Jaki kolor cieni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-02, 15:03   #1
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374

Jaki kolor cieni?


Mam zamiar kupić cień Avonu(duo), ale nie mogę zdecydować się na odcień. Jesli któraś z was orentuje się w palecie kolorków to bardzo proszę o poradę. Jak w moim ostatnim poście pisałam, jestem blondynką o jasnej cerze i zielonkawo szarych oczach. Czekam na odpowiedź. Ahaaaaa i jeszcze, koleżanka Natalka ma ten sam problem, tyle że ona ma niebieskie oczy, a reszta tak samo jak u mnie. Podoba jej się odcień " Lavender" jednak obawia się iż nie będzie odpowiedni dla jej oczków. Czekamy !
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 15:35   #2
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Jaki kolor cieni?

Dzewczątka kochane
Czy aby na pewno chcecie cienie Avonu? Mają kiepskie recenzje, zbrylają się w opakowaniu i na oku też wygladają nieciekawie
Do niebieskich oczków poleca się cienie dopełniające kolor tęczówki; czyli: beże, brązy, złocistości, miedziany (tylko trzeba uważać, by nie przesadzić), chłodne bordo na wieczór, fiolet raczej zdecydowany.
Więcej się nie wypowiadam, bo wizażystka ze mnie żadna, tak po prostu podzieliłam się refleksjami z własnego podwórka
Poczytajcie oceny cieni, na ppewno wybierzecie coś dla siebie i to wcale niedrogiego
Ostatnio Wizażanki wyją peany nad cieniami Isadory, najtańsze może nie są, ale podobno dobre. ja używam Estee Lauder i jestem bardzo zadowolona.

Naprawdę, poważnie zastanówcie się nad Avonem, moim zdaniem szkoda pieniędzy
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 15:44   #3
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Jaki kolor cieni?

Niee tylko nie ten odcien jestem popielatą blondynką z zielonymi oczami i musze porzyznać że
kolor bardzo podkreśla zmęczenia i wszystkie niedociągnięcia cery
wałkuje sie i grudkuje
po chwili go nie ma!!!!jakby sie złuszczał
na powierzchni cienia robią sie grudki co utrudnia aplikacje
słaby pędzelek
dość trudne do aplikacji cienie
jedyny plus to opakowanie
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 16:07   #4
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Jaki kolor cieni?

Mimo wszystko jednak kupię bo uważam że są dobre (próbowałam u koleżanki). Zastanawiałam się nad kolorem "forest" i "bronze patina". Jeśli któraś z was wie jak one wyglądają to proszę powiedzieć czy będą pasować do zielonkawo-szarych oczu.
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 23:33   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Jaki kolor cieni?

Hmm, jak widac ile osób tyle opinii Moja przyjaciółka ma szare oczy i miedziane włosy i jak się pomaluje tym jasniejszym odcieniem lawendy to wygląda bajecznie Najczęściej na górnej powiece robi jeszcze kreskę z tego ciemniejszego odcienia Rany, ale ona ma wtedy spojrzenie, a jakiego oczy nabierają głębokiego koloru I nic jej się nie wałkuje, nie sypie itp.bo siedzimy w pracy nie raz po 10 godz. a 8 na pewno i wyglada super A ona nie z tych, co kosmetyki noszą przy sobie i lataja co chwila do toalety, by poprawić makijaż
Ja osobiście nie używam tych cieni, więc nie mam o nich pojęcia, jako użytkowniczka Zdaję tylko relację, jako obserwatorka zachwycona zresztą tez bym tak chciała
Dziwne to wszystko nie ???

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 14:37   #6
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: Jaki kolor cieni?

Ja używam cieni Duo Avonu juz długo, mam parę kolorów i jestem z nich naprawde bardzo zadowolona, dobrze trzymją się na powiece, nie zaważyłam zbrylania, pacynki są w porządku ale ja wolę i polecam stosowanie pędzelków, kolorki też są ładne. I na oku prezentują sie ciekawie
Pozdrawiam
Joasia
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 19:10   #7
maxididi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 46
Re: Jaki kolor cieni?

Jakiś czas temu moja siostra kupiła cienie Avonu w kolorze fioletowym ( to był chyba kolor lavender) i bardzo ładnie wyglądała. Ona ma jasne oczy i cerę, a włosy miala najpierw blond, później brązowe. Nie wyglądała jakby miała sine oczy, chociaż kolor filoetowe zasadniczo może podkreślać podkrążone oczy. Ale te cienie akcentowały jasną tęczówkę. Poza tym nie malowała całych oczu tylko podkreślała ich konciki.
Fioletowe kolory nie są korzystne dla osób przebywajacych w sztucznym, jarzeniówkowym świetle. Dotyczy to zarówno kolorów w makijażu jak i w ubiorze. Ale naturalnie od reguły są wyjątki. Spróbuj. Może ten kolor okaże się dobry dla Ciebie.
Ja jestem blondynką o niebieskich oczach. Wydawaało by się, że powinnam dobrze wyglądać w niebieskich cieniach. Kiedyś się tak pomalowałam i ... to byl koszmar. Najlepiej się czuję w brązowych cieniach. Po prostu każda dziewczyna musi trochę poeksperymentować z makijażem, zanim trafi na ten właściwy.
Powodzenia.
maxididi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-06, 10:25   #8
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Jaki kolor cieni?

cześć
Bede szczera - cienie Avonu są bardzo kiepskiej jakości. pudełeczka i kolorki na palacie wygladaja fajnie, ale niestety cienie sie sypia, z kolorku zostaje jedynie delikatna mgiełka i generalnie............... .....nie jest dobrze
Polecam za to w podobnej cenie - Art Deco i Isa Dora - wierzcie mi -WARTO. Jeżeli cień jest dobrej jakości jest jedwabisty, ładnie przylega do powieki, nie kruszy się i naprawde dużo łatwiej sie nium maluje (niz np. Avonem).

