?
przykre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 20:28   #4244
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez przykre Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
mma takie pytanie mzoliwe ze sie juz przewinelo ale nie moge znalesc: czy na filtry ivostinu mozna stosowac dowolne pudry/podklady?? iem ze mozna na avene ale ma ograniczony fundusz a wydawalo mi sie ze przeczytalam tu kiedys ze na ivostin tez....
właśnie, co z tym Ivostinem?
na iwostin tak jak na avene można kłaść wszystko
było już o tym parę razy mówione
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 11:40   #4245
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Dziewczyny przepraszam ale nie mogłam sie doszukać podobnej informacji. W filtrze lirene 50+ parsol występuje na 12-tym miejscu. Niestety nie mam za bardzo możliwości szukania i używania kolorówki bez talku i miki a raczej z niej nie zrezygnuję . Przynajmniej nie na jesień i zimę. Jakiego rzędu ochronę będę mieć po nałożeniu kosmetyków z talkiem? Czy mocno stracę na ochronie?

Podaję skład filtra:


Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

Ja również przyłączam się do prośby o info o Lirence.Chwilowo mam dość Klorane i Avene bo bardzo się po nich świecę,a na KWC dziewczyny piszą,że z tym filtrem nie ma takiego problemu.A bez podkładu i pudru nie ruszę się z domu
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 00:37   #4246
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Filtry UV a makijaż

hej! mam pytanko do używających filtrów Avene [ a najlepiej Cleanance 40]
jakiego podkładu używacie by po kilku godzinach nie wyglądał na zważony czy też nierówno położony?

Ja mam wiecznie z tym problem- zwykle dokładnie roprowadzam filtr, potem wklepuje revlon colorstay softflex for oil/lub lasting performace i na końcu skrobia. I po 4 godzinkach wszystko się waży i widać niedociągnięcia, nierówno położony podkład (kiedy ja zwykle wklepuje go dokładnie)
Czy tylko ja tak mam?
a może przerzucić się na puder? Jaki by żył w zgodzie z Avenką?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 15:11   #4247
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Ja również przyłączam się do prośby o info o Lirence.Chwilowo mam dość Klorane i Avene bo bardzo się po nich świecę,a na KWC dziewczyny piszą,że z tym filtrem nie ma takiego problemu.A bez podkładu i pudru nie ruszę się z domu

hm, też się nad tym zastanawiałam. Czy jeśli parsol jest jednym z kilku filtrów, to czy jego destabilizacja bardzo wpłynie na ochronę?
i czy w tym przypadku "mniejsze zło" (czyli jednak filtr, ale osłabiony) nie mija się z celem i nie warto zawracać sobie głowy?

btw. pojawiają się kremy z spf 15, takie zwykłe na dzień, na razie nie znalałam żadnego bez parsolu- a przcież większość kobiet się maluje nie wiedząc, że destabilizuje miką czy talkiem filtr...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 10:35   #4248
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
hej! mam pytanko do używających filtrów Avene [ a najlepiej Cleanance 40]
jakiego podkładu używacie by po kilku godzinach nie wyglądał na zważony czy też nierówno położony?

Ja mam wiecznie z tym problem- zwykle dokładnie roprowadzam filtr, potem wklepuje revlon colorstay softflex for oil/lub lasting performace i na końcu skrobia. I po 4 godzinkach wszystko się waży i widać niedociągnięcia, nierówno położony podkład (kiedy ja zwykle wklepuje go dokładnie)
Czy tylko ja tak mam?
a może przerzucić się na puder? Jaki by żył w zgodzie z Avenką?
właśnie ja tak mam po tym filtrze i dlatego się z nim pożegnałam, bo jednak po avence kremie makijaż po jakimś czasie wygląda lepiej, wydaje mi się, że tak jakoś "zastyga" i dlatego się nie "waży"
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 19:41   #4249
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
właśnie ja tak mam po tym filtrze i dlatego się z nim pożegnałam, bo jednak po avence kremie makijaż po jakimś czasie wygląda lepiej, wydaje mi się, że tak jakoś "zastyga" i dlatego się nie "waży"
to mnie zasmucilas...
myslałam, że to ja nie potrafie się malować, a tu wina avenki.
Trudno mi jest zrezygnować z tego filtra, bo tylko przy nim można się smarować kolorówką (a ja bez podkładu czuje się.. jakbym była nieubrana)
trudno, pozostaje dalej się męczyć.
thx, za odp!
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-16, 22:10   #4250
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Schnueffelchen Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że "mineralne" Loreala zawierają talk, a talk to nie minerał , więc mineralnie raczej nie powinny zawierać talku, tylko minerały.
Mika to minerał i pewnie dlatego wszystkie mineralne pudry ją zawierają, niestety ... Parsol etc...
A to ciekawe. W takim razie trzeba byłoby coś zaktualizować/uporządkować, bo w wątku o podkładach niegryzących się z filtrami (nie tylko Avene i Klorane, ale wszystkimi, czyli niedestabilizującymi) L'oreal True Match podkład i chyba mineralny są jako jedyne z wymienionych (Isa Dora, Maybelline etc.), które nie destabilizują filtrów jakichkolwiek.

