Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-07-25, 09:21   #571
luffka
Zakorzenienie

Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czasami okres się spóźnia i tyle. Ja miałam dwa razy cykle powyżej 70 dni i na szczęście też wszystko dobrze się skończyło.

fata viam invenient
luffka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 12:17   #572
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Czasami okres się spóźnia i tyle. Ja miałam dwa razy cykle powyżej 70 dni i na szczęście też wszystko dobrze się skończyło.
Bardzo na to liczę ale głowa pracuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

COLLISTAR MAGIC DROPS - odlewka
Laura Mercier Secret Brightening - moze byc odsypka lub uzywany
cebulki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 12:44   #573
luffka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Bardzo na to liczę ale głowa pracuje

A jaką masz wkładkę i jak dawno temu założoną? Kontrolowałaś niedawno?

fata viam invenient
luffka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:52   #574
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
A jaką masz wkładkę i jak dawno temu założoną? Kontrolowałaś niedawno?
Zwykła miedziana. Ale problem na szczęście się rozwiązał sam. Okres jest....uff

COLLISTAR MAGIC DROPS - odlewka
Laura Mercier Secret Brightening - moze byc odsypka lub uzywany
cebulki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 10:55   #575
cava
Zakorzenienie

Kurcze, drugi termin miesiączki po załozeniu Mireny i... miesiączki nie ma.
Powinna być w poniedziałek. Wszystkie męki przedmiesiączkowe przeszłam terminowo (swoją droga, sa bardzo nasilon po zalozeniu spirali) , teraz widzę wszystkie objawy pomiesiączkowe, a tu nic.
Nawet najmniejszego plamienia. :/

I nie wiem.

Zanikła (to by było CUDOWNE)
Iść do lekarza?

Jeszcze poczekać z tydzień?

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
ta zima kiedyś musi minąć.
KN
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 13:34   #576
Ingrid80
Zakorzenienie

Hmm. Jest szansa że zanikla. Ale skąd te przedmiesiączkowe męki??

Ingrid80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 15:17   #577
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Hmm. Jest szansa że zanikla. Ale skąd te przedmiesiączkowe męki??

PMS, niby jak zwykle, ale bardziej. :/

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN
Stary 2018-08-09, 15:36   #578
Ingrid80
Zakorzenienie

Może wszystko się dopiero unormuje...

Ingrid80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:03   #579
Figarro
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
PMS, niby jak zwykle, ale bardziej. :/
tak to wygląda przy wkładkach, często objawy są nasilone, a co do zaniku miesiączki ...przy mirenie tak nie miałam, ale przy Kyleenie już tak ...długo nie plamiłam, a teraz 2x w przeciągu kilku tygodni. Może być różnie Ale ogólnie z tendencją do coraz mniejszych i sporadycznych plamień
Przydatne wiadomości dotycząsce SM - dla chorych i ich rodzin. Warto zaglądnąć.

Ta reklama pokazywana jest pod 18 033 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Figarro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 12:48   #580
maugodziaata
Przyczajenie

Hej mam pytanie. Od ponad pół roku mam założoną wkładkę wewnatrzmaciczna miedzianke. Cykle co ok 30 dni. Raz czy dwa spóźnił mi sie o tydzień lub więcej ale z reguły przesunięcia jeśli występują to o Max 2-3 dni. Po ostatnim okresie uprawialam sex z mężem i na drugi dzień rano i wieczorem miałam plamienia. Sluz ze spora ilością krwi. Nie wiem czy coś sie naruszylo. Okres mi się spóźnia około 5 dni. Miałam pobolewania brzucha i ból piersi (jednorazowy). Od ponad tygodnia bardzo mnie boli kręgosłup w dolnej części. Nie wiem czy to moze mieć związek. Jutro zrobię test ciążowy Ale rano. Czy miała którąś z Was lub znała przypadek ciąży z wkładką? Mam juz dwójkę dzieci i myślę że mi wystarczy. Proszę o pomoc.
maugodziaata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 18:08   #581
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cześć, jeśli można, to chętnie dołączę do wątku.

Jestem nieródką, nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej (krążenie + libido poniżej zera). Spiralę miedzianą Nova T mini miałam zakładaną półtora miesiąca temu jako antykoncepcję awaryjną - w trakcie jednego cyklu dwa razy pękła prezerwatywa i dwa razy po tym brałam tabletkę Ella One. Za obydwoma razami test owulacyjny zrobiony po awarii gumek był pozytywny i nie chciałam ryzykować (kolejna tabletka po w trakcie jednego cyklu ma mniejszą skuteczność od poprzedniej), więc obdzwoniłam ginekologów w okolicy i jeden gabinet zgodził się na założenie spirali.

