Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Sephora

Notka

Konkurs Sephora Napisz w swoim wątku, jakie kosmetyki są niezbędne w Twojej kosmetyczce i wygraj wspaniałe nagrody marki Sephora!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 21:45   #1
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197

Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...


Oj - odkrywała, odkrywała i ciągle odkrywa - przebiera, zmienia, aby wybrać, to, co dla niej najlepsze. Ale kilka skarbów już ma i jest im wierna .

Kiedyś wychodziłam z założenia, że wystarczy mi mydło w płynie . W sumie w razie potrzeby i o włosy zadba . Jak mnie najdzie ochota na peeling to wrzucę doń ziarenka cukru lub drobno zmielonej kawy. By nawilżyć skórę, doleję oliwy z oliwek... Do golenia nóg - czemu nie? I, coby, makijażu nie trzeba było robić, złapię trochę słoneczka i cera piękną będzie .

No, ale latka lecą, ludzie się zmieniają (lwiepaszcze też!), więc dobry kosmetyk, to dobry kosmetyk - chętnie przedstawię kilku stałych i kilku powracających bywalców (których próbowałam zastąpić, ale zawsze była to chybiona decyzja - na szczęście mi wybaczają moją niewierność) mojej kosmetyczki .

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

OLEJ ARGANOWY KOSMETYCZNY 100%

To moje odkrycie z zeszłego roku i bezapelacyjne "must have" od tamtego czasu. Zasadniczo niezastąpiony, może dlatego, że sam zastępuje wiele preparatów do pielęgnacji. Uwielbiam go, przede wszystkim za moje kudełki - po każdym myciu wcieram w nie kroplę - olej doskonale się sprawdza w roli odżywki i "rozczesywacza", od czasu do czasu robi też za maskę - 2-3 krople na włosy, które zawijamy w ręcznik na pół godziny. Po roku stosowania zdecydowanie mogę powiedzieć: warto! A efekty widoczne są już mniej więcej po miesiącu: większy połysk i mniej wypadających "piórek".

Często zdarza mi się, że muszę błyskawicznie się spakować i gdzieś wyjechać - wtedy również chętnie go zabieram. W zasadzie wówczas krem do twarzy, czy balsam do ciała są mi niepotrzebne.

Poza wszystkim świetnie pielęgnuje paznokcie - moje da się teraz spokojnie pokazać , bo choć nadal nie robią wrażenia , to przynajmniej są zadbane, błyszczą i skórki nie pokrywają połowy paznokciowej płytki .

Olej można dostać w różnych opakowaniach - moim ulubionym jest wersja w plastikowej buteleczce w sprayu o pojemności 30 ml. Wbrew pozorom starcza ona na bardzo długo, gdyż produkt jest niezwykle wydajny i niedrogi - ok. 15 zł .



lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 02:46   #2
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

TUSZ DO RZĘS

Nie potrafię się bez niego obejść. Mam zawsze jeden stały i jeden zmienny - taka moja mała słabostka - w każdym razie zawsze muszą być dwa.

Ten "niezbędny stały" to Lash Love od Mary Kay - u mnie sprawdza się świetnie, doskonale rodziela rzęsy, nadaje im piękny czarny kolor, wydłuża i pogrubia, a, co najważniejsze, nie robi pajęczych nóżek - mam bardzo ładnie podkreślone oczy, to taki, przewrotnie stwierdzam, "naturalny efekt sztucznych rzęs" .



Te niezbędne "numery dwa" jak je określam, stale się zmieniają zaspokajając moją potrzebę smakowania nowych produktów do makijażu oczu. Na dzień dzisiejszy jest to My Secret Extra Lash - dobry nabytek za całe 10 zł . Ale w kolejce czekają następne .

Edytowane przez lwiapaszcza
Czas edycji: 2012-03-29 o 02:50
lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 12:30   #3
anusia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 42
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

Na tym tuszem się ostatnio zastanawiałam
__________________
Zapraszam do siebie: http://zaciazona.blogspot.com/
anusia2929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 22:38   #4
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

Szczerze polecam - i to nie tylko w wersji czarnej, która notabene, jest moją ulubioną, ale również w wersjach bardziej dynamicznych - jak np. zieleń, czy granat. Lash Love to jeden z niewielu znanych mi produktów, który, faktycznie, nadaje rzęsom obiecany kolor, a nie że tak się wyrażę "połysk pod lupą" .
lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 20:21   #5
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

BŁYSZCZYK/SZMINKA/MAZAK

Jak zwał, tak zwał - ust bladych nie lubię, niezależnie od panujących trendów . Także stawiam na kolor - wszystko jedno, czy to w błyszczykowym, szminkowym, czy ostatnio popularnym, mazakowym wydaniu!

