Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-06, 13:38   #661
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Będzie będzie nie martw się Wszystko zniknie U mnie najdłużej trwało "znikanie" gul z szyi
Jestem już miesiąc po kuracji i wszystko jest ok, krew z nosa już nie leci a wcześniej codziennie była. W następnym tyg pójdę na badanie hormonów (bo teraz nie wiem czy mogę jeśli mam @ orientuje się ktoś?) i może do alergologa się wybiorę.
To zależy jakie hormony chcesz badać. Prolaktynę, testosteron, dheas, lh, fsh i estradiol powinny być robione między 3-5d.c. Hormony tarczycy to chyba nie ma znaczenia kiedy

Jutro ostatnia tabletka..
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 14:02   #662
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

O rany, jak ja Wam zazdroszczę, ze jesteście już po lub właśnie kończycie A ja dopiero drugi miesiąc zaczęłam. A to by się chciało już teraz, zaraz
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 15:51   #663
andziooolek
Przyczajenie
 
Avatar andziooolek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
GG do andziooolek
Wink Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hey
ja też Wam bardzo zazdroszcze chciałabym mieć to już za sobą a tym czasem dzisiaj mija równy miesiąc kuracji.. mam nadzieje że wytrzymam do końca
wgl.jaką macie dzienną dawkę ?
andziooolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 16:46   #664
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez andziooolek Pokaż wiadomość
Hey
ja też Wam bardzo zazdroszcze chciałabym mieć to już za sobą a tym czasem dzisiaj mija równy miesiąc kuracji.. mam nadzieje że wytrzymam do końca
wgl.jaką macie dzienną dawkę ?
40 mg Myślałam żeby poprosić o więcej, żeby szybciej skończyć kurację, ale wątpię czy moja dermatolog się zgodzi, poza tym nauczyłam się żyć z efektami ubocznymi, nie chcę więcej
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:41   #665
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, ale czego tu zazdrościć? Ani się obejrzycie i też będziecie kończyć leczenie.. mi moja kuracja zleciała strasznie szybko.. i ani przez chwilę nie żałowałam, nawet mając piąte zapalenie czerwieni wargowej
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/


Edytowane przez organizm
Czas edycji: 2012-11-06 o 18:44
organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:50   #666
andziooolek
Przyczajenie
 
Avatar andziooolek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
GG do andziooolek
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
40 mg Myślałam żeby poprosić o więcej, żeby szybciej skończyć kurację, ale wątpię czy moja dermatolog się zgodzi, poza tym nauczyłam się żyć z efektami ubocznymi, nie chcę więcej

ja właśnie też mam 40..w przyszły piątek wizyta u dermy, zrobienie badań .Mam nadzieję że będzie dobrze
andziooolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 21:46   #667
IsThisInsanity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, zaczynam jutro terapie Aknenorminem. Dostałam dawke 40 mg przy wadze 55 i wzroscie 165.
Nie mam jakiegos koszmarnego tradziku jak u niektorych bywa, ale walcze z nim juz bardzo dlugo i nie pomagaja zadne antybiotyki, a tym bardziej smarowidła. Moj glowny problem to wysypane plecy no i ostatnio strefa T na twarzy tez nie najlepiej wyglada.
Martwi mnie oczywista suchosc skóry, ale jestem zabezpieczona w dobre kosmetyki do pielegnacji (Physiogel, Balneum) i dam znac jak sie beda sprawdzac
Mozecie mi polecic jakas dobra pomadke do ust, czy wszechstronny Alantan Plus zalatwi sprawe?
Nie moge sie doczekac efektow, bo tyle lat użerania sie z tym cholerstwem po prostu zgasilo we mnie wszelkie nadzieje na to, ze jeszcze kiedys wystapie w stroju kapielowym...