Ponieważ miałam bardzo mało czasu do namysłu, to zdecydowałam się na miedziankę, bo nie wiedziałam tego, że spirala hormonalna działa miejscowo. Gdybym miała więcej czasu na rozważenie sprawy, to pewnie zdecydowałabym się na tę hormonalną, skoro działanie hormonów jest lokalne, a krawienia są mniejsze.

Samo założenie spirali zniosłam dobrze, bez znieczulenia, całość na fotelu trwała jakieś 10 minut. O wiele gorzej wspominam próby z noszeniem kubka menstruacyjnego.
Od tego czasu miałam dwa okresy, tak jak i wcześniej skąpe i w zasadzie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Zmieniła się za to reszta cyklu tzn mam prawie cały czas plamienia (poza może góra tygodniem w ciągu cyklu) i trudno mi określić początek miesiączki, bo już tydzień przed planowanym terminem zaczyna się plamienie ze śladami świeżej krwi oraz skurcze i bóle podbrzusza, czego wcześniej nie miałam. Dzień, kiedy bóle i krawienie stają się najbardziej intensywne uznaję za pierwszy dzień okresu. Mam nadzieję, że to się z czasem unormuje i krwawienia znikną.

Ginekolog, która zakładała mi spiralę nie widzi problemu w używaniu tamponów przy tej metodzie, więc dalej z nich korzystam tak jak wcześniej. Inaczej musiałabym zrezygnować z pływania, czego nie chcę także z powodów zdrowotnych.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 08:05   #582
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cześć, jeśli można, to chętnie dołączę do wątku.

Jestem nieródką, nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej (krążenie + libido poniżej zera). Spiralę miedzianą Nova T mini miałam zakładaną półtora miesiąca temu jako antykoncepcję awaryjną - w trakcie jednego cyklu dwa razy pękła prezerwatywa i dwa razy po tym brałam tabletkę Ella One. Za obydwoma razami test owulacyjny zrobiony po awarii gumek był pozytywny i nie chciałam ryzykować (kolejna tabletka po w trakcie jednego cyklu ma mniejszą skuteczność od poprzedniej), więc obdzwoniłam ginekologów w okolicy i jeden gabinet zgodził się na założenie spirali.

Ponieważ miałam bardzo mało czasu do namysłu, to zdecydowałam się na miedziankę, bo nie wiedziałam tego, że spirala hormonalna działa miejscowo. Gdybym miała więcej czasu na rozważenie sprawy, to pewnie zdecydowałabym się na tę hormonalną, skoro działanie hormonów jest lokalne, a krawienia są mniejsze.

Samo założenie spirali zniosłam dobrze, bez znieczulenia, całość na fotelu trwała jakieś 10 minut. O wiele gorzej wspominam próby z noszeniem kubka menstruacyjnego.
Od tego czasu miałam dwa okresy, tak jak i wcześniej skąpe i w zasadzie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Zmieniła się za to reszta cyklu tzn mam prawie cały czas plamienia (poza może góra tygodniem w ciągu cyklu) i trudno mi określić początek miesiączki, bo już tydzień przed planowanym terminem zaczyna się plamienie ze śladami świeżej krwi oraz skurcze i bóle podbrzusza, czego wcześniej nie miałam. Dzień, kiedy bóle i krawienie stają się najbardziej intensywne uznaję za pierwszy dzień okresu. Mam nadzieję, że to się z czasem unormuje i krwawienia znikną.

Ginekolog, która zakładała mi spiralę nie widzi problemu w używaniu tamponów przy tej metodzie, więc dalej z nich korzystam tak jak wcześniej. Inaczej musiałabym zrezygnować z pływania, czego nie chcę także z powodów zdrowotnych.

Spróbuj rutinoscorbinu.
Ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, może pomoże ograniczyć te plamienia.
Możesz brać 3 x po 2 tabletki dziennie, cały czas.

U mnie szaleństwo jakieś.
W poprzednim cyklu krwawienia miesięcznego nie było. Nic. najmniejszego plamienia nawet.
I już cała byłam happy, ze zanikły.

