Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-20, 10:18   #2461
ChloeDancer
Przyczajenie
 
Avatar ChloeDancer
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć,
Przymierzam się do stopniowej zmiany w blondynkę.
Moje naturalne włosy są w kolorze dosyć ciepłego brązu (patrząc na próbniki powiedziałabym, że poziom 6 na 7, ale nie jestem pewna, te poziomy to dla mnie czarna magia )
W tym momencie mam na głowie baleyage/sombre wykonane przez fryzjerkę (rozjaśniaczem) rozjaśnione partie na ok poziomie 8.
Chciałabym trochę jeszcze rozjaśnić włosy poprzez refleksy/balayage i zastanawiam się czy mogę w tym celu użyć farby, czy te techniki wykonuje się tylko rozjaśniaczem?
Zależy mi na tym, żeby włosy jak najmniej ucierpiały, więc mogę rozjasniać z długimi odstępami za każdym razem o ton-dwa.
Może możecie mi polecić jakiś delikatnie rozjaśniający produkt? Myślałam o Wella Colour Touch Sunlights producent twierdzi, że delikatnie rozjaśnia włosy. Warto spróbować?

Edytowane przez ChloeDancer
Czas edycji: 2017-06-20 o 10:20
ChloeDancer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 22:09   #2462
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć,
Szukam porady przed zakupem rozjaśniacza.
Czy ktoś próbował może Schwarzkopf Professional BlondMe Premium Lift 9+? Jest dość drogi, dlatego jestem ciekawa czy wart ceny, czy lepiej kupić Joanny profesional.
Szukam też opinii o utleniaczach Kallos i Allwaves albo jakichś innych tanich dostępnych w polskich sklepach internetowych, które mają dobry skład.

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-07-27 o 22:23
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 11:30   #2463
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Żółty kolor po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez Uszatii Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy maseczka/płukanka z gencjany choć trochę ochłodzi mi żółty kolor ?
Czy może spróbować dodać gencjane do utleniacza (6%) i potrzymać 20 min na włosach ?
Jeśli macie swoje własne sprawdzone sposoby na niechciane żółcie/ rude odcienie proszę podzielcie się
Srebrzyk Kulpolu - niezawodny
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 18:47   #2464
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Jestem w trakcie osiągania nowego koloru..Chciałam z farbowania od lat na ciemne brązy wejść w bardzo jasny brąz/ orzech.
Włosy grube i długie. W okresie ok 3 tygodni wyglądał proces tak-
-kilka spryskań rozjaśniaczem joanny w sprayu. Działać musi bardzo powoli, bo ja efektów zbyt nie widziałam, ale na pewno kolor puszczał bo woda po myciu była zafarbowana
- jedno opakowanie rozjaśniacza joanny 4-5 tonów zmieszanego z szamponem- czyli taka kąpiel rozjasniająca. Preparatu nie było za dużo jak na moją ilość więc kolor zszedł na niektórych partiach na innych słabo, ale juz pojawiło się zrudzenie
-po 3 dniach jedno opakowanie delii 2-3 tony, też dodałam szamponu, nie chcwyciło nic, za słaby preparat
-po kolejnych dniach znów joanna, coraz większe rudności , coraz bardziej proporcjonalnie
- po tyogodniu rozjaśniacz marion bez szamponu. Większe zdekoloryzowanie , ale niestety wtopiłam po jednej stronie głowy i wyżarł mi się plac do jasnego blondu, więc uzyskałam nierównomierność niestety nie w postaci róznych pasem tylko plamy..ech
- po paru dniach dwa opakowania joanny 5-6 tonów, najpierw nakladałam pędzlem mieszaknke nierozcienczoną starajac sie omijac jasną plamę, póżniej resztę mieszanki "rozpusciłam" dawką szamponu i trochę zwilzylam włosy..jako tako wyrównałam kolor. Na dole pozostały włosy ciemniejsze, u góry bardziej rudawe, marchewkowe, przy skroniach zółtawe.
Problemem rozjaśniania w domu jest niewątpliwie brak dodatkowych rąk. Zwłaszcza przy tak gęstych i długich włosach ciężko rozprowadzić dokładnie farbę. Z tego powodu włosy są róznobarwne. Po paru myciach kolor, jak zauważyłam nieco się "miesza" i wyrównuje. Uzywałam też fioletowego szamponu shauma, ale ciezko mi stwierdzić czy coś pomógł.
Aktualnie czekam na efekt położonych dwóch opakowań joanny srebrny pył, który mam nadzieję zlikwidują mi żółcie
Odnieść się chciałam do kondycji włosów. Po całym procesie trzymają się całkiem nieźle. Na pewno nie ma tego "strasznego zniszczenia włosów" jak zawsze czyta się na hasło rozjaśniacze.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 22:36   #2465
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Problemem rozjaśniania w domu jest niewątpliwie brak dodatkowych rąk. Zwłaszcza przy tak gęstych i długich włosach ciężko rozprowadzić dokładnie farbę. Z tego powodu włosy są róznobarwne. Po paru myciach kolor, jak zauważyłam nieco się "miesza" i wyrównuje. Uzywałam też fioletowego szamponu shauma, ale ciezko mi stwierdzić czy coś pomógł.
Aktualnie czekam na efekt położonych dwóch opakowań joanny srebrny pył, który mam nadzieję zlikwidują mi żółcie
Odnieść się chciałam do kondycji włosów. Po całym procesie trzymają się całkiem nieźle. Na pewno nie ma tego "strasznego zniszczenia włosów" jak zawsze czyta się na hasło rozjaśniacze.
Wierz mi, zniszczenia wychodzą zawsze, po prostu czasem po kwartale albo pół roku, mówię z doświadczenia.
Też mam włosy gęste i długie i ostatnio przynajmniej rozjaśniającą kąpiel nakładałam na włosy pokryte olejem, podobno może to sprawić że rozjaśniacz chwyci nieco słabiej ale u siebie jakoś bardzo tego nie zauważyłam a pomogło zdecydowanie na wyznaczanie sekcji itd. Chociaż następnym razem chyba po prostu poczekam aż włosy się naturalnie przetłuszczą.

