Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 12:13   #3091
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3633156 9]A tak mi się powiedziało, reakcja na "oj bo pani to taka blada, trzeba się opalić i wyglądać zdrowo, wtedy i podkład ładny dobierzemy"...

Teraz to ja się pukam w czoło i olewam ale kiedyś mnie to ruszało.

No bo to tak samo jak z jasnymi podkładami... dużo kobiet ma jasną cerę ale producenci idą na łatwiznę... nie chce im się produkować jasnych? Nie opłaca im się? Rzucają jedną linię na odwal się: ciemną, różowo-pomarańczową, ludzie i tak kupią i tak kupią...



A ja się zastanawiam... czy to możliwe żeby komuś się typ kolorystyczny zmienił? Albo postrzeganie siebie - prędzej? Ja wiem że nie wszyscy jesteśmy równo ciosani z jednego szablonu, każdy jest inny, te typy to też tylko tak orientacyjnie...

Ale - kiedyś byłam przekonana, że ja mam ewidentnie ciepły typ - złote refleksy we włosach, złotawe piegi, żółtawa skóra, złotawa lekka opalenizna... Ale o ile słońce nie przyłoży "ręki" do tych piegów i refleksów to ja jestem ewidentne oliwkowo/zielonkawo/ziemiste lato... i na to powinnam patrzeć. A podczytałam sobie wątek o typach kolorystycznych i ktoś tam tak pisał

Nie żeby mi to sen z powiek spędzało, ale tak się zastanawiam... czy ja widzę to co chcę widzieć, czy może myliło mnie to o czym pisałyście - żółte niekoniecznie znaczy ciepłe, a mi się tak wydawało? Wszystko przez to że zmieniłam ostatnio kolor włosów i szukam swojego ideału (a nie wiem czego mam szukać, źle szukam , do fryzjera nie pójdę, bo ostatnio jak byłam to mnie tleniona blondyna przekonywała żebym się też utleniła... ). Już nie mogłam znieść tej mojej myszowatości (ale ze złoto-rudymi refleksami, wyglądałam jakbym miała ombre machnięte, albo odrosty po farbowaniu na kasztanowy) [/QUOTE]
Tja... tak jak pisałam, błędne koło. Nie ma jasnych podkładów "bo kobiety nie kupują". Nie kupują, bo nie ma jasnych podkładów.
W Wielkiej Brytanii na ogół można kupić te same kosmetyki co u nas w większym wyborze kolorów, również jasnych (A i tak narzekają na mały wybór jasnych podkłądów).
Ekspedientki i wizażystki (nawet w Inglocie) nagminnie polecają ciemniejsze od skóry podkłady i pudry, chociaż kalsyczne zalecenia mówią, że lepiej wyobrac nieco jaśniejszy, szczególnie w przypadku pudrów, lub takich kosmetyków, które zasychają.
W dodatku ludzie w Polsce często cierpią na jakieś urojenia i uważają swój normalny kolor skóry za niezdrowy, nienormalny a opaleniznę za swój normalny kolor.


No bo uroda Polek jest dość specyficzna. Więszość Polek to lata, ew. zimy i to o raczej neutralnej karnacji, więszość Polaków ma karnację mniej lub bardziej chłodnooliwkową. A do tego dochodzą zaczerwienienia, zaróżowienia, które ludzie czesto mylą z karnacją różową.
Tymczasem wciąż pokutuje moda na opaleniznę i to dość ciemną, złotobrązową, włosy też często ludzie chcą farbować na "ciepłe, miodowe odcienie" a niekonicznie to pasuje.


Typ kolorystyczny można zmienić specjalnie, ale trzeba to zrobić konsekwentnie, nie zapominajac o oprawie oczu, makijażu itp. trzeba też pamiętać że zmiana koloru włosów wpływa na resztę wyglądu, tzn. kolor oczu, oprawy, karnacji wydaje się nieco inny.

