Sucha skóra dłoni. Wysuszone dłonie. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 23:04   #121
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

zabieraj krem do rąk wszedzie ze sobą i w szkole tez nim smaruj łapki i tak jak już dziewczyny powiedziały moczenie w oliwie, gruba warstwa kremu na noc, a ja ze swojej strony moge polecić Avonowską kuracje parafinowa do dłoni i stóp, moje suche łapki odzywia natychmiastowo i stosuje ja tez jak krem na noc pod rękawiczki
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 07:51   #122
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

hej jak nic nie pomaga,to moze powinnas skorzystac z jakichs maseczek mocno nawilzajacych i regenerujacych do rak
dobrze byloby tez sie wybrac do kosmetyczki na zabieg parafinowy,po ktorym raczki staja sie mieciutkie
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 10:07   #123
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Demetria ma rację: ważne jest, żeby używac kremu po każdym umyciu rąk, więc powinnaś brac go ze soba do szkoły. Pamiętaj też, ze skórę wysusza częste moczenie w wodzie i mycie detergentami. Może postaraj się znaleźć jakieś łagodniejsze mydło - np. glicerynowe mają działanie nawilżające, z mydeł w płynie szukaj takich z niską zawartością (a najlepiej w ogóle bez) SLS.
*e* i Gigi - wydaje mi się, że musiałyście kiedyś lekko odmrozić ręce. Pomogą na pewno zabiegi parafinowe, może dermatolog przepisałby też jakieś silniejsze środki, bo samymi kremami to raczej się tego nie da wyleczyć.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:22   #124
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Żeby dowiedziec się czy macie niedobory witamin trzeba zrobić rozmaz krwi ... Idziecie do internisty i prosicie o skierowanie na badanie krwi, wlasnie na ów rozmaz, bo chcecie sie dowiedziec czego Wam brakuje, bo macie takie, a takie problemy...On daje wam skierowanie, pobieraja wam krew i po jej zbadaniu mówią Wam co jest ie tak. To jest najskuteczniejszy sposób, żeby dowiedzieć się o brakach.
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:56   #125
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Cytat:
Napisane przez Roxysia
Heey wszystkim. Jestem posiadaczką suchej skóry. Jest zima i jak co roku mam problem z dłońmi. Ich skóra jest tak sucha że pojawia sie taki biały nalot. Stosuje tłuste kremy np. rano jak wychodzę do szkoły, ale gdy wracam skóra jest znów wysuszona. To nie jest taka zwykła sucha skóra, jest strasznie szorstka, poprostu jak tarka. Prosze o pomoc, ten problem powtarza sie już któryś z kolei rok. Może to brak jakiejś witaminy, lub czegoś tam innego. Moje znajome nie mają czegoś takiego. Z góry dzięki.
Pozdrooffka
Roxysia , mam podobny problem z dłońmi i jakiś czas temu zapytałam na forum o krem na tego typu dolegliwość. Zajrzyj do wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81401 , może coś Cię zainteresuje.

Ja używałam na noc Cutibazę lub Nanobase, często zakładałam na to bawełniane rękawiczki - rodzaj kompresu . W dzień natomiast smaruję ostatnio dłonie kremami Kamill: w zielonym pudełku i 12-godzinnym balsamem. Staram się używać jak najczęściej .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 13:27   #126
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

polecam Ziaja Kozie Mleko lub Lirene nawilzajacy krem do rak. Bardzo dobre kremy do rak mozna nabyc w aptekach.
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 14:23   #127
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Też tak kiedyś miałam. Podstawa to unikać płynów do mycia naczyń itp. (wszelkie porządki trzeba robić w rękawiczkach)
Mi najbardziej pomagał krem Balneum Intensive (kilka razy dziennie) a na noc maść z witaminą A gojąca.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 21:03   #128
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Cytat:
Napisane przez Roxysia
Heey wszystkim. Jestem posiadaczką suchej skóry. Jest zima i jak co roku mam problem z dłońmi. Ich skóra jest tak sucha że pojawia sie taki biały nalot. Stosuje tłuste kremy np. rano jak wychodzę do szkoły, ale gdy wracam skóra jest znów wysuszona. To nie jest taka zwykła sucha skóra, jest strasznie szorstka, poprostu jak tarka. Prosze o pomoc, ten problem powtarza sie już któryś z kolei rok. Może to brak jakiejś witaminy, lub czegoś tam innego. Moje znajome nie mają czegoś takiego. Z góry dzięki.
Pozdrooffka
Kup dobry krem nawilżający,może być Neutrogena ,posmaruj na noc ręce i załóż plastikowe rękawiczki.Oczywiście w ciągu dnia także należy smarować kremem i jak najmniej moczyć ręce.Drugi sposób ,to do smarowania rąk używać wazeliny kosmetycznej.Oba sposoby są bardzo dobre i sprawdzone.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 09:15   #129
Roxysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 54
GG do Roxysia
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

...

