Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-20, 08:08   #2101
XXSaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cześć dziewczyny mogę się przyłączyć? Dopiero przechodzę na naturalną pielęgnacje i szukam inspiracji. Kremy których uzywałam zaczeły mi szkodzić(wysypka i swedzenie) i szukajac czegos nowego przeczytalam o całym tym syfie który jest tam ładowany...Nigdy więcej.
XXSaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 08:19   #2102
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To jeszcze sobie zanotuj, że raczej większość olejów, nie tylko kokosowy, a także gliceryna w wysokim stężeniu oraz sporo innych składników, przyczyniają się do nasilenia trądziku, taka skóra lubi raczej lekkie konsystencje, wodniste, jednak ciężko o dobry krem w tej kwestii, świetnymi zamiennikami są różne żelowe i wodniste formuły serum, tonerów czy esencji, aczkolwiek też nie wszystkie są dobrej jakości i nie wszystkie nawilżają skórę na takim samym poziomie, co kremy, bo nie każde mają takie zadanie. Jeśli gdzieś wyczytasz o jakimś oleju, jakie to on niby czyni cuda, to zawsze pomnóż to sobie przez 3, a następnie podziel przez 8
Ja bym tu trochę oponowała. Tak lekkie formuły są niewystarczające nawet dla wielu cer tłustych/mieszanych, co widać w wątku o cerze tłustej, mieszanej i odwodnionej, a minitasia pisze, że ma cerę normalną.
Ja się bardzo cieszę, że dzięki Tobie odkryłam ten model pielęgnacji, ale jednak nie polecałabym go każdemu, kto ma problemy z zapychaniem czy przetłuszczaniem. Wydaje mi się, że takie cery jak nasze z mimalną potrzebą okluzji są w zdecydowanej mniejszości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 08:26   #2103
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Czy w Twoim TKMaxxie są jeszcze produkty Glow Lab?
Te kosmetyki mają świetne sklady i z wielką chęcią wypróbowalabym chyba wszystkie ich produkty, szczególnie ich sera.


Będąc kilka dni temu w TKMaxxie dorwalam:
- gąbkę konjac do mycia ciala z różową glinką z Konjac Sponge Co,
- peeling do twarzy Glow Lab https://glowlab.co.nz/products/brightening-exfoliator
- zestaw Sonage Skin Tone Correcting Duo https://sonage.com/collections/best-...correcting-duo
Zamierzam jeszcze kupić żel do kąpieli i+m, oczywiście jak go jeszcze zastanę.
Byly produkty z Essano, Andalou (szampony, pianka do mycia twarzy, 2 zestawy miniatur), Zatik, Sukin, trochę koreańskich specyfików i innych , o których już zapomnialam


Jest tylko żel do mycia twarzy ale otwarty... nie wiem czy używany bo nie próbowałam ale pompka nie jest zakręcona nie jest na promocji i ja bym go chciała ale niestety wole zamknięte produkty był tez ten peeling z GL ale wole enzymatyczne. Wiec nie brałam

No ja na bank bede kupować jak tylko cos będzie. Online chyba cos tez było u mnie. Mam w koszyku 🤣

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez XXSaga Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mogę się przyłączyć? Dopiero przechodzę na naturalną pielęgnacje i szukam inspiracji. Kremy których uzywałam zaczeły mi szkodzić(wysypka i swedzenie) i szukajac czegos nowego przeczytalam o całym tym syfie który jest tam ładowany...Nigdy więcej.


Hej No jasne, ze możesz dołączyć. Możesz poczytać trochę wstecz

Na początku to wywal/oddaj komus kremy jesli jesteś pewna, ze to one Cie tak urządziły.
Innych rzeczy nie wywalaj. Używaj do końca a nowe juz kupuje naturalne ja tak robiłam.

Moze napisz tez jak wyglada Twoja pielegnacja jaki masz rodzaj skory a my Ci cos poradzimy

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym tu trochę oponowała. Tak lekkie formuły są niewystarczające nawet dla wielu cer tłustych/mieszanych, co widać w wątku o cerze tłustej, mieszanej i odwodnionej, a minitasia pisze, że ma cerę normalną.

Ja się bardzo cieszę, że dzięki Tobie odkryłam ten model pielęgnacji, ale jednak nie polecałabym go każdemu, kto ma problemy z zapychaniem czy przetłuszczaniem. Wydaje mi się, że takie cery jak nasze z mimalną potrzebą okluzji są w zdecydowanej mniejszości.