Pozdrawiam!
IsThisInsanity jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 23:41   #668
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny!

bylam wczoraj u dermatologa, powiedzial, ze w polowie 3 miesaca juz nie powinnam miec nic nowego na twarzy, a na pewno nie takie, jak on to okreslil, nacieki;> nie mam jakichs duzych zmian, ale fakt, ciagle cos nowego wyskakuje. Powiedzial,ze mam "migdalkowy" glos;P i duze migdaly.. i kazal isc do larygologa, Jesli trzeba bedzie je wyciac, to musze na miesiac wczesniej zrezygnowac z kuracji, bo rany moglyby sie zle goic. Niby nie ma udowodnionego zwiazku tradziku z migdalami, ale czytalam wiele opinii dziewczyn, ktorym niby po wycieciu migdalow tradzil zniknal.. slyszalyscie cos o tym? Nie chcialabym, zeby cala kuracja poszla na marne przez te migdaly, a z drugiej strony sa rozne opinie na temat ich wycinania..no i ten bol po operacji! P
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 09:21   #669
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja też mam 40 mg. Pod koniec listopada wizyta u dermy, zobaczymy jak badania wyjdą i będę prosiła o zwiększenie dawki. Co do migdałków i trądziku to też podobna teoria obiła mi się kiedyś o uszy. Wiem też że zawsze jak jestem chora (najczęściej angina) i biorę antybiotyk to poprawia mi się buzia, więc może coś w tym jest... W każdym bądź razie zapytam o to też swoją dr. i napiszę wam co powiedziała.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 09:49   #670
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

bylam wczoraj u dermatologa, powiedzial, ze w polowie 3 miesaca juz nie powinnam miec nic nowego na twarzy, a na pewno nie takie, jak on to okreslil, nacieki;> nie mam jakichs duzych zmian, ale fakt, ciagle cos nowego wyskakuje. Powiedzial,ze mam "migdalkowy" glos;P i duze migdaly.. i kazal isc do larygologa, Jesli trzeba bedzie je wyciac, to musze na miesiac wczesniej zrezygnowac z kuracji, bo rany moglyby sie zle goic. Niby nie ma udowodnionego zwiazku tradziku z migdalami, ale czytalam wiele opinii dziewczyn, ktorym niby po wycieciu migdalow tradzil zniknal.. slyszalyscie cos o tym? Nie chcialabym, zeby cala kuracja poszla na marne przez te migdaly, a z drugiej strony sa rozne opinie na temat ich wycinania..no i ten bol po operacji! P

Nie przerywaj! Szkoda Twojego czasu, pieniędzy i zdrowia. Ja też podejrzewam, że z moimi migdałkami może być coś nie tak, ale wpadłam na to po miesiacu kuracji dopiero Zrobić badania zawsze możesz, ale z ewentualnym wycięciem poczekaj do końca kuracji. Przecież nic się nie stanie, jak poczekasz z tym parę miesięcy
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 11:29   #671
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Niby nie ma udowodnionego zwiazku tradziku z migdalami, ale czytalam wiele opinii dziewczyn, ktorym niby po wycieciu migdalow tradzil zniknal.. slyszalyscie cos o tym?
Moja dermatolog mi powiedziała, że zarówno zęby i migdały mogą siać. Ja mam problem z migdałami i widzę, że jeśli mnie bolą, to od razu pogarsza mi się cera.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 12:39   #672
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

bylam wczoraj u dermatologa, powiedzial, ze w polowie 3 miesaca juz nie powinnam miec nic nowego na twarzy, a na pewno nie takie, jak on to okreslil, nacieki;> nie mam jakichs duzych zmian, ale fakt, ciagle cos nowego wyskakuje. Powiedzial,ze mam "migdalkowy" glos;P i duze migdaly.. i kazal isc do larygologa, Jesli trzeba bedzie je wyciac, to musze na miesiac wczesniej zrezygnowac z kuracji, bo rany moglyby sie zle goic. Niby nie ma udowodnionego zwiazku tradziku z migdalami, ale czytalam wiele opinii dziewczyn, ktorym niby po wycieciu migdalow tradzil zniknal.. slyszalyscie cos o tym? Nie chcialabym, zeby cala kuracja poszla na marne przez te migdaly, a z drugiej strony sa rozne opinie na temat ich wycinania..no i ten bol po operacji! P
także uważam, że nie powinnaś przerywać kuracji lepiej dociągnąć ją do końca.

Dziś mija 2 tydzień po odstawieniu. Usta rzadko już smaruję, ale jeszcze wysychają. Muszę z radością stwierdzić, że zeszła część grudki pod okiem jeszcze coś tam zostało ( tyci tyci), ale i tak jest lepiej. Może za miesiąc się wyniesie na dobre. Pryszcz na policzku też już prawie płaski, ale także coś tam jeszcze zostało. Niezniszczalne te dwie bestie, no!