Zastanówcie się - przejdzcie się np. do Galerii Centrum i same sprawdzcie. Wystarczy że nałożycie sobie cień na dłoń i rozprowadzicie kolor palcem.

Pozdrawiam i udanych zakupów
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 13:22   #9
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: Jaki kolor cieni?

Tak się zastanawiam czytając Twoją wypowiedź czy napewno używałaś tych cieni (Duo Avon). Jak dla mnie są one świetne i piszę to nie dlatego, że jestem konsultantką. Zaczęlam je stosować na długo przedtem zanim nią zostałam. Porównywałam je z cieniami L'Oreal, Jade, Yves Rocher, Constance Caroll i polskimi - Inglot. Wszystkie wymienione choć kolorki mają śliczne, zbierały się w zagłębieniu powieki lub dziwnym trafem znikały z powieki. Natomiast w przypadku cieni Avonu (Duo, pojedynczych i color trend)makijaż oka pozostaje bez zmian przez cały dzień. Na przykład wczoraj cały dzień spędziłam na podróżowaniu z Warszawy do Lublina, do Puław i z powrotem, a makijaż wykonany o 7.00, również o 23.00 wyglądał ładnie Wiec tak sie zastanawiam, że to może nie jest wina cieni ale nieodpowiedniego malowania? :what A może to zależy też od powieki? Ja zawsze maluje oczy tak: najpierw podklad na powieki, potem dokładnie je pudruję, nakładam pędzelkiem cień bazowy (najczęściej jakis z serii color trand - IMO świetnie nadają się do malowania jako baza, są często perłowe i ślicznie rozświtlają powiekę), dalej kredka u nasady rzęs, później ciemniejszym cieniem rozcieram kredkę (pacynka) i pędzelkiem zaznaczam wgłębienie oka, jaśniejszym cieniem to rozcieram, żeby makijaż wyglądał naturalnie. Po nałożeniu cieni zawsze jeszcze raz pudruję powiekę. Potem maluję rzęsy. Tak wykonany makijaż jest bardzo trwały. Ja polecam cienie Duo
Pozdrawiam i sorki za taką długą wypowiedź.
Joasia

Samanta Fałkowska napisał(a):
> cześć
> Bede szczera - cienie Avonu są bardzo kiepskiej jakości. pudełeczka i kolorki na palacie wygladaja fajnie, ale niestety cienie sie sypia, z kolorku zostaje jedynie delikatna mgiełka i generalnie............... .....nie jest dobrze
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 13:26   #10
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Jaki kolor cieni?

No cóż, widocznie konsultantki dostają lepsze wersje, a my, biedny plebs musimy zadowalać się ochłapami

W czasach późniego Gierka i wczesnego Kiszczaka były takie sklepy z żółtymi firankami dla prominentnych działaczy PZPR. Była tam np. czekolada, wiem, bo raz chciałam ją ukraść, ale mnie złapali
Mała byłam i głupia
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 13:39   #11
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: Jaki kolor cieni?

Chyba niedokładnie przeczytałaś mój post
Cieni Duo zaczęłam używać już dawno, zanim zostałam konsultantką
A konsultantki nie są prominentami z komunistycznych czasów tylko takim samym plebsem jak TY
Pozdrawiam
Joasia
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-07, 13:41   #12
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Jaki kolor cieni?


Po co od razu na serio? Na wspomnienia mnie wzięło, taka pogoda dziś...
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 13:55   #13
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: Jaki kolor cieni?

To nerwy bo za godzinę mam rozmowę w sprawie pracy. Idę się szykować.
Papa
Joasia
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 14:10   #14
anisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 201
Re: Jaki kolor cieni?

Sądze,ze bedzie Ci bardzo ladnie w bronze patina,tez go biore.Chociaz zastanawialam sie nad lavender...
anisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 14:46   #15
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jaki kolor cieni?

no to ja sie teraz pomadrze, jako konsultantka
Uwazam, ze rzeczywiscie cienie te sa twarde, ciezko je nabrac na pacynke (nie mowiac o pedzelku), wskutek czego nakladaja sie cienka warstwa i zeby bylo cos widac, to trzebna sie nameczyc. Nie odpowiada mi jakosc tych cieni, i zachwalac ich nie bede, mimo ze jestem konsultantka. Oczywiscie na pewno sa osoby ktorym te cienie odpowiadaja, ale ja nie lubie twardych cieni i nic na to nie poradze. Mimo to jednak czasem daje sie skusic na kolejna wersje kolorystyczna, z nadzieja ze moze jakosc sie zmieni... Bronze Patina bardzo mi sie spodobaly i tez je pewnie zamowie... i wydaje mi sie, ze beda pasowac przede wszystkim do zielonych oczu (ja mam niebieskie, ale podoba mi sie ten brazowy, wiec musze je wyprobowac).
Kolory cienia Lavender sa dosc atrakcyjne, ale ja nie lubie fioletow i na nic kolejne proby kupowania ich - teoretycznie powinny mi pasowac, ale zle sie w nich czuje. Na obecna pore roku moim faworytem sa jednak brazy i im podobne, czyli Bronze Patina.
Dla uratowania opinii Avonu dodam tylko, ze zdecydowanie lepsze (i tansze) od Duo sa cienie Color Trend, nie sa twarde jak kamien i mozna je nalozyc bez walk. Tyle ze maja dosc ograniczona palete kolorow, a sezonowe nowosci mi nie pasuja.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.