Z wiekiem typ kolorystyczny może się zmienić jak najbardziej... chociaż to nie sa drastyczne zmiany. Jak to działa:
- kolor włosów się zmienia (dziecięcy blond najczęściej ciemnieje, później włosy siwieją)
- kolor skóry się zmienia (skóra może trochę zmieniać pigementację w czasie dorastania, a z czasem też mogą wpływać takie czynniki jak słońce, hormony. Duża ilość piegów i pękniętych naczynek wpływa na kolor skóry)
- kolor oczu też może się zmienić, szczególnie w dzieciństwie

Opócz tego opalenizna i płowienie włosów od słońca moga w krótkim czasie zmienić wygląd dość znacząco.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 14:43   #3092
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3633156 9]A tak mi się powiedziało, reakcja na "oj bo pani to taka blada, trzeba się opalić i wyglądać zdrowo, wtedy i podkład ładny dobierzemy"...

Teraz to ja się pukam w czoło i olewam ale kiedyś mnie to ruszało.

No bo to tak samo jak z jasnymi podkładami... dużo kobiet ma jasną cerę ale producenci idą na łatwiznę... nie chce im się produkować jasnych? Nie opłaca im się? Rzucają jedną linię na odwal się: ciemną, różowo-pomarańczową, ludzie i tak kupią i tak kupią...

[/QUOTE]
WTF, ale ja bym teraz takiej odpyskowała i jeszcze kierownika wezwała. Sorry, ale ekspedient/sprzedawca jest od sprzedawania a nie od dawania życiowych rad. W ogóle mi się czasami w głowie nie mieści, jak np. w jakiejś perfurerii ekspedientka odradzała klientce Aliena (perfumy) bo go kupują kobiety takiego pokroju....

Tak można zmieniać typ też przez zmniane koloru włosów, poza tym z tego co czytałam to nie ma typu 100% chłodnego ani 100% ciepłego, zawsze jest taki mixfix
Wydaje mi się że po prostu badania przedaży tak pokazują, bo jak nasze bladziochy i tak kupują ciemniejszy podkład by się opalić, to pewnie te jasne się beznadziejnie sprzedają, a jak ich nie ma to cóż się nie sprzedają Poza tym jest kwestia taka że sprzedawca (odn. wciskania ciemniejszych podkładów) proponuje to co inne osoby kupują, czyli jak np. 95% klientelii kupuje za ciemny podkład to tobie też będzie proponować bo daje to większa szanse na sprzedaż.
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 15:22   #3093
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Są typy czysto zimne i czysto ciepłe, ale nie tylko. Akurat w Polsce więszosć ludzi jest raczej miesznaymi typami i ogólnie takimi pośrodku skali
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 15:27   #3094
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Są typy czysto zimne i czysto ciepłe, ale nie tylko. Akurat w Polsce więszosć ludzi jest raczej miesznaymi typami i ogólnie takimi pośrodku skali
Tak? Jakie to będą? Z ciekawości w sumie pytam
Najlepsze jest u mnie to że wszyscy mi wciskają żeby zafarbowała włosy na cos cieplejszego, a ja w ciepłych wyglądam tak że aż słów brak
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 15:32   #3095
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Tak? Jakie to będą? Z ciekawości w sumie pytam
Najlepsze jest u mnie to że wszyscy mi wciskają żeby zafarbowała włosy na cos cieplejszego, a ja w ciepłych wyglądam tak że aż słów brak
Zimne lato i zimna zima (chłodna karnacja, włosy i oczy). Np. porcelanowa cera, popielatoblond włosy i szare albo niebieskie oczy. Czarne włosy, beżowochłodna cera, szare oczy.

Ciepłą jesień lub wiosna, wszystkie trzy cechy ciepłe.

W polsce ludzie to głównie różne podtypy lata i zimy, niektórzy jesieni i wiosny, ale głównie z tych typów mieszanych ciepło-zimnych.