Niestety dziś wyszło mi coś tuż nad górną wargą. Oby to nie był jakiś nawrót opryszczki bo chyba się pochlastam straszny miałam z tym problem. Nie szło tego wytępić. I jeszcze coś się pojawiło na żuchwie, ale po zastosowaniu maści ichtiolowej ropa już zeszła, więc tak za 2- 3 dni powinno tego nie być. Trochę przykro mi z tego powodu, ale nie ma co panikować aaa i jeszcze pojawiają mi się prosaki czy kaszaki, nie wiem dokładnie jak to się nazywa (na czole i lewym policzku). Nie mam pojęcia z czym to jest związane. Nie przeszkadzają mi bo są malutkie i bardzo mało widoczne. Spytam o to w piątek dermy bo wybieram się do niej z badaniami.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez IsThisInsanity Pokaż wiadomość
Hej, zaczynam jutro terapie Aknenorminem. Dostałam dawke 40 mg przy wadze 55 i wzroscie 165.
Nie mam jakiegos koszmarnego tradziku jak u niektorych bywa, ale walcze z nim juz bardzo dlugo i nie pomagaja zadne antybiotyki, a tym bardziej smarowidła. Moj glowny problem to wysypane plecy no i ostatnio strefa T na twarzy tez nie najlepiej wyglada.
Martwi mnie oczywista suchosc skóry, ale jestem zabezpieczona w dobre kosmetyki do pielegnacji (Physiogel, Balneum) i dam znac jak sie beda sprawdzac
Mozecie mi polecic jakas dobra pomadke do ust, czy wszechstronny Alantan Plus zalatwi sprawe?
Nie moge sie doczekac efektow, bo tyle lat użerania sie z tym cholerstwem po prostu zgasilo we mnie wszelkie nadzieje na to, ze jeszcze kiedys wystapie w stroju kapielowym...

Pozdrawiam!
Żadne pomadki, tylko najzwyklejsza wazelina kosmetyczna z Ziaji + Alantan koszt 2 czy 3 zł. Cudownie nawilża usta, mogę całą wieczność wymieniać jej zalety. A do tego jaka wydajna! Powodzenia!
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:56   #673
_szczypiorek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam wszystkich walczących.
Byłam dzisiaj u mojej derm i zdębiałam. Wiedziałam, że przerwie mi kuracje bo znów mi trójglicerydy podskoczyły. Okazało się, że Pani doktor nie pamiętała kiedy zaczęłam kurację. Na moje pytanie czy już kończymy, powiedziała: "Jak to? Przecież zaczęłyśmy w lipcu." Kurację rozpoczęłam z końcem stycznia. Akurat w lipcu miałam przerwę bo wyniki miałam fatalne.

Bardzo poważnie zastanawiam się, czy nie zmienić lekarza. Znacie może jakiegoś dermatologa z Torunia, który podejmuje się kuracji retinoidami?? Wizyta nie musi być na NFZ.

pozdrawiam
_szczypiorek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:59   #674
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez IsThisInsanity Pokaż wiadomość
Hej, zaczynam jutro terapie Aknenorminem. Dostałam dawke 40 mg przy wadze 55 i wzroscie 165.
Nie mam jakiegos koszmarnego tradziku jak u niektorych bywa, ale walcze z nim juz bardzo dlugo i nie pomagaja zadne antybiotyki, a tym bardziej smarowidła. Moj glowny problem to wysypane plecy no i ostatnio strefa T na twarzy tez nie najlepiej wyglada.
Martwi mnie oczywista suchosc skóry, ale jestem zabezpieczona w dobre kosmetyki do pielegnacji (Physiogel, Balneum) i dam znac jak sie beda sprawdzac
Mozecie mi polecic jakas dobra pomadke do ust, czy wszechstronny Alantan Plus zalatwi sprawe?
Nie moge sie doczekac efektow, bo tyle lat użerania sie z tym cholerstwem po prostu zgasilo we mnie wszelkie nadzieje na to, ze jeszcze kiedys wystapie w stroju kapielowym...

Pozdrawiam!
Ja alantan stosowałam tylko w tragicznych momentach, na zapalenie czerwieni wargowej jest niezastąpiony, jednak w codziennej pielęgnacji go nie lubiłam, za dużo paćkania się.. ja najbardziej zadowolona byłam z pomadki Alterra i różanej Bebe. No i oczywiście Carmex w słoiczku!

