Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-19, 14:58   #211
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Lumi jest ciemniejszy Nie rozumiem, czemu u nas nie ma odcienia N1, a we Francji już jest!
Łeeee, a już się napaliłam na to N1.

Edit: Ale pisałaś o C2, który masz czy przewidywałaś jaki będzie N1?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 15:06   #212
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Łeeee, a już się napaliłam na to N1.

Edit: Ale pisałaś o C2, który masz czy przewidywałaś jaki będzie N1?
N1 jest jaśniejszy i mniej różowy; przynajmniej taki wydaje się na próbniku: http://www.loreal-paris.fr/maquillag...n1-ivoire.aspx
Na swatche pewnie będziemy musiały poczekać, bo to nowość
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 15:28   #213
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

czy literki N lub C oznaczają coś w podkladach Loreal?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 17:06   #214
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
czy literki N lub C oznaczają coś w podkladach Loreal?
Tonację. N-neutralna, C- chłodna, W- ciepła.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 19:16   #215
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tonację. N-neutralna, C- chłodna, W- ciepła.
dziękizastanawiam sie nad wyprobowaniem teraz któregoś z tych podkładów albo True Match albo tego najnowszego.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 19:41   #216
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzięki quench za swatch, faktycznie na porównaniu wygląda ciemno. Moja buzia tak się czerwieni zimą, że najwyraźniej nie mogę dobierać w drogerii. Może pojadę do douglasa po próbkę, chociaż pewnie będzie świnkowaty
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 20:17   #217
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ech... A na mnie już True Match N1 zrobił się za ciemny . Póki co, czekam na czerwoną iFionę, ale nie wiadomo, kiedy ją dostanę... Na razie ratuję się korektorem True Match 1 (swoją drogą ładny odcień), bo Maybelline też za ciemny na razie .
Myślę teraz o nowym Givenchy, ale nie wiem czy warto hmm...
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 20:53   #218
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Ech... A na mnie już True Match N1 zrobił się za ciemny . Póki co, czekam na czerwoną iFionę, ale nie wiadomo, kiedy ją dostanę... Na razie ratuję się korektorem True Match 1 (swoją drogą ładny odcień), bo Maybelline też za ciemny na razie .
Myślę teraz o nowym Givenchy, ale nie wiem czy warto hmm...
Jeśli n1 jest za ciemny to Givenchy też będzie. On nie jest jakoś specjalnie jasny i w dodatku utlenia się.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:01   #219
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli n1 jest za ciemny to Givenchy też będzie. On nie jest jakoś specjalnie jasny i w dodatku utlenia się.
Niedobrze . Może uda mi się dorwać próbkę, to wtedy sprawdzę jak to na mnie leży.
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 23:04   #220
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli n1 jest za ciemny to Givenchy też będzie. On nie jest jakoś specjalnie jasny i w dodatku utlenia się.
Podczytuję wątek od pierwszego posta i broniłam się przed wypowiadaniem się, żeby nie wpaść w sidła kolejnego wątku...ale muszę

Moim zdaniem Givenchy jest jasny. Na pewno jaśniejszy, niż Armani LS 2 (na mnie o wiele za ciemny). Zdziwiło mnie, że napisałaś o utlenianiu - właśnie rzeczą, która mnie zaskoczyła w Givenchy było nieutlenianie się! Porównałam swatche na dłoni i twarzy po godzinie, najjaśniejszy był właśnie Givenchy, potem Healthy Mix. Uwaga Dziewczyny, bardzo przestrzegam przed Perfection Lumiere 010 - ten śliczny jaśniutki kolorek po godzinie robi się POMARAŃCZOWY Naprawdę można się przestraszyć. Ja chodziłam tak ze swatchem na dłoni, aż jeden z domowników zapytał się, czy się umazałam w kuchni jakimś sosem Więc nie polecam.
Teraz czaję się na MAP (choć odstrasza mnie to obrzydliwie tandetne opakowanko) w właśnie Givenchy, bo póki co korzystałam z większych próbek. Dziś w Marionnaud dostałam też próbkę podkładu SLA, wydawał się jasny, zobaczymy
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 23:55   #221
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

U mnie Givenchy będzie dziwnie wyglądał - nie widzę w nim tej nutki, którą znalazłam w Alabastrze od Bobbi czy Armanim Face Fabric nr 8 - nutka rozbielonej chłodnej żółci. Wtedy podkład staje się idealny dla bardzo jasnej oliwkowej karnacji - mam różowawe policzki. Niestety marki mają obecnie problem z tym tonem. Jest żółtawy, ale to żółć ciepła typu żółcień kadmowa - ciepła, bliższa pomarańczy, ale jasna, nie ta cytrynowa - chłodnawa, bliższa bieli, niż pomarańczy.