Oczywiscie te typy to i tak wskazówki, podtypów jest jeszcze więcej. Nawet Lora Alexander zmienia swój system na jeszcze bardziej skomplikowany Moze w końcu będzie coś, co pasuje do mnie na 100% ;D
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 15:43   #3096
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zimne lato i zimna zima (chłodna karnacja, włosy i oczy). Np. porcelanowa cera, popielatoblond włosy i szare albo niebieskie oczy. Czarne włosy, beżowochłodna cera, szare oczy.

Ciepłą jesień lub wiosna, wszystkie trzy cechy ciepłe.

W polsce ludzie to głównie różne podtypy lata i zimy, niektórzy jesieni i wiosny, ale głównie z tych typów mieszanych ciepło-zimnych.

Oczywiscie te typy to i tak wskazówki, podtypów jest jeszcze więcej. Nawet Lora Alexander zmienia swój system na jeszcze bardziej skomplikowany Moze w końcu będzie coś, co pasuje do mnie na 100% ;D
Mememe ! Ale blond nie jest do konca zimnym kolorem, przynajmniej ja tak to postrzegam, tzn. podstawą blondu nadal jest zółty. Fajny blog ma ta Lora :3
W ogóle zauważyłam że masz ogromną wiedze na ten temat, czerpiesz z ksiażek czy tylko z internetu?
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 16:08   #3097
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Mememe ! Ale blond nie jest do konca zimnym kolorem, przynajmniej ja tak to postrzegam, tzn. podstawą blondu nadal jest zółty. Fajny blog ma ta Lora :3
W ogóle zauważyłam że masz ogromną wiedze na ten temat, czerpiesz z ksiażek czy tylko z internetu?
Z netu!
Wcale nie mam takiej znowu wiedzy, o pigmentach to sporo sie nauczyłam z Votre Beaute (to było fajne pismo!) a systemu Alexander z jej strony, zresztą to jest łatwe, trzeba tylko poczytać.

Jeśli chodzi o system pór roku to zawsze byłam wobec niego bardzo krytyczna. O ile jeszcze zawsze można dzielić rózne rzeczy na dowolną ilość kategorii, z grubsza to klasyczny podział jest zbyt ogólny a już dawanie rad dla całego typu to już wg mnie przesada, takie rady muszą być bardzo ogólne i oczywiście jest od nich dużo wyjątków. Przez te wyjątki podział na cztery pory roku moze służyć raczej jako punkt wyjścia i pewnien drogowskaz.

Alexander bardzo fajnie wymyśliła te podtypy, jednak jak dla mnie wciąż jest to zbyt ogólne i w pewnych miejscach znowu pojawiają się wyjątki. Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens, żeby opierać bardziej skomplikowane, nowe systemy na tych starych porach roku, skoro juz wiadomo, że jest więcej typów niż tylko zimne, ciepłe, mocno kontrastowe i sałbo kontrastowe. Może prościej byłoby zacząć od nowa i np podzielić na trzy główne kategorie: zimne, ciepłe i mieszane i w kązdje kategorii jakieś tam rodzaje natężenia pigmentu i kontrastu. A tak to mamy neutralne lata, neutralne jesienie itp czyli przerabianie pierwotnych kategorii na coś innego


To, że coś zawiera ciepłe pigmenty jeszcze nie znaczy że kolor końcowy jest ciepły.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

A tak a propos strony Alexander, obejrzyjcie sobie zdjęcia tam. Ona ma taki hm... hollywoodzki gust i mimo znajomości tylu typów i podtypów wygląda na to, że ładny wygląd to dla niej opalenizna, a co do włosów - na blondzie i brązach koniecznie balejaż, jak rudy to ciepły i nie za intensywny, jak czarny to hebanowoczarny. Makijaż też w stylu holywoodu róż, bronzer i oko bardzo mocno podkreślone czernią i brązem, większe zróznicowanie w kolorze szminek. Efekt jest taki, że nie tylko one wyglądają podobnie, ale też typy kontrastowe są osłabione, rozmydlone przez te opalenizny i balejaże.