Cytat:
Napisane przez _szczypiorek_ Pokaż wiadomość
Witam wszystkich walczących.
Byłam dzisiaj u mojej derm i zdębiałam. Wiedziałam, że przerwie mi kuracje bo znów mi trójglicerydy podskoczyły. Okazało się, że Pani doktor nie pamiętała kiedy zaczęłam kurację. Na moje pytanie czy już kończymy, powiedziała: "Jak to? Przecież zaczęłyśmy w lipcu." Kurację rozpoczęłam z końcem stycznia. Akurat w lipcu miałam przerwę bo wyniki miałam fatalne.

Bardzo poważnie zastanawiam się, czy nie zmienić lekarza. Znacie może jakiegoś dermatologa z Torunia, który podejmuje się kuracji retinoidami?? Wizyta nie musi być na NFZ.

pozdrawiam
Dziwna ta lekarka, przecież powinna to w kartotekę wpisać.. zmień ją koniecznie.

Właśnie połknęłam ostatnią tabletkę..
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 00:16   #675
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki dziewczyny
Własnie juz sama nie wiem, w piatek ide do laryngologa i zobaczymy, co powie..dam znac Moj dermatolog twierdzi, ze wlasnie jesli to migdaly, to wtedy strace pieniadze, zdrowie i czas i ze przerwa nie bedzie miala wplywu na leczenie.. juz sama nie wiem;/ teraz w sumie mialabym motywacje zeby to zrobic, ale faktycznie, moze lepiej zaczekac do lutego, wtedy w przerwie sesyjnej bym je usunela... i to jest mysl!
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 19:16   #676
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Byłam dzisiaj u ginekologa z wynikami badań hormonalnych które robiłam prawie miesiąc temu. Okazało się że mam podwyższony poziom Androstendionu, hormonu który jest odpowiedzialny chociażby za uciążliwy trądzik utrzymujący się po okresie dojrzewania. Ginekolog - endokrynolog rozpisał mi leczenie Syndi 35, verospironem oraz androcurem. Oczywiście powiedziałam mu że przyjmuję izotek, jednakże on uważa że jeśli nie zbije tego hormonu to nawet po skończonej terapii izotekiem trądzik powróci....;/;/ Dzieczyny czy któraś miała podobną sytuacje, albo czy macie trądzik na tle hormonalnym jak ja? Nie wiem co mam robić, tak wierzyłam w izotek i byłam przekonana że niezależnie od przyczyn powstawania trądziku izotek radzi sobie z każdym. Nie chce zaczynać terapii rozpisanej przez ginekologa bo przecież zrujnuje wątrobę łykając to wszystko w jednym czasie!!
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:45   #677
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Retinidy doustne pomagają w przypadku trądziku hormonalnego również ponieważ zmniejszają gruczoły łojowe.
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 02:02   #678
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

zaraz mi miną 2 miesiące (jeden na 20 mg i drugi na 40) i ciągle mi coś wyskakuje... . czy to źle rokuje?

poza tym w kilku miejscach przesuszona skóra (nawet nie na całym ciele) i bardzo bolesne zajady. derm zleciła mi smarowanie ich pastą cynkową. ma właściwości wysuszające i nie wiem czy to jest rozwiązanie? jeśli często je smaruję (pastuję ) to faktycznie mniej pękają ale jak były tak są
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 13:03   #679
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
zaraz mi miną 2 miesiące (jeden na 20 mg i drugi na 40) i ciągle mi coś wyskakuje... . czy to źle rokuje?

poza tym w kilku miejscach przesuszona skóra (nawet nie na całym ciele) i bardzo bolesne zajady. derm zleciła mi smarowanie ich pastą cynkową. ma właściwości wysuszające i nie wiem czy to jest rozwiązanie? jeśli często je smaruję (pastuję ) to faktycznie mniej pękają ale jak były tak są
Nie przejmuj się, są przypadki gdzie po 4-5 ba, nawet po pół roku coś jeszcze wyskakuje. Co do wysuszenia to są dni, kiedy moja skóra jest tak sucha, że mam łupież na czole A zajad w jednym z kącików rozprzestrzenia mi się na policzek powoli...ale trwam! Będzie dobrze, tak naprawdę jeszcze dużo czasu przed Tobą i wszystko się poprawi
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 10:39   #680
Forebsy
Przyczajenie
 
Avatar Forebsy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny! Dopiero co zaczynam kurację Izotekiem, dzisiaj wzięłam piątą tabletkę Potwornie się boję tego wysypu i czuję tą nieustanną niepewność kiedy to nastąpi. Na razie nic się nie zmienia, żadnych skutków ubocznych, usta smaruję wazeliną cały czas, chociaż jeszcze mi się nie wysuszają
Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam kiedy pani doktor przepisała mi ten lek, bo czytałam o nim już wcześniej i słyszałam o niesamowitych efektach. W moim mieście dermatolodzy leczyli mnie maściami, które zupełnie nie pomagały, więc wybrałam się do innego lekarza, który nie bał się przepisać mi czegoś mocniejszego
Wiem, że jeszcze długo się pomęczę, ale nie mogę się doczekać efektów
Pozdrawiam!
__________________
www.forebsy23.blogspot.com
Forebsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 12:23   #681
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez _szczypiorek_ Pokaż wiadomość
Witam wszystkich walczących.
Byłam dzisiaj u mojej derm i zdębiałam. Wiedziałam, że przerwie mi kuracje bo znów mi trójglicerydy podskoczyły. Okazało się, że Pani doktor nie pamiętała kiedy zaczęłam kurację. Na moje pytanie czy już kończymy, powiedziała: "Jak to? Przecież zaczęłyśmy w lipcu." Kurację rozpoczęłam z końcem stycznia. Akurat w lipcu miałam przerwę bo wyniki miałam fatalne.

Bardzo poważnie zastanawiam się, czy nie zmienić lekarza. Znacie może jakiegoś dermatologa z Torunia, który podejmuje się kuracji retinoidami?? Wizyta nie musi być na NFZ.

pozdrawiam
Ja leczyłam się u Dr Kałużnej w Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej w Bydgoszczy, na NFZ czeka się 2-3 miesiące, ale prywatnie też przyjmuje, polecam, drugiego takiego lekarza jak Pani dr raczej nie poznam. Jeśli macie wątpliwości możecie też zajrzeć na strony z opiniami innych http://www.znanylekarz.pl/ orazhttp://www.rankinglekarzy.pl/
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 16:48   #682
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Forebsy Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Dopiero co zaczynam kurację Izotekiem, dzisiaj wzięłam piątą tabletkę Potwornie się boję tego wysypu i czuję tą nieustanną niepewność kiedy to nastąpi. Na razie nic się nie zmienia, żadnych skutków ubocznych, usta smaruję wazeliną cały czas, chociaż jeszcze mi się nie wysuszają
Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam kiedy pani doktor przepisała mi ten lek, bo czytałam o nim już wcześniej i słyszałam o niesamowitych efektach. W moim mieście dermatolodzy leczyli mnie maściami, które zupełnie nie pomagały, więc wybrałam się do innego lekarza, który nie bał się przepisać mi czegoś mocniejszego
Wiem, że jeszcze długo się pomęczę, ale nie mogę się doczekać efektów
Pozdrawiam!
Ja jestem 35 dzień na izoteku, wysyp wciąż trwa.... nigdy nie miałam tak kiepskiego stanu jak teraz, ale wmawiam sobie że tak musi być, że minie i będzie już tylko lepiej.
p.s jaką dawkę dostałaś przy jakiej wadze, o ile można zapytać?
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 18:38   #683
Forebsy
Przyczajenie
 
Avatar Forebsy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Ja jestem 35 dzień na izoteku, wysyp wciąż trwa.... nigdy nie miałam tak kiepskiego stanu jak teraz, ale wmawiam sobie że tak musi być, że minie i będzie już tylko lepiej.
p.s jaką dawkę dostałaś przy jakiej wadze, o ile można zapytać?
Ojejku, nie wiem jak to przeżyje... Pytanie: wyciskacie czy nie? Wiem, że się nie powinno, ale jak tu wyjść z czymś takim do ludzi?
Derma nie zapytała mnie o wagę, co mnie trochę zdziwiło. Ważę 48kg, dawka 20mg, przez 10 dni jedna tabletka, potem po dwie
__________________
www.forebsy23.blogspot.com
Forebsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 21:00   #684
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Forebsy Pokaż wiadomość
Ojejku, nie wiem jak to przeżyje... Pytanie: wyciskacie czy nie? Wiem, że się nie powinno, ale jak tu wyjść z czymś takim do ludzi?
Jak chcesz mieć głębokie trwałe blizny i kupę przebarwień to wyciskaj nik ci nie zabroni
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 00:06   #685
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nom ja mam przebarwienia, kto wie, czy nie od tego, bo pare niestety wycisnelam:P tzn hm... tylko te, ktore i tak same by pekly zaraz;/
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 07:15   #686
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