Dlatego póki co przy najbliższej okazji zaopatruję się w Bobbiego lub Armaniego i dokupuję Illmasqua RF 115 o ile ma ten chłodny ton. Jedynie patrzę za resztą czyli Laurą, MAPem. Bo na Narsa i Siberię już nie choruję.

Ta nutka - może to mała sprawa, ale ile daje. Nie wyglądam w nim na za ciepłą, za chorą. W tej nutce wyglądam na piękną, jasną, karnację.

Jedynie będę wtedy szukać korektora dobrego na naczynka.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-02-19 o 23:59
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 00:51   #222
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Podczytuję wątek od pierwszego posta i broniłam się przed wypowiadaniem się, żeby nie wpaść w sidła kolejnego wątku...ale muszę

Moim zdaniem Givenchy jest jasny. Na pewno jaśniejszy, niż Armani LS 2 (na mnie o wiele za ciemny). Zdziwiło mnie, że napisałaś o utlenianiu - właśnie rzeczą, która mnie zaskoczyła w Givenchy było nieutlenianie się! Porównałam swatche na dłoni i twarzy po godzinie, najjaśniejszy był właśnie Givenchy, potem Healthy Mix. Uwaga Dziewczyny, bardzo przestrzegam przed Perfection Lumiere 010 - ten śliczny jaśniutki kolorek po godzinie robi się POMARAŃCZOWY Naprawdę można się przestraszyć. Ja chodziłam tak ze swatchem na dłoni, aż jeden z domowników zapytał się, czy się umazałam w kuchni jakimś sosem Więc nie polecam.
Teraz czaję się na MAP (choć odstrasza mnie to obrzydliwie tandetne opakowanko) w właśnie Givenchy, bo póki co korzystałam z większych próbek. Dziś w Marionnaud dostałam też próbkę podkładu SLA, wydawał się jasny, zobaczymy
Miałam próbkę SLA (kolor 7). Bardzo słabiutko kryje, u mnie nie wyrównał nawet kolorytu skóry do końca. Konsystencja wydaje mi się też jakaś nieciekawa, no i trwałość jest bardzo średnia. Spróbuję użyć go raz jeszcze, ale nie będzie z tego miłości .
Może Givenchy się na mnie nie utleni .
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 08:47   #223
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Miałam próbkę SLA (kolor 7). Bardzo słabiutko kryje, u mnie nie wyrównał nawet kolorytu skóry do końca. Konsystencja wydaje mi się też jakaś nieciekawa, no i trwałość jest bardzo średnia. Spróbuję użyć go raz jeszcze, ale nie będzie z tego miłości .
Może Givenchy się na mnie nie utleni .
Na mnie np. się nie utlenia (mam próbkę). Niestety, nos mi się świeci po 3 godzinach (a mógłby trochę dłużej wytrzymać przy matującym podkładzie) a pod koniec dnia podkładu już nie ma na nosie i brodzie Jestem mieszańcem.
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 13:36   #224
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

byłam obadać Lumi Magique, ja nie wiem jak w dużych miastach ale u mnie tonacja neutralna zaczyna się dopiero od N3 był jedynie kolor najjaśniejszy nazwany "rose porcelain" hmm, żółty i według mnie ciemny z porcelaną nie ma nic wspólnego, ciemniejszy od Healthly Mix #51, jak się mylę niech mnie ktoś poprawi. Także sobie nawet odlewke odpuściłam, skoro ta porcelana taka ciemna a na mnie L'oreale się z dwa tony zawsze utleniały. On ma taką rzadką konsystencję czy to testery tylko tak mają?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 16:54   #225
glamourowa
Raczkowanie
 
Avatar glamourowa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 138
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

hmm.. dziewczyny... a co byście mogły poradzić podobnego do Revlona CS N/D 110 Ivory? chodzi mi o bardzo zbliżonym kolorze i kryciu...
__________________
glamourowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 20:47   #226
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