Nawet w tym wątku dziewczyny radziły, że ów podkład jest niedestabilizujący, a mineralny L'oreala można mieszać z jedwabnym Hauschki - dla koloru: właśnie przy wszystkich filtrach.

Może coś źle zrozumiałam, ale wątku dla początkujących też mi tak doradzano.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 19:59   #4251
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
to mnie zasmucilas...
myslałam, że to ja nie potrafie się malować, a tu wina avenki.
Trudno mi jest zrezygnować z tego filtra, bo tylko przy nim można się smarować kolorówką (a ja bez podkładu czuje się.. jakbym była nieubrana)
trudno, pozostaje dalej się męczyć.
thx, za odp!
avenki tak mają - są po prostu takie 'gumowate' - szybko zastygają i tworzą na twarzy jakbu 'powłokę. antek tak nie robi. no ale ja wole avene, choć nawet korektor pod oczy brzydko na niej wygląda - podkładu nie potrafiłabym nałożyć
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 14:48   #4252
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
to mnie zasmucilas...
myslałam, że to ja nie potrafie się malować, a tu wina avenki.
Trudno mi jest zrezygnować z tego filtra, bo tylko przy nim można się smarować kolorówką (a ja bez podkładu czuje się.. jakbym była nieubrana)
trudno, pozostaje dalej się męczyć.
thx, za odp!
właśnie nie w ogóle avenki, ale tej avenki
na avence kremie makijażuje się zupełnie inaczej
i mimo, że nie mam już suchej skóry, to jednak najlepiej na mnie leży avenka krem
a na potwierdzenie prawdziwości moich słów: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=756
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 13:01   #4253
JaMajusia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 14
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hey dziewczyny już jakiś czas stosuję filtr pod makijaż emulsje firmy lirene ..ale teraz juz tego nie robię nie mam na to czasu by nałożyć filtr odczekać i nakładać podkład czy filtry jesienna i zimową porą są takie ważne ...szybciej się zestarzeje niż dziewczyna która używa ich regularnie ???
JaMajusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 13:02   #4254
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
hej! mam pytanko do używających filtrów Avene [ a najlepiej Cleanance 40]
jakiego podkładu używacie by po kilku godzinach nie wyglądał na zważony czy też nierówno położony?

Ja mam wiecznie z tym problem- zwykle dokładnie roprowadzam filtr, potem wklepuje revlon colorstay softflex for oil/lub lasting performace i na końcu skrobia. I po 4 godzinkach wszystko się waży i widać niedociągnięcia, nierówno położony podkład (kiedy ja zwykle wklepuje go dokładnie)
Czy tylko ja tak mam?
a może przerzucić się na puder? Jaki by żył w zgodzie z Avenką?
ja używam Avene, Tres Haute Protection Creme [Very High Protection Cream] SPF 50+ i to jest mój filtr na niego nakładam najczęściej podkład z Vichy
Dermablend i powiem Ci aanneett że jestem w szoku, bo na normalnym kremie ten podkład spływał mi już po godzinie , nawet nałożony na bazę a na avence trzyma się znakomicie dla mnie avene + vichy dermablend to od niedawna idealna para. Avenka jak juz wsiąknie w skórę zostawia taką matową warstwę i może dlatego ten podkład ma taka przyczepność. Wiadomo, że w ciągu dnia się błyszczę i trochę tu i tam się zetrze ale wtedy ratuję się sypańcem jakimś i jest dobrze. Polecam
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 22:02   #4255
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry UV a makijaż

Właśnie zaczęłam kurację Locacidem i już po 1 użyciu zaczęłam się łuszczyć. Wcale by mi to nie przeszkadzało gdyby nie makijaż. Wcześniej, gdy musiałam sobie poradzić tylko ze zmatowieniem dało się jakoś tę moją twarz opanować. A teraz. Każdy podkład podkreśla te suche skórki, które są szczególnie widoczne w okolicy ust.

Czy macie jakiś podkład, który sprawdziłby się w takiej sytuacji?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 04:41   #4256
efusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 18
Question Jakimi kosmetykami sie Malujecie podczas Kuracji Kwasowej????????????

