Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 13:36   #3001
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to zrobię dwie wersje; proszę jeszcze o podpowiedzi w sprawie czynnika odkażającego; olejek herbaciany to sprawdzony i skuteczny składnik, ale będzie śmierdział
i nie, żadnego kremu moje dziecko na wierzch nie użyje
ale ten sok aloesowy z Bu nie ma właściwości ściągających; ja używam w toniku z zestawem na naczynka i nigdy nic takiego się nie działo... w sumie to nie mam za bardzo porównania z innymi markami...
Skoro ten nie ściąga, to daj ile uważasz Jako odkażacz jeszcze mi przychodzi do głowy sól, oczywiście trochę zaszczypie, ale też przyśpiesza gojenie, odkaża i konserwuje, jeszcze lepszy będzie ocet np jabłkowy, no ale tu już musiałabyś sprawdzić, czy nie śmierdoli zbytnio. W grę wchodzi też ałun w płynie, proszku (przecież tak polecany po goleniu), też jest przeciwzapalny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 14:50   #3002
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Fajne zakupy kobitki Nigdy nie miałam tych kosmetyków.

anula_ga używałaś już kiedyś oleje z Olvita? Bo w tamtym tygodniu zamówiłam kilka z nich i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.
nie, akurat z olvity mam pierwszy raz.
zobaczymy jak wypadnie, bo miałam już nigellę z alepii i alep royal
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to zrobię dwie wersje; proszę jeszcze o podpowiedzi w sprawie czynnika odkażającego; olejek herbaciany to sprawdzony i skuteczny składnik, ale będzie śmierdział
i nie, żadnego kremu moje dziecko na wierzch nie użyje
ale ten sok aloesowy z Bu nie ma właściwości ściągających; ja używam w toniku z zestawem na naczynka i nigdy nic takiego się nie działo... w sumie to nie mam za bardzo porównania z innymi markami...
też nie stwierdziłam by miał.
olejek herbaciany będzie się oddzielał i pływał na wierzchu jak w sprayu alvy.
ja polecam lukrecję, o której już pisałam
http://naturaliskosmetyki.pl/ekstrak...ego-p-231.html
ruszczyk też był fajny
http://naturaliskosmetyki.pl/ruszczy...wej-p-249.html
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2014-05-08 o 14:55
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 17:10   #3003
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skoro ten nie ściąga, to daj ile uważasz Jako odkażacz jeszcze mi przychodzi do głowy sól, oczywiście trochę zaszczypie, ale też przyśpiesza gojenie, odkaża i konserwuje, jeszcze lepszy będzie ocet np jabłkowy, no ale tu już musiałabyś sprawdzić, czy nie śmierdoli zbytnio. W grę wchodzi też ałun w płynie, proszku (przecież tak polecany po goleniu), też jest przeciwzapalny.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
też nie stwierdziłam by miał.
olejek herbaciany będzie się oddzielał i pływał na wierzchu jak w sprayu alvy.
ja polecam lukrecję, o której już pisałam
http://naturaliskosmetyki.pl/ekstrak...ego-p-231.html
ruszczyk też był fajny
http://naturaliskosmetyki.pl/ruszczy...wej-p-249.html
dzięks
a co myślicie o kwasach owocowych TAKICH albo l-mlekowym???
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2014-05-08 o 17:14
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 17:42   #3004
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dzięks
a co myślicie o kwasach owocowych TAKICH albo l-mlekowym???
chyba nawet mam w lodówce kwasy owocowe...
tylko jakies inne.
myślę, że to fajny pomysł
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:28   #3005
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X



Na minejo promocje
, nie mogłam sobie odmówić, choć walczyłam cały dzień


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dzięks
a co myślicie o kwasach owocowych TAKICH albo l-mlekowym???
Mnie się podobają, tym bardziej, że podają skład, niestety tam gdzie nie podają z reguły wsadzony jest glikol propylenowy. Tylko nie wiem, czy by to było dobre na lato

A l-mlekowy też nie na lato, ale to jest U mnie on mniej podrażnia skórę, niż migdał, mniej wysusza, lepiej napina, szybciej złuszcza i wyciąga wszystkie brudy, ja dzień dwa później po 15% delikatnie myję twarz szmatką, to cały syf za przeproszeniem widać na niej, taką żółtawą maź, a skóra (Joachimowi mógłby pomóc), chociaż migdał też polubiłam. Tyle, że ja niestety ten mlekowy mam gotowiec na glikolu, a migdał robię na sp. salicylowym, więc to może być też kluczowe w kwestii wysuszania i drażnienia.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 06:47   #3006
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Dzięki laski; już sama nie wiem, co mu tam spreparować... najlepsze, że ja tu dwa dni myślę, jeszcze Was wciągam a on potem nie będzie używał podpytam jeszcze na innym wątku...