Zgadzam sie. Ja mam skore tłusta i czasami potrzebuje czegos mocnego.
Trzeba próbować

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2018-09-20 o 08:29
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 09:05   #2104
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym tu trochę oponowała. Tak lekkie formuły są niewystarczające nawet dla wielu cer tłustych/mieszanych, co widać w wątku o cerze tłustej, mieszanej i odwodnionej, a minitasia pisze, że ma cerę normalną.
Ja się bardzo cieszę, że dzięki Tobie odkryłam ten model pielęgnacji, ale jednak nie polecałabym go każdemu, kto ma problemy z zapychaniem czy przetłuszczaniem. Wydaje mi się, że takie cery jak nasze z mimalną potrzebą okluzji są w zdecydowanej mniejszości.
Potwierdzam. Jak zaczynałam ogarniać cerę to lekkie olejki i dość tłusty krem ograniczały mi przetłuszczanie spowodowane wysuszeniem przez typowe rypacze do trądzikowej i toniki z alko. A wybór fajnych esencji u nas w przyjaznych cenach jest raczej niewielki :/
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 09:13   #2105
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

OK dziewczyny Wiec co, kazda z was, chimay, Korah i Mon_Cherry, AlbinoticBlack polacacie do mojej cery ktora opisalam. Moze na pierwszy ogien: Powiedzmy ze rano myje twarz tym Andalou z probiotykiem (skora nie jest sciagnieta po nim, super pachnie ), pozniej jakis tonik (aktualnie na stanie nie mam zadnego, wszystko sie pokonczylo ) i co dalej. Chodzi o jeden krem, serum, cokolwiek, tak zeby sie 'pokremowac' i wyjsc z domu. Tak zeby skora byla nawilzona. Przymijmy ze cena nie ma znaczenia i dostepnosc tez nie (Online wszystko da sie znalezc)

Po kolei bede testowac

Teraz mam ten Vianek normalizujacy na dzien. On po prostu jest, nie robi nic, ani nie wysusza ani nie nawilza.
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 09:18   #2106
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
OK dziewczyny Wiec co, kazda z was, chimay, Korah i Mon_Cherry, AlbinoticBlack polacacie do mojej cery ktora opisalam. Moze na pierwszy ogien: Powiedzmy ze rano myje twarz tym Andalou z probiotykiem (skora nie jest sciagnieta po nim, super pachnie ), pozniej jakis tonik (aktualnie na stanie nie mam zadnego, wszystko sie pokonczylo ) i co dalej. Chodzi o jeden krem, serum, cokolwiek, tak zeby sie 'pokremowac' i wyjsc z domu. Tak zeby skora byla nawilzona. Przymijmy ze cena nie ma znaczenia i dostepnosc tez nie (Online wszystko da sie znalezc)

Po kolei bede testowac

Teraz mam ten Vianek normalizujacy na dzien. On po prostu jest, nie robi nic, ani nie wysusza ani nie nawilza.
Jak nie masz uczulenia na aloes to ja bym na dzień dobry polecała to serum https://www.aptekagemini.pl/ava-aloe...arzy-30ml.html.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 09:30   #2107
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Jak nie masz uczulenia na aloes to ja bym na dzień dobry polecała to serum https://www.aptekagemini.pl/ava-aloe...arzy-30ml.html.
Super! Na ebayu co prawda 10 f wiec to nie 18.99 zl, ale zamowione
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 09:36   #2108
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
OK dziewczyny Wiec co, kazda z was, chimay, Korah i Mon_Cherry, AlbinoticBlack polacacie do mojej cery ktora opisalam. Moze na pierwszy ogien: Powiedzmy ze rano myje twarz tym Andalou z probiotykiem (skora nie jest sciagnieta po nim, super pachnie ), pozniej jakis tonik (aktualnie na stanie nie mam zadnego, wszystko sie pokonczylo ) i co dalej. Chodzi o jeden krem, serum, cokolwiek, tak zeby sie 'pokremowac' i wyjsc z domu. Tak zeby skora byla nawilzona. Przymijmy ze cena nie ma znaczenia i dostepnosc tez nie (Online wszystko da sie znalezc)

Po kolei bede testowac

Teraz mam ten Vianek normalizujacy na dzien. On po prostu jest, nie robi nic, ani nie wysusza ani nie nawilza.
Ja nic za bardzo nie polecę z kosmetyków naturalnych, bo do twarzy w tym segmencie prawie nic dla mnie nie ma. Ewentualnie mogę polecić hydrolaty i olejki eteryczne, ale to też nie jest rozwiązanie dla każdego z racji tego, że dla wielu cer mogą być za mocne i uwrażliwiać.