i do głowy tylko gosh 11 porcelanowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 21:10   #227
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Proszę mnie nie zlinczować, ale co oznacza w spisie na początku ''NC/NW 0-10''? Buszuję między tym wątkiem i kwc w poszukiwaniu jaśniejeszego od gosh'a i kryjącego podkładu...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 21:17   #228
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Proszę mnie nie zlinczować, ale co oznacza w spisie na początku ''NC/NW 0-10''? Buszuję między tym wątkiem i kwc w poszukiwaniu jaśniejeszego od gosh'a i kryjącego podkładu...
To numeracja podkładów wg. systemu firmy MAC.
NC/NW oznacza tonację podkładu (odpowiednio ciepła (Not Cold) i zimna (Not Warm)), numerek - stopień jasności. Im większy numerek tym ciemniejszy podkład.
MAC nie posiada w ofercie podkładów jaśniejszych niż NC/NW 15.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 21:52   #229
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
To numeracja podkładów wg. systemu firmy MAC.
NC/NW oznacza tonację podkładu (odpowiednio ciepła (Not Cold) i zimna (Not Warm)), numerek - stopień jasności. Im większy numerek tym ciemniejszy podkład.
MAC nie posiada w ofercie podkładów jaśniejszych niż NC/NW 15.
I przykładowo - taki Bourjois Healthy mix 51, to 15 MACowe. Podkład o ton jaśniejszy, to już 10. A zupełnie biały to 0. Z tym, że nikt nie jest po prostu biały. Nasza skóra ma zawsze jakiś kolor. Nawet jeśli nie mamy zbyt wiele melaniny, to zabarwi ją sieć naczyń krwionośnych
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 22:02   #230
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I przykładowo - taki Bourjois Healthy mix 51, to 15 MACowe. Podkład o ton jaśniejszy, to już 10. A zupełnie biały to 0. Z tym, że nikt nie jest po prostu biały. Nasza skóra ma zawsze jakiś kolor. Nawet jeśli nie mamy zbyt wiele melaniny, to zabarwi ją sieć naczyń krwionośnych
Mnie właśnie coś nie pasuje z tym NC/NW 0, zupełnie biały podkład to nie powinno być coś w stylu NC/NW -5 albo -10? ;D
Wiem, wiem, ujemnych nie ma , po prostu wydaje mi się, że te 3 tony to za mało, żeby dojść do bieli z takiego np. Studio Fix NC/NW 15.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 22:15   #231
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mnie właśnie coś nie pasuje z tym NC/NW 0, zupełnie biały podkład to nie powinno być coś w stylu NC/NW -5 albo -10? ;D
Wiem, wiem, ujemnych nie ma , po prostu wydaje mi się, że te 3 tony to za mało, żeby dojść do bieli z takiego np. Studio Fix NC/NW 15.
Bo to tylko taka klasyfikacja umowna. I to dosyć kulawa. 0 jest białe, 5 mleczno jakieśtam, 10 to będzie coś w stylu Nyx-a "pale" czy 1NB Make Up Atelier... Tyle, że jest pełno podkładów "pomiędzy". Bo Armaniak 02 to ani 15 ani 10. Jakaś 12-13? Jaśniejszy niż Bourjois ale ciemniejszy niż taki Dermacol w musie.
Inna kwestia że MAC sam nie podchodzi rygorystycznie do swojej palety. Ich 15 różni się między poszczególnymi rodzajami podkładów więcej niż o ton!
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 22:18   #232
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Quench - zgadzam się - można zobaczyć to w korektorze porównując go z podkładem. NC15 z serii z pompką jest jaśniejsze (!) niż podkład z tej że serii C1 z serii face & body jest jaśniejsze niż reszta. Swoją drogą mają puder w odcieniu NC5, ale podkładu niet

Podział jest umowny, ale łatwiej patrzeć - zawsze to coś

Swoją drogą - znacie korektor pod oczy (rozświetlający, maskujący) w przedziale NC0-10? Ciepła jasna z zimną nutką (ciekawie to brzmi swoją drogą ) tonacja jak u Armaniego Face Fabric ewentualnie Bobbiego Alabastra.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-02-20 o 22:21
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 22:28   #233
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Quench - zgadzam się - można zobaczyć to w korektorze porównując go z podkładem. NC15 z serii z pompką jest jaśniejsze (!) niż podkład z tej że serii C1 z serii face & body jest jaśniejsze niż reszta. Swoją drogą mają puder w odcieniu NC5, ale podkładu niet