Dlatego do porad wizazystów dla różnych typów podchodziłąbym z dystansem, bo wiele zalezy od indywidualnego gustu. Zastanawiam się, czy ludzie podświadomie nie przymierzają siebie jako wzorca a już na pewno uzywają swojego prywatnego ideału. Na zdjeciu Alexander wygląda bardzo ciepło i ma ciepły, naturalny rudy kolro włosów i dość ciemną karnację. Mi się najbardziej podoba uroda mocno kontrastowa - jasna cera, komtrastowy kolor włosów i oprawa oczu albo bardzo jasne i najlepiej chłodne, ciepłe typy raczej mi się nie za bardzo podobają. Sama jestem neutralan i dośc kontrastowa, makijażem i farbowaniem albo ten kontrast zwiększam albo dryfuję ku jasnemu chłodnemu typowi.


Podobne obserwacje można wysnuć przeglądajac wątek o metamorfozach, trudno sięoprzeć wrazneiu że dla wielu osób ładny wygląd to opalenizna i słabe skontrastowanie włosów i karnacji.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 16:24   #3098
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ostatnio byłam w miejscowej drogerii i zaczęłam grzebać w podkładach z nadzieją, że coś jasnego się objawi. Podeszła do mnie ekspedientka, spytała czy pomóc, to poprosiłam ją o pokazanie mi najjaśniejszego podkładu jaki mają. Ona zaprowadziła mnie prosto do Rimmela Stay Matte i powiedziała, że jest wręcz biały. Akurat nie mieli testera, więc nie sprawdziłam, ale... wiecie coś o tym podkładzie? Czyżby rzeczywiście odcień 100 ivory był taki jasny?

Edytowane przez 201612080925
Czas edycji: 2012-09-05 o 16:25
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 16:32   #3099
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

W HIMYM na balejaż/5cm pasemka mówili Tiger hair
No wszystkie zawsze zestawy są na jedno kopyto, a mój typ czyli chyba light summer to w ogóle cud, miód barbie i landrynki Nie będe się w życiu tak ubierać. Nie chce wyglądać jak słitaśna blodnyna.
Dla wielu osób ideałem jest max. solar i tlenione blond włosy, najlepsze jest to że więkości te blond jednak nie pasują i po prostu widać że coś jest nie tak. Jak dla mnie zawsze powinna królować różnorodność, a nie ślepe podążanie za czymś.
Jak bym mogła się zamienić to bym się zamieniłą w żydowska (chodzi o typ urody, nie religie) zimę
/edit: tu go masz, chyba dosyć jasny

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2012-09-05 o 16:34
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 16:40   #3100
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hahahahahahahahahahahahah aha nie

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Był za ciemny dla mojej znajomej, która jest przynajmniej dwa tony ciemniejsza ode mnie, więc...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 16:50   #3101
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam w miejscowej drogerii i zaczęłam grzebać w podkładach z nadzieją, że coś jasnego się objawi. Podeszła do mnie ekspedientka, spytała czy pomóc, to poprosiłam ją o pokazanie mi najjaśniejszego podkładu jaki mają. Ona zaprowadziła mnie prosto do Rimmela Stay Matte i powiedziała, że jest wręcz biały. Akurat nie mieli testera, więc nie sprawdziłam, ale... wiecie coś o tym podkładzie? Czyżby rzeczywiście odcień 100 ivory był taki jasny?
Nie wierz w te "prawie białe". W drogeriach nie ma takich podkłądów, któe by były prawie białe. Najjaśniejsze odcienie w większości firm są zwykle średnio jasne albo wręcz średnie. Jak są już jakieś jasne to na ogół nie bardzo jasne.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
No wszystkie zawsze zestawy są na jedno kopyto, a mój typ czyli chyba light summer to w ogóle cud, miód barbie i landrynki Nie będe się w życiu tak ubierać. Nie chce wyglądać jak słitaśna blodnyna.
Dla wielu osób ideałem jest max. solar i tlenione blond włosy, najlepsze jest to że więkości te blond jednak nie pasują i po prostu widać że coś jest nie tak. Jak dla mnie zawsze powinna królować różnorodność, a nie ślepe podążanie za czymś.
Jak bym mogła się zamienić to bym się zamieniłą w żydowska (chodzi o typ urody, nie religie) zimę
/edit: tu go masz, chyba dosyć jasny
Nie działa mi ten link.