Edytowane przez Roxysia
Czas edycji: 2009-08-20 o 17:23 Powód: ...
Roxysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 13:06   #130
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Cytat:
Napisane przez Roxysia
dzięki za wszystkie propozycje. oczywiście czekam na więcej
Ach świeżo pozbyłam się suchych łapek i pękających skórek na dłoniach więc polecam tą metodę (tanią i skuteczną):
Wieczorem, przed pójściem spać gruba warstwa kremu z witaminą A (w aptece, za 2zł), na to bawełniane rękawiczki i do łóżeczka. Rano rączki są gładkie i nawilżone a po kilku dniach(nocach) problem zniknął. Oczywiście zastosuję jeszcze tak na wszelki wypadek ale rączki mam gładkie jak nigdy. Uczciwie przyznaję, że żaden krem w moim przypadku nie był tak skuteczny
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 14:26   #131
olinex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

jezeli nie pomagaja Ci zadne kremy, moze czas zwrocic sie o pomoc do dermatologa? Moze nie byc to efekt niedoboru witamin ale uczulenia np. na kurz? pieniadze? Nawet nie zdajecie sobie sprawy co przezywaja nasze dlonie kiedy sprzatamy, wertujemy kartki a tym bardziej.... pracownicy walutowi wiedza jak to boli... liczymy pieniadze. moja propozycja to dermatolog a na zlagodzenie neutrogena do suchej skory taka bialo czerwona jakis ekstrakt czy cos, moj kumpel uzywa bo co roku na zimie tez ma niemilosiernie suche dlonie.
olinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-18, 23:45   #132
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 717
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk



Moj sposob na rece ( wysuszone od zabawy fuga do plytek)

Kropelki JUVIT ( Vit C + Gliceryna 86%) dostepne w aptece, cena ok 8 zl
kilka kropelek na rece + krem ( ja uzylam balsamu do ciala AVENE)

Kuracja na noc, po ok 3 nocy moje rece wrocily do normalnosci

ps. sposob panow od remontow mieszkan - naprawde dziala

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 717 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 11:40   #133
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

W takim wypadku tylko... krem do stóp Lirene, taki zielony. Ma duże stężenie mocznika, radzi sobie z bardzo suchymi partiami ciała, idealny do popękanych i szorstkich rąk. Sama mam takie i tylko on pomaga.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:44   #134
Agniesia~
Raczkowanie
 
Avatar Agniesia~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Cytat:
Napisane przez ***e***
mam bardzo podobny problem, moze nawet wiekszy poniewaz moja skora jest tak sucha ze robia sie rany i leci mi krew z dlon . kremy nic nie pomagaja nawet kiedy naloze gruba warstwe.mysle jednak ze to kwestia jakis niedoborow witamin, chciabym sprawdzic to ale niestety nie wiem gdzie moge to uczynic, czy moze ktos robil sobie kiedys takie badanie?
Ja mialam ten sam problem 4 lata temu. Zadne kremy nie pomagaly. Skora byla sucha, pekala i strasznie piekla, gdy wycieralam rece po umyciu
Poszlam do pani dermatolog i zrobilam testy. Jestem uczulona na prawie wszystkie srodki chemiczne(mydla, plyny do naczyn itd.)
Pani doktor powiedziala, ze to zawsze bedzie nasilac sie zima i fakt.
Przypisala mi recepte na masc, ktora robi sie w aptece. Jest rewelacyjna! Na poczatku stosowalam codziennie(tylko zima), a teraz co dwa tygodnie. Mama ma znajoma aptekarke, wiec masc mam wedle potrzeb. Jest biala i bardzo tlusta, wiec stosuje raczej na noc, a na dzien tylko troszke na wierzch dloni. Codziennie stosuje kremy zwykle do rak np. Dove.
Ale bez tej masci, to nigdy bym nie wyleczyla.
Pomoglam ta mascia 3 kolezankom i pani dr na studiach. Niedawno moj facet zaczal miec problemy z dlonmi i bardzo sobie chwali te masc. Nigdy nic nie stosowal, ale jak skora na dloniach zaczela pekac i piec, to dal sie namowic i stosuje codziennie.
Masc kosztuje ok 50 zl(to zalezy od apteki) i starcza na dlugo. Mi jedno opakowanie starcza na prawie dwa lata, ale teraz jak i moj TZ stosuje to 2 na rok bedzie.
__________________
Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się,że czekali na siebie całe życie.
Agniesia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:54   #135
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Polecam krem neutrogena,garniera taki czerwony i kremy do rąk na zimę ja uzywam firmy Farmona,tylko czy teraz kiedy nadchodzi wiosna bedzie on jeszcze dostepny tego nie wiem.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:54   #136
sylka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 31
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Ja także polecam Neutrogene. Poza tym na skórę dobrze działa wit A. Słyszałam, że niektórzy kupują Capivit A+E, i one są w takich kapsułkach, zamiast połykać można je przekuć i bezpośrednio wsmarować w skórę. Moja znajoma tak robiła na przesuszoną skórę twarzy. Na dłonie też powinno pomóć, tylko wtedy chyba tak ze 2 kapsułki
sylka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 17:03   #137
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