Polecam jednak wzięcie pod uwagę różnych opcji pielęgnacji i przede wszystkim obserwowanie cery. Jednym pomagają naturalne kosmetyki, innym apteczne, jednym oleje regulują cerę, innym pogarszają, jednych ratują mydła, innym mogą doprowadzić twarz do ruiny. Gotowych, sprawdzonych modeli niestety nie ma
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 09:57   #2109
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ja Ci z czystym sumieniem polecę hydrolat z czystka. Jesli chodzi o wypryski. Jest dobry. Działa ale pachnie dziwnie.
Wypryski tez moga miec duzo wspólnego z hormonami.

I co masz na myśli - na czole, nosie maskara?

Robisz peeling? Jak często.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:08   #2110
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85888524]Ja Ci z czystym sumieniem polecę hydrolat z czystka. Jesli chodzi o wypryski. Jest dobry. Działa ale pachnie dziwnie.
Wypryski tez moga miec duzo wspólnego z hormonami.

I co masz na myśli - na czole, nosie maskara?

Robisz peeling? Jak często.[/QUOTE]

Dwa razy w tygodniu jak myje wlosy to robie peeling i nakladam maseczke. Sroda i Sobota dokladnie

Hmm hydrolat z czystka dobrze brzmi, codziennie pije czystek i bratek, nie zeby to cos super pomoglo ale pije juz z przyzwyczajenia.

Konkretnie to biale zaskorniki na brodzie, bolace krostki z bialym czubkiem na brodzie i pod nosem, czarne pory na nosie i czerwone kaszko-krostki na czole (przepraszam ze tak obrazowo).

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nic za bardzo nie polecę z kosmetyków naturalnych, bo do twarzy w tym segmencie prawie nic dla mnie nie ma. Ewentualnie mogę polecić hydrolaty i olejki eteryczne, ale to też nie jest rozwiązanie dla każdego z racji tego, że dla wielu cer mogą być za mocne i uwrażliwiać.

Polecam jednak wzięcie pod uwagę różnych opcji pielęgnacji i przede wszystkim obserwowanie cery. Jednym pomagają naturalne kosmetyki, innym apteczne, jednym oleje regulują cerę, innym pogarszają, jednych ratują mydła, innym mogą doprowadzić twarz do ruiny. Gotowych, sprawdzonych modeli niestety nie ma
Oczywiscie wolalabym naturalne, ale bardziej sie rozchodzi o to ze musza byc nietestowane na zwierzetach - tutaj kompromisu dla mnie nie ma

Przepraszam nie wiem jak cytowac dwie osoby naraz w jedym poscie

Ooo samo sie zrobilo
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:17   #2111
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Przepraszam nie wiem jak cytowac dwie osoby naraz w jedym poscie

Ooo samo sie zrobilo
Połączyło Ci dwa posty bo były jeden pod drugim. Żeby zacytować więcej osób zaznaczasz to okienko w środki pod każdym z postów.

Jak już pisałam mnie się dobrze sprawdza w przypadku wyprysków olej z czarnuszki (nierafinowany, spożywczy ) w duecie z żelem aloesowym holika.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 10:21   #2112
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Połączyło Ci dwa posty bo były jeden pod drugim. Żeby zacytować więcej osób zaznaczasz to okienko w środki pod każdym z postów.
I naciskasz "Odpowiedz" pod postami po lewej stronie. Dla mnie na początku nie było to tak oczywiste.

Jedną z opcji są też półprodukty i zestawy do kręcenia własnych kosmetyków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:29   #2113
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I naciskasz "Odpowiedz" pod postami po lewej stronie. Dla mnie na początku nie było to tak oczywiste.
No tak, zapomniałam najważniejszego.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:29   #2114
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Pory na nosie to walka na lata. Tu sie kłania dobre oczyszczanie.
Maseczki oczyszczające, glinki.
Ja myję buzię czarnym mydłem z nacomi - cudo. On też pieknie oczyszcza nos.
Moze wysuszać przy codziennym stosowaniu jesli się nie nawilży potem twarzy.