Tyle że wszystkie te typy wyglądają trochę inaczej niż u niej, przede wszystkim dlatego, że u niej prawie nie ma naturalnych zdjęć. Zresztą spójrzcie na jej bloga i zdjęcia naturszczyków przed i po jej wirtualym makijazu ;D
Nie odmawiajac jej wiedzy, doświadczenia i spostrzegawczości jak dla mnie jej gust jest nie do przyjęcia, przynajmniej jeśłi chodzi o makijaż i włosy. Natomiast kolory ubrań mogą sie psrawdzac, bo ludzie z wątku o analizie kolorystycznej zdają się pasować do opisów.


Ja jestem chyba czymś między soft summer a cool winter, przy czym z wyglądu bardziej jak soft summer a z efektu - jak cool winter. I nie wiem czy brak idealnego dopasowania bierze się z mojej neutralności czy po porstu innego gustu niż u Alexander. Ja bym np. powiedziała, że wielu typom pasują ciemne, nasycone kolory, szczególnie tym jasnym. Uważam, że kolory nie pasują ludziom raczej ze względu na kolor karnacji, niż "przytłaczanie" natężeniem koloru, w końcu wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jaki mamy makijaż.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 17:41   #3102
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam w miejscowej drogerii i zaczęłam grzebać w podkładach z nadzieją, że coś jasnego się objawi. Podeszła do mnie ekspedientka, spytała czy pomóc, to poprosiłam ją o pokazanie mi najjaśniejszego podkładu jaki mają. Ona zaprowadziła mnie prosto do Rimmela Stay Matte i powiedziała, że jest wręcz biały. Akurat nie mieli testera, więc nie sprawdziłam, ale... wiecie coś o tym podkładzie? Czyżby rzeczywiście odcień 100 ivory był taki jasny?
Bardzo fajnym jasnym podkładem jest ten nawilżający z Body Shop kolor 01, jest rzeczywiście jasny, lekko żółtawy. Ale nadaje się tylko do wyrównania kolorytu skóry, na 100% niczego typu krostka, pryszcz nie przykryje. Ale ja jestem zadowolona z niego bo kolor mi odpowiada i nie wysusza mi skóry twarzy. Jeśli masz raczej bezproblemową cerę (i raczej suchą lub mieszaną w kierunku suchej) i nie potrzebujesz dużego krycia ale szukasz jasnych kolorków to ten podkład jest fajny
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 18:20   #3103
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3633156 9]Ale - kiedyś byłam przekonana, że ja mam ewidentnie ciepły typ - złote refleksy we włosach, złotawe piegi, żółtawa skóra, złotawa lekka opalenizna... Ale o ile słońce nie przyłoży "ręki" do tych piegów i refleksów to ja jestem ewidentne oliwkowo/zielonkawo/ziemiste lato... i na to powinnam patrzeć. [/QUOTE]
ja jeszcze parę lat temu nie miałam tak wyraźnych oliwkowych tonów w skórze. Tylko że parę lat temu byłam jeszcze gówniarzem... No dobra, nadal jestem gówniarzem, ale z bardziej oliwkową skórą kiedyś miałam bardziej neutralną, beżową.
Btw., nie raz słyszałam o sytuacji w której dziewczynie po pofarbowaniu włosów na rudo (nawet farbą ziołową, czyli tymczasową) odrastały włosy w cieplejszym, bardziej rudawym kolorze.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
tak ta