Jeszcze w temacie zniszczeń - oglądam na Youtube te wszystkie dziewczyny które opowiadają o pielęgnacji włosów, robią sobie metamorfozę na platynę, mówią jak chroniły włosy i jakie to super mieć takie jasne, a potem jakoś z trzy miesiące później wszystkie obcinają włosy.

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-08-13 o 22:43
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 01:27   #2466
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Już nie mam co wierzyć, bo jest po fakcie, przekonam się na własnej skórze i zamelduję. Jestem juz także po zastosowaniu joanny srebrny pył z dwóch opakowań. Może się pospieszyłam , mogłam rozjaśnić rudości do żółtego, bo żółłte miejsca pięknie się pokryły na taki chłodny blond, natomiast rudości straciły tylko na marchewkowatości, są stonowane bardzie szarawe. Ale co najważniejsze nierówne placki w różnych kolorach całkiem się przemiksowały i już nie widać plam tylko lekkie przejścia w odcieniach, ale jest spoko. Na razie zostawiam głowę i czekam jak będą się włosy zachowywać po paru tygodniach i myciach.

Tylko jednej kwestii kompletnie nie rozumiem. Skoro wiesz i to z własnego doświadczenia, że rozjaśnianie niszczy Ci włosy, dlaczego robisz to nadal? nawet w postaci tych kąpieli

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2017-08-14 o 01:31
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 16:10   #2467
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Już nie mam co wierzyć, bo jest po fakcie, przekonam się na własnej skórze i zamelduję. Jestem juz także po zastosowaniu joanny srebrny pył z dwóch opakowań. Może się pospieszyłam , mogłam rozjaśnić rudości do żółtego, bo żółłte miejsca pięknie się pokryły na taki chłodny blond, natomiast rudości straciły tylko na marchewkowatości, są stonowane bardzie szarawe. Ale co najważniejsze nierówne placki w różnych kolorach całkiem się przemiksowały i już nie widać plam tylko lekkie przejścia w odcieniach, ale jest spoko. Na razie zostawiam głowę i czekam jak będą się włosy zachowywać po paru tygodniach i myciach.