Podział jest umowny, ale łatwiej patrzeć - zawsze to coś

Swoją drogą - znacie korektor pod oczy (rozświetlający, maskujący) w przedziale NC0-10? Ciepła jasna z zimną nutką (ciekawie to brzmi swoją drogą ) tonacja jak u Armaniego Face Fabric ewentualnie Bobbiego Alabastra.
Ja teraz mam N1 L'Oreala (True Match) ale nie polecam. Jest jasny - chyba jeden z jaśniejszych dostępnych w Rossmanie ale:
- włazi w zmarszczki,
- badziewnie kryje,
- spływa ze zmian trądzikowych.
Podobno świetne są kamuflaże Kryolanu, ale nigdy nie chciało mi się ruszyć tyłka na Piękną, by je obadać.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 22:46   #234
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja teraz mam N1 L'Oreala (True Match) ale nie polecam. Jest jasny - chyba jeden z jaśniejszych dostępnych w Rossmanie ale:
- włazi w zmarszczki,
- badziewnie kryje,
- spływa ze zmian trądzikowych.
Podobno świetne są kamuflaże Kryolanu, ale nigdy nie chciało mi się ruszyć tyłka na Piękną, by je obadać.
A propos Kryolanu, dzisiaj przetestowano na mnie jakiś wyjątkowo mleczny kolor podkładu Ultrafoundation (w kremie). Nie wiem jaki, jeśli ktoś chce, to mogę się dowiedzieć jutro. Zdecydowanie jaśniejszy od MAP FLW1NB, ale ile - nie wiem. :P
Niemniej jednak to na pewno nie twór dla mnie, nie chciałoby mi się babrać codziennie rano z mokrą gąbką (gąbki, fu...). Bez tego jest ciężki, a trochę sobie nie wyobrażam jak inaczej można by go nałożyć. No ale jeśli ktoś chce to jak mówiłam - mogę spytać, bo pewnie gdyby MAP się na mnie ciut bardziej utleniał to i tak czuję, że bym po ten Ultrafoundation leciała.

Btw. ja bym kamuflażu pod oczy nie nakładała, to bardzo ciężki kosmetyk. Toto się bardziej do blizn nadaje i jakichś solidnych przebarwień. :P Ale myślę, że w sumie taki kremowy Ultrafoundation nakładany palcem czy cuś, mógłby się całkiem nieźle sprawdzić pod oczy.

Co do korektora, to w ogóle powtórzę to, co pisałam ostatnio - dla mnie najlepszy póki co jest MAP, ten najjaśniejszy chyba.
Acz on żółty solidnie jest, a przynajmniej taki się wydaje, bo niezwykle łatwo się wtapia w skórę i do mojej chłodnej żółtawo zielonkawo niewiadomojakiej bardzo pasuje. I jasność ok, właśnie coś jak 5-10.
Ładnie kryje, w ogóle nie wchodzi w żadne załamania skóry ani nie tworzy zmarszczek, ogólnie cut mjut o ile kolor pasuje.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-02-20 o 22:51
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 00:09   #235
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Na mnie np. się nie utlenia (mam próbkę). Niestety, nos mi się świeci po 3 godzinach (a mógłby trochę dłużej wytrzymać przy matującym podkładzie) a pod koniec dnia podkładu już nie ma na nosie i brodzie Jestem mieszańcem.
Też jestem mieszańcem, ale zimą strasznie przesuszonym . Dzisiaj byłam w SCC i Pani Sephorzanka nie miała mi nawet z czego próbki zrobić. Jakaś minimalna resztka była w testerze . Muszę polować gdzieś indziej.
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja teraz mam N1 L'Oreala (True Match) ale nie polecam. Jest jasny - chyba jeden z jaśniejszych dostępnych w Rossmanie ale:
- włazi w zmarszczki,
- badziewnie kryje,
- spływa ze zmian trądzikowych.
Podobno świetne są kamuflaże Kryolanu, ale nigdy nie chciało mi się ruszyć tyłka na Piękną, by je obadać.
Dodam jeszcze, że TM podkreśla suche skórki . Dla mnie, jak na razie, najlepszy był "mineralny" korektor Maybelline, ale najjaśniejszy 02 już dla mnie za ciemny... Pewnie latem znów go kupię .
Kamuflaże są pastowate i zapewne zapychające ( przynajmniej dla tych, którzy nie tolerują parafiny).
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 00:10   #236
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Możecie polecić jakiś podkład kolorystycznie zbliżony do true match n1 tylko nawilżający / nie podkreślający suchych skórek? Mam kwasowe pobojowisko na twarzy I taki nie za drogi najchętniej, bo oszczędzam na większe jaaasne zakupy zagraniczne w kwietniu
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 00:38   #237
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
U mnie Givenchy będzie dziwnie wyglądał - nie widzę w nim tej nutki, którą znalazłam w Alabastrze od Bobbi czy Armanim Face Fabric nr 8 - nutka rozbielonej chłodnej żółci. Wtedy podkład staje się idealny dla bardzo jasnej oliwkowej karnacji - mam różowawe policzki. Niestety marki mają obecnie problem z tym tonem. Jest żółtawy, ale to żółć ciepła typu żółcień kadmowa - ciepła, bliższa pomarańczy, ale jasna, nie ta cytrynowa - chłodnawa, bliższa bieli, niż pomarańczy.