A w tym miesiącu normalna miesiączka.
To znaczy normalna w sensie że jest, bo w porównaniu do tego co było przedtem, to śmiesznie skąpa i da się normalnie z nią żyć i funkcjonować, a nie jak kiedyś.

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2018-09-05 o 08:09
Stary 2018-09-06, 11:31   #583
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Spróbuj rutinoscorbinu.
Ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, może pomoże ograniczyć te plamienia.
Możesz brać 3 x po 2 tabletki dziennie, cały czas.
U mnie nie ma Rutinoscorbinu. Przyjmuję witaminę C w proszku, ewentualnie musiałabym dokupić rutynę Dzięki za poradę

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-09-07 o 14:31
Stary 2018-09-18, 09:59   #584
ateris
Rozeznanie

Moja wkladka miedziana niestety przesunela się i jest do wyjęcia. Pewnie założę drugą, bo jednak 2 lata byłam zadowolona. Radzę wam chodzić na usg częściej niż raz w roku, bo można się zdziwić jak ja. Nie noszę tamponow, ginekolog powiedziala, ze tak sie czasami zdarza. Z macicy przesunela się do szyjki.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
ateris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 10:11   #585
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Moja wkladka miedziana niestety przesunela się i jest do wyjęcia. Pewnie założę drugą, bo jednak 2 lata byłam zadowolona. Radzę wam chodzić na usg częściej niż raz w roku, bo można się zdziwić jak ja. Nie noszę tamponow, ginekolog powiedziala, ze tak sie czasami zdarza. Z macicy przesunela się do szyjki.

To jest właśnie powód, dla którego boję się całkowicie zrezygnować z prezerwatyw w dni płodne. Bo przecież nie będę chodzić co miesiąc na USG, żeby sprawdzić, czy spirala nie wypadła, a to się może stać w każdym momencie Nie czuję się zbytnio pewnie z tą metodą antykoncepcji, z hormonami tak nie było, no ale niestety nie mogę ich brać.

Moje włosy

Stary 2018-09-18, 10:19   #586
ateris
Rozeznanie

Cytat:
To jest właśnie powód, dla którego boję się całkowicie zrezygnować z prezerwatyw w dni płodne. Bo przecież nie będę chodzić co miesiąc na USG, żeby sprawdzić, czy spirala nie wypadła, a to się może stać w każdym momencie Nie czuję się zbytnio pewnie z tą metodą antykoncepcji, z hormonami tak nie było, no ale niestety nie mogę ich brać.
No ja tak właśnie szalałam bez, a przecież nie wiem, w którym momencie ona się przesunela. Gin twierdzi, że nawet taka przesunięta jakąś tam bariere dla plemników tworzy, chociaż to już nie ten procent zabezpieczenia co normalnie.
Tak czy siak, to zaburzyło moje beztroskie podejście do wkładek Ale pewnie założę drugą, będę co pół roku kontrolować, a w przewidywane dni płodne gumka.

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2018-09-18 o 10:20
Stary 2018-09-18, 15:11   #587
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka

Cytat:
A jesteś w stanie wyczuć różnicę palcami? Że nitki zrobiły się dłuższe czy coś?
Caudofemoralis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 15:50   #588
Kikia
Raczkowanie

Cytat:

A nie miałaś żadnych bóli, krwawień? Rodziłaś?

Mnie przy zakładaniu gin mówiła, że wysunięcie zdarza się rzadko, ale może zdarzyć i raczej powinnam to zauważyć, bo albo nagle zacznę mieć obfite krwiania, albo będę odczuwała cały czas ból podbrzusza. Albo przy intensywnych okresach tez może sie wkładka przesunąć. No i też u kobiet, które rodziły jest większe ryzyko.

Ja na usg chodzę co pół roku i tak na pewno zostanie..
Kikia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 16:03   #589
ateris
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kikia Pokaż wiadomość
A nie miałaś żadnych bóli, krwawień? Rodziłaś?

Mnie przy zakładaniu gin mówiła, że wysunięcie zdarza się rzadko, ale może zdarzyć i raczej powinnam to zauważyć, bo albo nagle zacznę mieć obfite krwiania, albo będę odczuwała cały czas ból podbrzusza. Albo przy intensywnych okresach tez może sie wkładka przesunąć. No i też u kobiet, które rodziły jest większe ryzyko.