Miłego dnia!
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 09:48   #3007
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cześć dziewczynki Ubolewam, że wycofali z alverde brązową odżywkę do włosów Co polecacie zamiast?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 11:18   #3008
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Na minejo promocje
, nie mogłam sobie odmówić, choć walczyłam cały dzień
pochwal sie co zamowilas

anula, susabee jest nasz iherb
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 11:37   #3009
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
pochwal sie co zamowilas

anula, susabee jest nasz iherb
ołłł jjeeeeeeeee

fajnie
pamiętaj, żeby odlać dla siebie i Su balsamu.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki Ubolewam, że wycofali z alverde brązową odżywkę do włosów Co polecacie zamiast?
dr. organic z arganem albo kokosem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 11:41   #3010
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ołłł jjeeeeeeeee

fajnie
pamiętaj, żeby odlać dla siebie i Su balsamu.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------


dr. organic z arganem albo kokosem
Dzięku anula Będę mogła sobie szybko w DOZ kupić, a własnie mi się odżywka skończyła.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 12:18   #3011
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
pochwal sie co zamowilas
Zamówiłam Oceanwell koncentrat algowy, bo od dawna za mną chodził (boję się tylko zapachu) i mleczko oczyszczające i Bioturm maść intymną, niestety, napisali do mnie z obsługi, że będą mieć tą maść dopiero za miesiąc, ale że w tej samej cenie mi mogą wysłać żel intymny, więc się zgodziłam, bo nad nim w sumie też myślałam, tyle że zostanę bez maści, za to z kolejnym żelem (bo też go chcę do twarzy spróbować) na zapas


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki laski; już sama nie wiem, co mu tam spreparować... najlepsze, że ja tu dwa dni myślę, jeszcze Was wciągam a on potem nie będzie używał podpytam jeszcze na innym wątku...

Miłego dnia!
Miłego... Na pewno wymyślisz i nas akurat możesz wciągać, przecież wiesz A powiedz jak ten żel tymiankowy Sylveco, który u Was lepiej się spisał, rumianek czy tymianek???
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 12:51   #3012
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zamówiłam Oceanwell koncentrat algowy, bo od dawna za mną chodził (boję się tylko zapachu) i mleczko oczyszczające i Bioturm maść intymną, niestety, napisali do mnie z obsługi, że będą mieć tą maść dopiero za miesiąc, ale że w tej samej cenie mi mogą wysłać żel intymny, więc się zgodziłam, bo nad nim w sumie też myślałam, tyle że zostanę bez maści, za to z kolejnym żelem (bo też go chcę do twarzy spróbować) na zapas




Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Miłego... Na pewno wymyślisz i nas akurat możesz wciągać, przecież wiesz A powiedz jak ten żel tymiankowy Sylveco, który u Was lepiej się spisał, rumianek czy tymianek???

nie widzę różnicy; tylko w zapachu. Milena woli tymiankowy, bo rumianek
jej śmierdzi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 12:58   #3013
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość



nie widzę różnicy; tylko w zapachu. Milena woli tymiankowy, bo rumianek
jej śmierdzi


Wezmę to pod uwagę




Dziewczyny, które mają tłustą cerę z problemami, nie macie wrażenia, że ten cieszący się złą sławą składnik Capric/Caprylic trigliceryde jednak wcale nie zapycha porów, a pięknie nawilża??? Na moje oko to bardziej trzeba unikać olejów i emulgatorów emolientowych typu cetearyl, cetyl alko