ja polecam Garniera z wyciągiem z klonu - być moze przekręciłam nazwę ale chodzi mi o taki czerwony ja bynajmniej jestem z niego baardzo zadowolona -> a moje dłonie (które wyglądały jak ... ehhh ...) tym bardziej
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 18:04   #138
Roxysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 54
GG do Roxysia
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

...
__________________
...

Edytowane przez Roxysia
Czas edycji: 2009-08-20 o 17:19 Powód: ...
Roxysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 22:38   #139
olinex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Kupiłam w aptece maść za 2 zł z witaminą A, jest świetna. Nawet smaruje sobie nią buzie i przyznam, że juz po paru minutach buzia wydaje się taka żywa i promienna =]
olinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-22, 22:53   #140
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Cytat:
Napisane przez olinex
Kupiłam w aptece maść za 2 zł z witaminą A, jest świetna. Nawet smaruje sobie nią buzie i przyznam, że juz po paru minutach buzia wydaje się taka żywa i promienna =]
Wow, jak dla mnie za tłusta do buźki ale z łapkami i skórą łokci robi cuda
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 23:03   #141
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Zima dala w kosc moim rekom (w pospiechu, zeby zlapac tramwaj, zapomnialam rekawiczek i klopot gotowy!) najbardziej - nawet buzia tak nie ucierpiala!

Podano tu juz kilka sposobow, ktore dzialaja wiec podsumuje i opisze wlasne wrazenia:
- masc z wit A (w aptece placilam 2 zl) - dobrze tez dziala na skorki w okol paznokci
- krem Garnier czerwony ale polecam od razu "Silnie skoncentrowany krem regenerujacy przeciw zrogowaceniom" jest w takiej bardziej pekatej tubce 100 ml i ladniej pachnie
- oczywiscie podgrzana oliwa z oliwek, jesli ktos ma czas na takie zabawy
- smarowanie rak Juvitem, mozna dodac z kapsulki wit A+E ladnie rozjasni skore na dloniach i zapobiegnie starzeniu sie skory w tym regionie
- moje ostatnie odkrycie - oliwkowa maska do rak i paznokci Ziaja - 75 ml za kilka zl - tlusta ale szybko sie wchlania i rece robia sie przyjamnie gladkie - tylko zapach mi nie odpowiada
- w rekawiczkach bawelnianych na dloniach nie moglabym zasnac...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:49   #142
olinex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Może i tłusta ale jakie efekty! Na noc można na dzioba nałożyć =] A z rączkami już lepiej, tylko słonko wyszło i problem mija =]
olinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 15:47   #143
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

mam to samo każdej zimy: potwornie sucha, pękająca skóra i sine zabarwienie dłoni. w poprzednim sezonie nie wytrzymałam i poszłam do dermatologa (warto się wybrać gdy się robią rany na skórze). na ranki na kostkach i palcach przepisał mi antybiotyk do oczu (gentamycynę, ale na takim miłym tłustawym podłożu) i zalecił regularne kąpiele dłoni w ciepłej parafinie (dostałam na nią receptę i za wielką butlę zapłaciłam grosze,ale można kupić parafinę w aptece:małe ilości za nieco większe pieniążki, za to bez recepty) oraz stosowanie kapsułek z wit. A+E i smarowanie łap dowolnym tłustym kremem po każdym ich umyciu. pomogło, szczególnie ta parafina. polecam
mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:49   #144
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Talking Dot.: Potwornie sucha skóra rąk