Serum zwężające pory.
Ja kiedyś stosowałam bielendy
Dokładnie te
http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...-age-dzien-noc
I faktycznie pory były zmniejszone.
Ale od kiedy używam tylko naturalnych to mam inne serum
https://www.naturalskinshop.com/beun...-1oz-30ml.html
Ja je kupiłam w tkmaxx chyba za 8 funtów.
I też pory są zmniejszone Działa podobnie jak te z bielendy ale ma inna konsystencję.

Ja nie mam ropnych (czasami mam ale wtedy wiem od czego i przestaje to uzywac)
Ale córa miała i stosuje na niej ten hydrolat z czystka i jak Koshatka napisała olej z czarnuszki (ja mam z nacomi)
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:32   #2115
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Minitasia i nie zmieniaj wszystkiego naraz w swojej pielęgnacji, bo jak Ci cera zwariuje to nie będziesz wiedziała od czego. Najlepiej wprowadzać pojedynczo.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella

Edytowane przez Koshatka
Czas edycji: 2018-09-20 o 10:33
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:34   #2116
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Na moje pory nic nie pomaga. Podobnie jak na wągry. To się u mnie samo robi . Szkoda, że inne rzeczy tak łatwo nie przychodzą .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:39   #2117
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Minitasia i nie zmieniaj wszystkiego naraz w swojej pielęgnacji, bo jak Ci cera zwariuje to nie będziesz wiedziała od czego. Najlepiej wprowadzać pojedynczo.
Prawda. Wtedy szybciej da sie wyeliminować "buble"
Na poczatku jak zakupiłas to serum to juz innego nie kupuj.
Dokup dobry tonik - polecam Ci w uk sukin https://www.boots.com/sukin-oil-bala...tonic-10222943

On jest dobry też na pory i wypryski.
I tyle.

Pisałas, ze masz kremy do bani ale moze napisz jakie i dziewczyny ktore sie znaja na skladach Ci napisza czy one moga powodowac wypryski Bo nie zawsze takie drogeryjne sa zle.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2018-09-20 o 10:40
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:49   #2118
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ok, w takim razie na pierwszy ogien idzie to aloesowe co zamowilam, pozniej kupie/przetestuje czarnuszke i na koniec czystek.

Dzieki dziewczyny!

Ten Sukin tonik mialam juz dwa razy - ciagle jest w moim TK MAXX, ale mnie po nim czasami troche twarz piekla, nie zawsze ale ogolnie chyba sprobuje cos innego.

Tak jak pisalam na dzien stosuje Vianek normalizujacy, na noc stosowalam olej kokosowy, ale za Waszymi radami juz wiem ze on nie jest dla mojej cery dobry, wiec teraz nie stosuje nic.. myje tylko twarz Rosehip Essano.
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 10:57   #2119
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

I stosuj jakis tonik potem mozesz krem nakladac.
Nie zostawiaj tak twarzy bez niczego...

I kup sobie recznik papierowy aby osuszac twarz po umyciu a nie wycierac w recznik
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 11:19   #2120
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Skoro skóra nie jest ściągnięta po umyciu, to ja polecam Benton toner aloe BHA i serum Ava Aloe Organic, lecz tak jak Chimay pisze, to niekoniecznie wystarcza do nawilżenia skóry każdemu, więc można domieszać do porcji kropelkę, albo dosłownie maks. dwie, jakiegoś oleju, może konopnego, albo tamanu, ale to wzbogacanie olejem nie jest obowiązkowe, może się okazać, że będziesz go potrzebować jedynie zimą, albo co kilka dni, niekoniecznie codziennie, to już musisz sama ocenić i obserwować skórę oraz wchłanialność produktów
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 11:24   #2121
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

I jeszcze pozostaje kwestia rozważenia czy ten trądzik nie ma czasem podłoża hormonalnego. Bo przecież kosmetyki stosujesz na całą twarz, a wypryski masz tylko w strefie T. W takim przypadku kosmetyki mogą niewiele albo wcale nie pomóc.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 11:25   #2122
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I jeszcze pozostaje kwestia rozważenia czy ten trądzik nie ma czasem podłoża hormonalnego. Bo przecież kosmetyki stosujesz na całą twarz, a wypryski masz tylko w strefie T. W takim przypadku kosmetyki mogą niewiele albo wcale nie pomóc.
To samo pisałam
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 11:27   #2123
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85889049]To samo pisałam [/QUOTE]

Ano tak, przegapiłam
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 11:43   #2124
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ano tak, przegapiłam
Spoko moze dziewczyna wezmie to tez pod uwage
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 12:14   #2125
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Korah, dzieki Pierwszy produkt zapisalam, drugi juz zamowilam

Zdaje sobie sprawe, ze to moze byc tradzik hormonalny. Swego czasu czytalam na ten temat i wyczytalam (jak znowu cos glupiego to mnie poprawcie), ze Maca root pomaga.. Czeka jednak w szafie 120 tabletek opakowanie, bo teraz koncze 3 miesieczna suplementacje cynkiem a nie chce brac wszystkiego na raz.