właśnie ostatnio oglądałam zdjęcia na blogu, bardzo dobrze Ci w loczkach w ogóle bardzo ładna jesteś. W mocnych kolorach Ci świetnie ale ta 104 również Ci bardzo pasuje, tak świeżo wyglądasz. Ta typowo nude faktycznie za jasna i za mdła
dzięki pewnie ta 104 będzie wyglądać lepiej jak mi zejdzie tak zwana opalenizna
Trwała za mną chodzi ale nie mogę się zebrać... Strasznie też się sobie podobam w loczkach, w sensie bardziej niż w prostych, i wtedy bardziej się sobie podobam w lekkim makijażu (a nawet bez). Nie wiem czemu tak jest, ale tak lekki makijaż jaki noszę przy pokręconych włosach jest za delikatny jak mam je proste
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No bo uroda Polek jest dość specyficzna. Więszość Polek to lata, ew. zimy i to o raczej neutralnej karnacji, więszość Polaków ma karnację mniej lub bardziej chłodnooliwkową. A do tego dochodzą zaczerwienienia, zaróżowienia, które ludzie czesto mylą z karnacją różową.
Tymczasem wciąż pokutuje moda na opaleniznę i to dość ciemną, złotobrązową, włosy też często ludzie chcą farbować na "ciepłe, miodowe odcienie" a niekonicznie to pasuje.
Mi osobiście bardziej przeszkadza to, kiedy kobiety na siłę chcą uzyskać chodną platynę - przy karnacji ciepłej, zaróżowionej i ciemniejszej/opalonej. To wygląda dla mnie jeszcze gorzej niż za ciepły odcień włosów.

Co do tych typów urody i podziały na pory roku, nawet podzielone na kolejne podtypy... Też jestem wobec tego krytyczna, bo znajdą się osoby które można łatwo dopasować do danego typu, ale znajdzie się drugie tyle osób, które bardzo cieżko będzie dopasować. Tyle czasu, energii i kombinowania ile się poświęca na to, żeby móc zostać zakwalifikowanym do danego typu (co bywa i tak naciągane), można by wykorzystać do szukania kolorów, które nam pasują, indywidualnie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 18:31   #3104
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ech, ja już dość mam tych pór roku. Każdy mi miesza, wszyscy wyszukują się w nich wręcz na siłę... Kij z tym. Mam 4 okropne i bolące podskórne kulki i pojawiają się znikąd. Czysty obłęd

fiasco zamieńmy się, ja ci dam loki ty mi proste
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 18:48   #3105
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ech, ja już dość mam tych pór roku. Każdy mi miesza, wszyscy wyszukują się w nich wręcz na siłę... Kij z tym. Mam 4 okropne i bolące podskórne kulki i pojawiają się znikąd. Czysty obłęd

fiasco zamieńmy się, ja ci dam loki ty mi proste
już nie jedna mi proponowała Ale poza tym, że mam je proste, to są cienkie i niezbyt gęste, w dodatku w tym mysim jasnym brązie. Kiedyś jeszcze czekałam, aż mi się zaczną kręcić, jak mojemu ojcu. Ojciec ma grube, ciemne, gęste i pięknie kręcone włosy. i, o ironio losu, te geny odziedziczył mój brat, którego włosy nie są dłuższe niż 1cm. Ja, baba, odziedziczyłam te najgorsze cechy włosa (to że są proste nie jest takie złe, ale cała reszta...)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 19:09   #3106
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