Zimą wolę szminki (ale nie waham się ich używać również w innych porach roku ), chociaż, z całą pewnością, nie te "long lasting", "8h", itp. "Trwałe" szminki zwykle nie są trwałe i na dodatek wysuszają usta - naprawdę wypróbowałam ich wiele i każda przesuszała. Natomiast "zwykłe" szminki - jak najbardziej - chociaż ciągle poszukuję nowych i lepszych, to mam sentyment do linii Water Shine Diamonds.



Błyszczyki - też lubię, też miewam, też ciągle poszukuję...Najważniejsze , w moim przypadku, jest by się nie kleił, nie rolował na ustach, nie wysuszał ich (tak, na takie też trafiłam) i faktycznie nadawał kolor, a nie połysk. Kiedyś miałam przyjemność testować Bourjois Effet 3D, Action Baume, Volume & Shine Elixir Gloss - ten rzeczywiście spełniał sporą część oczekiwań, poza trwałością, ale jak wspominałam trwałość z suchością mi się kojarzy, więc ją sobie darowuję .


Kolor, który miałam, to ten środkowy - Framboise (Malina). Oprócz tego uwiebiam odcień magenta i fuksja, czyli poruszam się w barwach ciemnego różu .

Edytowane przez lwiapaszcza
Czas edycji: 2012-03-31 o 21:33
lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 17:09   #6
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

Polecasz może jeszcze jakieś oleje, oprócz arganowego? Chodzi mi zwłaszcza o włosy, póki co testuję nierafinowanego kokosa i rycynę, kiedyś miałam BD, ale szukam dalej
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 21:51   #7
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

Do włosów niezły jest jeszcze migdałowy - też 100% . I tak jak arganowy nadaje się do całego ciała . Widziałam na forum wątek dot. olejów i olejków do włosów (chyba właśnie z takim tytułem) także polecam tam też zerknąć .

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

CIEŃ DO POWIEK/KREDKA DO OCZU

Również jest mi za jedno które z nich, każdym dam radę coś na oku wyczarować. Jednak jakiś "podkreślnik powiek" jest mi niezbędny - chętnie miałabym ich więcej niż jeden, no ale mowa tu o niezbędnikach a nie moich zachciankach i gadżeciarstwie . Tutaj, absolutnie żaden z produktów, których używałam nie wysunął się na prowadzenie - same średniaczki, dlatego nie będę dodawać zdjęcia...Ale szukać dalej, z pewnością, będę .

RÓŻ DO POLICZKÓW

To ostatni z moich niezbędnych "kosmetyczkowych" bywalców. Uważam, że odpowiednio nałożony, potrafi świetnie wymodelować twarz. Do mojego typu urody - niezastąpiony. Jak na razie wśród róży prym dla mnie wiedzie Bourjois w odcieniu Rose Frisson - w małym, poręcznym opakowaniu, w takiej formule, którą ciężko sobie zrobić krzywdę, ponieważ dość łatwo stapia się ze skórą - polecam!





***

Niektórzy zapewne trzymają w swoich kosmetyczkach, a nawet kuferkach, takie produkty jak kremy, balsamy, żele pod prysznic, czy akcesoria do demakijażu - u mnie jednak kosmetyczka ma niewielkie wymiary i zamieszkują ją, przede wszystkim (chociaż nie tylko) produkty do makijażu - a w tym tych naprawdę niezbędnych kosmetyków jest, w sumie, pięć:

  • olejek arganowy
  • tusz do rzęs
  • kolor do ust
  • kolor do powiek
  • róż do policzków
Reszta kosmetyków - czasem równie niezbędnych - rozpycha się na łazienkowych półkach i zlewie - w związku z tym ich nie wymieniałam .



Pozdrawiam wszystkie Uczestniczki Konkursu, Obserwatorów/Gości i Redakcję!

lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 22:05   #8
marzencia2007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 81
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

u mnie jest dokładnie tak samo w kosmetyczce niewiele (jedynie niezbędniki makijażowe: tusz, baza pod makijaz, fluid, błyszczyk) za to w łazience oraz w pokoju cala reszta, peelingi, żele do kąpieli, balsamy, maseczki, mgiełki, maski, perfumy, lakiery do paznokci itp. itd
marzencia2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:15   #9
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197
Dot.: Jak lwiapaszcza kosmetyczne niezbędniki odkrywała...

Z pewnością jest to bardziej praktyczne, bo przetrząsanie giga-kosmetyczki, a właściwie kufra w poszukiwaniu kremu, balsamu, czy płynu micelarnego - dzień w dzień - to byłaby niezła katorga, przynajmniej dla mnie .

Edytowane przez lwiapaszcza
Czas edycji: 2012-04-02 o 21:16 Powód: Literówka
lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Sephora


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.