.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 13:09   #3014
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Dziewczyny, które mają tłustą cerę z problemami, nie macie wrażenia, że ten cieszący się złą sławą składnik Capric/Caprylic trigliceryde jednak wcale nie zapycha porów, a pięknie nawilża??? Na moje oko to bardziej trzeba unikać olejów i emulgatorów emolientowych typu cetearyl, cetyl alko
kurcze, ja mam suchą a nie lubię tego składnika. Jeszcze w kremach p/oczy
ujdzie ale w kremach na noc nie mogę, budzę się z rozmiękczoną, taką niezbyt jędrną skórą, pory są bardziej widoczne... nie podoba mi się; inna rzecz że w moim wieku już wszystkie takie szczegóły się bardziej w oczy rzucają...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 13:10   #3015
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Korah, co do olejow to tez roznie, wiele z nich mi nic a nic nie szkodzi. zastanawiam sie, co z tego kremu mogloby na dluzsza mete zapychac:
Inhaltsstoffe / tech. Angaben
Aqua, Aloe barbadensis leaf juice, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylhexyl Carbonate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Niacinamide, Faex extract, Aesculus hippocastanum seed extract, Ammonium glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Allantoin, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate
jest fajny na dzien, leciutki i nawilzajacy, ale po paru dniach cera wyglada tak se... i nie, nie jest naturalny, wiem ale tak w temat sie wbil... a co do triglyceride - mnie nie szkodzil raczej, ale chyba tez zalezy od calego skladu - ile go i w jakim towarzystwie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 13:26   #3016
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
kurcze, ja mam suchą a nie lubię tego składnika. Jeszcze w kremach p/oczy
ujdzie ale w kremach na noc nie mogę, budzę się z rozmiękczoną, taką niezbyt jędrną skórą, pory są bardziej widoczne... nie podoba mi się; inna rzecz że w moim wieku już wszystkie takie szczegóły się bardziej w oczy rzucają...
Nie wiem co myśleć, bo wszędzie w sumie grzmią o tym składniku jako komedogennym bardzo, co właśnie też może się objawiać rozpulchnianiem porów, ale czasem mi się coś trafi z nim w składzie i nie zaobserowowałam niczego złego, tzn unikając go trafiałam czasem na coś o wiele gorszego, co powodowało wypryski praktycznie po jednym, dwóch użyciach.

Zobaczymy jak sprawdzi się to mleczko Oceanwell, bo ono ma trójglicerydy wysoko w składzie. więc upewnię się lub rozczaruje, ale mleczko Avalon też ma to coś w sobie, a nie zapchało mnie nigdy, myślę o kolejnym opakowaniu, bo pięknie się spłukuje wodą, nie zostawia tłustej warstwy, a skóra jest nawilżona w środku. Z kremami nie mam aż takiego doświadczenia, lecz może być tak, jak piszesz, że kremy tak działają, ale jeśli jest to kosmetyk do mycia i spłukania, to może nie szkodzić, a pomagać. Dlatego ciekawią mnie odczucia innych. Czy ktoś zwrócił na to większą uwagę...

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Korah, co do olejow to tez roznie, wiele z nich mi nic a nic nie szkodzi. zastanawiam sie, co z tego kremu mogloby na dluzsza mete zapychac:
Inhaltsstoffe / tech. Angaben
Aqua, Aloe barbadensis leaf juice, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylhexyl Carbonate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Niacinamide, Faex extract, Aesculus hippocastanum seed extract, Ammonium glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Allantoin, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate
jest fajny na dzien, leciutki i nawilzajacy, ale po paru dniach cera wyglada tak se... i nie, nie jest naturalny, wiem ale tak w temat sie wbil... a co do triglyceride - mnie nie szkodzil raczej, ale chyba tez zalezy od calego skladu - ile go i w jakim towarzystwie
Oczywiście glikol, ja tego składnika unikam jak ognia do twarzy i jest dobrze, bo on nie tyle zapycha, co po prostu generuje trądzik, zaskórniki, ale widzę sporo substancji dość aktywnych, może przemęczają skórę, ta kofeina np, o niacynamidzie też są różne teorie.

No mnie chyba też nie szkodzą trójglicerydy, więc mam już jakąś podstawę po Twoich odczuciach, aby im trochę dać pola do popisu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 14:14   #3017
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

no ale glikolu to tam jest jakas minimalna ilosc, na koncu praktycznie, a zobacz ile substancji przed nim, ktorych raczej tez nie mozna ladowac w nie wiadomo jakich ilosciach. wiec na niego bym nie zwalala... chyba raczej ten niacinamide w takim razie... chociaz on ma w sumie mojej cerze sluzyc. no, cholera wie...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 16:25   #3018
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no ale glikolu to tam jest jakas minimalna ilosc, na koncu praktycznie, a zobacz ile substancji przed nim, ktorych raczej tez nie mozna ladowac w nie wiadomo jakich ilosciach. wiec na niego bym nie zwalala... chyba raczej ten niacinamide w takim razie... chociaz on ma w sumie mojej cerze sluzyc. no, cholera wie...
Co do glikolu, to ja bym jednak uważała, ma spore możliwości, przynajmniej w moim odczuciu Ostatnio stosowałam regularnie płyn biodermy i on był tam w składzie też nie na początku i płyn robił z moją skórą dokładnie to samo, co inne drogeryjne produkty. Czyli buzia przez pierwsze kilka użyć, nie wiadomo niby skąd, a to ten glikol, który ułatwia przenikanie innych składników, bo przecież sam ekstrakt z ogórka by nie uczynił tak spektakularnych efektów. Potem mniej wesoło, nagle niewiadomo skąd o kilka wyprysków więcej, niż zwykle przy comiesięcznym lekkim wysypie i też większych w średnicy, potem po odstawieniu mega przesusz. Ten składnik to taki uzależniacz typowy dla odczuć po drogeryjnych "składach", niektórzy na niego reagują dobrze, innym szkodzi nawet minimalna jego ilość.