Dlatego póki co przy najbliższej okazji zaopatruję się w Bobbiego lub Armaniego i dokupuję Illmasqua RF 115 o ile ma ten chłodny ton. Jedynie patrzę za resztą czyli Laurą, MAPem. Bo na Narsa i Siberię już nie choruję.

Ta nutka - może to mała sprawa, ale ile daje. Nie wyglądam w nim na za ciepłą, za chorą. W tej nutce wyglądam na piękną, jasną, karnację.

Jedynie będę wtedy szukać korektora dobrego na naczynka.
Jak to jest, a u mnie BB Alabaster jest ciemny, ciemniejszy, niż Givenchy... Może to jakimś cudem od skóry zależy? Mam na myśli utlenianie.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Miałam próbkę SLA (kolor 7). Bardzo słabiutko kryje, u mnie nie wyrównał nawet kolorytu skóry do końca. Konsystencja wydaje mi się też jakaś nieciekawa, no i trwałość jest bardzo średnia. Spróbuję użyć go raz jeszcze, ale nie będzie z tego miłości .
Może Givenchy się na mnie nie utleni .
Dzisiaj czym prędzej zmyłam kilka nałożonych warstw tego paskudztwa... Odradzam SLA, nawet nie ma co testować! Faktycznie, krycie jak woda z kroplą podkładu i do tego jakiś taki nieładny efekt na twarzy, podkreśla każdą najmniejszą niedoskonałość cery.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Na mnie np. się nie utlenia (mam próbkę). Niestety, nos mi się świeci po 3 godzinach (a mógłby trochę dłużej wytrzymać przy matującym podkładzie) a pod koniec dnia podkładu już nie ma na nosie i brodzie Jestem mieszańcem.
Mam to samo Również mam cerę mieszaną ale ostatnio mocno odwodnioną przez kuracje złuszczające. Właśnie ta trwałość mnie trochę martwi... Jakby był taki lekki, że w ogóle nie chce trzymać się skóry. 3 godz i nos i broda do poprawki

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I przykładowo - taki Bourjois Healthy mix 51, to 15 MACowe. Podkład o ton jaśniejszy, to już 10. A zupełnie biały to 0. Z tym, że nikt nie jest po prostu biały. Nasza skóra ma zawsze jakiś kolor. Nawet jeśli nie mamy zbyt wiele melaniny, to zabarwi ją sieć naczyń krwionośnych
HM 51 jest jaśniejszy niż 15 MACa i się tak nie utlenia
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 08:43   #238
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

MissScareAll - u mnie sprawdza się właśnie z faktu domieszki tego zimnawego pigmentu, mam oliwkową karnację (jasną) i przy takiej właśnie taki odcień się sprawdza. Wynika to z barwy skóry - bardzo jasna, lekko chłodnawa, choć nadal ciepła. U mnie najlepiej sprawdzają się połączenia koloru nie do końca ciepłego z kolorem ciepłym lub zimnym. Dlatego szukam tej lekko zimnawej nutki. Nie ciemnieją na mnie. Klasyczne beże są u mnie pomarańczowe, różowawe są świnkowe, a żółte za ciepłe. Jedynie te z zimnawym żółtym są idealne.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-02-21 o 09:52
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 11:20   #239
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Jak to jest, a u mnie BB Alabaster jest ciemny, ciemniejszy, niż Givenchy... Może to jakimś cudem od skóry zależy? Mam na myśli utlenianie.
To jest bardzo indywidualna sprawa, czy dany kosmetyk się utlenia na skórze, czy nie ponoć zależy od pH skóry, stopnia nawilżenia i innych czynników. Od siebie mogę dodać, że ten sam podkład na jednej skórze może się zachowywać różnie w zależnosci od jej ogólnego stanu. Tak dwa lata temu Revlon CS ciemniał na mnie dobre 3 tony, miesiąc temu nie ciemniał więcej niż pół tonu, a wczoraj ciemniał znowu ze 2 tony (przesusz po epiduo...)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 11:39   #240
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Też jestem mieszańcem, ale zimą strasznie przesuszonym . Dzisiaj byłam w SCC i Pani Sephorzanka nie miała mi nawet z czego próbki zrobić. Jakaś minimalna resztka była w testerze . Muszę polować gdzieś indziej.
Mam w zimie ten sam problem. Skórki na czole robią mi się okropne Przy skrzydełkach nosa też nie jest wesoło, ale to pikuś w porównaniu do czoła... Wygląda na to, że nie dla mnie są podkłady matujące o tej porze roku...
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.