Ja na usg chodzę co pół roku i tak na pewno zostanie..
Nie rodziłam. Nie czulam nic podejrzanego. Co miesiąc odkąd mam wkładkę mam obfite krwawienie i skurcze pierwszego dnia okresu. Poza tym normalka. Także jedynie dzięki usg wiem, ze tak sie stało. W czwartek idę wyjąć.
Co do nitek, nie mam pojęcia. Nigdy tam nie gmerałam zeby je wyczuc.
Po roku wkładka siedziała pięknie w macicy, a teraz po dwóch już niestety "uciekła". Teraz już wiem, żeby częściej robić usg. To moja pierwsza wkladka.

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2018-09-18 o 16:10
Stary 2018-09-18, 20:58   #590
Kikia
Raczkowanie

To naprawdę ciekawy przypadek, o ile mogę to tak nazwać. Najważniejsze, że mimo wypadniecia spirala zachowała skuteczność

Kikia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:42   #591
ateris
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kikia Pokaż wiadomość
To naprawdę ciekawy przypadek, o ile mogę to tak nazwać. Najważniejsze, że mimo wypadniecia spirala zachowała skuteczność

No może się przesunela w czasie okresu więc ból uznałam za normalny

Stary Wczoraj, 19:45   #592
Muffka_
Zakorzenienie

Hej, odzywam się nieregularnie ale regularnie poczytuję wątek No więc przedwczoraj miałam wymienianą wkładkę z Jaydess na miedzianą Nova T mini (Jaydess miałam 3 lata). Albo już się przyzwyczaiła moja macica, albo ja ale ból był prawie zerowy w porównaniu przy zakładaniu Jaydess Natomiast martwi mnie to pobolewanie podbrzusza juz 3 dzień... z tego co czytałam któraś z Was też miała tak przy miedziance. No nic zobaczymy, nie wspomnę o tym że okres mi się tak rozbujał ze hej (przy Jaydess był bardzo skąpy) Ale niestety nie chcę juz brać hormonów, nawet miejscowo. Odezwe sie jak po pierwszej miesiączce z miedzianką

Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:11   #593
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Hej, odzywam się nieregularnie ale regularnie poczytuję wątek No więc przedwczoraj miałam wymienianą wkładkę z Jaydess na miedzianą Nova T mini (Jaydess miałam 3 lata). Albo już się przyzwyczaiła moja macica, albo ja ale ból był prawie zerowy w porównaniu przy zakładaniu Jaydess Natomiast martwi mnie to pobolewanie podbrzusza juz 3 dzień... z tego co czytałam któraś z Was też miała tak przy miedziance. No nic zobaczymy, nie wspomnę o tym że okres mi się tak rozbujał ze hej (przy Jaydess był bardzo skąpy) Ale niestety nie chcę juz brać hormonów, nawet miejscowo. Odezwe sie jak po pierwszej miesiączce z miedzianką
Miałam też takie bóle przez ponad tydzień po założeniu. Obecnie w trzecim cyklu ze spiralą pojawiają się kilka dni przed okresem, czego przed wkładką nie miałam. Przypuszczam, że tak już zostanie Wczoraj czyli 3 dni przed spodziewanym okresem musiałam wziąć ibuprofen, bo ból zrobił się dokuczliwy, może wytrzymałabym w spokoju w domu, ale nie w pracy. Myślałam, że to już okres, ale chyba jeszcze nie.

Czemu nie chcesz po raz drugi spirali z hormonami?

Moje włosy

Stary Dzisiaj, 11:01   #594
cava
Zakorzenienie

Cytat:

Czemu nie chcesz po raz drugi spirali z hormonami?

Też jestem ciekawa.

Mnie okropnie poleciały włosy po odstawieniu tabletek a założeniu spirali. Nie od razu, ale tak dobrze po ponad miesiącu, masakra po prostu. Tak miałam tylko po ciążach. :/

Owszem, widzę że już rosną nowe, ale i tak wygląda to słabo.

Mam nadzieje że powodem było odstawienie antykoncepcji doustnej a nie założenie spirali hormonalnej. Bo gdyby to była wina spirali, to chyba by nowe nie odrastały?

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN
Stary Dzisiaj, 11:27   #595
ateris
Rozeznanie

Ja dzisiaj wyjelam wkładkę i powiem wam, że to nic, a nic nie boli.
Wkładam kolejna niedługo.
Do rozważenia mam wkładkę IUB. Ktoś coś słyszał? Jakaś nowość.

Edytowane przez ateris
Czas edycji: Dzisiaj o 11:47
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości