Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-17, 13:51   #1
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57

Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza


Witam.
Wybieram się od października na terapie pedagogiczną. Chodzi o to, że całość kierunku nazywa się pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną, zaś na drugiej uczelni jest podobnie, tyle tylko że pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapia pedagogiczną.
Zastanawiam się czy jest to jakaś większa różnica, głównie w sferze ewentualnego zawodu później wykonywanego i miejsca pracy?
Proszę o poradę
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:27   #2
marlena_m
Rozeznanie
 
Avatar marlena_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 556
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Po wczesnoszkolnej możesz pracować w szkole klasy 1-3 a po opiekuńczo - wychowawczej w żłobkach, różnych ośrodkach i przedszkolach (choć ja musiałam robić jeszcze podyplomówkę przedszkolną ,bo kurator w moim mieście wymagał ,aby w nazwie ukończonych studiów było słowo "przedszkole" - i czasem 3 razy miałam te same zajęcia )
marlena_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:55   #3
aguul
Zakorzenienie
 
Avatar aguul
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Małopolska ; )
Wiadomości: 21 360
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

a ja zapytam: co lepsze, przedszkole czy 1-3?
bo skoro robi to różnicę w kierunkach...
aguul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 16:15   #4
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Ja bardziej jestem skierowana ku tej terapii. Dlatego interesowałaby mnie na przyszłość praca nie koniecznie może w szkole, ale bardziej jakiejś poradni, gdzie pracuje się z dziećmi z różnego rodzaju problemami. Oczywiście nie wykluczam tez opcji szkoły czy przedszkola, ale głównie chodziłoby mi o to, czy może orientuje się ktoś czy w takim wypadku lepiej wybrać ta terapię z wczesnoszkolną czy z opiekuńczo-wychowawczą, a może na tym etapie nie ma to większego znaczenia?


Co do tego czy lepsze przedszkole czy 1-3 to może za wiele nie pomogę, bo sama dopiero będę zaczynała studia, więc nie mam żadnego oparcia ja na przykład wolałabym przedszkole, ale to każdy indywidualnie musi się zastanowić czy woli pracować jako typowy nauczyciel w klasach początkowych czy z mniejszymi dzieciakami - więc co kto lubi
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:16   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Witam.
Wybieram się od października na terapie pedagogiczną. Chodzi o to, że całość kierunku nazywa się pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną, zaś na drugiej uczelni jest podobnie, tyle tylko że pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapia pedagogiczną.
Zastanawiam się czy jest to jakaś większa różnica, głównie w sferze ewentualnego zawodu później wykonywanego i miejsca pracy?
Proszę o poradę
Po pierwsze: jest juz taki watek. Nazywa sie: studenci i studentki pedagogiki. Konczylam wczesnoszkolna i terapie na licencjacie i jest roznica miedzy terapia,a opiekunczo-wychowawcza i to dosc znaczna.

Cytat:
Napisane przez aguul Pokaż wiadomość
a ja zapytam: co lepsze, przedszkole czy 1-3?
bo skoro robi to różnicę w kierunkach...
Nie ma takiego pojecia "lepsze". To kwestia indywidualna.

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Ja bardziej jestem skierowana ku tej terapii. Dlatego interesowałaby mnie na przyszłość praca nie koniecznie może w szkole, ale bardziej jakiejś poradni, gdzie pracuje się z dziećmi z różnego rodzaju problemami. Oczywiście nie wykluczam tez opcji szkoły czy przedszkola, ale głównie chodziłoby mi o to, czy może orientuje się ktoś czy w takim wypadku lepiej wybrać ta terapię z wczesnoszkolną czy z opiekuńczo-wychowawczą, a może na tym etapie nie ma to większego znaczenia?


Co do tego czy lepsze przedszkole czy 1-3 to może za wiele nie pomogę, bo sama dopiero będę zaczynała studia, więc nie mam żadnego oparcia ja na przykład wolałabym przedszkole, ale to każdy indywidualnie musi się zastanowić czy woli pracować jako typowy nauczyciel w klasach początkowych czy z mniejszymi dzieciakami - więc co kto lubi
Jesli masz takie zainteresowania jak wyzej pisalas, to wybierz terapie Zawsze potem mozesz zrobic mgr z innej specjalnosci i miec dwa fachy w reku.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:44   #6
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Witam.
Wybieram się od października na terapie pedagogiczną. Chodzi o to, że całość kierunku nazywa się pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną, zaś na drugiej uczelni jest podobnie, tyle tylko że pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapia pedagogiczną.
Zastanawiam się czy jest to jakaś większa różnica, głównie w sferze ewentualnego zawodu później wykonywanego i miejsca pracy?
Proszę o poradę
Jest różnica. Po wczesnoszkolnej możesz pracować w klasach 1-3 ewentualnie przedszkole, a po terapii masz szereg różnych placówek gdzie możesz pracować: dom dziecka, poradnie bursy szkolne, internaty, wioski dziecięce itd.
Sama studiuję opiekuńczo- wychowawczą z terapią pedagogiczną.