Tylko jednej kwestii kompletnie nie rozumiem. Skoro wiesz i to z własnego doświadczenia, że rozjaśnianie niszczy Ci włosy, dlaczego robisz to nadal? nawet w postaci tych kąpieli
Farby też niszczą, i nie mówię tu tak ogólnie tylko o alfaparfie 11.11 który na wodzie 12% na naturalnych włosach potrafił zrobić masakrę.
Poza tym ja kąpielami zdejmowałam kolor, to były włosy rozjaśniane farbami drogeryjnymi
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-17, 10:57   #2468
ghost_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Ja idę jutro do fryzjera robić białe/jasnoszare włoski rozjaśniane miałam w sumie 3 razy z czego pierwszy raz dawno temu, chodziłam dość długo w zwykłym jasnym blondzie, a robiłam tylko odrosty. Ostatnio idąc robić tylko odrosty, lecz do innej fryzjerki niż zwykle, ta zaproponowała mi delikatny baleyage, za fajnie nie wyszło, bo mam teraz na głowie z 4 kolory właściwie 4 odcienie bardzo jasnego blondu i białego. Próbowałam sama wyrównać kolor goldwellem topchic 12BN i jak z przodu wyszło mi ładnie to przy moich długich włosach z tyłu i jakby od spodu mam cały czas różne odcienie. Przód wraz z grzywką mam w moim upragnionym białym czy tam jasno szarym a reszta będzie oby już jutro Bo może i do ślubu białej sukni nie będę mieć ale za to białe włoski będą
ghost_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 19:07   #2469
mikayla18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 12
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny czy możecie polecić mi jakąś farbę, która rozjaśni chociaż trochę rude włosy? Rozjaśniałam ciemno brązowe i wyszedł mi odrost bardzo jasny żółty, a reszta bardzo jasny rudy i na razie nie chcę ich znowu katować rozjaśniaczem, wolę troszkę odczekać. Czy istnieje jakaś farba (fryzjerska lub drogeryjna, obojętnie), która chociaż trochę rozjaśni mi te rude końce, wyrówna kolor i przede wszystkim żeby go ochłodziła. Ogólnie moim celem jest platynowy blond dlatego przyciemnienie tego jasnego odrostu nie wchodzi w grę
mikayla18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 21:26   #2470
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Na żółtym bardzo dobrze sprawdziła mi się joanna srebrny pył. Żółty schłodziła, ale na rudych jedynie je spłowiła, ze nie są tak marchewkowe
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 18:03   #2471
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

mikayla18 jeśli rozjaśniałaś ciemne włosy farbowane lub nawet masz naturalne brązowe to farbą nie zrobisz z nich jasnego blondu. Te rude możesz tylko stonować farbą, żeby tak nie raziły i do czasu aż włosy odpoczną żebyś mogła pokazać się ludziom. A potem zostaje tylko rozjaśniacz i pewnie też tonowanie farbą, bo po rozjaśnieniu ciemnych nie będziesz miała ładnego blondu
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-27, 18:48   #2472
anulka9001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 50
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Też kombinowałam z domowym rozjaśnianiem i moje włosy były w fatalnym stanie. Wysuszone, sianowate itp. Fryzjer mi doradził, żebym zaczekała, aż odrosną moje naturalne (mysie) do następnego farbowania i w tamtym tygodniu nareszcie nastał ten dzień. Zrobił mi na gąbkach lefed colormeld (chyba dobrze napisałam ) i nareszcie jestem zadowolona, bo mam chłodny odcień blondu tak jak chciałam.
anulka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 22:18   #2473
brkngbd
Przyczajenie
 