Ale masz rację, naturalne i korzystne składniki też mogą powodowac pogorszenie, nie zawsze są dobre w codziennej pielęgnacji.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 17:35   #3019
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
pochwal sie co zamowilas

anula, susabee jest nasz iherb

Zamawiamy następny
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 17:53   #3020
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;46379668]
Zamawiamy następny [/QUOTE]
No cos moznaby pomyslec tylko tym sposobem to ja nie wiem czy Ty do swiat swojej paczki sie doczekasz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (120,7 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2014-05-09 o 18:03
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 18:04   #3021
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
No cos moznaby pomyslec tylko tym sposobem to ja nie wiem czy Ty do swiat swojej paczki sie doczekasz
Rozsądek mnie na razie powstrzymuje, ale następnego kuszenia prawdopodobnie nie wytrzymam i zacznę się na coś napalać
Kupiłam żurawinę bio- niby bez żadnych dodatków typu cukier, olej; chyba jest niesiarkowana też, a w smaku bardzo słodka- prawie jak rodzynki i ręce po niej tłuste są trochę, jak po oleju - tutaj http://gojishop.pl/suszone-owoce/29-...-100g-bio.html

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-05-09 o 18:12
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 18:15   #3022
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;46380140]Rozsądek mnie na razie powstrzymuje, ale następnego kuszenia prawdopodobnie nie wytrzymam i zacznę się na coś napalać
Kupiłam żurawinę bio- niby bez żadnych dodatków typu cukier, olej; chyba jest niesiarkowana też, a w smaku bardzo słodka- prawie jak rodzynki i ręce po niej tłuste są trochę, jak po oleju - tutaj http://gojishop.pl/suszone-owoce/29-...-100g-bio.html[/QUOTE]

Masz pełne prawo domagać się wyjaśnień, cukru może nie zawierać, ale aspartam owszem, oleista, bo natłuszczona olejem, opis mówi dokładnie co innego, że jest bez dodatków. No, nie fajnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 19:12   #3023
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Masz pełne prawo domagać się wyjaśnień, cukru może nie zawierać, ale aspartam owszem, oleista, bo natłuszczona olejem, opis mówi dokładnie co innego, że jest bez dodatków. No, nie fajnie.
Nie mam aktualnie porównania, bo taką zwykłą ze sklepu już zużyłam, ale wydaje mi się, że tamta była mniej słodka i bardziej kwaskowa ;- natomiast surowej chyba nie miałam okazji próbować, ale wydawało mi się, że może być nawet cierpka; a Wy macie jakieś porównanie

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-05-09 o 19:16
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 19:20   #3024
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;46381273]Nie mam aktualnie porównania, bo taką zwykłą ze sklepu już zużyłam, ale wydaje mi się, że tamta była mniej słodka i bardziej kwaskowa ;- natomiast surowej chyba nie miałam okazji próbować, ale wydawało mi się, że może być nawet cierpka; a Wy macie jakieś porównanie [/QUOTE]

Surowa jest kwaśna, ale trochę słodka, jak jest odpowiednio dojrzała i dobrze wysuszona, po prostu dobrej jakości, to i zjadliwa, prawie nie ma tej cierpkości, chociaż wiadomo, lepiej dodać ją do czegoś.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:11   #3025
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;46380140]Rozsądek mnie na razie powstrzymuje, ale następnego kuszenia prawdopodobnie nie wytrzymam i zacznę się na coś napalać
Kupiłam żurawinę bio- niby bez żadnych dodatków typu cukier, olej; chyba jest niesiarkowana też, a w smaku bardzo słodka- prawie jak rodzynki i ręce po niej tłuste są trochę, jak po oleju - tutaj http://gojishop.pl/suszone-owoce/29-...-100g-bio.html[/QUOTE]
a co Cie jeszcze kusi ? ta odzywka deep steep pachnie oblednie , nie otwieralam jej a cala paczka nia pachniala
wysle Ci troche mojej zurawiny na probe
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:34   #3026
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Surowa jest kwaśna, ale trochę słodka, jak jest odpowiednio dojrzała i dobrze wysuszona, po prostu dobrej jakości, to i zjadliwa, prawie nie ma tej cierpkości, chociaż wiadomo, lepiej dodać ją do czegoś.
A gdzie kupujesz
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a co Cie jeszcze kusi ? ta odzywka deep steep pachnie oblednie , nie otwieralam jej a cala paczka nia pachniala
wysle Ci troche mojej zurawiny na probe