To jest skopiowane ze strony mojej uczelni:
Specjalność edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym przygotowuje do realizacji dydaktycznych i wychowawczych zadań przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej.

Specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną przygotowuje do pracy w szkolnictwie w charakterze terapeuty szkolnego, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, poradniach terapeutycznych, ośrodkach diagnozowania i udzielania pomocy uczniom z problemami szkolnymi.

Cytat:
Napisane przez marlena_m Pokaż wiadomość
Po wczesnoszkolnej możesz pracować w szkole klasy 1-3 a po opiekuńczo - wychowawczej w żłobkach, różnych ośrodkach i przedszkolach (choć ja musiałam robić jeszcze podyplomówkę przedszkolną ,bo kurator w moim mieście wymagał ,aby w nazwie ukończonych studiów było słowo "przedszkole" - i czasem 3 razy miałam te same zajęcia )
po opiekuńczo-wychowawczej w przedszkolu za bardzo pracować nie można, bo z tego co wiem to konkretnie trzeba zrobić przedszkolną żeby być "przedszkolanką", przynajmniej tak mówiły babki, które pracują w przedszkolu i podnoszą swoje kwalifikacje.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:23   #7
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Wielkie dzięki bardzo mi pomogłyście!
Zastanawiałam się nad tym, ponieważ terapię z ped.wczesnoszkolną mam na państwowej uczelni, zaś z opiekuńczo-wychowawczą na prywatnej, co oczywiście ciągnie za sobą koszty. Widzę, że będę się musiała jeszcze nad tym zastanowić.
A czy na przykład jeśli bym jednak pozostała przy terapii ale z wczesnoszkolną, jest szansa na to, aby w przyszłości pracować w poradni czy tego typie placówce, a nie w szkole, czy raczej nie bardzo?

lineczka1989 napisałaś że sama studiujesz terapię może mogłabyś powiedzieć jak wrażenia, czy kierunek taki jak myślałaś, czy ciężko z nauką, jakie zajęcia i w ogóle
Z góry dzięki!
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 11:19   #8
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki bardzo mi pomogłyście!
Zastanawiałam się nad tym, ponieważ terapię z ped.wczesnoszkolną mam na państwowej uczelni, zaś z opiekuńczo-wychowawczą na prywatnej, co oczywiście ciągnie za sobą koszty. Widzę, że będę się musiała jeszcze nad tym zastanowić.
A czy na przykład jeśli bym jednak pozostała przy terapii ale z wczesnoszkolną, jest szansa na to, aby w przyszłości pracować w poradni czy tego typie placówce, a nie w szkole, czy raczej nie bardzo?

lineczka1989 napisałaś że sama studiujesz terapię może mogłabyś powiedzieć jak wrażenia, czy kierunek taki jak myślałaś, czy ciężko z nauką, jakie zajęcia i w ogóle
Z góry dzięki!
myślę, ze spokojnie mogłabyś pracować gdzie indziej

może zacznę od tego, że spodziewałam się większej dawki wiedzy (studiuję zaocznie, więc się liczyłam z tym że program mam ciut okrojony), kierunek mi się bardzo podoba, zajęcia również, niektóre bardzo mi się podobały, niektóre mniej, ale to wynika od tego, że nie zawsze wykładowcy przekazywali nam tę wiedzę nauka... jak jest fajny przedmiot typu pedagogika społeczna czy logopedia to chce się uczyć, ale wg to jest sama pamięciówka, chociaż nie powiem wiele rzeczy trzeba brać na logikę ale to podejrzewam, że na każdym kierunku tak jest.
Jestem zadowolona że poszłam na taki a nie inny kierunek

nie kręci mnie praca w przedszkolu i ja nastawiam się bardziej na pracę jako pedagog szkolny, chociaż na magisterkę planuję iść na resocjalizację jeszcze z czymś.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:41   #9
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogłaś ;*
Podoba mi się w tym kierunku to, że jak mówisz licencjata mogę zrobić z jednego, a magisterkę z czegoś innego poszerzając tym samym swoją wiedzę
Życzę powodzenia w dalszym studiowaniu!
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:10   #10
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

cieszę się że mogłam pomóc!