Avatar brkngbd
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Potrzebuję szybkiej pomocy... dwa dni temu byłam u fryzjera na dekoloryzacji, ale kolor... cóż, wyszedł po prostu żółty, nawet po nałożeniu jaśniejszej farby. Obecnie używam fioletowego szamponu dla zniwelowania żółtawego odcienia, ale daje niewielkie rezultaty, jeśli jakiekolwiek (mam nadzieję, że po prostu ja ich nie zauważam). Zdesperowana kupiłam Garnier Color Naturals Creme 111, czytając wcześniej, że właśnie on może pomóc na żółty, wręcz gdzieniegdzie nienaturalnie rudawy kolor. Chciałam użyć go od razu, ale naczytałam się, że powinnam odczekać przynajmniej miesiąc. Problem w tym, że nie chcę tyle czekać, bo nie dość, że sama nie mogę patrzeć na te włosy (wyglądają na mnie jak peruka), to jeszcze niedługo zaczyna się rok szkolny, a mi nie bardzo widzi się pójść z takimi do tak dużego grona osób. Moje pytanie więc brzmi, czy to bezpieczne, żebym użyła tej farby rozjaśniającej dziesięć dni po dekoloryzacji? Dodam, że po zabiegu, tzn. dekoloryzacji i farbowaniu u fryzjera, miałam robiony również zabieg nawilżający. Włosy były i są w dobrym stanie.
brkngbd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 22:21   #2474
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez brkngbd Pokaż wiadomość
Potrzebuję szybkiej pomocy... dwa dni temu byłam u fryzjera na dekoloryzacji, ale kolor... cóż, wyszedł po prostu żółty, nawet po nałożeniu jaśniejszej farby. Obecnie używam fioletowego szamponu dla zniwelowania żółtawego odcienia, ale daje niewielkie rezultaty, jeśli jakiekolwiek (mam nadzieję, że po prostu ja ich nie zauważam). Zdesperowana kupiłam Garnier Color Naturals Creme 111, czytając wcześniej, że właśnie on może pomóc na żółty, wręcz gdzieniegdzie nienaturalnie rudawy kolor. Chciałam użyć go od razu, ale naczytałam się, że powinnam odczekać przynajmniej miesiąc. Problem w tym, że nie chcę tyle czekać, bo nie dość, że sama nie mogę patrzeć na te włosy (wyglądają na mnie jak peruka), to jeszcze niedługo zaczyna się rok szkolny, a mi nie bardzo widzi się pójść z takimi do tak dużego grona osób. Moje pytanie więc brzmi, czy to bezpieczne, żebym użyła tej farby rozjaśniającej dziesięć dni po dekoloryzacji? Dodam, że po zabiegu, tzn. dekoloryzacji i farbowaniu u fryzjera, miałam robiony również zabieg nawilżający. Włosy były i są w dobrym stanie.
Ja bym pewnie mimo wszystko nalozyla farbę, jeśli nie chcesz tak wyjsc do ludzi. Ewentualnie dzien przed rozpoczeciem to zrób, jeszcze kilka dni to zawsze dluzszy odstęp bedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 13:50   #2475
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Tak, nałożenie farby rozjaśniającej to zły pomysł
po 1. piszesz, że masz żółte włosy - po farbie popielatej (a taka powinna być 111) zrobią się być może buro-zielone. Niekoniecznie całe, ale pasemka możesz mieć koloru hmmm..nieciekawego
po 2. włosy rozjaśnione rozjaśniającą farbę lubią złapać w ten sposób, że najjaśniejsze miejsca na włosach zyskują niebieskawy lub fioletowy odcień. To się zmywa po kilku myciach, ale jeśli zależy ci na dobrym wyglądzie za kilka dni - nie ryzykuj.
Rozjaśnione włosy tonujemy farbą, owszem, ale nie rozjaśniającym, tylko zwykłym blondem i na niskiej wodzie ultenionej, najlepiej 3%
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 16:41   #2476
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
Tak, nałożenie farby rozjaśniającej to zły pomysł
po 1. piszesz, że masz żółte włosy - po farbie popielatej (a taka powinna być 111) zrobią się być może buro-zielone. Niekoniecznie całe, ale pasemka możesz mieć koloru hmmm..nieciekawego
po 2. włosy rozjaśnione rozjaśniającą farbę lubią złapać w ten sposób, że najjaśniejsze miejsca na włosach zyskują niebieskawy lub fioletowy odcień. To się zmywa po kilku myciach, ale jeśli zależy ci na dobrym wyglądzie za kilka dni - nie ryzykuj.
Rozjaśnione włosy tonujemy farbą, owszem, ale nie rozjaśniającym, tylko zwykłym blondem i na niskiej wodzie ultenionej, najlepiej 3%
Nic dodać, nic ująć
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 19:13   #2477
brkngbd
Przyczajenie
 