Cytat:
Napisane przez Roxysia
A może macie coś na suche kolana i łokcie????
Też Garnier do miejsc ''wyjątkowo suchych'' (jego nazwa dokładnie tak nie brzmi ale chodzi tu właśnie o kolana, łokcie). Jest w takiej czerwonej tubie
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 10:22   #145
head32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
bardzo sucha i pekajaca skóra na dłoniach

Witam
Mam straszny problem ze skóra na dłoniach
Skóra jest przesuszona i peka na zgieciach ss.....
Czasami muszę przesmarować miejsca chorobowo zmienione Elocomem i natłuszczam ja ale nic to nie daje
takie zmiany mam tylko na dłoniach...naszczęście
head32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 08:01   #146
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: bardzo sucha i pekajaca skóra na dłoniach

Wiesz,wydaje mi się ,że masz lekko przemrożone dłonie.
Mnie ten problem dotyka każdej zimy. Stosuję tradycyjny krem NIVEA (ten w niebieskim pudełeczku). Pomaga również maść z witaminą A (do kupienia w aptece).
Jednak jeśli to nie pomoże jest jeszcze tormentiol (też w aptece). Ta maść jest świetna ale niestety brudzi na brązowo,więc najlepiej smarować dłonie na noc i włożyć jakieś rękawiczki aby nie ubrudzić pościeli.
Acha! Aby zapobiec następnym razem przemrożenia rąk, to radzę nosić ciepłe rękawiczki(nawet jak jest +5 stopni na dworze ).
Nie myć rąk zimą w zimnej wodzie . Przed wyjściem stosować krem do rąk-polecam NEUTROGENĘ.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:24   #147
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Bardzo suche i zniszczone ręce

Witam,mam ogromną prośbę o pomoc.Chodzi o moje ręce,które są masakrycznie suche i zniszczone,w sumie one zawsze takie były,ale ostatnio lekarka zwróciła mi uwagę czy ja ich aby nie odmroziłam kiedyś..tylko ja nic sobie takiego nie przypominam natomiast od tego czasu bardzo zaczęłam na to zwracac uwagę i z tym walczyc.I tu pojawia sie problem,"od zawsze" na noc smaruje grubo ręce kremem,a od pewnego czasu dodatkowo stosuję maseczki i maśc z witamina A,ponadto staram sie jak najczęściej smarowac ręce za dnia,ale poprawa jest minimalna, wypróbowałam już mnóstwo kremów Co ja jeszcze mogę zrobic??
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:44   #148
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Bardzo suche i zniszczone ręce

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Witam,mam ogromną prośbę o pomoc.Chodzi o moje ręce,które są masakrycznie suche i zniszczone,w sumie one zawsze takie były,ale ostatnio lekarka zwróciła mi uwagę czy ja ich aby nie odmroziłam kiedyś..tylko ja nic sobie takiego nie przypominam natomiast od tego czasu bardzo zaczęłam na to zwracac uwagę i z tym walczyc.I tu pojawia sie problem,"od zawsze" na noc smaruje grubo ręce kremem,a od pewnego czasu dodatkowo stosuję maseczki i maśc z witamina A,ponadto staram sie jak najczęściej smarowac ręce za dnia,ale poprawa jest minimalna, wypróbowałam już mnóstwo kremów Co ja jeszcze mogę zrobic??
Zakładam, że masz dobry krem do rąk (ja bym poleciła Emolienta, ale obawiam się, że go nie dostaniesz, a jest rewelacyjny).

W aptekach są do nabycia specjalne żele do mycia rąk, które nie zawierają mydła, nie wysuszają skóry i nawilżają ją lekko -zapytaj w aptece, niech Ci coś dobrego polecą (polecam Oleogel marki Eucerin, ale nie wiem, czy dostaniesz).

Wszystkie prace domowe wykonuj w rękawiczkach gumowych, pod które należy założyć bawełniane, dobrze jest nałożyć wcześniej krem na ręce.

Na noc zakładaj rękawiczki plastikowe (to te, które są na stacjach benzynowych, lub w supermarketach do wybierania owoców i warzyw), uprzednio nakremowawszy ręce, oczywiście.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 10:02   #149
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Bardzo suche i zniszczone ręce

Polecam serię kąpieli parafinowych.
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 17:06   #150
almaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 47
Dot.: Bardzo suche i zniszczone ręce

Sama mam z tym ogromny problem ... moje dlonie sa tak suche , ze skora peka mi w kazdym miejscu i z ran leci krew . Probowalam juz wszystkiego , i nic . Ja jestem za to pewna, ze sobie odmrozilam dlonie .
almaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-18 21:01:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.