Co ciekawe, plecy, klatka piersiowa sa 'czyste'.

Dobre, naturalne kosmetyki jednak nie zaszkodza prawda?
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 13:03   #2126
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Naturalne tez szkodza Mozna miec uczulenie na cos.

Ja po serum biolaven mam wypryski...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 13:21   #2127
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85887012]

U mnie te odzywki były w promocji ale używane...


A wlansie, zapomniałam wam napisac
Dzisiaj poszłam na dział z promocjami a tam szampon otwarty i 2/3 butelki tylko 🤣 czyżby jakoś geniusz mył włosy w sklepie 🤣🤣🤣

Mało kiedy na promocjach jest cos fajnego całego.[/QUOTE]
Spotkałam się z tym wielokrotnie i przypuszczam, że ktoś po prostu przyszedł z własną butelką, odlał sobie trochę i wyszedł
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 13:31   #2128
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;85889704]Spotkałam się z tym wielokrotnie i przypuszczam, że ktoś po prostu przyszedł z własną butelką, odlał sobie trochę i wyszedł [/QUOTE]


A wiecie co jest najgorsze, ze czytałam nie raz jak blogerki czy to na yt sie kobiety żalą iż pracownice krzywa patrza na klientów itd. Czasami to sie nie dziwie. Bo przyjdzie taka Irena z Januszem i robia akcje "odleje sobie troche bo musze wypróbowac"
Zafoliowanie produktu nic nie daje. Ludzie sa tacy, ze i tak muszą zobaczyć, powachac.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 14:21   #2129
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Korah, dzieki Pierwszy produkt zapisalam, drugi juz zamowilam

Zdaje sobie sprawe, ze to moze byc tradzik hormonalny. Swego czasu czytalam na ten temat i wyczytalam (jak znowu cos glupiego to mnie poprawcie), ze Maca root pomaga.. Czeka jednak w szafie 120 tabletek opakowanie, bo teraz koncze 3 miesieczna suplementacje cynkiem a nie chce brac wszystkiego na raz.

Co ciekawe, plecy, klatka piersiowa sa 'czyste'.

Dobre, naturalne kosmetyki jednak nie zaszkodza prawda?
Może się mylę, ale widzę u Ciebie takie trochę naiwne myślenie. Trądzik hormonalny to bardzo pojemny wór, do którego można wrzucić wiele schorzeń, począwszy od tarczycy, przez nadmiar androgenów po PCOS, hiperprolaktynemię i choroby nadnerczy. Nie możesz "leczyć" się suplementem diety /ziolem nie wiedząc czy i co w ogóle masz tylko dlatego, ze gdzieś w internecie ktoś napisal, ze to jest dobre na hormony. Na różne schorzenia są różne zioła i ich mieszanki i nie są to cukierki, że sobie je można ot tak dowolnie brać.

A co do tego czy kosmetyki naturalne mogą zaszkodzić, to jak najbardziej. Tak samo jak wszystkie inne. Zależy jaki kosmetyk i u kogo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 17:22   #2130
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85889752]

A wiecie co jest najgorsze, ze czytałam nie raz jak blogerki czy to na yt sie kobiety żalą iż pracownice krzywa patrza na klientów itd. Czasami to sie nie dziwie. Bo przyjdzie taka Irena z Januszem i robia akcje "odleje sobie troche bo musze wypróbowac"
Zafoliowanie produktu nic nie daje. Ludzie sa tacy, ze i tak muszą zobaczyć, powachac.
[/QUOTE]
Ja właśnie ostatnio byłam świadkiem takiego wąchania i przyznam szczerze, że mnie zamurowało, bo kobieta zrobiła to z takim znawstwem i wprawą, że, chociaż miałam już na końcu języka, że to nie jest tester, to nie zdążyłam nic wyjąkać, bo poleciała dalej
Ale jak już się ocknęłam, to poleciałam szybko za nią i zdążyłam wyhaczyć nietknięty szampon różany Andalou i trzy sztuki Patyka- tonik, serum i krem
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 22:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.