A ja właśnie po tacie mam kręcone:P do kitu z takim spadkiem...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 21:56   #3107
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hm, chyba znalazłam bloga pani z podobnym do naszego problemem, szkoda, że mój niemiecki kuleje, ale przynajmniej tyle zrozumiałąm, żeby nie skusić się na okazyjnego rimmela
http://kontrollmops.blogspot.com/201...vergleich.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 22:29   #3108
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam w miejscowej drogerii i zaczęłam grzebać w podkładach z nadzieją, że coś jasnego się objawi. Podeszła do mnie ekspedientka, spytała czy pomóc, to poprosiłam ją o pokazanie mi najjaśniejszego podkładu jaki mają. Ona zaprowadziła mnie prosto do Rimmela Stay Matte i powiedziała, że jest wręcz biały. Akurat nie mieli testera, więc nie sprawdziłam, ale... wiecie coś o tym podkładzie? Czyżby rzeczywiście odcień 100 ivory był taki jasny?
Jasny to on może być dla daltonisty. Albo dla kogoś z bardzo ciemną karnacją. Nie ma co się oszukiwać dziewczyny - Rimmel i Maybelline to u nas (i dla nas) muł, dno i wodorosty. Może w USA i UK gdzie jest pełna oferta można coś wyszperać, ale my dostajemy kolory ciemniejsze i nawet nie ma co zawracać sobie nimi głowy.

A dla dziewczyn, które używają podkładów Bourjois - w Rossamnie jest zniżka na wszystkie podkłady tej marki
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 23:10   #3109
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

"Niemal biały" Stay Matte.

Btw, przekonuję się powoli do TM. Byłam miło zaskoczona tym, jak mi się ostatnio dobrze (jak na ten podkład) trzymał na skórze.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-09-05 o 23:14
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 23:15   #3110
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jasny to on może być dla daltonisty. Albo dla kogoś z bardzo ciemną karnacją. Nie ma co się oszukiwać dziewczyny - Rimmel i Maybelline to u nas (i dla nas) muł, dno i wodorosty. Może w USA i UK gdzie jest pełna oferta można coś wyszperać, ale my dostajemy kolory ciemniejsze i nawet nie ma co zawracać sobie nimi głowy.

A dla dziewczyn, które używają podkładów Bourjois - w Rossamnie jest zniżka na wszystkie podkłady tej marki
Jak ja się wściekłam jak zobaczyłam, że w UK jest kilka odcieni "poniżej" np. z musu Maybelline - akurat były głównie różowawe, ale jednak.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 23:20   #3111
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

O, właśnie. Dostanę w UK coś bardzo jasnego (poziom TM, MAPu FLW1NB), poza Narsem, Illamasquą, Armanim i BB?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 23:32   #3112
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
O, właśnie. Dostanę w UK coś bardzo jasnego (poziom TM, MAPu FLW1NB), poza Narsem, Illamasquą, Armanim i BB?
http://daintydoll.com/
http://www.dreamsthatglitterxoxo.com...ation-and.html
W Debenhamsie pono sprzedają.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 07:46   #3113
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Typ kolorystyczny można zmienić specjalnie, ale trzeba to zrobić konsekwentnie, nie zapominajac o oprawie oczu, makijażu itp. trzeba też pamiętać że zmiana koloru włosów wpływa na resztę wyglądu, tzn. kolor oczu, oprawy, karnacji wydaje się nieco inny.
No więc właśnie... nie chcę zmieniać typu farbowaniem... chcę znaleźć coś dla mnie, żeby bez tapety nie straszyć, nie wyglądać dziwnie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Z wiekiem typ kolorystyczny może się zmienić jak najbardziej... chociaż to nie sa drastyczne zmiany. Jak to działa:
- kolor włosów się zmienia (dziecięcy blond najczęściej ciemnieje, później włosy siwieją)
- kolor skóry się zmienia (skóra może trochę zmieniać pigementację w czasie dorastania, a z czasem też mogą wpływać takie czynniki jak słońce, hormony. Duża ilość piegów i pękniętych naczynek wpływa na kolor skóry)
- kolor oczu też może się zmienić, szczególnie w dzieciństwie

Opócz tego opalenizna i płowienie włosów od słońca moga w krótkim czasie zmienić wygląd dość znacząco.
Uf, bo już myślałam, że coś jest nie tak ze mną

W liceum byłam autentycznie ciepła, ale teraz to już nie ocenię czy jesienna czy wiosenna. Wystarczy że farbowałam się na rudości, miedzie, w tych kolorach wyglądałam super i je kochałam. Ludzie to potwierdzali. Potem przez osiem lat się nie farbowałam, teraz chciałam wrócić do tych rudości, nawet do tych samych farb i odcieni... i doopa. Nie wygląda to dobrze. Najlepiej teraz wyglądam w odcieniu rubinowym, którego wtedy nienawidziłam.