Avatar brkngbd
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dzięki za odpowiedzi, postaram się w takim razie pochodzić jeszcze w tych włosach (swoją drogą, szampon rzeczywiście coś daje i zaczynam się do nich powoli przyzwyczajać) i w międzyczasie poszukam odpowiedniej farby. Ta popielata najwyżej zostanie mi na kiedy indziej, jeśli z czasem uda mi się uzyskać chłodniejszy kolor włosów. Najbardziej jednak niepokoi mnie fakt, że zwykły blond może nic mi nie dać, ponieważ - jak pisałam - moje włosy zostały u fryzjera po całej dekoloryzacji pofarbowane dodatkowo na blond i żadnego dodatkowego efektu nie było. No ale trzeba próbować.

Żeby nie było wątpliwości, dodam swój obecny kolor włosów (włosy przy głowie, jak widać przy grzywce, są jaśniejsze): http://i.imgur.com/LrFD2GZ.jpg

Edytowane przez brkngbd
Czas edycji: 2017-08-29 o 20:02
brkngbd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 12:16   #2478
kwiatuszek_kwiati15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 19
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej, zastanawiam się czy zniszczę mocno włosy robiąc ombre...mam naturalnie ciemne brązowe włosy, nigdy nie farbowane. W końcu chciałabym jakiejś zmiany, dlatego pytam
kwiatuszek_kwiati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 07:45   #2479
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek_kwiati15 Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się czy zniszczę mocno włosy robiąc ombre...mam naturalnie ciemne brązowe włosy, nigdy nie farbowane. W końcu chciałabym jakiejś zmiany, dlatego pytam
Zależy od kondycji włosów. Jeśli nie są cienkie, wysokoporowate, puszące się czy maltretowane prostownicą/lokówką/suszarką to powinny to dobrze znieść z tym, że końcówki będą pewnie wysuszone (trzeba wtedy zastosować inną pielęgnację). Pytanie czy chesz ombre, bo potrzebujesz dużej zmiany i masz pewność, że będzie Ci pasować czy po prostu coś być zmieniła, ale nie wiesz co Szczerze to jakbym cofnęła się w czasie i miała naturalne to jedynie robiłabym tylko koloryzację półpernamentną i to w zbliżonym kolorze, czyli różne odcienie brązów, bo jednak zdrowe włosy naturalne wyglądają cudownie i nie trzeba wydawać masy kasy na kosmetyki, oleje, jak przy rozjaśnionych włosach. Od 15 lat farbuje włosy, a od roku je trochę rozjaśniam (sombre, ombre) i planuję zaprzestać, bo to już nie te same wlosy co kiedyś. Oczywiście na wielu osobach podoba mi się sombre, ombre , ale wiem ile to wymaga poświeceń, by później włosy wyglądały pięknie.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 12:54   #2480
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Ja wlasnie nie wiem czy nie rzucic tego w cholere i nie wrocic do brazu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 19:26   #2481
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie nie wiem czy nie rzucic tego w cholere i nie wrocic do brazu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy czy rzeczywiście ładniej Ci w jasnych. Nie każdemu blond pisany taka prawda, tak samo z czernią. Serio żaluję, że tydzień temu dość mocno rozjaśniłam włosy. Nawet pod odżywkach nie moge ich rozczesać, a poza tym ok super rozświetlenie na lato może rzeczywiście odejmuje lat, ale pięknie to wygląda do czasu a nie mam siły babrać się w płukanki z gencjany oraz silne maski. Trudno wracam do brązów. Zapoatrzyłam się we wcierki i będę choćby u nasadny zapuszczać naturalne (coś a' la brązowe sombre też może wyglądać dobrze zbieram insipracje od G.Tanga )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10424535_531805036924260_364339776_n.jpg (41,3 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f22a0660876b79578da76a9b63f9b0fa.jpg (66,0 KB, 37 załadowań)
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 20:13   #2482
