tabletki antykoncepcyjne a zajście w ciążę po ich odstawieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-22, 19:21   #1
Niespelniona09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63

tabletki antykoncepcyjne a zajście w ciążę po ich odstawieniu


Witam wszystkie Wizażanki.

Piszę do was, bo zastanawiam się czy kobiety stosujące kilka lat antykoncepcje hormonalną po jej odstawieniu rzeczywiście mają duże problemy z zajściem w ciąże... Moja koleżanka starała się o dziecko 9miesięcy po odstawieniu, druga dwa lata, a trzecia nie może do dnia dzisiejszego choć nie bierze już 5-ty miesiąc.

dzisiaj dostałam @, miałam w planach rozpocząć zażywanie Novynette, jakie przepisał mi ginekolog ale podczas rozmowy z mamą o nich zmartwiła mnie ona sugerując, że poźniej tj. za parę 4-5lat kiedy chcielibyśmy mieć dzidziusia z TŻ (planujemy wspólną przyszłość ale nie możemy pozwolić sobie w tym momencie jeszcze na dziecko z różnych powodów) to możemy mieć problem z jego poczęciem.

Może któraś z was doświadczyła czegoś podobnego lub udało się jej zajść w ciążę bardzo szybko po odstawieniu?

Będę wdzięczna za każdą wypowiedź.

Edytowane przez Niespelniona09
Czas edycji: 2014-09-22 o 19:30
Niespelniona09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:41   #2
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a zajście w ciążę po ich odstawieniu

Przede wszystkim tabletki muszą być dobrze dobrane, nie za silne, nie za słabe i znalezienie dobrego lekarza akurat w moim wypadku jeśli chodzi o ginekologa, trafiłam super za pierwszym razem, z endo za 4, leczę się prywatnie.

I gdy to powyższe jest spełniony, czyli dobry ginekolog, który zna się na tym co robi, a do tego dobrze dobrane tabletki to płodność po odstawieniu tabletek w pierwszych miesiącach wzrasta o czym ostrzegała mnie zarówno pani ginekolog jak i nawet moja lekarka rodzinna gdy ja tabletki odstawiłam. dodam tylko, że odstawiałam nie z powodów zdrowotnych tylko wtedy rozstałam się z chłopakiem akurat
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 20:41:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.