Hormony i takie tam... by się zgadzało.
Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
WTF, ale ja bym teraz takiej odpyskowała i jeszcze kierownika wezwała. Sorry, ale ekspedient/sprzedawca jest od sprzedawania a nie od dawania życiowych rad. W ogóle mi się czasami w głowie nie mieści, jak np. w jakiejś perfurerii ekspedientka odradzała klientce Aliena (perfumy) bo go kupują kobiety takiego pokroju....
Oj teraz to tak... raz mnie tylko coś takiego spotkało i byłam w takim szoku, że sprzedawczyni się może tak odezwać... zapomniałam języka w gębie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja jeszcze parę lat temu nie miałam tak wyraźnych oliwkowych tonów w skórze. Tylko że parę lat temu byłam jeszcze gówniarzem... No dobra, nadal jestem gówniarzem, ale z bardziej oliwkową skórą kiedyś miałam bardziej neutralną, beżową.
Każda by chciała być gówniarzem, ale niektóre już mają ten piękny czas za sobą


Dobra, ogarniam już. Dziewczyny jesteście nieocenione wszystkie
Zmienił mi się typ z ewidentnie ciepłego na chłodny, z ciepłymi elementami (ale nielicznymi). Tak teraz patrzę na moją córę (ma dwa latka, jest do mnie bardzo podobna) - blondi ze złoto-miodowymi pasemkami, brzoskwiniowa skóra, szaro niebieskie oczy. Też taka byłam w dzieciństwie, potem oczy mi zzieleniały, włosy ściemniały, teraz znowu te zmiany tonacji o których pisałam. W ogóle z roku na rok robię się coraz mniej podobna do ojca a coraz bardziej do mamy Dziedziczenie cech to fajna rzecz swoją drogą, tylko szkoda, że taka loteria
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 09:13   #3114
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Biały staymatte, ahahaha

Ingran, focę właśnie podjłady, zaraz wstawię fotkę. Nie miałam wczesenij czasu zeby się ogarnąć, przepraszam

Siamese i Charteux posłużyły tylko do zrobienia testu paskowego, a abyssinian i ocicat nałożyłam raz na cały twarz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-09-06 09.17.55.jpg (63,1 KB, 14 załadowań)
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut

Edytowane przez 19agusia91
Czas edycji: 2012-09-06 o 09:21
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 09:59   #3115
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny, widziałyście : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-twarzy.html ?

Pierwsza recenzja mnie zaciekawiła
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-09-06 o 10:01
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 10:03   #3116
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widziałyście : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-twarzy.html ?

Pierwsza recenzja mnie zaciekawiła
No teraz już tak... wow, gdzie to można oblukać?
Idę się zorientować co i jak
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 10:05   #3117
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

Po takiej reklamie nic tylko brać
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:37   #3118
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Pisałam już kiedyś Wam o tym podkładzie Ale wtedy jeszcze nie było recenzji Nie dla mnie niestety- gliceryna.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

do kupienia tu:
http://kalina-sklep.pl/organiczny-po...-01-p-323.html z wysyłka 80 zł
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:44   #3119
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Pisałam już kiedyś Wam o tym podkładzie Ale wtedy jeszcze nie było recenzji Nie dla mnie niestety- gliceryna.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

do kupienia tu:
http://kalina-sklep.pl/organiczny-po...-01-p-323.html z wysyłka 80 zł
A masz może gdzieś swatcha jakiegoś?
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 14:41   #3120
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hej hej ! miała któraś do czynienia z różem Maybelline Affinitone?
Mam chętkę kupić
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.