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Zależy czy rzeczywiście ładniej Ci w jasnych. Nie każdemu blond pisany taka prawda, tak samo z czernią. Serio żaluję, że tydzień temu dość mocno rozjaśniłam włosy. Nawet pod odżywkach nie moge ich rozczesać, a poza tym ok super rozświetlenie na lato może rzeczywiście odejmuje lat, ale pięknie to wygląda do czasu a nie mam siły babrać się w płukanki z gencjany oraz silne maski. Trudno wracam do brązów. Zapoatrzyłam się we wcierki i będę choćby u nasadny zapuszczać naturalne (coś a' la brązowe sombre też może wyglądać dobrze zbieram insipracje od G.Tanga )
Sama nie wiem, kazdy mowi ze lepiej mi bo blada jestem itp. Ale jakos tesknie za swoimi. I nie wiem jak to rozegrac. Myslalam.o czyms takim np i pozniej ewentualnie do calkowitego chłodnego brazu wrócić. Swoje mialam cos ala mrozny braz 242003-jasne-refleksy-na-wlosach-w-najmodniejszych-odcieniach-blondu.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170831_201049.jpg (44,4 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170713_184513_402.jpg (52,6 KB, 59 załadowań)
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 20:23   #2483
Pati7010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny , jestem w kropce i szukam rozwiązania jakie mogę podjąć jutro w domku żeby wyrównać w miarę kolor na głowie . Jestem po dekoloryzacji u fryzjera z czarnych włosów ,doszłam do koloru brązowego , który został uzyskany po nałożeniu tonerów , zapłaciłam 350 zł , kolejną wizytę mam za 1,5 msc ,że względu że toner zaczął mi się wypłukiwać i nie wyglądało to ładnie stwierdziłam że spróbuję drugiej dekoloryzacji w domu . Kupiłam rozjasniacz w proszku montibello i dobrego oxydant 9 % wyszło mi coś takiego .. jutro wybieram się do hurtowni ..czy ktoś jest w stanie mi poradzić jak uratować sytuację ? Moim marzeniem na końcu tej drogi jest ładny jasny blond
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20171025_195100.jpg (78,5 KB, 69 załadowań)
Pati7010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 17:07   #2484
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pati7010 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny , jestem w kropce i szukam rozwiązania jakie mogę podjąć jutro w domku żeby wyrównać w miarę kolor na głowie . Jestem po dekoloryzacji u fryzjera z czarnych włosów ,doszłam do koloru brązowego , który został uzyskany po nałożeniu tonerów , zapłaciłam 350 zł , kolejną wizytę mam za 1,5 msc ,że względu że toner zaczął mi się wypłukiwać i nie wyglądało to ładnie stwierdziłam że spróbuję drugiej dekoloryzacji w domu . Kupiłam rozjasniacz w proszku montibello i dobrego oxydant 9 % wyszło mi coś takiego .. jutro wybieram się do hurtowni ..czy ktoś jest w stanie mi poradzić jak uratować sytuację ? Moim marzeniem na końcu tej drogi jest ładny jasny blond
Ma farbach dobrze się nie znam, ale na Twoim miejscu zadziałałabym plukankami, aby chociaz trochę kolor ochłodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:19   #2485
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Ma farbach dobrze się nie znam, ale na Twoim miejscu zadziałałabym plukankami, aby chociaz trochę kolor ochłodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żadna płukanka nie da rady wyrównac tego rudego do blondu który jest wyżej.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:27   #2486
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Żadna płukanka nie da rady wyrównac tego rudego do blondu który jest wyżej.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Wiem, ale jeśli oba kolory lekko schłodzą, to będzie czas na regenerację przed kolejnym rozjaśnianiem i efekt będzie znośny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 01:46   #2487
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Wiem, ale jeśli oba kolory lekko schłodzą, to będzie czas na regenerację przed kolejnym rozjaśnianiem i efekt będzie znośny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym tak nie mogła chodzić kiedy góra jasna a dół ciemny ale jeśli włosy są zniszczone to czasem nie ma opcji.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 10:09   #2488
WiewioraKat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Radzanów
Wiadomości: 1
Rozjasnianie i co teraz