W sprawie kuszenia jestem otwarta na propozycje- tak już mam, że wszelkie linki i zdjęcia (ostatnio zwłaszcza z iherba właśnie ) wywołują u mnie kociokwik i ślinotok; musiałabym w ogóle tu nie zaglądać, żeby się powstrzymać

-dzięki wielkie; a ja Tobie mojej, bo masz na pewno większe rozeznanie- ja początkująca w tym temacie
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:47   #3027
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;46382698] A gdzie kupujesz [/QUOTE]

Dostałam parę razy ze wsi od takiej mojej przyszywanej cioci A jeśli kupuję, to tylko taką tłuściutką i słodziutką

Widziałam jeszcze niedawno tutaj: www.hurtowniabios.pl. Niestety link do sklepu przestał działać, ale namiary są.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 08:19   #3028
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Wczoraj odebrałam paczuszkę ze skarbami 100% pure

Podkład creme - odcień prawie idealny co przy zamawianiu w ciemno uważam za sukces Od rana mam go na sobie, ładnie się wtopił, krycie całkiem niezłe jak na moje potrzeby, mam go od 7 rano na sobie i póki co nic złego się nie dzieje.

Korektor (ostatecznie ten w buteleczce a nie kamuflaż) - gęsty bardzo, nie chce wyjść przez pompkę, ale może za krótko pompowałam ale ciekawość mnie zżerała i odkręciłam butelkę żeby wypróbować. Kolor creme trochę jaśniejszy niż podkładu.

Krem pod oczy z zielona kawą - po pierwszym użyciu na noc trudno o opinie, ale pachnie jak popcorn

oczyszczająca pasta/maska jeszcze nie używałam

tonik brightening - piękny cytrusowy zapach, mam nadzieję że działanie będzie równie fajne.

krem z vit.A i koenzymem - na razie po jednym użyciu - rzeczywiście rano miałam matową cerę, jakby uspokojoną, chyba wiem na co wykorzystam zniżkę

minerałki na razie czekają na testy

Fotek nie ma bo wróciłam późno, ale bardzo podobają mi się opakowania - tekturowe tuby zabezpieczające butelki.

Dziękuję Emilii za szybka przesyłkę i gratisy
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 09:53   #3029
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
Wczoraj odebrałam paczuszkę ze skarbami 100% pure

Podkład creme - odcień prawie idealny co przy zamawianiu w ciemno uważam za sukces Od rana mam go na sobie, ładnie się wtopił, krycie całkiem niezłe jak na moje potrzeby, mam go od 7 rano na sobie i póki co nic złego się nie dzieje.

Korektor (ostatecznie ten w buteleczce a nie kamuflaż) - gęsty bardzo, nie chce wyjść przez pompkę, ale może za krótko pompowałam ale ciekawość mnie zżerała i odkręciłam butelkę żeby wypróbować. Kolor creme trochę jaśniejszy niż podkładu.

Krem pod oczy z zielona kawą - po pierwszym użyciu na noc trudno o opinie, ale pachnie jak popcorn

oczyszczająca pasta/maska jeszcze nie używałam

tonik brightening - piękny cytrusowy zapach, mam nadzieję że działanie będzie równie fajne.

krem z vit.A i koenzymem - na razie po jednym użyciu - rzeczywiście rano miałam matową cerę, jakby uspokojoną, chyba wiem na co wykorzystam zniżkę

minerałki na razie czekają na testy

Fotek nie ma bo wróciłam późno, ale bardzo podobają mi się opakowania - tekturowe tuby zabezpieczające butelki.

Dziękuję Emilii za szybka przesyłkę i gratisy
Cudeńka zakupiłaś.

Mam pytanie o krem pod oczy, czy zostawia jakąś warstewkę pod okiem, czy raczej wszystko się wchłania?
A korektor próbowałaś pompować odwrócony "do góry nogami"? Bo taki sposób jest właśnie podany na głównej stronie.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 10:01   #3030
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Krem raczej nie zostawił żadnej warstwy, chociaż nałożyłam go na noc i poszłam spać, nie wnikałam za bardzo

Pompowałam i normalnie i "do góry nogami" ale widocznie za krótko bo się spieszyłam, spróbuję jak wrócę do domu.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 18:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.