jeśli już tak bardzo przeszkadzają wam te dojrzałe, ropne pryszcze to najlepiej posmarować to maścią ichtiolową i jeśli ropa wyjdzie na wierzch ( jak to zabrzmiało ) to delikatnie się jej pozbyć. Ja nigdy nie wyciskałam i mam przebarwienia, a co by było gdybym to robiła... strach pomyśleć
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 13:09   #687
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A mi się zdazyło wycisnac i przebarwien nie mam.. Zreszta, przebarwienia nie sa jakies straszne Kwas migdałowy z pol roku po kuracji 30% czy 20% z 5-6 zabiegow po 10 minut i po przebarwieniach..
A kwas kupując w polproduktach będzie kosztowal 20 zł
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 23:48   #688
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja właśnie muszę się pilnować, żeby nie wyciskać. aż same się proszą :/. mam (trochę przechodzi ale kilka dni temu było straszliwie!) bardzo rozszerzone pory, zatkane ale ich zawartość robi się dziwna i wychodzi na wierzch. nie wygląda to normalnie :/.
ślady schodzą, wprawdzie nie po godzinie, tylko po kilku dniach, ale schodzą.

natomiast na plecach i ramionach masakra
raczej ramiona miałam czyściutkie, kilka razy w życiu coś pojedynczego może, a teraz mam parę zmian.
plecy u góry ładne, niżej wychodzą wielkie zmiany, bolesne i otwierające się same . przy lekkim dotknięciu ich robi mi się słabo, taki ból.

mam nadzieję, że przejdzie,
że ten lek "wypala" wszystkie dotychczasowe źródła pryszczy.
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 07:19   #689
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja odkąd pamiętam miałam problem z rogowaceniem okołomieszkowym na ramionach i niżej, na udach także (mam to genetycznie). Przy braniu akne, raczej po odstawieniu problem bardzo się nasilił. Nigdy nie miałam takiej ilości, praktycznie całe przedramiona (czy jak się to nazywa ;p) mam w krostkach i z przodu i z tyłu. Z ramionami nie jest najgorzej. Używam peelingu, ale na razie nie pomaga, jest tego coraz więcej. Ma ktoś taki problem?

Ps: jakiś czas temu pisałam, że pojawiło się coś nad wargą. W 2 dni już tego nie było ;D jeszcze na żuchwie, ale się okazało, że to nie był pryszcz tylko wrósł mi włosek i stąd stan zapalny. Jeszcze się to goi. Długowieczny pryszcz na policzku zszedł i pozostało spore, bardzo czerwone przebarwienie. Pod okiem jeszcze się trzyma, ale jest już mikroskopijny.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 19:46   #690
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
ja właśnie muszę się pilnować, żeby nie wyciskać. aż same się proszą :/. mam (trochę przechodzi ale kilka dni temu było straszliwie!) bardzo rozszerzone pory, zatkane ale ich zawartość robi się dziwna i wychodzi na wierzch. nie wygląda to normalnie :/.
ślady schodzą, wprawdzie nie po godzinie, tylko po kilku dniach, ale schodzą.

natomiast na plecach i ramionach masakra
raczej ramiona miałam czyściutkie, kilka razy w życiu coś pojedynczego może, a teraz mam parę zmian.
plecy u góry ładne, niżej wychodzą wielkie zmiany, bolesne i otwierające się same . przy lekkim dotknięciu ich robi mi się słabo, taki ból.

mam nadzieję, że przejdzie,
że ten lek "wypala" wszystkie dotychczasowe źródła pryszczy.
Ja miałam podobnie, ramiona i plecy raczej czyste były, czasem tylko coś wyskoczyło, a na początku miałam wysyp..

Mija tydzień bez izo.. usta przestają wysychać!
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.