Witajcie kochane.

Rozjasnilam włoski rozjasniaczem i wodą 12% mam szampon fioletowy . Moje pytanko brzmi.

*Jakiego produktu użyć aby kolor był jaśniejszy...

*Jakiego aby od góry przycirmnic włoski ,,sombre"



Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20171114_095930.jpg (81,7 KB, 66 załadowań)
WiewioraKat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 11:17   #2489
Rozental
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Rozjaśnianie włosów.

Dwa tygodnie temu zabrałam się za rozjaśnianie włosów z czerni do blondu. I już widzę, że to będzie hardcore
Finalnie chciałabym uzyskać coś takiego:

http://i.pinimg.com/564x/d1/08/79/d1...f96775e396.jpg
http://i.pinimg.com/564x/86/d0/5a/86...8f20410add.jpg
http://i.pinimg.com/564x/b2/42/4c/b2...2e4046abcc.jpg


Czyli chyba takie słoneczny blond z refleksami.
Ogólnie. Od dwóch lat farbowałam włosy Castingiem Creme Gloss (500) a jakieś pół roku temu zmieniłam na Loreal Coloristę Blueblack. Więc w końcówki mam mocno wżartą tę farbę.

Ponad tydzień temu zrobiłam sobie dekoloryzację tym:


W ogóle nie zniszczyło włosów, nawet ich nie przesuszyło. I z czarnego wyszedł kasztanowy, niektóre końcówki dalej ciemniejsze, na górze bardziej rude (miałam też już swój duży odrost, jasny brąz/ciemny blond) ale ogólnie po fioletowej płukance wyglądało to całkiem spoko.

Zaczęłam odżywiać włosy, maski z miodu i cytryny, płukanki z rumianku. Teoretycznie powinno to rozjaśnić włosy, ale chyba działa tylko na naturalne, bo mojego rudego w ogóle nie ruszyło. Zaczęłam próbować z tą metodą rozjaśniania witaminą C i szamponem. Za trzecim razem rozjaśniły się, ale w stronę jasno-rudych.

Kupiłam rozjaśniacz Syoss (13-5 platynowy) i zastanawiam się teraz co robić Bo nie wiem, czy rozjaśnianie do platyny, a potem farbowanie jest dobrym pomysłem, jeśli chcę efekt taki jak na zdjęciach. Myślałam o tym, żeby zrobić kąpiel rozjaśniającą, podregenerować włosy, i potem tylko na refleksy nałożyć sam ten Syoss, żeby się nawet rozjaśniły do platyny, a potem na to jakąś farbę która mi rozjaśni resztę włosów. Co myślicie? Jestem zupełnie zielona, jeśli chodzi o farby, które rozjaśniają włosy. Czy np. ta farba rozjaśnia:


I np. jeśli po kąpieli rozjaśniającej wyjdzie mi jakiś jasny rudy, to czy nałożenie na to platyny może zrobić efekt takiego ciemnego blondu?
Rozental jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 10:24   #2490
liskam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

a ja zawsze do rozjaśniacza dodaję mleczko hmilk plex z organicznewlosy.pl Kiedyś jakoś przy rozmowie fryzjerka mi je poleciła żeby właśnie zabezpieczyć włosy i jak na razie sprawdza się super. Ostatnio czytałam też o farbowaniu/rozjaśnianiu na olej... o.O
liskam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 07:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.