Ciezko sie pomalowac majac luszczaca i brzydka twarz w trakcje kuracji kwasowych. Jednak wiekszosc z nas musi w tym czasie wychodzic z domu, wiec trzeba wygladac "JAKOS" przyzwoicie. Dziewczyny piszcie tu o swoich doswiadczeniach podczas malowania. Jakich kosmetykow kolorowych tj: podkladow, pudrow, rozy powinnysmy uzywacie, ktore by dobrze kryly i nie zaszkodzily....
Wlasnie zaczelam swoja przygode z kawasami, a dokladnie z kw. glikolowym i buzka mi sie luszczy, nie mam pojecia na jakie kosmetyki sie przerzucic. Od lat urzywam podkladu Revlona Color Stay do cery tlustej&mieszanej, a na to sypki lub w kamieniu puder z tej samej serii i bylo doskonale...... a od kad zaczelam kuracje wygladam okropnie w tym makijazu, pomimo naklade duzo kremu bardzo widac moja luszczaca sie skore???? Moze powinnam sie przerzucic na Color Stay do normalnej&suchej cery? Czy moze zmienic podklad na zupelnie inny??? Ale jaki???
Dziewczyny doradzcie!!!!!
efusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 09:25   #4257
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Jakimi kosmetykami sie Malujecie podczas Kuracji Kwasowej????????????

Cytat:
Napisane przez efusia Pokaż wiadomość
Ciezko sie pomalowac majac luszczaca i brzydka twarz w trakcje kuracji kwasowych. Jednak wiekszosc z nas musi w tym czasie wychodzic z domu, wiec trzeba wygladac "JAKOS" przyzwoicie. Dziewczyny piszcie tu o swoich doswiadczeniach podczas malowania. Jakich kosmetykow kolorowych tj: podkladow, pudrow, rozy powinnysmy uzywacie, ktore by dobrze kryly i nie zaszkodzily....
Wlasnie zaczelam swoja przygode z kawasami, a dokladnie z kw. glikolowym i buzka mi sie luszczy, nie mam pojecia na jakie kosmetyki sie przerzucic. Od lat urzywam podkladu Revlona Color Stay do cery tlustej&mieszanej, a na to sypki lub w kamieniu puder z tej samej serii i bylo doskonale...... a od kad zaczelam kuracje wygladam okropnie w tym makijazu, pomimo naklade duzo kremu bardzo widac moja luszczaca sie skore???? Moze powinnam sie przerzucic na Color Stay do normalnej&suchej cery? Czy moze zmienic podklad na zupelnie inny??? Ale jaki???
Dziewczyny doradzcie!!!!!

Ja zrezygnowalam kilka miesiecy temu calkowicie z podkladu plynnego i chociaz kiedys zycia tez podkladu sobie nie wyobrazalam, to teraz w moim odczuciu to najlepsze rozwiazanie. Niestety, zaden podklad nie wyglada na luszczacej sie skorze dobrze..jak tylko probowalam nalozyc jakis, to dopiero zaczynalam widziec, jak naprawde sie luszcze, bo wychodzily miejsca, ktorych nie bylo widac normalnie, pod kremem. Przez ostatni rok przetestowalam juz rozne opcje i najlepszą wydaje mi sie jakies silikonowe serum jesli kogos nie zapycha(uzywam Estee Lauder Idealist na zmiane z serum z witamina C z BU), na to filtr dosc tresciwy i nawilzajacy i na to puder sypki dla zmatowienia i wyrownania kolorytu(uzywam Clinique Blended Face Powder) + miejscowo korektor. Luszczenie prawie niewidoczne, puder kryje na tyle zadowalajaco, ze ze spokojem mozna wyjsc do ludzi, a w porownaniu z efektem jaki daje podklad to juz cudo
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 11:54   #4258
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Jakimi kosmetykami sie Malujecie podczas Kuracji Kwasowej????????????

Chanel Vitalumiere w kremie-dość gęsty.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 14:35   #4259
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jakimi kosmetykami sie Malujecie podczas Kuracji Kwasowej????????????

Ja używam właśnie Zoracu.
Makijaż zaczynam od grubej warstwy filtra, tam gdzie trzeba nakładam korektor (Pan Stick Max factora) i przyprószam transparentnym pudrem sypkim Inglota.

Róż, cienie, tusz - z tym problemu nie mam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 11:12   #4260
lu in
Przyczajenie
 
Avatar lu in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Filtry UV a makijaż

Długo nie mogłam się zdecydować, w którym wątku zadać pytanie, mam nadzieję, że dobrze wybrałam Ponieważ Avene Cleanance mnie zapycha, a Vichy ogranicza ilość możliwej do użycia kolorówki, postanowiłam poszukać jakiegoś innego filtra. Czy z takich, po których można się mazać wszystkim, mam do wyboru jedynie inne Avenki i Klorane? Składy rozszyfrowuję wyłącznie na podstawie podpowiedzi z forum, także np. ten krem - zdaje się, zawiera Parsol, więc nie można na niego stosować podkładów z talkiem i miką? A co z np. dwutlenkiem tytanu, który jest też chyba w składzie samego filtru? Bo miki i talku da się uniknąć, ale tlenki tytanu czy cynku widzę prawie wszędzie.
Będę wdzięczna za odpowiedź
lu in jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.