dziękuję i życzę dobrego wyboru specjalizacji!
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:45   #11
silver dream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 175
Smile Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Witam.
Wybieram się od października na terapie pedagogiczną. Chodzi o to, że całość kierunku nazywa się pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną, zaś na drugiej uczelni jest podobnie, tyle tylko że pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapia pedagogiczną.
Zastanawiam się czy jest to jakaś większa różnica, głównie w sferze ewentualnego zawodu później wykonywanego i miejsca pracy?
Proszę o poradę
Jeśli zamierzasz w przyszłości zajmować się terapią to powiem tak wczesnoszkolna- jak już ktoś pisał- uprawnia potem do pracy w klasach 1-3 i tyle, a opiekuńczo-wychowawcza daje że tak powiem szersze pole wyboru zawodu, wiec jeśli miałabym wybierać między tymi kierunkami na uczelniach państwowych to raczej do pracy w poradni (pracowałam w poradni psych-ped.) bardziej przydałby się kierunek opiekuńczo-wychowawcza z terapią, ale jeśli ten kierunek jest na płatnej uczelni to jednak ze względu na kasę wybrałabym tą wychowawczą z terapią. Zresztą najważniejsze jest to co jest później napisane na dyplomie ( bo czasem nie jest wpisany kierunek specjalności tylko samo "pedagogika"). Jak będziesz dobra na wczesnoszkolnej i będzie Ci zależało na pracy w poradni czy innej takiej placówce i od początku zaczniesz iść w tym kierunku, czyli np. mieć praktyki w tego tupu placówkach) to bez problemu powinnaś znaleźć pracę. Powodzenia
silver dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 19:59   #12
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Cytat:
Napisane przez aguul Pokaż wiadomość
a ja zapytam: co lepsze, przedszkole czy 1-3?
bo skoro robi to różnicę w kierunkach...
Nie wiem jak na innych uczelniach, ale w Krakowie na UP jest taki kierunek jak: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna (czyli masz po 5 latach i to i to skończone) dwie pieczenie na jednym ogniu
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:51   #13
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Cytat:
Napisane przez silver dream Pokaż wiadomość
Jeśli zamierzasz w przyszłości zajmować się terapią to powiem tak wczesnoszkolna- jak już ktoś pisał- uprawnia potem do pracy w klasach 1-3 i tyle, a opiekuńczo-wychowawcza daje że tak powiem szersze pole wyboru zawodu, wiec jeśli miałabym wybierać między tymi kierunkami na uczelniach państwowych to raczej do pracy w poradni (pracowałam w poradni psych-ped.) bardziej przydałby się kierunek opiekuńczo-wychowawcza z terapią, ale jeśli ten kierunek jest na płatnej uczelni to jednak ze względu na kasę wybrałabym tą wychowawczą z terapią. Zresztą najważniejsze jest to co jest później napisane na dyplomie ( bo czasem nie jest wpisany kierunek specjalności tylko samo "pedagogika"). Jak będziesz dobra na wczesnoszkolnej i będzie Ci zależało na pracy w poradni czy innej takiej placówce i od początku zaczniesz iść w tym kierunku, czyli np. mieć praktyki w tego tupu placówkach) to bez problemu powinnaś znaleźć pracę. Powodzenia


Ja też myślałam że ta opiekuńczo-wychowawcza będzie lepsza niż wczesnoszkolna, bo głównie zależy mi na terapii i tak jak pisałaś pracy np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Ale duże znaczenie mają dla mnie też pieniądze, dlatego raczej skieruję się ku ped.wczesnoszkolnej z terpią. Gdybym miała fundusze to tym bardziej nie zdecydowałabym się na tą prywatną uczelnie tylko pojechałabym do mojego ukochanego Krakowa. Zaczęłam tam studia, ale z przyczyn osobistych i finansowych musiałam zrezygnować Dlatego teraz znalazłam ten kierunek blisko domu. A przecież zawsze można zrobić tu licencjata na takim kierunku, a magisterkę poszerzyć o nieco inną specjalizację, na innej uczelni, w innym mieście, np. w Krakowie ;D
Grunt to pozytywne nastawienie!
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 15:59   #14
silver dream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 175
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna a opiekuńcza

Jasne, jeśli znalazłaś ten kierunek na uczelni panstowej i to blisko domu, to też bym sie nie zastanawiała- dobrze wybrałas, a pieniądze i tak bedą potrzebne na książki , xero, pomoce , więc lepiej studiować bezplatnie i mieć na te rzeczy niż martwić się o kazdą skladkę na prywatnej. Powodzenia!
silver dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.